Jump to content

LeEco Pro3 Elite (X722)


CrisBal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λειτουργει ο κωδικος?Σε εμενα οχι παντως

 

Ναι, λειτουργεί. 148,20 από το HK warehouse που δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται απο banggood με 20ς; Ειναι επισημη αυτη; Επισης λειτουργει σωστα; Η τιμη ειναι χωμα εντελως και σιγουρα αξιζει μια δοκιμη.
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται απο banggood με 20ς; Ειναι επισημη αυτη; Επισης λειτουργει σωστα; Η τιμη ειναι χωμα εντελως και σιγουρα αξιζει μια δοκιμη.

 

Ναι έρχεται με την20 του κινεζομάγαζου, χωρίς bugs και bloatware. Eγώ το πήρα και είμαι υπέρευχαριστημένος. Μην ξεχνας ότι το hardware είναι περυσινής ναυαρχίδα. Σε αυτή τη τιμή,και ακόμη ακριβότερα, δεν υπάρχει αντίπαλος. Πολύ όμορφο και με ποιότητα κατασκευής. Ένα θέμα είναι ότι επειδή είναι πολυ φρέσκο, δεν υπάρχουν ρομ κλπ. Αλλά επειδή φαινεται να πουλάει τρελλά, σε λιγο καιρό θα βγούν όλες οι γνωστές ρομ. Γιατί δεν σου το κρύβω ότι είμαι φίλος της MIUI. Τέσπα ελπίζω να βγει καλό και χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λειτουργεί. 148,20 από το HK warehouse που δοκίμασα.

 

Καλημέρα. Ζήτησες κάτι έξτρα από bangood πχ μέσω NL post or Sweden post για να έρθει? Έρχεται μέσω SP post ή ΗΚ post? Αν ναι το τελωνείο είναι 100%..Ευχαριστώ.. Λέω να το πάρω μήπως φτιάξω καμία 10ρια ρομ και φυσικά Miui8.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ζήτησες κάτι έξτρα από bangood πχ μέσω NL post or Sweden post για να έρθει? Έρχεται μέσω SP post ή ΗΚ post? Αν ναι το τελωνείο είναι 100%..Ευχαριστώ.. Λέω να το πάρω μήπως φτιάξω καμία 10ρια ρομ και φυσικά Miui8.. ;)

 

σε μενα εστειλαν με swiss post και περασε τελωνειο απο βδομαδα θα το παραλαβω θα σας πω το κοστουμακι:cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από Cool1 σε αυτό;

- εκτός της B20 που είναι ένα συν δεν ξέρω ποιο άλλο ουσιαστικό χαρακτηριστικό το κάνει να υπερέχει.

- μπαταρία είναι ίδια, κατά πόσο είναι πιο ενεργοβόρος ο 820 δεν το ξέρω, επεξεργαστή έχει καλύτερο ωστόσο και ο 652 φυσάει και με βαρύτατη χρήση (και σε παιχνίδια).

- στην κάμερα τι κάνει το Εlite σε σχέση με την διπλή του Cool1; είναι ένα μυστήριο προς το παρόν.

 

rom και στα 2 είναι μετρημένες αλλά δεν είναι μείον κατ'εμέ.

-από δόνηση πως πάει το Elite; την έχουν δυνατή; ο καλύτερος ήχος στα χαρακτηριστικά δεν μου λέει κάτι. Με το Cool1 δεν καταλαβαίνω όταν έχω κλήση και το έχω στην τσέπη (η δόνηση είναι ελάχιστη, πρέπει να έχω τέρμα τον ήχο κλήσης ενώ σε άλλα κινητά η δόνηση είναι δυνατή).

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

σε μενα εστειλαν με swiss post και περασε τελωνειο απο βδομαδα θα το παραλαβω θα σας πω το κοστουμακι:cry:

 

γιατι δεν εβαλες priority direct mail να γλυτωσεις το τελωνειο;

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εβαλες priority direct mail να γλυτωσεις το τελωνειο;

 

εκανα βλακεια το ξερω :X πιστευα οτι θα την σκαπουλαρω ;)

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

τότε που το πήρα έβγαινε 218 usd με priority direct mail

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

τότε που το πήρα έβγαινε 218 usd με priority direct mail

 

Και ποιος πιστοποιεί ότι με priority direct mail απο Κίνα ΔΕΝ περνάει τελωνείο βρε παιδιά? :ninja:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος πιστοποιεί ότι με priority direct mail απο Κίνα ΔΕΝ περνάει τελωνείο βρε παιδιά? :ninja:

Αν μιλήσεις μαζί τους, σχεδόν σου εγγυόνται ότι δεν θα περάσει. Και η αλήθεια είναι ότι εως τώρα δεν έχω ακούσει για κανένα που να πέρασε τελωνείο με priority mail.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ζήτησες κάτι έξτρα από bangood πχ μέσω NL post or Sweden post για να έρθει? Έρχεται μέσω SP post ή ΗΚ post? Αν ναι το τελωνείο είναι 100%..Ευχαριστώ.. Λέω να το πάρω μήπως φτιάξω καμία 10ρια ρομ και φυσικά Miui8.. ;)

 

Σου έστειλα pm

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ποιος πιστοποιεί ότι με priority direct mail απο Κίνα ΔΕΝ περνάει τελωνείο βρε παιδιά? :ninja:

 

οι κινεζοι μου εγγυηθηκαν πως δεν περναει τελωνείο κ πως αν πςρνουσε, θα το πληρωναν αυτοι, μιλα τους στο live chat

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/iZP0u5

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/e9QvSQ

https://ibb.co/iZP0u5

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/e9QvSQ

https://ibb.co/iZP0u5

 

φαίνονται τα link?

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ζήτησες κάτι έξτρα από bangood πχ μέσω NL post or Sweden post για να έρθει? Έρχεται μέσω SP post ή ΗΚ post? Αν ναι το τελωνείο είναι 100%..Ευχαριστώ.. Λέω να το πάρω μήπως φτιάξω καμία 10ρια ρομ και φυσικά Miui8.. ;)

 

Συνήθως το στέλνουν με swiss post. Πάντως μη το διακινδυνεύεις, πάρτο με priority mail. Να γλιτώνεις και το τελωνείο και την ταλαιπωρία. Εγώ ήμουν άτυχος, πλήρωσα και 39ευρώ τελωνείο.

Φτιάξε μας με τη MIUI!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα pm

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οι κινεζοι μου εγγυηθηκαν πως δεν περναει τελωνείο κ πως αν πςρνουσε, θα το πληρωναν αυτοι, μιλα τους στο live chat

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/iZP0u5

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/e9QvSQ

https://ibb.co/iZP0u5

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/e9QvSQ

https://ibb.co/iZP0u5

 

φαίνονται τα link?

 

τα link εμφανίστηκαν, τίποτα το ιδιαίτερο από τα λίγα που καταλαβαινω, ούτε χάλια αλλά ούτε και κάτι ιδιαίτερο , στα μέτρια επίπεδα πολλών συσκευών......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλήσεις μαζί τους, σχεδόν σου εγγυόνται ότι δεν θα περάσει. Και η αλήθεια είναι ότι εως τώρα δεν έχω ακούσει για κανένα που να πέρασε τελωνείο με priority mail.

 

Οκ μίλησα μαζί τους....

Dear Customer,

Thanks a lot for your email.

As every country has its law for custom,could you please kindly contact your custom to get more information about it?But we suggest you buy tariff insurance.

For orders with tariff insurance,per the regulation in our company,if the custom fee is less than or equal to USD100 ,then we will be responsible for the total fee for custom clearance,but if the custom fee is more than USD100,then we will only bear 50% of the fee for custom clearance.

Πιασ' το αυγό και κούρευτο αν το κρατήσουν..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

στο live chat να τους μιλησεις και στο τελος να κρατησεις αντίγραφο της συνομιλιας

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ μίλησα μαζί τους....

Dear Customer,

Thanks a lot for your email.

As every country has its law for custom,could you please kindly contact your custom to get more information about it?But we suggest you buy tariff insurance.

For orders with tariff insurance,per the regulation in our company,if the custom fee is less than or equal to USD100 ,then we will be responsible for the total fee for custom clearance,but if the custom fee is more than USD100,then we will only bear 50% of the fee for custom clearance.

Πιασ' το αυγό και κούρευτο αν το κρατήσουν..

 

Chris πηγαινε help - pre order live chat, και πες τα εκει, στο τελος κρατα αντίγραφο της συνομιλιας

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Οκ μίλησα μαζί τους....

Dear Customer,

Thanks a lot for your email.

As every country has its law for custom,could you please kindly contact your custom to get more information about it?But we suggest you buy tariff insurance.

For orders with tariff insurance,per the regulation in our company,if the custom fee is less than or equal to USD100 ,then we will be responsible for the total fee for custom clearance,but if the custom fee is more than USD100,then we will only bear 50% of the fee for custom clearance.

Πιασ' το αυγό και κούρευτο αν το κρατήσουν..

 

Μέχρι 100 τελωνειακά στα πληρώνει όλα ή αν βγουν πάνω από 100, σου δίνει τα μισά. Μια χαρά μου ακούγεται. Συνήθως 39ευρώ χρεώνει το τελωνείο. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 100 τελωνειακά στα πληρώνει όλα ή αν βγουν πάνω από 100, σου δίνει τα μισά. Μια χαρά μου ακούγεται. Συνήθως 39ευρώ χρεώνει το τελωνείο. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι;

 

Όχι βρε καλά κατάλαβες αυτά λέει αλλά όταν γίνει η στραβή άντε να τους βρεις να στα δώσουν πίσω.. :lol::wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε καλά κατάλαβες αυτά λέει αλλά όταν γίνει η στραβή άντε να τους βρεις να στα δώσουν πίσω.. :lol::wacko:

 

Αυτά σου απαντήσανε για το priority mail;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά σου απαντήσανε για το priority mail;

 

Κ τι προτείνετε? Πως αγοράζουμε κ απο που?

*το δικο μου δεν μπηκε τελωνείο

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

ΠΑρέλαβα χτες. Κόλλησε στο τελωνίο με Swiis post. πλήρωσα 39€ ΕΞΤΡΑ. Το λάθος είναι των κινέζων. Γράφουν απέξω στο πακέτο ότι είναι κινητο αξίας 100€!!! Το τελωνείο μόλις δει κινητά τα τσιμπάει. Βάζει 24€ ΦΠΑ και 15€ εκτελωνισμό. Εαν δεν εγραφαν ότι είναι κινητό και έβαζαν αξία πχ 10€ δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα. Άλλοι κινέζοι γραφουν ότι είναι δώρο ή οτι είναι μεταχειρισμένα εξαρτήματα.

Τεσπα το κινητο φαίνεται πολύ καλό μεχρι στιγμής. Εϊχα το Χ600 πριν.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑρέλαβα χτες. Κόλλησε στο τελωνίο με Swiis post. πλήρωσα 39€ ΕΞΤΡΑ. Το λάθος είναι των κινέζων. Γράφουν απέξω στο πακέτο ότι είναι κινητο αξίας 100€!!! Το τελωνείο μόλις δει κινητά τα τσιμπάει. Βάζει 24€ ΦΠΑ και 15€ εκτελωνισμό. Εαν δεν εγραφαν ότι είναι κινητό και έβαζαν αξία πχ 10€ δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα. Άλλοι κινέζοι γραφουν ότι είναι δώρο ή οτι είναι μεταχειρισμένα εξαρτήματα.

Τεσπα το κινητο φαίνεται πολύ καλό μεχρι στιγμής. Εϊχα το Χ600 πριν.

 

Απο που το πήρες?

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Pro3 Elite (X722)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...