Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπίσης χθες μου ήρθε και αυτό το διπλό ανταπτοράκι για ακουστικά και φόρτιση μαζί και λειτουργεί άψογα https://www.ebay.com/itm/Hot-Type-C-to-3-5-mm-and-Charger-2-in1-Headphone-Audio-Jack-USB-C-Cable-Adapter/162801057133?hash=item25e7b2fd6d:m:mIi9S8gqwgQbwcoXsRlbQKg

Εμένα είχε τέτοιο στην συσκευασία.

Μήπως ξέρεις πως μπορώ να βάλω τον laucher που θέλω και να μην μου το γυρίζει στον δικό του όταν το κλείνω;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια γεια σας χρονια πολλα χθες παρελαβα με την 5.8.018s stable οι επαφες εμφανιζονται ελληνικοτατα ολα τελεια το μονο που θα κανω ειναι root χωρις να αλλαξω τιποτα πως γινεται μονο root εαν θελει καποιος ας μου πει καλη χρονια σε ολους μας
Link to comment
Share on other sites

Δες τον οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7405603#post7405603

και προσοχή να μην κάνεις reboot απο τον υπολογιστή μέσω fastboot.Διάβασε προσεκτικά τι λένε οι οδηγίες και ακολουθα τες πιστά

Link to comment
Share on other sites

Διπλό είχε? Γιατί το απλό είχε και εμένα.

Δες αυτό το βίντεο

Δίκιο έχεις, δεν το είχα βγάλει από το κουτί, μονό είναι, θα το παραγγείλω.

Ευχαριστώ για το βίντεο, το έφτιαξα !!:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και"γω ετσι δεν την πατησα?

 

καλησπερα μπορεις να μας βοηθησεις και εμας που την πατησαμε σαν πρωταρηδες στο συγκεκριμενο κινητο???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορεις να μας βοηθησεις και εμας που την πατησαμε σαν πρωταρηδες στο συγκεκριμενο κινητο???
Σου απάντησα και σε μήνυμα προσωπικό, αυτήν την άτιμη εντολή πως στο καλό την δίνεται δεν μπορώ να καταλάβω, το γράφω και το υπογραμμίζω. Και για να το γράψω πάει να πει ότι το πέρασα από του βοδιού το κέρατο πριν ανεβάσω το αρχείο.

Πάνε 2 σελίδες πίσω έχει ένα λινκ για το πως και τι ποστ 570

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Ο kangburra έβγαλε νέα aosp με νεότερα security fixes αλλά και κάποιο bug στους video players που δεν υπήρχε πριν!! https://www.google.gr/amp/s/forum.xda-developers.com/le-2/development/rom-t3594551/amp/

Τώρα είμαι με την eui 26s από το ρώσικο που μας έδωσε ο Νίκος.

Σε ότι αφορά την miui βλέπω στο site του tick και άλλους να λενε για χαμηλή απόδοση της ρομ.Ειπε ότι θα βγάλει update όμως.Θα δείξει..

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα και σε μήνυμα προσωπικό, αυτήν την άτιμη εντολή πως στο καλό την δίνεται δεν μπορώ να καταλάβω, το γράφω και το υπογραμμίζω. Και για να το γράψω πάει να πει ότι το πέρασα από του βοδιού το κέρατο πριν ανεβάσω το αρχείο.

Πάνε 2 σελίδες πίσω έχει ένα λινκ για το πως και τι ποστ 570

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα,

Να σου πώ την αλήθεια και εγώ στο recovery του κινητού στις τρείς επιλογές πάταγα πάνω κάτω και ΕΥΤΥΧΩΣ μπήκα στο TWRP....

Μπερδευόμουν από άλλα κινητά που πατάμε πάνω - κάτω και μετά το κουμπί power για να εκτελέσει την επιλογή....

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Power + volume+ για το recovery.Το πρόβλημα με το μπρικαρισμα του κινητού δεν προκύπτει από εκεί όμως.Στο ιντερνετ υπάρχουν πολλες οδηγίες και βίντεο ακόμη με τίτλο "how to root all letv/leeco phones" και στο τέλος δίνουν την εντολή fastboot reboot. Ε στο χ62χ αυτο ειναι καταστροφή

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

BROM ERROR: STATUS_SEC_IMG_HASH_VFY_FAIL (0xC002002C) το εχει βγαλει σε κανεναν απο εσας που σας ειχε μπλοκαρει και το φτιαξατε???
Link to comment
Share on other sites

Πουλάω το δικό μου Le S3 X622 σε χρυσό χρώμα 85 ευρώ. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει προσωπικό μήνυμα (συναλλαγή: συνάντηση) μόνο από Θεσσαλονίκη).

Η συσκευή είναι σε εξαιρετική κατάσταση, με ελαφριά χρήση 3+ μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Πουλάω το δικό μου Le S3 X622 σε χρυσό χρώμα 85 ευρώ. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει προσωπικό μήνυμα (συναλλαγή: συνάντηση) μόνο από Θεσσαλονίκη).

Η συσκευή είναι σε εξαιρετική κατάσταση, με ελαφριά χρήση 3+ μηνών.

Είσαι σίγουρος για το πόσο που ζητάς? το 622 είναι 3ram και όχι 4, το 626 σήμερα από Ιταλία με 4αρα ram με κουπόνι 101 ευρώ στοιχίζει. Εντελώς φιλικά και χωρίς συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για το πόσο που ζητάς? το 622 είναι 3ram και όχι 4, το 626 σήμερα από Ιταλία με 4αρα ram με κουπόνι 101 ευρώ στοιχίζει. Εντελώς φιλικά και χωρίς συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και επισης τα 16mp καμερα στο 622 αντι των 21 του 626!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, από που μπορώ να αλλάξω τον κωδικό της κάρτας, και εάν γίνεται να εμφανίζονται σε όλη την οθόνη οι φωτογραφίες των καλούντων;; :blink:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για aosp ρομ ρυθμίσεις-->Ασφάλεια-->Ορισμός κλειδώματος sim.Στην eui δες αν υπάρχει Ρυθμίσεις-->Fingerprint and password-->other security options-->Ορισμός κλειδώματος sim

Για την μεγάλη εικόνα καλούντος στην eui δεν γνωρίζω αν γίνεται.Στην aosp μέσω gravitybox.

Link to comment
Share on other sites

Για aosp ρομ ρυθμίσεις-->Ασφάλεια-->Ορισμός κλειδώματος sim.Στην eui δες αν υπάρχει Ρυθμίσεις-->Fingerprint and password-->other security options-->Ορισμός κλειδώματος sim

Για την μεγάλη εικόνα καλούντος στην eui δεν γνωρίζω αν γίνεται.Στην aosp μέσω gravitybox.

Ευχαριστώ, πάντως μέχρι στιγμής η eui είναι για τα μπάζα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η aosp είναι σαφώς καλύτερη.Τώρα είμαι με αυτή την eui απο το ρώσικο που μας έδωσε ο Νίκος.Αρκετά καλή θα έλεγα επίσης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7426891#post7426891
Link to comment
Share on other sites

Η aosp είναι σαφώς καλύτερη.Τώρα είμαι με αυτή την eui απο το ρώσικο που μας έδωσε ο Νίκος.Αρκετά καλή θα έλεγα επίσης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7426891#post7426891

 

Υπαρχει κανενα bug σε αυτη? Το gps και το led δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς το τηλέφωνο για εμένα είναι πλήρως απογοητευτικό, εχθές του έβαλα κάρτα, εγκατέστησα 4 εφαρμογές μόνο, και η μπαταρία χωρίς χρήση δεν κράτησε ούτε 12 ώρες. Του έβαλα στην μνήμη φωτογραφίες από το άλλο κινητό και τα 24 διαθέσιμα από τα δήθεν 32 γίγα μνήμης έγιναν 19. Όσο για την ram, μου βγάζει διαθέσιμα 1,9 ...

Το GPS πάντως, χωρίς να κάνω διαδρομή, έπιασε 12 δορυφόρους σε 10 δευτερόλεπτα.

Από ότι βλέπω θα πάει στην γυναίκα μου η οποία δεν χρησιμοποιεί τίποτα, και από εδώ και πέρα μόνο καθαρό android ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για 2ο θα το κρατήσω ή θα το δώσω.Περιμενω το x820.

Υπαρχει κανενα bug σε αυτη? Το gps και το led δουλευουν?
Δουλεύουν.Το bug που έχω βρει ειναι ότι να μην να πας να παίξεις βίντεο που έχεις τραβήξει με την κάμερα με την στοκ εφαρμογή συλλογή. Εκεί μου είχε κολλήσει την πρώτη φορά που την έβαλα και σερνόταν.Τωρα που δεν το έκανα αυτο (παίζω με mx και vlc) είναι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για 2ο θα το κρατήσω ή θα το δώσω.Περιμενω το x820.Δουλεύουν.Το bug που έχω βρει ειναι ότι να μην να πας να παίξεις βίντεο που έχεις τραβήξει με την κάμερα με την στοκ εφαρμογή συλλογή. Εκεί μου είχε κολλήσει την πρώτη φορά που την έβαλα και σερνόταν.Τωρα που δεν το έκανα αυτο (παίζω με mx και vlc) είναι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το LEX626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το bug φιλε σε'σενα το εμφανισε γιατι σε εμενα ποτε δεν εμφανισε τετοιο πραμα,μια φορα ετυχε να μην μου γυρνανε οι φωτογραφιες δηλ. δεν δουλευε η αυτοματη περιστροφή το εκανα επανεκινηση και δουλευει μια χαρα από τοτε,γενικα πιστευω ότι η AOSP είναι πιο bugless από πολλες μαμα ρομ απλα χασαμε την εγγραφη βιντεο σε αργη κινηση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι η aosp είναι αρκετά καλή.Εχει βγάλει και πιο καινούρια έκδοση ο kangburra με ενημερώσεις ασφαλείας αλλά του βγήκε άλλο πρόβλημα με την αναπαραγωγή βίντεο
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς το τηλέφωνο για εμένα είναι πλήρως απογοητευτικό, εχθές του έβαλα κάρτα, εγκατέστησα 4 εφαρμογές μόνο, και η μπαταρία χωρίς χρήση δεν κράτησε ούτε 12 ώρες. Του έβαλα στην μνήμη φωτογραφίες από το άλλο κινητό και τα 24 διαθέσιμα από τα δήθεν 32 γίγα μνήμης έγιναν 19. Όσο για την ram, μου βγάζει διαθέσιμα 1,9 ...

Το GPS πάντως, χωρίς να κάνω διαδρομή, έπιασε 12 δορυφόρους σε 10 δευτερόλεπτα.

Από ότι βλέπω θα πάει στην γυναίκα μου η οποία δεν χρησιμοποιεί τίποτα, και από εδώ και πέρα μόνο καθαρό android ...

Πες μας φιλε αν ξερεις κανενα άλλο καλυτερο τηλ. με 100 ευρω (πλην του cool1!)!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...