Jump to content

Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές


dras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τρομερό παιχνίδι απ την αρχή μέχρι το τέλος! μη το παίξετε στο νόρμαλ! απο hard και πάνω ;)

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιχνίδάρα!!!Τώρα παίζω το 2ο μου walkthrough στο survival(το πρώτο ήταν στο hard) και το παιχνίδι είναι ακόμα καλύτερο από την πρώτη φορά!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό σε όλα του αλλά νομίζω ότι ο παροξυσμός που γίνεται στο διαδίκτυο είναι λίγο τραβηγμένος. Το φινάλε εναλλακτικό αλλά όχι νομίζω αναμενόμενο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το τέλος

νομίζω το περίμενα λίγο πιο συνταρακτικό. δεν ήταν άσχημο απλά σε αφήνει με ερωτήματα, όπως τί έγινε με την ανθρωπότητα; οι πρωταγωνιστές κατέληξαν σε εκείνοι τη πόλη όπως αφήνει να εννοηθεί και τι βρήκαν εκει...ίσως για να αφήσει πάτημα για πιθανή

συνέχεια...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 μήνες περίπου έχω έτοιμο το "Angry Greeks" ή στα Ελληνικά "Η Οργή Των Ελλήνων" !

 

Απευθύνετε κυρίως σε παιδιά αλλά και σε μεγάλα παιδιά :)

 

Είναι Browser Game , δηλαδή παίζεται κατευθείαν απο την σελίδα χωρίς εγκατάσταση κτλ. Είναι φτιαγμένο σε Flash ActionScript 3.0.

Τις επόμενες βδομάδες θα κυκλοφορήσει και σε Android και ΙPhone.

 

http://jaz.gr

 

Αν σας αρέσει πατήστε κάνα Like ή Share να το προωθήσουμε, θα είστε και οι πρώτοι !

 

Ευχαριστώ.

:)

http://jaz.gr/static/images/promo/logo/An_En_Logo_vert.png

Link to comment
Share on other sites

έγινε και μια μικρή αναβάθμιση.

Έβαλα στην αρχή αρκετά πορτοκαλί μπαλόνια που είναι ζωές.

Με λίγα κολπάκια μπορείς να πάρεις πολλές παραπάνω ζωές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια εβαλα το call στο pc μου κανονικα εγκατασταση ολα αλλα οταν μπαινο σε ενα σερβερ να παιξω στο multi μου δειχνει την εικονα σαν 3d και χρωματα μπλε και ροζ ..μπορει να βοηθησει καποιος?ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εβαλα το call στο pc μου κανονικα εγκατασταση ολα αλλα οταν μπαινο σε ενα σερβερ να παιξω στο multi μου δειχνει την εικονα σαν 3d και χρωματα μπλε και ροζ ..μπορει να βοηθησει καποιος?ευχαριστω :)

 

Μήπως η κάρτα γραφικών σου δεν το αντέχει το παιχνίδι?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο ή κατεβασμένο? Αν ειναι το 2ο μπορει να ειναι κλειδωμένο, να θέλει αλλες διαδικασίες ή και να μην γινεται καθόλου.

Αν ειναι αγορασεμνο, τοτε ή κάρτα/επεξεργαστης ή θεμα με το νετ και τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πλέον δεν έχει πολύ κίνηση στο auction house γιατί ανακοίνωσαν ότι 18 Μαρτίου το Auction House κλείνει περισσότερα Diablo® III Auction House Update

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ήξερα καν ότι υφίσταται ακόμα σαν εταιρία, αλλά η Cyan που δημιούργησε την ανυπέρβλητη σειρά Myst επιστρέφει με ένα καινούργιο adventure με όνομα Obduction!Το παιχνίδι δε θα βασιστεί στο storyline του Myst universe (καλύτερα κατά τη γνώμη μου - φρέσκια ιστορία!), θα ακολουθεί όμως τη γνωστή φιλοσοφία που καθιέρωσε η Cyan, με την ένοια ότι ο παίκτης θα βρίσκεται ξαφνικά σε έναν άγνωστο, παράξενο (και πανέμορφο!) κόσμο όπου θα πρέπει να ανακαλύψει γιατί και πώς βρέθηκε εκεί. Επίσης θα χρησιμοποιεί τη μηχανή Unreal 4!

Η εταιρία έχει ξεκινήσει kickstarter campaign: http://www.kickstarter.com/projects/cyaninc/obduction

Ελπίζω πραγματικά να τα καταφέρουν! Τόσα χρόνια έψαχνα ανεπιτυχώς να βρω κάποιο adventure game που να πλησιάζει την ατμόσφαιρα, το βάθος και την ομορφιά της σειράς Myst (ειδικά του αγαπημένου μου Riven!). Ποιος καλύτερος να το κάνει από την ίδια τη Cyan! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει παίξει κανείς το Path of the Exile? Απότι κατάλαβα είναι σαν βελτιωμένο diablo 2. Hack and slash αλλα και με πολύπλοκους κανόνες. Αυτό που είδα και είναι ενθαρυντικό είναι οτι είναι free to play και όλα που αγοράζεις είναι απλά οπτικά χαρακτηριστικά και δεν επηρρεάζουν το gameplay.
Link to comment
Share on other sites

με πάρα πολύ λίγα λόγια, καλό είναι αλλά όταν τερματίσεις και το τελευταίο εκ των τριών levels (φάσης easy,normal, hard) γίνεται τραγικά βαρετό γιατί απλά μετά περιπλανιέσε φαρμάρωντας χωρίς κανένα ουσιαστικό στόχο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello,

 

τι έχετε να προτείνετε σε παιχνίδι του στυλ Path of Exile, Diablo, Van Helsing κ.λπ.?

 

όχι κατ' ανάγκη να είναι Hack N Slash αλλά πάνω κάτω τρίτου προσώπου και Action RPG.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφεραν!!! Ποιος περιμένει μέχρι τον Οκτώβριο του 2015!!!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

I feel you!

 

Μάλιστα όχι απλώς τα κατάφεραν, έπιασαν και το δεύτερο στόχο για Oculus Rift support!

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Oculus_Rift

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα καν ότι υφίσταται ακόμα σαν εταιρία, αλλά η Cyan που δημιούργησε την ανυπέρβλητη σειρά Myst επιστρέφει με ένα καινούργιο adventure με όνομα Obduction!Το παιχνίδι δε θα βασιστεί στο storyline του Myst universe (καλύτερα κατά τη γνώμη μου - φρέσκια ιστορία!), θα ακολουθεί όμως τη γνωστή φιλοσοφία που καθιέρωσε η Cyan, με την ένοια ότι ο παίκτης θα βρίσκεται ξαφνικά σε έναν άγνωστο, παράξενο (και πανέμορφο!) κόσμο όπου θα πρέπει να ανακαλύψει γιατί και πώς βρέθηκε εκεί. Επίσης θα χρησιμοποιεί τη μηχανή Unreal 4!

Η εταιρία έχει ξεκινήσει kickstarter campaign:

Ελπίζω πραγματικά να τα καταφέρουν! Τόσα χρόνια έψαχνα ανεπιτυχώς να βρω κάποιο adventure game που να πλησιάζει την ατμόσφαιρα, το βάθος και την ομορφιά της σειράς Myst (ειδικά του αγαπημένου μου Riven!). Ποιος καλύτερος να το κάνει από την ίδια τη Cyan! :cool:

 

Θεέ μου τι τίτλος το Myst, ανυπέρβλητο εδώ και χρόνια! Τι τέλεια νέα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε οσους εκαναν τον κοπο ν' ανοιξουν το θεμα μου!!! :D:D

Λοιπον, εχω κολλημα με τα escape rooms, τα παιχνιδια στρατηγικης, παιχνιδια γριφων και γενικα

οτι παιχνιδι παιζει που δν εχει οπλα, πολεμο, χτισιμο αυτοκρατοριων και οχι με λιστες πραγματων που πρεπει

να βρεις σε ενα δωματιο ..

(ειχα πετυχει κατι καλα με εξαιρετικη μουσικη και γραφικα αλλα δν θυμαμαι τιτλους :wacko:)

Να διευκρινησω οτι τα θελω online (δν εννοω multiplayer) χωρις κατεβασμα.

Ελπιζω να μου δωσετε καμια καλη ιδεα!!! :)

Οπως και να χει ευχαριστωεκ των προτερων!

 

Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται η κατάχρηση των δυνατοτήτων διαμόρφωσης κειμένου!

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... παιχνίδια για Η/Υ και παιχνιδομηχανές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...