Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Βρε κάνε παρέα στο κορίτσι που τραβάς και φωτογραφίες :lol:

 

Πολύ καλή λεπτομέρια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Huawei P8 Lite απόλυτη εστίαση

 

https://farm5.staticflickr.com/4476/26274820479_a942156246_c.jpg[/g]

2017-10-31_01-24-53 by Vlasis Miriagkos - Flickr2BBcode LITE

 

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν τα πήγε πολύ καλά εδω το p8 Lite.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα πήγε πολύ καλά εδω το p8 Lite.

Ήθελα να δείξω απλά τη διαφορά midrange προς low πλέον, με μια ναυαρχίδα του σήμερα. Πολύ κακή φωτογραφία όντως.Αλλά εδώ είμαστε για να ανεβάζουμε όλα τα αποτελέσματα..Όχι μόνο τα καλύτερα. Τα καλύτερα είναι για το άλλο τοπικ

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι κακό να έχουν και ενα κάποιο φωτογραφικό ενδιαφέρον και εδώ οι φωτογραφίες. Άλλωστε από μπουκαλια και μπουκαλάκια δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά. Βγάλτε τα έξω σε κανένα φωτισμένο δρόμο να δουμε τι πουλιά πιάνουν ;) Και γενικά για να έχουν και μια χρησιμότητα καλο θα ήταν να ανεβάζετε διαφορετικές συνθήκες και πάντα σε λογικά πλαίσια.

 

Στο άλλο θέμα ουσιαστικά μπαίνουν καλλιτεχνικές (ενδεχομένως επεξεργασμένες) φωτογραφίες. Μια χαρά καλλιτεχνική μπορείς να βγάλεις και με το p8 lite αν το χεις. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι κακό να έχουν και ενα κάποιο φωτογραφικό ενδιαφέρον και εδώ οι φωτογραφίες. Άλλωστε από μπουκαλια και μπουκαλάκια δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά. Βγάλτε τα έξω σε κανένα φωτισμένο δρόμο να δουμε τι πουλιά πιάνουν ;) Και γενικά για να έχουν και μια χρησιμότητα καλο θα ήταν να ανεβάζετε διαφορετικές συνθήκες.

 

Στο άλλο θέμα ουσιαστικά μπαίνουν καλλιτεχνικές (ενδεχομένως επεξεργασμένες) φωτογραφίες. Μια χαρά καλλιτεχνική μπορείς να βγάλεις και με το p8 lite αν το χεις. ;)

Αντρέαααα, χειμώνιασε ρε συ. Τέρμα τα έξω... :p

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντρέαααα, χειμώνιασε ρε συ. Τέρμα τα έξω... :p

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χαχαχαχαχα. :lol:

 

Τέσπα, καταλαβαίνεις τι εννοώ ;) . Ας κάνουμε μια προσπάθεια να ανεβάζουμε περισσότερο τεχνικά ενδιαφέροντα θέματα με όσο το δυνατόν λιγότερη επαναληψιμότητα αλλά και λιγότερη επικαλυψιμότητα. Αυτή τη στιγμή μιλάω περισσότερο ως Ανδρέας παρά ως mod.

 

Αυτό γενικά πάει σε όλους. Δεν είναι ακριβώς κανόνας αλλά ένας μπούσουλας ρε παιδί μου. Ο καθένας στο βαθμό που μπορεί και καταλαβαίνει πάντα. Δεν χρειάζεται κάποια απάντηση (να μην βγαίνουμε και offtopic), απλά το γράφω για να το δείτε και ελπίζω να συμφωνείτε. :)

 

Καλο βράδυ από μένα, αρκετά βρικολάκιασα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

βλέπω ενα δάχτυλο ειναι κ απο παλιά φωτογραφία σίγουρα έχει δει το λάθος

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ αξιοπρεπής φωτογραφια.

Δωσε μας και άλλα δείγματα !!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μαριε.ανεβαζω κατά καιρους ποιο παλιες.δεν το κατεχω το αθλημα και τωρα πειραματίζομαι με ρυθμισεις.για τα χρηματα του και την μαρκα του είναι συμπαθητικη η καμερα.σιγουρα υπαρχουν κατά πολύ ανωτερες καμερες κινητών αλλα για να τραβας για την πλακα σου φωτο είναι μια χαρα πιστευω.38059256771_b5e7129867_h.jpg2017-10-31_10-16-16 by σπυρος τσαγγαρακης, on Flickr ακομα μια προχθεσινη αλλα στο αυτοματο. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

S8 auto

 

η μανούλα της χορεύτριας Antretng εν ωρα εργασίας

http://oi64.tinypic.com/66dedt.jpg

τι ειναι αυτό τώρα ρε παιδιά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

προφανως καποιος τα εχει βαλει με τον αντρεα και εκανε καινούργιους λογαριασμούς και ανεβαζει αυτές τις αηδιες.δεν ξερω τι μπορει να εχει γινει.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν ήμουν ο Αντρέας θα ρώταγα από τι κινητό είναι τραβηγμένη ση συγκεκριμένη και καλύτερα να την ανέβαζε flickr να δούμε exif.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία στέκια βλέπω έχει ο φίλος :p . Όντως οι φωτογραφίες γενικά καλό είναι να ανεβαίνουν google photos ή flickr για να έχουν υψηλότερη ανάλυση και exif data.

 

Παιδιά είναι προφανές τι έχει γίνει. Όποιος έχει ξεκινήσει να παρακολουθεί το thread από 3 μέρες πίσω μπορεί να καταλάβει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ωραία στέκια βλέπω έχει ο φίλος :p . Όντως οι φωτογραφίες γενικά καλό είναι να ανεβαίνουν google photos ή flickr για να έχουν υψηλότερη ανάλυση και exif data.

 

Άλλο πάλι και τούτο. Να σου πω Αντρέα μας, μια να βάζουμε πολλές φωτό μαζί μην καπακώνουμε άλλες, μια να σβήνουμε στα quotes το preview, μια να βγαίνουμε στα χωράφια και τους δρόμους να βάζουμε δείγματα με κολώνες ΔΕΗ, μια να μην συζητάμε θέματα διαχείρησης εδώ αλλά με pm, τώρα θα μας πεις να τις ανεβάζουμε και google photos... ΖΑΡΤΙΕΡΕΣ ΚΥΡΙΕ MODERATOR ΜΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΝΑΤΕ. :lol:

 

Πάρτε άλλο ένα σετ stock/hdr/hdr+:

 

stock

38029168062_4113d1caeb.jpgIMG_20171030_152219 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

stock hdr

38060068881_1405e301a3.jpgIMG_20171030_152224_HDR by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

hdr+ v5.1

26283691469_28653607ee.jpgIMG_20171030_152212 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Βαγγέλη μας άντε επειδή είστε εσείς να τα δεχτούμε και από flickr. :p

 

Πέραν της πλάκας δεν ήταν όλα όσα έχω ζητήσει αυστηρά και υπάρχει και μια λογική πίσω από όλα αυτά. Άλλωστε ο συγκεκριμένος ξεκίνησε να κάνει κλώνους πριν από τις τελευταίες συζητήσεις (βλέπε κλώνο antrentgay που έγινε μερικές ώρες μετά από ένα ban ;) )

 

Anyway, πίσω στο θέμα μας. Η στοκ auto κλασσικά είναι πιο φυσική. Αλλά αν είχαν κάτι ενδιαφέρον οι σκιές (πχ φωτογραφία ανθρώπων με κόντρα ήλιο) τότε από hdr προτιμώ το hdr+

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση:

Πώς θα ξεχωρίσω ότι το port είναι απο Pixel 1 ή Pixel 2;

Πάει ανάλογα με την έκδοση;

Δηλαδή η hdr+ v5.1 (φαντάζομαι είναι η τελευταία ; ) είναι Pixel 2 ας πούμε...και μία πιό παλιά είναι Pixel 1;;;;;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο link: εγώ κατεβάζω από εδώ: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Αν έχει στο Model την επιλογή για Pixel 2XL είναι από Pixel2 υποθέτω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο link: εγώ κατεβάζω από εδώ: https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Αν έχει στο Model την επιλογή για Pixel 2XL είναι από Pixel2 υποθέτω. ;)

Όϊ μανούλα μ'!!! Της έκδοσης το κάγκελο!!!! :hypno::lost:

Ευχαριστώ πάντως. Θα προσπαθήσω να βγάλω άκρη.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...