Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως το αγόρασες με priority line?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tο κινητό το παρέλαβα σε 18 εργάσιμες μέρες απο το Bangood απο αποθήκη HK χωρίς καμία επιβάρυνση απο φόρους τελωνείου. Είναι το 64άρι και το πήρα στα 110€. Δεν θα σας κρύψω πως διαβάζοντας σχεδόν όλες τις σελίδες του Forum για το κινητό αυτό πριν το παραγγείλω, αρχικά αποθαρρύνθηκα λόγω και της απειρίας σε θέματα αλλαγής rom, κάτι που δεν θα πρέπει να θεωρείται αυτονόητο. Παρόλα αυτά το hardware του συγκεκριμένου μοντέλου σχεσή με την πολύ χαμηλή τιμή το κανεί κατά την γνώμη μου το πλέον vfm low budget κινητό της αγοράς. Οπότε και το παρρήγγειλα και μάλιστα όχι μόνο για εμένα αλλά και για τον πατέρα μου. Μιλώντας με ένα φίλο που γνωρίζει από αλλαγές ROM κτλ, με καθησύχασε και μου είπε πως οι οδηγοί του forum είναι αναλητικότατοι και αν δεν είμαι ικανοποιημένος από την EUI θα δοκιμασουμε και άλλες. Έρχετε το κινητό λοίπον και το πρώτο πράγμα που ήθελα να δω είναι αν έχει το πρόβλημα με το αρχείο κλησέων και τα ονόματα των επαφών στα ελληνικά (για τον πατέρα μου), το οποίο και δεν το είχε, η ROM είναι η -EUI 5.8.018S- και με την συγκεκριμένη εχω να πω πως και σε ελαφρία χρήση και σε βαριά το κινητό δουλεύει άψογα και πολύ γρήγορα. Όσο αναφορά την RAM με καμια εφαρμογη ανοιχτή (ούτε στο background ομώς γιατί πολύ κάνουν αυτό το λάθος) κυμαίνεται στα 2.3-2.5GB ελεύθερα τα οποία είναι υπέρ αρκετά και ακριβώς όσα θαέπρεπε καθώς αναφαίρεται στην διαχείριση της μνήμης πως το λειτουργίκο δεσμεύει το 1.5GB από την RAM. O αποθηκευτικός χώρος είναι στα 58GB ελεύθερα. Δεν υπάρχουν προεγκατεστημένες κινεζό-εφαρμογές. Η μπαταρία με μέτρια προς χαμηλή χρήση βγάζει μια μέρα πράγμα που εχεί μικρή σημασία καθώς το κινητό σε 45-60 λεπτά φορτίζει πλήρως απο το 10-20% μέχρι το 100%. Η πισινή κάμερα είναι πολύ καλή σε υψηλό φωτισμό ενώ σε μέτριο με κακό φωτισμό οι φωτογραφίες και τα βίντεο δεν είναι τόσο καλά, ικανοποιητικός και ο μπροστινός φακός για τις selfie. Λαμβάνοντας υπόψιν τα παράπανω δεν σκοπεύω προς το παρόν να αλλάξω ROM και γιατί δεν υπάρχει κάποιο bug και δουλεύουν όλα κανονικότατα αλλά και γιατί οι μέχρι στιγμής οι υπόλοιπες είτε έχουν κάποιο bug είτε τους λείπει κάποιο feature. Τέλος θα πρότεινα ανεπιφύλακτα το συγκεκριμενό κινητό με την συγκεκριμένη έκδοση της EUI.

μήπως το αγόρασες με priority line?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως το αγόρασες με priority line?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μήπως το αγόρασες με priority line?

Ναι με priority line εγίνε η αποστολή του κινητού εννοείται με 2€ μεταφορικά, από Βangood μόνο priority για να μην έχεις θέματα με το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Απάντησαν ποιος είναι ο τρόπος και είναι συγκεκριμένος όπως αναφέρει, για να φτάσει το τηλέφωνο στην διαδικασία να μην ανοίγει δόθηκε η εντολή fastboot reboot 1000% και από όσο διάβασα αυτό δεν το αναφέρει καθόλου στο ερώτημα. Μάλλον επειδή έγινε η πατάτα. Και από όσο ξέρω δεν έχει κατάστημα στην Θεσσαλονίκη για επαναφορά, με λίγο διάβασμα και κάνοντας την διαδικασία θα το επαναφέρεις τρόπο θέλει όχι κόπο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω Νικ1967 για την απαντηση , αλλα δεν καταφερα να το επαναφερω.Πραγματι το μπρικαρισμα εγινε μετα την εντολη fastboot reboot. Δεν προλαβαινω ν ασχοληθω περισσοτερο Αναζητω καποιον που το εχει ηδη κανει, ειμαι διατεθειμενος να καταβαλω ευλογη αμοιβη.

Edited by notorious
Link to comment
Share on other sites

Γειά στο forum κ σε ολους σας...

Θελω λίγο τα φώτα σας..εχω το x820 με την 13s και το x626 με την 18sμε πολύ αγγλικο μεσα κ καποια ελληνικα.

Ερωτηση.

1)Γιατί δεν ερχονται ειδοποιησεις mail,you tube,viber,chrorme και γενικα απο εφαρμογές τί ρυθμισεις να κανω νομιζω εχω δοκιμάσει τα πάντα απο ρυθμξσεις.

2)Καποια ρομ καλή με φούλ ελληνικά χωρις θέματα κ για τα δύο υπάρχει;;

3) Αν ναι εναν αναλυτικό οδηγο εγκατάστασης ρομ .

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γειά στο forum κ σε ολους σας...

Θελω λίγο τα φώτα σας..εχω το x820 με την 13s και το x626 με την 18sμε πολύ αγγλικο μεσα κ καποια ελληνικα.

Ερωτηση.

1)Γιατί δεν ερχονται ειδοποιησεις mail,you tube,viber,chrorme και γενικα απο εφαρμογές τί ρυθμισεις να κανω νομιζω εχω δοκιμάσει τα πάντα απο ρυθμξσεις.

2)Καποια ρομ καλή με φούλ ελληνικά χωρις θέματα κ για τα δύο υπάρχει;;

3) Αν ναι εναν αναλυτικό οδηγο εγκατάστασης ρομ .

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ξεκινάς με την εγκατασταση custom recovery(TWRP) και μετα για full Ελληνικα AOSP rom (οδηγος στην πρωτη σελιδα!),για να παιξουν όλα όπως snapchat κ,τ,λ πρεπει να το ξεrootαρεις μετα!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν μια Rom φουλ ελληνικά και δεν έχουν πρόβλημα με την flyme os σας την προτείνω ανεπιφύλακτα μιας και ειναι nougat... θα την βρείτε με ημερομηνία 04_2_2018 [AROMA][6.8.1.22R][NOUGAT] FlymeOS 6.8.1.22R for LeEco devices (X62X series) στην σελίδα του φίλτατου tickernel.. για μένα η Rom απλά τα σπάει μιας και ήμουν πρώην κάτοχος meizu.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nick 1967.

Το θεμα ειναι πως την περναμε .

Η ίδια κανει κ για x626 και για x820;;

Το 820 που κολλάει? Το νήμα είναι για το 622 και 626.. Την Rom την περνάμε μέσα από το TWRP φυσικά κάνουμε εκκαθάριση cashe data system

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν μια Rom φουλ ελληνικά και δεν έχουν πρόβλημα με την flyme os σας την προτείνω ανεπιφύλακτα μιας και βασίζεται στην nougat... θα την βρείτε με ημερομηνία 04_2_2018 [AROMA][6.8.1.22R][NOUGAT] FlymeOS 6.8.1.22R for LeEco devices (X62X series) στην σελίδα του φίλτατου tickernel.. για μένα η Rom απλά τα σπάει μιας και ήμουν πρώην κάτοχος meizu.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από bugs τι λεει αυτή η ρομ Νικο?

Η αργη κινιση στην ληψη βιντεο δουλευει?

Εκανε τιποτα καλυτερο σε miui o tickernel?

Link to comment
Share on other sites

Από bugs τι λεει αυτή η ρομ Νικο?

Η αργη κινιση στην ληψη βιντεο δουλευει?

Εκανε τιποτα καλυτερο σε miui o tickernel?

Δεν είδα κάτι έως τώρα τουλάχιστον... για την flyme ο λόγος, θεωρώ ότι είναι η καλύτερη όλων, οσο για την miui έγραψα λίγο ποιο πίσω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάτι έως τώρα τουλάχιστον... για την flyme ο λόγος, θεωρώ ότι είναι η καλύτερη όλων, οσο για την miui έγραψα λίγο ποιο πίσω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτή την δοκιμασες [AROMA][9.2.1.0][sTABLE][MULTILANGUAGE] MIUI 9.2.1.0 for LeEco devices (X62X series) ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την δοκιμασες [AROMA][9.2.1.0][sTABLE][MULTILANGUAGE] MIUI 9.2.1.0 for LeEco devices (X62X series) ?

φυσικα αυτην αναφερω ποιο πανω ποστ 687

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

πέρασα την aosp από την σελίδα 23 κάνοντας όλα τα βήματα σωστά.

 

Το κινητό δούλεψε μια χαρά αλλά μου ζητήσανε να του βάλω μέσα και τα gapps ( είναι κινητό φίλου ) και έβαλα την stock έκδοση σε arm 64 όπως ζήταγε. Την πέρασα με TWRP σε recovery και install τα gapps. Μου τα πέρασε όλα εντάξει απλά όταν πατάω το playstore μου εμφανίζει μήνυμα " οι υπηρεσίες google έχουν σταματήσει".

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω? Η εγκατάσταση που έκανα με TWRP ήταν σωστή ή έπρεπε να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

πέρασα την aosp από την σελίδα 23 κάνοντας όλα τα βήματα σωστά.

 

Το κινητό δούλεψε μια χαρά αλλά μου ζητήσανε να του βάλω μέσα και τα gapps ( είναι κινητό φίλου ) και έβαλα την stock έκδοση σε arm 64 όπως ζήταγε. Την πέρασα με TWRP σε recovery και install τα gapps. Μου τα πέρασε όλα εντάξει απλά όταν πατάω το playstore μου εμφανίζει μήνυμα " οι υπηρεσίες google έχουν σταματήσει".

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω? Η εγκατάσταση που έκανα με TWRP ήταν σωστή ή έπρεπε να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ

Ξαναπήγαινε μέσα στο TWRP και κάνε 2 φορές εκκαθάριση cashe data και μετά επανεκκίνηση, αν σου ξαναβγάλει μήνυμα, κάνε την ίδια διαδικασία πάλι και μετά εγκατάσταση από την αρχή τα gapps

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και έκανα wipe data και στο ξεκίνημα δεν με αφήνει να προχωρήσω στα επόμενα βήματα και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα.

 

Ξαναέκανα wipe data και εδώ και αρκετή ώρα τώρα προσπαθεί να φορτώσει. Έχει περάσει ήδη μισή ώρα και ακόμη δείχνει τον κύκλο που γυρίζει.

 

Ευχαριστώ

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και έκανα wipe data και στο ξεκίνημα δεν με αφήνει να προχωρήσω στα επόμενα βήματα και μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα.

 

Ξαναέκανα wipe data και εδώ και αρκετή ώρα τώρα προσπαθεί να φορτώσει. Έχει περάσει ήδη μισή ώρα και ακόμη δείχνει τον κύκλο που γυρίζει.

 

Ευχαριστώ

Έχεις περάσει τα σωστά gapps MM-gapps-fixed-signed?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα έχω βάλει στο κινητό και μέσω TWRP πήγα και έκανα install. Μου τα πήρε κανονικά. Μετά πάτησα reboot για να ξεκινήσει το κινητό.

 

Τα έχω κατεβάσει από αυτή την σελίδα http://opengapps.org/

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουπς όχι δεν έχω κατεβάσει αυτά.

 

Έχω κατεβάσει το stock.

 

Υπάρχει μέσα σαν επιλογή αυτό? Που τα βρίσκω?

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

τα έχω βάλει στο κινητό και μέσω TWRP πήγα και έκανα install. Μου τα πήρε κανονικά. Μετά πάτησα reboot για να ξεκινήσει το κινητό.

 

Τα έχω κατεβάσει από αυτή την σελίδα http://opengapps.org/

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουπς όχι δεν έχω κατεβάσει αυτά.

 

Έχω κατεβάσει το stock.

 

Υπάρχει μέσα σαν επιλογή αυτό? Που τα βρίσκω?

Εδω: https://tickernel.org/rom-aosp-leeco-le-2-x620-le-s3-x622-x626/

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ένα link αλλά δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω.

 

Υπάρχει κάποια διαδικασία γι΄αυτό?

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ένα link αλλά δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω.

 

Υπάρχει κάποια διαδικασία γι΄αυτό?

Θα σου βγάλει περίπου 5 διαφημίσεις και μετά θα σου δώσει το λινκ... κάπως πρέπει να βγάλει και κανενα μεροκάματο ο tickernel.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...