Jump to content

LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)


b_sakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ αδερφε. Θα περιμενω και το τελευταιο ποστ σου αν ειναι σταθερο και θα του την περασω.
Φίλε το κινητό έχει δοθεί εδώ και λίγες ημέρες σε 11χρονο παιδί και αποδείχθηκε τόσο καλο που θέλουν και οι φιλες της.Αφου δε κρασαρει στα χέρια της που το σκίζει στα παιχνίδια ειμαι βέβαιος ότι η ρομ είναι οκ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό παντος το παιχνιδι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oddworld.NNT το παιζει με το ζορι ,δηλ. τα γραφικα είναι σεταρισμενα κατω από την μεση αλλιος λαγκαρει τρομερα και ακομη και εκει το τηλ. ζεματαει μετα από μολις ένα λεπτο παιξιματος!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δωρεάν ε; Να το δοκιμαζα πως παίζει στο 820

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δωρεάν ε; Να το δοκιμαζα πως παίζει στο 820

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πλερουα είναι αλλα υπαρχει και στα γνωστα κλεψιμεηκα σαητ!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

το ειχα κλειστο φορτισμενο αρκετες ημερες,προσπαθησα να το ανοιξω αλλα εμεινε κλειστο,τωρα το φορτιζω,υπαρχει περιπτωση να αδειασε η μπαταρια τοσο πολυ που να μην εχει?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση

το ειχα κλειστο φορτισμενο αρκετες ημερες,προσπαθησα να το ανοιξω αλλα εμεινε κλειστο,τωρα το φορτιζω,υπαρχει περιπτωση να αδειασε η μπαταρια τοσο πολυ που να μην εχει?

Μάλλον το άφησες ανοιχτό και όχι κλειστό, αν ήταν κλειστό θα είχε μπαταρία περίπου 80%

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε κανείς της νέες Rom miui του tikernel? και αν έχει κάποια άποψη για αυτήν?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το άφησες ανοιχτό και όχι κλειστό, αν ήταν κλειστό θα είχε μπαταρία περίπου 80%

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε κανείς της νέες Rom miui του tikernel? και αν έχει κάποια άποψη για αυτήν?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θυμαμαι οτι το ειχα κλεισει,τες πα φορτιζει τωρα,ηταν στο 0

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι οτι το ειχα κλεισει,τες πα φορτιζει τωρα,ηταν στο 0

 

Μήπως έχεις τσεκαρισμένη καμία αυτόματη ενεργοποίηση και ενεργοποιήθηκε μόνο του; Δεν είναι λογικό να χάσει όλο το φορτίο. Όταν το δουλεύεις το τηλέφωνο, έχεις παρατηρήσει να σου κάνει τίποτα κόλπα η μπαταρία; Εκεί που είναι λ.χ στο 20% ξαφνικά να πέφτει στο 1% ή να το δουλέψεις αρκετή ώρα και το ποσοστό της μπαταρίας να είναι αμετάβλητο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις τσεκαρισμένη καμία αυτόματη ενεργοποίηση και ενεργοποιήθηκε μόνο του; Δεν είναι λογικό να χάσει όλο το φορτίο. Όταν το δουλεύεις το τηλέφωνο, έχεις παρατηρήσει να σου κάνει τίποτα κόλπα η μπαταρία; Εκεί που είναι λ.χ στο 20% ξαφνικά να πέφτει στο 1% ή να το δουλέψεις αρκετή ώρα και το ποσοστό της μπαταρίας να είναι αμετάβλητο;

 

οχι, τιποτα τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχεις στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας ενεργοποιημένη την γρήγορη εκκίνηση;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

leeco s3 x626 , εχει μπρικαρει. Εχει αυτη τη βλαβη

https://forum.xda-developers.com/le-2/help/bricked-le-s3-x626-flashing-twrp-power-t3715937

Προσπαθησα αλλα δεν το καταφερα να το δορθωσω.

Μηπως γνωριζει κανεις καποιο σερβις στη Θεσσαλονικη για επισκευη?

Link to comment
Share on other sites

Tο κινητό το παρέλαβα σε 18 εργάσιμες μέρες απο το Bangood απο αποθήκη HK χωρίς καμία επιβάρυνση απο φόρους τελωνείου. Είναι το 64άρι και το πήρα στα 110€. Δεν θα σας κρύψω πως διαβάζοντας σχεδόν όλες τις σελίδες του Forum για το κινητό αυτό πριν το παραγγείλω, αρχικά αποθαρρύνθηκα λόγω και της απειρίας σε θέματα αλλαγής rom, κάτι που δεν θα πρέπει να θεωρείται αυτονόητο. Παρόλα αυτά το hardware του συγκεκριμένου μοντέλου σχεσή με την πολύ χαμηλή τιμή το κανεί κατά την γνώμη μου το πλέον vfm low budget κινητό της αγοράς. Οπότε και το παρρήγγειλα και μάλιστα όχι μόνο για εμένα αλλά και για τον πατέρα μου. Μιλώντας με ένα φίλο που γνωρίζει από αλλαγές ROM κτλ, με καθησύχασε και μου είπε πως οι οδηγοί του forum είναι αναλητικότατοι και αν δεν είμαι ικανοποιημένος από την EUI θα δοκιμασουμε και άλλες. Έρχετε το κινητό λοίπον και το πρώτο πράγμα που ήθελα να δω είναι αν έχει το πρόβλημα με το αρχείο κλησέων και τα ονόματα των επαφών στα ελληνικά (για τον πατέρα μου), το οποίο και δεν το είχε, η ROM είναι η -EUI 5.8.018S- και με την συγκεκριμένη εχω να πω πως και σε ελαφρία χρήση και σε βαριά το κινητό δουλεύει άψογα και πολύ γρήγορα. Όσο αναφορά την RAM με καμια εφαρμογη ανοιχτή (ούτε στο background ομώς γιατί πολύ κάνουν αυτό το λάθος) κυμαίνεται στα 2.3-2.5GB ελεύθερα τα οποία είναι υπέρ αρκετά και ακριβώς όσα θαέπρεπε καθώς αναφαίρεται στην διαχείριση της μνήμης πως το λειτουργίκο δεσμεύει το 1.5GB από την RAM. O αποθηκευτικός χώρος είναι στα 58GB ελεύθερα. Δεν υπάρχουν προεγκατεστημένες κινεζό-εφαρμογές. Η μπαταρία με μέτρια προς χαμηλή χρήση βγάζει μια μέρα πράγμα που εχεί μικρή σημασία καθώς το κινητό σε 45-60 λεπτά φορτίζει πλήρως απο το 10-20% μέχρι το 100%. Η πισινή κάμερα είναι πολύ καλή σε υψηλό φωτισμό ενώ σε μέτριο με κακό φωτισμό οι φωτογραφίες και τα βίντεο δεν είναι τόσο καλά, ικανοποιητικός και ο μπροστινός φακός για τις selfie. Λαμβάνοντας υπόψιν τα παράπανω δεν σκοπεύω προς το παρόν να αλλάξω ROM και γιατί δεν υπάρχει κάποιο bug και δουλεύουν όλα κανονικότατα αλλά και γιατί οι μέχρι στιγμής οι υπόλοιπες είτε έχουν κάποιο bug είτε τους λείπει κάποιο feature. Τέλος θα πρότεινα ανεπιφύλακτα το συγκεκριμενό κινητό με την συγκεκριμένη έκδοση της EUI.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση, με τη ρομ που ερχεται απο τα γνωστα καταστηματα χωρις πειραγματα στο ελαχιστο.

Τραπεζικες εφαρμογες παιζουν 'η θα μου πεταει τα γνωστα μηνυματα για root, μη εγκεκριμενο λογισμικο κλπ;

 

Αυτο ειναι το πιο σημαντικο πλεον γιατι τελευταια εχω ζοριστει με διαφορετικες εφαρμογες που αρνουνται πεισματικα να εγκατασταθουν με αντιστοιχο μηνυμα. ( LEtv Le2 )

Φανταστειτε ουτε Snapchat , ποσο μαλλον Vipps και τραπεζες.

Πιθανον να του εχω αλλαξει Ρομ οταν το αγορασα, πανε πανε 2 χρονια και δεν θυμαμαι. :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση, με τη ρομ που ερχεται απο τα γνωστα καταστηματα χωρις πειραγματα στο ελαχιστο.

Τραπεζικες εφαρμογες παιζουν 'η θα μου πεταει τα γνωστα μηνυματα για root, μη εγκεκριμενο λογισμικο κλπ;

 

Αυτο ειναι το πιο σημαντικο πλεον γιατι τελευταια εχω ζοριστει με διαφορετικες εφαρμογες που αρνουνται πεισματικα να εγκατασταθουν με αντιστοιχο μηνυμα. ( LEtv Le2 )

Φανταστειτε ουτε Snapchat , ποσο μαλλον Vipps και τραπεζες.

Πιθανον να του εχω αλλαξει Ρομ οταν το αγορασα, πανε πανε 2 χρονια και δεν θυμαμαι. :O

Με την 5.8.018S που ήρθε το δικό μου δουλεύει κανονίκα και η εφαρμογή για mobile banking της Εθνικής και της AlphaBank.

Link to comment
Share on other sites

leeco s3 x626 , εχει μπρικαρει. Εχει αυτη τη βλαβη

https://forum.xda-developers.com/le-2/help/bricked-le-s3-x626-flashing-twrp-power-t3715937

Προσπαθησα αλλα δεν το καταφερα να το δορθωσω.

Μηπως γνωριζει κανεις καποιο σερβις στη Θεσσαλονικη για επισκευη?

Απάντησαν ποιος είναι ο τρόπος και είναι συγκεκριμένος όπως αναφέρει, για να φτάσει το τηλέφωνο στην διαδικασία να μην ανοίγει δόθηκε η εντολή fastboot reboot 1000% και από όσο διάβασα αυτό δεν το αναφέρει καθόλου στο ερώτημα. Μάλλον επειδή έγινε η πατάτα. Και από όσο ξέρω δεν έχει κατάστημα στην Θεσσαλονίκη για επαναφορά, με λίγο διάβασμα και κάνοντας την διαδικασία θα το επαναφέρεις τρόπο θέλει όχι κόπο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

gold:cool::cool::cool:

To gold είναι το 622 ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σε συμφέρει απο το italy stock.https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-S3-X626-5-5-Inch-4GB-64GB-Gold-386223.html

Το γερμανικό έχει μεταφορικά +40$ ενώ το ιταλικό +4.74$

Link to comment
Share on other sites

Mia βοηθεια πριν ζητησω να το στειλω πισω,το ξαναφορτισα προχθες στο 100% δεν το χρησιμοποιω ακομα μιας και εχω το Χ620 αημερα το ανοιξα να τσεκαρω και ηταν στο 4%

τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις τσεκαρισμένη καμία αυτόματη ενεργοποίηση και ενεργοποιήθηκε μόνο του; Δεν είναι λογικό να χάσει όλο το φορτίο. Όταν το δουλεύεις το τηλέφωνο, έχεις παρατηρήσει να σου κάνει τίποτα κόλπα η μπαταρία; Εκεί που είναι λ.χ στο 20% ξαφνικά να πέφτει στο 1% ή να το δουλέψεις αρκετή ώρα και το ποσοστό της μπαταρίας να είναι αμετάβλητο;

 

οχι,το ξαναφορτισα και το εκλεισα ξανα μετα 2 μερες ηταν στο 4%,τι μπορει να συμβαινει?δεν ειναι παραλογο να πεφτει ετσι η μπαταρια σε κλειστο κινητο,καποια εφαρμογη να το τσεκαρω και πως?

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει λίγο παραπάνω αν δοκίμασε κάποιος φίλος την miui stable 26_1 που ανέβασε ο φίλτατος tikernel, και επειδή δεν είδα κάποια απάντηση μπήκα εγώ στην διαδικασία να την δοκιμάσω μιας και γράφει multilingua, εκ πρώτης σίγουρα είναι από της καλύτερες miui για το παρον κινητό, αλλά δεν είναι και τόσο multilingual όσο γράφει καθώς σε όλες της ρυθμίσεις του τηλεφώνου δεν υπάρχει λέξη ελληνική, φυσικά έχει και μερικά bag πχ η δεύτερη κάμερα δεν ανοίγει καν. Στην τελική αυτό που κατάλαβα όλον αυτόν τον καιρό είναι ότι για καθημερινή χρήση και για σταθερότητα ειναι μόνο η aosp.

Επισης κατέβασα και την flyme μου άρεσε σαν λογισμικό μιας και είχα πριν 2 χρονια το meizu mx5 αλλά όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα να την περάσω μέσα στο κινητό, κατά περίεργο τρόπο μου έβγαζε πρόβλημα στην μεταφορά από το PC στο κινητό, αν έχει κάποιος φίλος την καλοσύνη ας μπει στον κόπο να κάνει το παρον τεστ και να επιβεβαιώση.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις απο Αθηνα να μου αλλαξει την ρομ για να δω αν διορθωθει το προβλημα,με πληρωμη αν ειναι,εγω ειμαι ασχετος,στειλτε μυν πριβε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeTV LeEco Le S3 (X622 / X626)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...