Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!"Ψηνομαι" πολυ ασχημα για αυτο το κινητο.Ψαχνω αρκετο καιρο και βλεπω οτι ειναι σε πολυ καλη προσφορα αυτη τη περιοδο.Αυτο που θελω να ρωτησω σε οσους το εχουν ειναι αν εχουν ακουσει για μελλοντικη υποστηριξη σε Rom, αν το εχει κανει καποιος root, αν η καμερα του εντελει ειναι καλη ή μετρια για απλες φωτογραφιες και αν λειτουργει χωρις προβληματα.Εχει FM Radio;Το χρυσο χρωμα φαινεται ασχημο οταν το κραταει καποιος αντρας;Και γενικα,αξιζει η αγορα του;Ευχαριστω εκ των προτερων!! Edited by geo307cc
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://www.devicespecifications.com/en/editor-review/5c9a42/8

Καλησπέρα και σε εσένα. Στον σύνδεσμό υπάρχει ένα ολοκληρωμένο review και δείγματα από την κάμερα του που φαίνεται αρκετά ικανοποιητική, τουλάχιστον σε συνθήκες καλού φωτισμού. Από όσο γνωρίζω δεν έχει ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.devicespecifications.com/en/editor-review/5c9a42/8

Καλησπέρα και σε εσένα. Στον σύνδεσμό υπάρχει ένα ολοκληρωμένο review και δείγματα από την κάμερα του που φαίνεται αρκετά ικανοποιητική, τουλάχιστον σε συνθήκες καλού φωτισμού. Από όσο γνωρίζω δεν έχει ραδιόφωνο.

 

Σε ευχαριστω πολυ,τα εχω δει ολα αυτα και αλλα τοσα απο reviews..Απλα ηθελα τις αποψεις και απο κατοχους εδω απο Ελλαδα..Οντως,πολυ αναλυτικα αυτα που λεει..

Link to comment
Share on other sites

Σε εμφάνιση είναι το ίδιο με το pro3? Δεν θα έχω θέμα αν παρω θήκες για το pro 3?

 

Επίσης ασημί δεν υπάρχει πουθενα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σας ήρθε με αμερικάνικο ή ευρωπαικό φορτιστή; Στο banggood γράφει US plug και σε μερικά unboxing φαίνεται οτι στέλνουν και ανταπτοράκι μαζι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σας ήρθε με αμερικάνικο ή ευρωπαικό φορτιστή; Στο banggood γράφει US plug και σε μερικά unboxing φαίνεται οτι στέλνουν και ανταπτοράκι μαζι

 

φιλε ζητα τους το πριν την παραγγελια ή γραψτο ως comment να το συμπεριλαβουν στην συσκευασια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμφάνιση είναι το ίδιο με το pro3? Δεν θα έχω θέμα αν παρω θήκες για το pro 3?

 

Επίσης ασημί δεν υπάρχει πουθενα ετσι;

 

ναι ειναι το ιδιο

μονο το υλικο της πλατης αλλαζει σε καποιες εκδοσεις. Και γω του pro3 θηκες εχω παρει 5-6 και ολες ταιριαζουν οπως πρεπει..

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

OIS έχει η κάμερα του παιδιά; Βασικά για το pro3 ενδιαφέρομαι, αλλά φαντάζομαι ίδια κάμερα φορούν.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

@baniko το elite το εχω δει μονο με 32GB

και σε χρυσο χρωμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OIS έχει η κάμερα του παιδιά; Βασικά για το pro3 ενδιαφέρομαι, αλλά φαντάζομαι ίδια κάμερα φορούν.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

την ιδια καμερα φορανε και δεν εχουν οπτικο σταθεροποιητη (δυστυχως)..

την ημερα αν εχεις σταθερο μπορεις να βγαλεις ομορφες φωτο με λεπτομερεια.. την νυχτα η καμερα τα βρισκει σκουρα.. η selfie camera μαρεσε γιατι εχει ωραιο beauty mode σιγουρα δεν ειναι cameraphone απλα κανει την δουλεια του στο θεμα αυτο.. εχει βεβαια αλλα θετικα

 

σαν εμφανιση το χρυσο χρωμα εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ..ειναι ενας απο τους λογους που το αγορασα εξαλλου.. απο εμφανιση ισως να σας χαλασουν τα bezels που ειναι σχετικα μεγαλα.. αν και να πω την αληθεια εμενα που το φοβομουν δεν με χαλασαν καθολου.. με αποζημιωσε ισως η λεπτομερεια και τα χρωματα της οθονης

 

Εαν είχε sd slot, fm-radio και ψηφιακό σταθεροποιητή στη κάμερα, θα ήταν ό,τι πιο ολοκληρωμένο και θηρίο κυκλοφορεί, μη σου πω 2-3 φορές τη τιμή.

Ίσως λόγω των οικονομικών προβληματων που έχει η Le Eco, ξεπουλάει όσο όσο για ρευστό.

 

ναι ευτυχως βασικα και μπορεσα και πηρα ενα κινητο vfm γιατι με το s7 που μου χαλασε και το service που αρνηθηκε να μου το επιδιορθωσει (μεγαλη αλητεια) αστα-βραστα...

Edited by analwsimos
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!"Ψηνομαι" πολυ ασχημα για αυτο το κινητο.Ψαχνω αρκετο καιρο και βλεπω οτι ειναι σε πολυ καλη προσφορα αυτη τη περιοδο.Αυτο που θελω να ρωτησω σε οσους το εχουν ειναι αν εχουν ακουσει για μελλοντικη υποστηριξη σε Rom, αν το εχει κανει καποιος root, αν η καμερα του εντελει ειναι καλη ή μετρια για απλες φωτογραφιες και αν λειτουργει χωρις προβληματα.Εχει FM Radio;Το χρυσο χρωμα φαινεται ασχημο οταν το κραταει καποιος αντρας;Και γενικα,αξιζει η αγορα του;Ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

φιλε μην περιμενεις πολλα απο την leeco..απο οτι εχω ακουσει βγαζει ψιλοσπανια updates

επισης το συγκεκριμενο κινητο ακομα δεν εχει πληθωρα custom roms οπως το κανονικο leeco le pro3 και το le max 2.. βεβαια επειδη εχει παρει αρκετος κόσμος το leeco le pro 3 elite περιμενω πως αργα ή γρηγορα θα υπαρξει ανεπισημη υποστηριξη.. FM radio οχι δεν εχει..η καμερα δεν ειναι κακη αλλα ουτε και καλη ειναι μετρια..για απλες φωτο μια χαρα ομως

 

εγω μεχρι στιγμης δεν ειχα καποιο προβλημα αν και εχει αρκετα aggresive UI το οποιο κανει kill τις εφαρμογες στο background οταν πχ το αφησεις ...αλλα αυτο ηθελα να το κανει.. μπορεις βεβαια να το αλλαξεις..

επισης σαν UI εχω εγκαταστησει το Nova launcher και με βολεψε περισσοτερο απο το μανισιo EUI που εχει το κινητο.. το χρυσο παντως φαινεται πολυ ωραιο.. δεν ειναι feminine σαν κινητο κατα την αποψη μου

Edited by analwsimos
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

φιλε μην περιμενεις πολλα απο την leeco..απο οτι εχω ακουσει βγαζει ψιλοσπανια updates

επισης το συγκεκριμενο κινητο ακομα δεν εχει πληθωρα custom roms οπως το κανονικο leeco le pro3 και το le max 2.. βεβαια επειδη εχει παρει αρκετος κόσμος το leeco le pro 3 elite περιμενω πως αργα ή γρηγορα θα υπαρξει ανεπισημη υποστηριξη.. FM radio οχι δεν εχει..η καμερα δεν ειναι κακη αλλα ουτε και καλη ειναι μετρια..για απλες φωτο μια χαρα ομως

 

εγω μεχρι στιγμης δεν ειχα καποιο προβλημα αν και εχει αρκετα aggresive UI το οποιο κανει kill τις εφαρμογες στο background οταν πχ το αφησεις ...αλλα αυτο ηθελα να το κανει.. μπορεις βεβαια να το αλλαξεις..

επισης σαν UI εχω εγκαταστησει το Nova launcher και με βολεψε περισσοτερο απο το μανισιo EUI που εχει το κινητο.. το χρυσο παντως φαινεται πολυ ωραιο.. δεν ειναι feminine σαν κινητο κατα την αποψη μου

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!

τπτ νασαι καλα φιλε!

 

Καλησπέρα, η οθόνη είναι gorilla glass ή κάτι αντίστοιχο; Δεν το αναφέρει πουθενα..

 

ναι ειναι Gorilla Glass 3

Edited by analwsimos
LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ραδιόφωνο δεν με πολυαπασχολει. Ενάμιση χρόνο που είχα το Χ600, δε μου λειψε καθόλου.

Το ΕUI, ακόμα και με Nova, δε φτάνει με τίποτα τη Miui, αλλά μπορώ να ζήσω μ αυτό.

Η έλλειψη αποθηκευτικου χώρου όμως είναι καθοριστική. Τώρα έχω το redmi note 4x, το 32ρι με κάρτα μνήμης και μου χει φύγει ένα βάρος. Υπάρχει άνεση. Δεν είναι ανάγκη κάθε τρεις και λίγο να ψάχνω να αδειάζω χώρο, όπως έκανα με το X600.

Βέβαια, το redmi με έχει "αδειάσει" με την φωτογραφική του, που είναι χειρότερη από του Χ600. Γι αυτό κοιτάω γύρω γύρω τι υπάρχει. Όμως για την ώρα με κερδίζει η ευκολία στην καθημερινή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

μολις το παραγγειλα ως αντικαταστατη του redmi note 2...

αφου ειδα στο needrom εχει και miui ολα καλα!!!

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβη εχτές σε 12 εργασιμες ημέρες απο banggood me priority στα 169€και χωρις extra χρεωσεις. Από το λίγο που ασχολήθηκα προσωπικά πιστεύω ότι για την αξία του το τηλέφωνο σκίζει!! Η καμερα του εκτός απο την ελλειψη σταθεροποιητη είναι πάαρα πολύ καλή ,βραδυνη λήψη με φλας ικανοποιητικότατη. Ηχος σε σχέση με κατι αλλα ακριβοτερα για μένα ειναι super. Oθόνη πάρα πολύ καλή .Σε γενικές γραμμές μου φάνηκε πολύ καλό. Το μόνο που ξενισε λίγο ήταν ότι δεν αλλαζει σε ελληνικό πληκτρολόγειο και κατεβασα μια εφαρμογη μικρό το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε 1080p video τραβάει μόνο σε 30 fps; Δεν έχω δει κάπου για 60 fps αν και άλλα τηλέφωνα με τον ίδιο sensor imx298 μπορούν και τραβάνε. Είναι θέμα software;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε 1080p video τραβάει μόνο σε 30 fps; Δεν έχω δει κάπου για 60 fps αν και άλλα τηλέφωνα με τον ίδιο sensor imx298 μπορούν και τραβάνε. Είναι θέμα software;

 

Kαι εγώ το παρατ'ηρησα. Και 1080 και 4Κ τραβάει σε 30frs.

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβη εχτές σε 12 εργασιμες ημέρες απο banggood me priority στα 169€και χωρις extra χρεωσεις. Από το λίγο που ασχολήθηκα προσωπικά πιστεύω ότι για την αξία του το τηλέφωνο σκίζει!! Η καμερα του εκτός απο την ελλειψη σταθεροποιητη είναι πάαρα πολύ καλή ,βραδυνη λήψη με φλας ικανοποιητικότατη. Ηχος σε σχέση με κατι αλλα ακριβοτερα για μένα ειναι super. Oθόνη πάρα πολύ καλή .Σε γενικές γραμμές μου φάνηκε πολύ καλό. Το μόνο που ξενισε λίγο ήταν ότι δεν αλλαζει σε ελληνικό πληκτρολόγειο και κατεβασα μια εφαρμογη μικρό το κακό.

 

*αλλαζει ρε συ..

πηγαινε στις ρυθμισεις και επελεξε ελληνικα

LG Viewty (KU990)->LG Optimus (GT540)->Sony Ericsson Xperia Neo V->LG G2 (D802)->ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)->Samsung Galaxy Tab 4 (SM-T230)->Samsung Tab S2->Samsung Galaxy S7 Edge->LeEco Le Pro 3 Elite->Xiaomi Tab 3
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δει πουθενά αυτό με 64 gb μνήμη ROM?

Έχει το banggood το x727 με τον 821 στα 201€

https://www.banggood.com/LeTV-Leeco-Le-Pro-3-X727-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-821-Quad-core-4G-Smartphone-p-1185176.html?p=RV061632175482015129

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Παρελαβα και εγω χθες απο banggood , αλλα επειδη δεν εχω καμια εμπειρια εχω ενα απλο προβλημα και δεν ξερω τι να κανω να το λυσω. Θελω να εχω ελληνικα στο πληκτρολογιο( πχ να γραψω κατι στο viber ) και εχει μονο κινεζικα και αγγλικα. Πως προσθετω το ελληινικο πληκτρολογιο?:O
Link to comment
Share on other sites

Δε γράφει την να έχει την 800ρα μπάντα.

Link to comment
Share on other sites

μολις το παραγγειλα ως αντικαταστατη του redmi note 2...

αφου ειδα στο needrom εχει και miui ολα καλα!!!

 

Φιλε πολύ προσοχή με τις ρομ. Πού το είδες το MIUI? Μιλάμε για το μοντέλο X722.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...