Jump to content

Android Auto App


MAD 13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

S20+ & Android 11.

 

Παλιά, στο προηγούμενο κινητό με android 10, είχε την συμπεριφορά που λες (έκανε "νάζια" αλλά δούλευε). Νομίζω και εκεί πια (αλλά με Αndroid 11) δεν δουλεύει

Εκανες την σημερινή ενημέρωση που λέει ο φίλος παραπάνω, μήπως έχει αλλάξει τίποτα;

 

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανες την σημερινή ενημέρωση που λέει ο φίλος παραπάνω, μήπως έχει αλλάξει τίποτα;

 

 

Στάλθηκε από το YAL-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν άλλαξε τίποτα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση aa και την εφαρμογή της Google για να γίνει reset στις αναβαθμίσεις και μετά πήγαινε στο αμάξι, σύνδεσε το κινητό με το καλώδιο και κάνε το update σε aa που θα σου βγάλει... και θα δουλεύει όπως πριν!

 

Μετά από αυτό κάνεις και το update σε Google όταν πας σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα πως αν κάνεις από το play store απεγκατασταση της εφαρμογης android auto και μετά εκ νέου εγκατστασταση τότε στρώνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν άλλαξε τίποτα
Δεν δοκιμάζεις σε παρακαλώ μια που έχεις κινητό με Android 11.

Το δικό ξενέρωσα και το έδωσα και είμαι ακόμη με το παλιό που φορά Android 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με το εξής πρόβλημα;... Όταν συνδέω το Mi 10T pro με καλώδιο USB στην οθόνη του αυτοκινήτου μου για να συνδέσω το Android auto, κολλάει σαν να μην μπορεί να κάνει τη σύνδεση... Έχω αλλάξει πολλά καλώδια και συνέχεια κάνει το ίδιο. Υποτίθεται ότι το Android 11 δεν χρειάζεται να κατεβάσουμε το apk όπως παλιότερα αλλά με τα παλιότερα κινητά μου, που το είχα κατεβασμένο, δεν είχα τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση aa και την εφαρμογή της Google για να γίνει reset στις αναβαθμίσεις και μετά πήγαινε στο αμάξι, σύνδεσε το κινητό με το καλώδιο και κάνε το update σε aa που θα σου βγάλει... και θα δουλεύει όπως πριν!

 

Μετά από αυτό κάνεις και το update σε Google όταν πας σπίτι.

 

Τα έκανα όλα αυτά και δείχνει ότι παίζει όπως παλιά (αναγνωρίζει τι ζητώ αν και μου λέει "δεν μπορώ να βοηθήσω κλπ)

Thanks

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα αυτά και δείχνει ότι παίζει όπως παλιά (αναγνωρίζει τι ζητώ αν και μου λέει "δεν μπορώ να βοηθήσω κλπ)

 

Thanks

Πολύ ευχάριστα νέα.

Μπράβο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Να πώ πρώτα οτι έχω το ΖΤΕ AXON7 με android 8.Βρε παιδιά εγω κάνω απεγκατάσταση στο aa και απενεργοποιώ το play store στο κινητο. Πηγαίνω στο αμάξι, συνδεομαι με USB, μου βγάζει μηνυμα για εγκατάσταση και μολις πατήσω οκ μου λέει η "εγκατάσταση απέτυχε". Με την εφαρμογή που κατεβάζω από το apdoide, δουλεύει μια χαρά αλλά δεν ακούει Ελληνικά. Στο Play store, δεν μου το εμφανίζει καθόλου. Κάνω κάτι λάθος ή απλά φταίει το τηλέφωνο;

Με άλλο τηλέφωνο που έχει android 10, δουλεύει μια χαρά.

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να πώ πρώτα οτι έχω το ΖΤΕ AXON7 με android 8.Βρε παιδιά εγω κάνω απεγκατάσταση στο aa και απενεργοποιώ το play store στο κινητο. Πηγαίνω στο αμάξι, συνδεομαι με USB, μου βγάζει μηνυμα για εγκατάσταση και μολις πατήσω οκ μου λέει η "εγκατάσταση απέτυχε". Με την εφαρμογή που κατεβάζω από το apdoide, δουλεύει μια χαρά αλλά δεν ακούει Ελληνικά. Στο Play store, δεν μου το εμφανίζει καθόλου. Κάνω κάτι λάθος ή απλά φταίει το τηλέφωνο;

Με άλλο τηλέφωνο που έχει andrid 10, δουλεύει μια χαρά.

 

Δοκίμασε να βάλεις το apk από εδώ

https://auto.myzone.gr/

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις το apk από εδώ

https://auto.myzone.gr/

Εχω δοκιμάσει αλλά παλι τίποτα. Ασε που δεν ξέρω ποια ακριβως έκδοση να κατεβάσω για το τηλεφωνο μου. Δεν καταλαβαίνει Ελληνικά με τίποτα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε απεγκατάσταση aa και την εφαρμογή της Google για να γίνει reset στις αναβαθμίσεις και μετά πήγαινε στο αμάξι, σύνδεσε το κινητό με το καλώδιο και κάνε το update σε aa που θα σου βγάλει... και θα δουλεύει όπως πριν!

 

Μετά από αυτό κάνεις και το update σε Google όταν πας σπίτι.

 

Εκτος την απεγκατάσταση του aa ποια εφαρμογη της google κάνεις απεγκατάσταση; Στο play store πάντως δεν γίνεται απεγκατάσταση γιατί είναι εφαρμογη του συστήματος. Και κάτι άλλο στο android 11, δεν φαίνεται η εφαρμογή aa ή μηπως εγω δεν μπορώ να την δώ;

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει αλλά παλι τίποτα. Ασε που δεν ξέρω ποια ακριβως έκδοση να κατεβάσω για το τηλεφωνο μου. Δεν καταλαβαίνει Ελληνικά με τίποτα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εκτος την απεγκατάσταση του aa ποια εφαρμογη της google κάνεις απεγκατάσταση; Στο play store πάντως δεν γίνεται απεγκατάσταση γιατί είναι εφαρμογη του συστήματος. Και κάτι άλλο στο android 11, δεν φαίνεται η εφαρμογή aa ή μηπως εγω δεν μπορώ να την δώ;

ναι δε φαινεται, μονο τις ρυθμισεις του μπορεις να δεις μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Σε άλλες εφαρμογές στο κάνει; Π.χ spotify ή waze... αν ναι, τότε εγώ θα κοίταγα ρυθμίσεις σε Android Auto-κινητό-αυτοκίνητο- σύνδεση Bluetooth. Αν στο κάνει μόνο με το Google maps θα κοίταγα όλα τα προηγούμενα + το Google maps.

Με την πρώτη ευκαιρία θα τσεκάρω κ εγώ αν μου το κάνει πάντως...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγω ξαφνικά έχω το εξής θέμα:
Με συνδεμένο το κινητό (Galaxy A51) με καλώδιο κατά την πλοήγηση με Gmaps στις εισερχόμενες κλήσεις χτυπάει στο αυτοκίνητο και όταν πάω να απαντήσω δεν ακούγεται τίποτα απο τα ηχεία του αυτοκινήτου ( TOYOTA C-HR 2021) αλλά ακούγεται από το ακουστικό του κινητού. 
Χωρίς πλοήγηση λειτουργεί κανονικά .... τι φάση? 
 
 
Τελικά δεν το κάνει σε εμένα, δουλεύει κανονικά... έβγαλες άκρη; ;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mε την αναβαθμιση σε android12, δε μου δινει το Gmaps στο AAuto, αλλα μου δινει το Waze !!! Μαζι με την ενιοτε εξαφανιση της ενδειξης του σηματος και του ονοματος του παροχου απο την οθονη του αυτοκινητου, που προεκυψε επισης με το 12αρι, ελπιζω στην επομενη ενημερωση να διορθωθουν. Samsung Galaxy S10, αν εχει σημασια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρατηρησα, οτι αν το GPS ειναι ενεγοποιημενο πριν μπω στο αυτοκινητο, εχω ενδειξη παροχου και εντασης σηματος, αλλα και Gmaps στο ΑΑ. Μιας και μαλλον θα βρεχει στα μερη μου τις επομενες μερες, θα το ελεγξω ξανα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/3/2022 at 9:45 ΜΜ, nfot said:

Παρατηρησα, οτι αν το GPS ειναι ενεγοποιημενο πριν μπω στο αυτοκινητο, εχω ενδειξη παροχου και εντασης σηματος, αλλα και Gmaps στο ΑΑ. Μιας και μαλλον θα βρεχει στα μερη μου τις επομενες μερες, θα το ελεγξω ξανα.

Οντως, αν το GPS ειναι ενεργοποιημενο, ολα δουλευουν ρολοϊ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Έχει δοκιμάσει κάποιος wifi dongle (πχ. AAWireless) που να προτείνει και να παίζει με android auto;

Επίσης αν και σαφέστατα - απαγορευτικό - εν ώρα οδήγησης... ενημερωτικά το AA υποστηρίζει youtube και screen mirroring.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΑΑWireless, απο τις πρωτες φουρνιες, προπαραγγελια. Δουλευει κανονικοτατα. Τα αλλα 2 που ρωτας, δεν θυμαμαι, δεν ξερω, γτ σπανια οδηγαω το αυτοκινητο και ακομη πιο σπανια χρησιμοποιω Android Auto. Με ενδιαφερει κυριως η πλοηγηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επαναφέρω το post καθώς αγόρασα ενα usb dongle wireless android auto. Δουλεύουν ολες οι λειτουργίες μαζί με το xioami mi 11 lite 5g εκτός απο τις κλήσεις που τις γυρνάει στο τηλέφωνο και αποσυνδέεται. Δοκίμασα με iphone - carplay και δουλευει κανονικά δηλαδή ακούω απο το ηχείο του αυτοκινήτου. Άρα πάει κάτι στραβά με το android auto. Εκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου τίποτα... 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, androu said:

Επαναφέρω το post καθώς αγόρασα ενα usb dongle wireless android auto. Δουλεύουν ολες οι λειτουργίες μαζί με το xioami mi 11 lite 5g εκτός απο τις κλήσεις που τις γυρνάει στο τηλέφωνο και αποσυνδέεται. Δοκίμασα με iphone - carplay και δουλευει κανονικά δηλαδή ακούω απο το ηχείο του αυτοκινήτου. Άρα πάει κάτι στραβά με το android auto. Εκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου τίποτα... 

 

με άλλη android συσκευή έχεις δοκιμάσει ?? Ποιο έχεις πάρει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2023 at 2:58 ΜΜ, taliban said:

με άλλη android συσκευή έχεις δοκιμάσει ?? Ποιο έχεις πάρει ?

Ναι δεν συνδεόταν καν και  θα ξαναδοκιμάσω ομως. 

Herilary c1   λέγεται. 

 

Μου εστειλαν οδηγίες αναβάθμισης οι οποίες γίναν επιτυχώς μόνο με iphone,  αλλά το πρόβλημα παραμένει. Θα δοκιμάσω και άλλο τηλέφωνο να δω τι παιζει.  

 

Edit2: Με one plus παιζει κανονικότατα.  Με xioami mi 11 lite 5g (το δικό μου) εχω το ίδιο θέμα με το καλώδιο !! Αρα . . . κάτι άλλο παίζει 

Edited by androu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...