Jump to content

Κριτική καμερών κινητών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάριε, βγάλε καμια εξωτερική καλύτερα (πχ φωτισμένο δρόμο) να έχουμε καλύτερη εικόνα ;)

 

Εδώ δεν μπορούμε να καταλάβουμε πόσο σκοτεινά είναι.

 

Παρεμπιπτόντως είδα στο flickr ότι τράβηξες μπόλικες. Γιατί δεν τις ανεβάζεις και αυτές μαζί;

 

δεν ειναι δικια μου η συσκευη την πηρα για λιγη ωρα, στο επομενο σετ θα βγαλω

 

τις ποσταρω σιγα σιγα... αμα ειναι ολες μαζι θα χαθουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειναι δικια μου η συσκευη την πηρα για λιγη ωρα, στο επομενο σετ θα βγαλω

 

τις ποσταρω σιγα σιγα... αμα ειναι ολες μαζι θα χαθουν

 

Όχι ισα ισα καλύτερα όλες μαζί. Ποιος ο λόγος για μια μια;

 

Γενικά αν έχετε τραβήξει μερικές είναι προτιμότερο όλες σε ένα post παρά μια μια. Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να μειώσουμε λίγο τα περιττά παραπάνω post :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ισα ισα καλύτερα όλες μαζί. Ποιος ο λόγος για μια μια;

 

Γενικά αν έχετε τραβήξει μερικές είναι προτιμότερο όλες σε ένα post παρά μια μια. Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να μειώσουμε λίγο τα περιττά παραπάνω post :)

 

γιατι αμα μπουνε ολες μαζι σε μια μερα χαθηκαν οι φωτο πανε πισω και δεν εχουν αποψη μελη που μπαινουν αραια και που

 

θεωρω οτι ειναι καλυτερα μια μια και γινεται και πιο συγκεκριμενη παραθεση - συζητηση...

Link to comment
Share on other sites

γιατι αμα μπουνε ολες μαζι σε μια μερα χαθηκαν οι φωτο πανε πισω και δεν εχουν αποψη μελη που μπαινουν αραια και που

 

θεωρω οτι ειναι καλυτερα μια μια και γινεται και πιο συγκεκριμενη παραθεση - συζητηση...

 

Και οι φωτογραφίες των υπολοίπων δηλαδή τι θα γίνουν; Οι φωτογραφίες άλλων μελών που ανεβήκαν όλες μαζί και όχι μια μια θα χαθούν από τα 1-1 post σου; Άλλωστε πόση συζήτηση να σηκώσει πια:

-ένας διακόπτης https://www.flickr.com/photos/87199915@N02/38014495482/in/photostream/

-μια μπριζα https://www.flickr.com/photos/87199915@N02/38014487042/in/photostream/

-ένα πληκτρολόγιο https://www.flickr.com/photos/87199915@N02/38014548812/in/photostream/

αλλά και καμια 10αρια ακόμα που ανέβασες;

 

Και μετά μου λέτε ότι δεν γίνονται καπελώματα... right... Λοιπόν παιδιά λίγο σεβασμό και στα υπόλοιπα μέλη. Αν έχετε πολλαπλές φωτογραφίες τις ανεβάζετε σε ενα post. Είναι κρίμα να χάνονται φωτογραφίες άλλων μελών. Ήδη του Βαγγέλη έχουν εξαφανιστεί (όπως και άλλων παιδιών).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Και οι φωτογραφίες των υπολοίπων δηλαδή τι θα γίνουν; Οι φωτογραφίες άλλων μελών που ανεβήκαν όλες μαζί και όχι μια μια θα χαθούν από τα 1-1 post σου; Άλλωστε πόση συζήτηση να σηκώσει πια:

-ένας διακόπτης https://www.flickr.com/photos/87199915@N02/38014495482/in/photostream/

-μια μπριζα https://www.flickr.com/photos/87199915@N02/38014487042/in/photostream/

-ένα πληκτρολόγιο https://www.flickr.com/photos/87199915@N02/38014548812/in/photostream/

και άλλες τόσες που ανέβασες;

 

Και μετά μου λέτε ότι δεν γίνονται καπελώματα... right... Λοιπόν παιδιά λίγο σεβασμό και στα υπόλοιπα μέλη. Αν έχετε πολλαπλές φωτογραφίες τις ανεβάζετε σε ενα post. Είναι κρίμα να χάνονται φωτογραφίες άλλων μελών. Ήδη του Βαγγέλη έχουν εξαφανιστεί (όπως και άλλων παιδιών).

 

1) δεν ειχα σκοπο να τις ανεβασω ολες αλλα καποιες

2) τις εκανα επιλογη ολες γι αυτο ανεβηκαν μαζι

3) στην τελικη δεν εχω δικαιωμα να ανεβασω στο λογαριασμο μου οσες και οποιες φωτο θελω??

 

δεν το συνεχιζω αλλο καθως ειμαστε ηδη αρκετα οφφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

1) δεν ειχα σκοπο να τις ανεβασω ολες αλλα καποιες

2) τις εκανα επιλογη ολες γι αυτο ανεβηκαν μαζι

3) στην τελικη δεν εχω δικαιωμα να ανεβασω στο λογαριασμο μου οσες και οποιες φωτο θελω??

 

δεν το συνεχιζω αλλο καθως ειμαστε ηδη αρκετα οφφ τοπικ

 

Πριν από λίγο παραδέχτηκες ότι "τις ποσταρω σιγα σιγα... αμα ειναι ολες μαζι θα χαθουν". Οπότε μην με κοροϊδεύεις κιόλας.

 

Και ναι αρκετό offtopic κάναμε και σήμερα. Πάμε παρακάτω και κράτα αυτά που σου είπα. Σεβάσου τα υπόλοιπα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

@giorgos gk θα βοηθουσε αν εκανες ταπ στην λαμπα

 

τα χρωματα τα επιασε καλα παντως

 

Ναι μάλλον έχεις δίκιο,αλλά τελικά δεν βγάζει τόσο άσχημα ο ευρυγώνιος το βράδυ :)

Link to comment
Share on other sites

mi5s vs mi6.Έχει περάσει κανείς κ απο τις δυο συσκευές να έχει άποψη για την κάμερα κ το ποιά ειναι καλύτερη?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον έχεις δίκιο,αλλά τελικά δεν βγάζει τόσο άσχημα ο ευρυγώνιος το βράδυ :)

 

μια χαρα ειναι απλα να δουμε με ταπ στην λαμπα την επομενη φορα πστευω θα βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S8+ επιλεκτική εστίαση, low light conditions

 

26270871889_09127ae969_c.jpg

2017-10-30_09-40-38 by Vlasis Miriagkos - Flickr2BBcode LITE

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν το βλέπω το mi a1 να βγάζει το μήνα :lol:

 

Νομίζω είναι το επόμενο ενδιάμεσο κινητό μου. Δεν θα το πουλήσω, απλά θα αγοράσω το επόμενο και θα το αφήσω στην άκρη σαν ενδιάμεσο για όταν πουλάω-αγοράζω. Δεν παλεύεται η κατάσταση με το L Bello που έχω ως σήμερα. Δεν παίζει το GPS του και δεν μπορώ να βρω τα σημεία που κανονίζω τις αγοραπωλησίες, ζω ένα δράμα. :P

 

Αλλά σαν κύρια συσκευή, δεν θα την είχα επιλέξει ποτέ αν δεν είχα βρεθεί στο τέλμα που είμαι τώρα. :lol:

 

Τα μόνα που δεν έχω δοκιμάσει είναι midrange. Απ' το να ξοδέψω λεφτά στην παρούσα φάση προτιμώ να μείνω με αυτό το midrange ειδικά με την GCamera. :cool:

 

Θέλω Note 8, Mate 10 Pro, και αν συνεχίσουν να έχουν 800-900 ευρώ, I may as well go ahead και να πάρω κανα iPhone X που θα πουλιέται και 6 μήνες μετά με 100 ευρώ χασούρα. Α σιχτιρ δηλαδή.

 

Και για να μην είμαι εντελώς offtopic, πάρτε κι άλλο συγκριτικό gcam με stock

 

stock

37338172134_c89d934938_n.jpgIMG_20171030_184935 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

gcam v4.0

26271160569_939538c6c6_n.jpgIMG_20171030_185025 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

 

gcam v5.1

26271154439_89a2acf6fd_n.jpgIMG_20171030_185014 by Vangelis Lasithiotakis, on Flickr

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

[g]https://farm5.staticflickr.com/4454/26270871889_09127ae969_c.jpg[mg]

2017-10-30_09-40-38 by Vlasis Miriagkos - Flickr2BBcode LITE

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγραψε πολυ ωραία το μπουκάλι και σε χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Hdr+

Htc u11

...για να πω την αληθεια δεν μ'αρεσε το αποτελεσμα.

Τα μαυρα δεν τα εχει αποτυπωσει σωστα

38047727151_4389963ab4_c.jpgIMG_20171029_171615 by foxy4270, on Flickr

Edited by gtf4270
Link to comment
Share on other sites

Κωστα γενικα εχω την αισθηση πως στο u11 δεν χρειαζεσαι hdr+ αν δεν ειναι βραδυ.

 

Σε αυτη πχ, οχι απλα δεν βοηθησε να μην καει ο ουρανος αλλα εκανε και αφυσικα ατονη την πρασιναδα. Περιμενεις σκια και βλεπεις καλοφωτισμενο.

 

Θα ηθελα να δω το λιγοτερο επιθετικο hdr της στοκ εδω.

 

Μαριε, οντως. Και λιγοτερο θορυβο. Και λιγοτερο blur λογω hand shake.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το Βαγγέλη. Πάντως ακόμα και στο ταπεινό rn4x την ημέρα προτιμούσα την στοκ που ήταν αρκετά πιο φυσική
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Βαγγέλη...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου να συμφωνήσω και εγώ. Δεν νομίζω να υπάρχει κινητό που να έχει την ανάγκη του HDR+ στις ημερήσιες. Στις χαμηλού φωτισμού αρχίζει το πάρτι (ίσως και στις συννεφιασμένες Κυριακές)... εκεί δείχνει την δύναμή του το HDR+.

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κωστα γενικα εχω την αισθηση πως στο u11 δεν χρειαζεσαι hdr+ αν δεν ειναι βραδυ.

 

Σε αυτη πχ, οχι απλα δεν βοηθησε να μην καει ο ουρανος αλλα εκανε και αφυσικα ατονη την πρασιναδα. Περιμενεις σκια και βλεπεις καλοφωτισμενο.

 

Θα ηθελα να δω το λιγοτερο επιθετικο hdr της στοκ εδω.

 

Μαριε, οντως. Και λιγοτερο θορυβο. Και λιγοτερο blur λογω hand shake.

 

ισχυει...δεν χρειαζεται Hdr+ εαν δεν ειναι βραδυ.

Γενικα θα ελεγα οσον αφορα το hdr+ στο Htc u11 οτι εχει "καποιες καλες στιγμες".

τα καλυτερα αποτελεσματα ειναι στο mi5s

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και εγώ το αλλοιώνει καπως σαν να εχει ρυθμιστεί π.χ στο snapseed με τερμα το hdr

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...