Jump to content

Περιοδικά


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι περιοδικα διαβαζετε?  

654 members have voted

  1. 1. Τι περιοδικα διαβαζετε?

    • Γυναικεία/Ανδρικά (πχ. Marie Claire, Playboy)
      83
    • Τηλεοπτικά/Κουτσομπολίστικα
      27
    • Lifestyle (Nitro, Free κλπ.)
      72
    • Πολιτικά/Ιστορικά/Επικαιρότητας
      23
    • Συνωμοσιολογίας/Μυστηρίου (πχ. Strange)
      24
    • Eπιστημονικά/Ταξιδιών/Φύσης (πχ. National Geographic)
      50
    • Αυτοκινήτου/Μοτοσυκλέτας/Αθλητικά
      120
    • Κόμικς
      58
    • Τεχνολογίας/DVD/Σινεμά
      168
    • Οτιδήποτε άλλο Ειδικού Τύπου (πχ. Σπίτι, Γάμος, Κυνηγός κλπ.)
      29


Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενα περιοδικο παιρνω καθε μηνα: power techniques

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

φανατικα μοτο, κ που κ που κανα xl αν εχει καλα παπια
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Free και PCmaster! Για τα υπολοιπα net :)

 

To Free μου άρισε όταν πρωτοκυκλοφόρησε...το θεώρησα φρέσκο και πρωτότυπο... μετά από ένα χρόνο το θεωρούσα ένα ΠΟΛΥ μέτριο περιοδικό και πλέον το θεωρώ κακή αντιγραφή του nitro με ολίγο τι από DownTown :X

 

To PC Master είναι πολύ καλό...ίσως το καλύτερο ελληνικο που να ασχολείται ΚΑΙ με games KAI με hardware...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι το free εχει οντως χαλασει....αλλα συνεχιζω και το παιρνω καθε μηνα!

η συνηθεια βλεπεις...

 

επισης εχω παρει μερικα strange αλλα....πολυ παραμυθενια τα λενε ρε παιδι μου...δεν μπορω να τους παρω σοβαρα...παντου συνομωσιες βλεπουν..

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι με περιοδικά καθώς πιστέυω οτι δεν αξίζουν διότι δεν έχουν τις λεπτομέρειες που με ενδιαφέρουν, οπότε καταφέυγω κατευθείαν στο ιντερνετ και βρίσκω αυτό που με ενδιαφέρει. Παράδειγμα είχα πάρει το national geografic με το Τσερνομπιλ που με ενδιέφερε, αυτά που ανέφερε γιαυτό ήταν τίποτα μπροστά στο υλικό που βρίκα στο ιντερνετ με πάρα πολλές φωτογραφίες, βίντεο και λεπτομέρειες, επίσης και για τον Τιτανικό (το είχε το 1997).

Σε γενικές γραμμές διαβάζω οτι βρω απο τους άλλους και είναι τα εξής περιοδικά:

1) National Geografic

2) Science Illustrated

3) Be Exposed (Το μόνο που αγοράζω αν το βρω, βασικά ενα DVD είναι, αλλά έχει πλάκα!).

4) Κόμιξ με Μίκυ κλπ :happy: (Ποτέ δεν με ενδιέφεραν να τα πάρω, αλλά αν βρω κανένα σε κάποιο σπίτι που θα πάω, το διαβάζω γιατί ξεχνιέσε λίγο και έχει κάτι ωραία!).

5) Και αυτά με περίεργα όπως Τρίτο Μάτι, Focus κλπ

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΟΜΙΞ φανατικα (κανω συλλογη), το Ντοναλντ, το Μικυ Μαους, το Αλμανακο

και το FREE...

 

Σωστόοοοος! Από το ΚΟΜΙΞ έχεις και τα πρώτα πρώτα;

Μίκυ Μάους και Αλμανάκο διάβαζα πιο παλιά, είναι για σχετικά μικρότερες ηλικίες (όχι ότι τώρα δεν τα διαβάζω!)... Αντιθέτως, το ΚΟΜΙΞ και ο παππούς μου με ευχαρίστηση θα το διάβαζε (αν ήξερε). Είναι κλάσεις ανώτερο από τα υπόλοιπα "ομοειδή", αν και τελευταία σώνονται οι ιστορίες του Μπαρκς και δημοσιεύουν ένα σωρό άλλα.

Από άλλα: Science Illustrated, Ραδιοτηλεόραση, αν πέσει στα χέρια μου και από το Sporty μού αρέσουν τα άρθρα που μιλάνε για αθλητικά θέματα και όχι για τίποτα άλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Free και PCmaster! Για τα υπολοιπα net :)

Etsi etsi....k egw mia apo ta idia!:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορει καποιος που το εχει αγορασε να μου πει τι περιειχε μεσα; γιατι ηταν λιγο ανοικτο το πλαστικο.. και στο site δεν λεει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τους τελευταίους 5 μήνες διαβάζω φανατικά το Τ3.Μόνο το πρώτο τεύχος έχω χάσει γιατί δεν μπόρεσα να το βρώ πουθενά.Πήρα κ το Stuff Ιουνίου(για να έχω κ ένα μέτρο σύγκρισης) κ μου φάνηκε πολυυυυυυύ μέτριο κ προχειροφτιαγμένο.

 

Συμφωνώ με τους φίλους που λένε πώς το free έχει χαλάσει σε σχέση με αυτό πού είχαμε δεί στην αρχή(κ εγώ κάποτε το διάβαζα).

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους φίλους που λένε πώς το free έχει χαλάσει σε σχέση με αυτό πού είχαμε δεί στην αρχή(κ εγώ κάποτε το διάβαζα).

 

Το free...πέθανε! Έχει καταντήσει ΠΟΛΥ χάλια... μακάρι να σταματήσει τώρα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταίους 5 μήνες διαβάζω φανατικά το Τ3.Μόνο το πρώτο τεύχος έχω χάσει γιατί δεν μπόρεσα να το βρώ πουθενά.Πήρα κ το Stuff Ιουνίου(για να έχω κ ένα μέτρο σύγκρισης) κ μου φάνηκε πολυυυυυυύ μέτριο κ προχειροφτιαγμένο.

 

Συμφωνώ με τους φίλους που λένε πώς το free έχει χαλάσει σε σχέση με αυτό πού είχαμε δεί στην αρχή(κ εγώ κάποτε το διάβαζα).

 

Απο το Τ3 εχω ΜΟΝΟ το πρωτο τευχος :p :lol:

 

Τωρα οσον αφορα το φρι, εχετε δικιο, αλλα να πω την αληθεια δεν με χαλαει ακομα :p

Link to comment
Share on other sites

PC master

CGM

Metalhammer

strange

abaton

ιχωρ

στρατιωτικη ιστορια

active

all star basket

FHM

Playboy

Penthouse

στρατιωτικες μονογραφιες

Και διαφορα αλλα αναλογως το περιεχομενο.

CGM αυτου του μηνα δωρο wow-10 μερες ελευθερη δοκιμη.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω κι εγώ το Τ3.Όπως και το περιοδικό Max.

Αλήθεια είναι πως το free έχει χαλάσει... το έπαιρνα κι εγώ κάποτε, αλλά άμα το βρω καμιά φορά θα το πάρω. Επίσης έπερνα το Focus.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω κι εγώ το Τ3.Όπως και το περιοδικό Max.

Αλήθεια είναι πως το free έχει χαλάσει... το έπαιρνα κι εγώ κάποτε, αλλά άμα το βρω καμιά φορά θα το πάρω. Επίσης έπερνα το Focus.

 

Το focus παντως δε το προτεινω σε κανεναν.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Πρώην φίλοι του FREE ενωθείτε. Έχω και τα 24 πρώτα τεύχη, αλλά έχει από τότε να το πάρω... Έχει πέσει αισθητά η ποιότητα...

 

Λοιπόν από μηνιαία περιοδικά σταθερά και φανατικά τα τελευταία 10 χρόνια +, ΚΟΜΙΞ. Από τα υπόλοιπα μηνιαία, Esquire/Status/Nitro/Max/FHM/Maxim, ανάλογα με τα θέματα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

συνηθως κανενα για πισι (αναλογα με τα θεματα που εχουν καθε μηνα-μπορει να παρω και 2 ή 3), κανενα science illustrated (και συναφη) αμα εχει τπτ καλο, καμια φορα national geographic ή εικονες και μερικα σπεσιαλ (dj mag,i-dj κ.λπ. :p )

 

αρκετα € δηλαδη :(

 

edit

Ειχα παρει και ενα free περυσι το καλοκαιρι που ελεγε για 'σαγιονανδρες' και επεσε πολυ γελιο :p

Link to comment
Share on other sites

αρκετα € δηλαδη :(

 

Έτσι είναι. Ούτε θέλω να σκέφτομαι πόσα δίνω κάθε μήνα σε εφημερίδες/περιοδικά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...