Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παίξει κανείς την BETA?? Είναι σε πολύ καλό επιπεδο διάβασα και γενικά το 2016 αναμένεται πολύ καλό...

 

Alex τι μας κολαζεις;

 

Δηλαδη να κλειστουμε παλι σπιτι και να βγαινουμε μονο για τσιγαρα; Αποτοξινωθηκαμε, δουλευουμε, βγηκαμε απο το στρατο και γιναμε κυριλε. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχα... Και εγώ κάπως έτσι είμαι... Αλλά δεν το βλέπω να το γλιτώνω και φέτος... Θα το τσιμπήσω...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρα πολλά χρόνια να παίξω FM. Μέχρι που με έψησε ένας καλός μου φίλος να δοκιμάσω το 2015. Κόλλησα. Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο να το παίξω. Αυτό το παιχνίδι χρειάζεται ώρες να του αφιερώσεις. Βέβαια την πρώτη χρονιά μου με τη Juve πήρα double αλλά τη δεύτερη με γλέντησε το μηχάνημα.. Λες και ξαφνικά είχα ομάδα τρίτης κατηγορίας. Σκεφτείτε αποκλκείστηκα από τον Ολυμπιακό στους 16. :p

Όπως και να έχει ψήθηκα για το 2016 ειδικά στα 35 ευρώ που το βρίσκεις για προπαραγγελία, γιατί εκεί στο steam ζουν σε άλλο κόσμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω πολύ χρόνο τελευταία αλλά παίζω... Φυσικά και το 16 θα το τιμήσω σε λίγες μέρες....

 

 

Που είναι τα φοιτητικά χρόνια που έκλεινα 15 ώρες manager :p

 

Δευτερα για ποτό, Τρίτη Ποκερ, Τετάρτη online FM :D :D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά διοργάνωσης

 

  • Victory Points στα 500
  • Knockout φάσεις(Single Elimination)
  • Standard Resources
  • Fixed Positions
  • Best-of-3
  • Τελικοί Best-of-5(Θα υπάρξει και μικρός τελικός για την 3η θέση)
  • Απαγορεύεται η χρήση mods(No mod), custom maps.
  • Cold Tech: Disabled(Ρύθμιση ώστε να μην έχετε το φαινόμενο της Χιονοθύελλας)
  • Δεν θα υπάρχει απ’ ευθείας πρόσβαση στους παρατηρητές(observers) οι παίκτες πρέπει να τοποθετούν 8 λεπτά καθυστέρηση στα παιχνίδια τους για τους παρατηρητές χωρίς κωδικό παράκαμψης.

 

Έπαθλα

 

1η θέση: The British Forces DLC key ή Red Star Edition key(Επιλέγει 1 από τα 2)

2η θέση: Όποιο δεν επιλέξει ο νικητής πηγαίνει απ’ ευθείας στην 2η θέση

3η θέση: Έναν commander της επιλογής του από το Steam Store.

 

Όλοι οι συμμετέχοντες θα παραλάβουν δωρεάν τον Σοβιετικό Mechanized Support Tactics commander.

 

 

Ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής

 

Ημερομηνία Έναρξης: Κυριακή 15 Νοεμβρίου & ανάλογα τις συμμετοχές μπορεί και Δευτέρα 16 Νοεμβρίου.

Ώρα check-in: 17.00

Ώρα Έναρξης: 18.00

 

 

Για την διαδικασία εγγραφής, κανόνες και περισσότερες λεπτομέρειες δείτε -> http://goo.gl/EiGS8I

 

Επίσης για συνεχή ενημέρωση: https://www.facebook.com/CompanyOfHeroesGreece/

 

11538973_638027932966552_771947969642866209_o.jpg

Edited by ZEDGR
Προσθήκη εικόνας
Link to comment
Share on other sites

Μιας και στο register στο Steam forum μου βγάζει error, είπα να φτιάξω ένα θέμα για να μιλάμε για ό,τι απορία έχουμε για το Steam. Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο τέλειωσε η εγκατάσταση :D :up:

 

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/b8f2be5d-90c3-4a0f-a19a-25e666fcbc97_zpsvq14yeiu.jpg

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να ανοίξω ένα θέμα για προσφορές παιχνιδιών σε ψηφιακή μορφή μέσω ίντερνετ. Το τελευταίο διάστημα γνωρίζουν μεγάλη άνθηση και κατά περιόδους έχουν πολύ δυνατές προσφορές από τις οποίες μπορεί να βγει ωφελημένη η τσέπη μας.

 

1. G2A

2. Steam

3. Origin

4. GamesPlanet

5. Gamestop

 

Αν ξέρετε κ άλλες σελίδες, γράψτε τις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πιάσεις τη συσκευασία, να την ανοίξεις σιγά σιγά, να σνιφάρεις την πλαστικίλα, δεν είναι παιχνίδι.

Για να μην αναφέρω το Sims 4 που πληρώνεις 45 ευρώ για να πάρεις το κουτί του DVD και πάνω να δεις ένα ωραιότατο στίκερ "δεν περιλαμβάνει το παιχνίδι - λήψη μέσω Origin". :down:

 

Πολύ ωραίο θέμα! Ωραίο θα ήταν να υπήρχε κι ένα όπου θα γράφουμε τα παιχνίδια που είναι σε προσφορά, είτε καινούργια, είτε παλιά είτε κάποιο bundle (πχ Deus Ex Collection)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω έναν υπολογιστή και παίζω gta v online

Ή ερώτηση είναι μου είναι αυτή : μπορεί ο φίλος μου που έχει ps3 να παίξει με εμένα gta v; Αυτός από το ps3 του και εγώ από τον υπολογιστή μου ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν υπαρχει θεμα αποδοσης της καθε της κονσολας

 

Αλλα οντως οπως αναφερεται πιο πανω το θεμα ειναι τι παιχνιδια θες να παιξεις

 

Εγω ανεκαθεν ημουν.. παιδι της Sony, και απο τη στιγμη που στο Ps4 βγηκαν-θα βγουν τα...

 

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy Type-0

Dissidia Final Fantasy,

Kingdom Hearts 3

The Last of us Remastered

Tomb Raider Definitive Edition κ.ά.

 

...δε βλεπω λογο γιατι να ΜΗ προτιμισει κανεις το ps4! :)

Edited by Belle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι άνοιξε το MafiaBullet Online Mafia.

Είμαστε περήφανοι λόγω το ότι οι διαχειριστές του MafiaBullet είναι Έλληνες.

Όσο αφορά το παιχνίδι πρόκειται για ένα παιχνίδι στρατηγικής με εγκλήματα,οικογένειες,εμπόριο κτλπ.

Σας περιμένουμε όλους εκεί.

 

http://www.mafiabullet.com

 

Με εκτίμηση,

 

MafiaBullet

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει πράγματι με το τι παιχνίδια παίζεις! Κάποια είναι αποκλειστικότητες για το PS4 και κάποια για το XBOX ΟΝΕ. Ας δούμε όμως λίγο και τα υπόλοιπα. Από θέμα τιμής τουλάχιστον οι βασικές εκδόσεις είναι περίπου στα ίδια χρήματα (Sony PS4 - XBOX One)με μία κλίση προς τα κάτω για το PS4.

Από την μία η Microsoft δεν έκανε καλή αρχή για το XBOX One αλλά η Sony υπερέχει κατα λίγο σε σύστημα και κατα πολύ σε ιστορία κονσόλας. Προσωπικά μετά το Playstation το ένα για χρόνια είμουν fan Xbox. Πλέον επέστρεψα ξανά σε Sony. Να τονίσω ότι παιχνίδια για PS3 ακόμα βγαίνουν περισσότερα σε σχέση με το Xbox360 το οποίο η Microsoft σχεδον το έχει αφήσει εδώ και ενα περίπου χρόνο αν όχι κάτι παραπάνω. Πλέον, αν και η SONY έμεινε πίσω στην κυκλοφορία τίτλων ...ξεπούλησε πολές κονσόλες στις γιορτές με σκοπό να γεμίσει τα σπίτια κατα το δυνατον. Τώρα φαίνεται ότι θα ασχοληθεί με την παραγωγή τίτλων μαζικά (πχ μεχρι τώρα Gran Turismo για PS4 δεν εχει βγει και ας είναι το σήμα κατατεθέν της εταιρείας. Αναμένετε όμως τους επόμενους μήνες). Προσωπικά επειδή είμαι και λίγο της συνήθειας ήθελα να πάω σε XBOX One αλλά τελικά η καλύτερη επιλογή μάλλον είναι το PS4.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση θελω να κανω.

Εχω ενα φιλο που μενει μονιμα αμερικη και θελω να του παρω δωρο το καλοκαιρι που θα ερθει για διακοπες την S.E του uncharted 4.

Το ps4 το εχει παρει απο αμερικη εννοειται και εγω το παιχνιδι θα το αγορασω απο εδω (ελλαδα).

Το προβλημα/ερωτημα ειναι το εξης:

-Θα παιζει το ελληνικο παιχνιδι στην κονσολα που ειναι αμερικανικη?

Εγω ψαξει στο νετ κ εχω βρει 3 διαφορετικες αποψεις.

α) οτι δεν θα παιζει

β) οτι θα παιζει

γ) οτι θα παιζει το παιχνιδι αλλα δεν θα παιζουν τα dlc που ενδεχομενος θα θελει να αγορασει.

 

Τι ισχυει τελικα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους,

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την ανάγνωση κασετών (UMD) σε psp 3004.Δοκίμασα ένα παιχνίδι το τοποθέτησα σωστά κλείνω το καπάκι(Να σημειωθεί ότι το καπάκι είχε σπάσει και το έχω ξανακολλήσει) δεν ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος του διαβάσματος.Λέτε να φταίει το καπάκι(Κλείνει κανονικά όπως πριν)? Ή ο μηχανισμός διαβάσματος UMD?

1.Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πορτάκι μέσα έχει σπάσει το μεταλλικό στήριγμα ωστόσο κλείνει κανονικά.

2.Όταν το κλείνω δεν ακούω κανέναν ήχο όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Πως μπορω να κατεβασω το sims 3 στο pc μου;; αν καποιος ξερει παρακαλω να μου το εξηγησει βημα βημα γιατι δεν το εχω ξανακανει και δεν ξερω την διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

πας σε ενα καταστημα, το αγοραζεις, το εγκαθιστας και παιζεις

 

τωρα αν υπαρχει καπου ονλινε για αγορα και νομιμο download, ας απαντησει καποιος που γνωριζει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...