Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας βγάζει εσάς ποτέ ειδοποιήσεις για να σβήσετε μιμίδια ή πως τα λένε για να απελευθερωθεί χώρος;

 

Ναι εμένα βγάζει αρκετά συχνά, αλλα μικρής συνολικής χωρητικότητας. Τα μιμίδια που λέει, αντε να πιάνουν 1-2 MB.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι εμένα βγάζει αρκετά συχνά, αλλα μικρής συνολικής χωρητικότητας. Τα μιμίδια που λέει, αντε να πιάνουν 1-2 MB.

Εμένα μέχρι και 7 MB έφτασαν!!!

 

Edit: Τα περισσότερα για να μη πω όλα τα μιμίδια προέρχονται από τα αυτοκόλλητα του Viber! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί γύρω στις 7 μου έβγαλε πάνω δεξιά το σήμα VO LTE χωρίς να έχω κάνει κάτι!

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιήτε; Ή δεν έχω πρόβλημα;

Πρώτη φορά μου το βγαζει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί γύρω στις 7 μου έβγαλε πάνω δεξιά το σήμα VO LTE χωρίς να έχω κάνει κάτι!

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιήτε; Ή δεν έχω πρόβλημα;

Πρώτη φορά μου το βγαζει...

 

Πρόβλημα βέβαια δεν έχεις. Το τι είναι volte θα το ψάξεις στα αντίστοιχα topic ή στο internet.

 

Για το πώς απενεργοποιείται αν δεν το θες, ρυθμίσεις - δίκτυο και διαδίκτυο - δίκτυο κινητής τηλεφωνίας - βελτιωμένη λειτουργία 4G LTE.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα βέβαια δεν έχεις. Το τι είναι volte θα το ψάξεις στα αντίστοιχα topic ή στο internet.

 

Για το πώς απενεργοποιείται αν δεν το θες, ρυθμίσεις - δίκτυο και διαδίκτυο - δίκτυο κινητής τηλεφωνίας - βελτιωμένη λειτουργία 4G LTE.

Με αυτά που διάβασα, καλύτερα να το κρατήσω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά γνωρίζει κανείς πως γίνεται να χωρίσουμε την οθόνη του κινητού σε δύο οθόνες οριζόντια; Το έχω κάνει κάποιες φορές καταλάθος και δεν μπορώ να βρώ πως γίνεται...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί γύρω στις 7 μου έβγαλε πάνω δεξιά το σήμα VO LTE χωρίς να έχω κάνει κάτι!

 

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιήτε; Ή δεν έχω πρόβλημα;

 

Πρώτη φορά μου το βγαζει...

Σε τι δίκτυο είσαι; Αν έχεις Vodafone, δες στο σχετικό θέμα, αρκετοί έχουν πρόβλημα με το Volte.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως γίνεται να χωρίσουμε την οθόνη του κινητού σε δύο οθόνες οριζόντια; Το έχω κάνει κάποιες φορές καταλάθος και δεν μπορώ να βρώ πως γίνεται...

 

Έχοντας ανοικτή κάποια εφαρμογή, πάτα παρατεταμένα το κάτω δεξιά πλήκτρο της συσκευής (τετραγωνάκι).

Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε το patch june..

Εμένα ούτε του Απριλίου δεν ήρθε ακόμα! Σε TA-1012... :(

Ακόμα και πριν λίγο που δοκίμασα, λέει ότι είναι ενημερωμένο!...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι το TA 1012..εννοειτε να την βαλεις..

 

Έχουν διορθώσει πυξίδα και volte; Ή το volte θέλει reboot, για να ενεργοποιηθεί εκ νέου, κάθε φορά;

 

Μιλάω για update από oreo σε pie κανονικά, όχι από το αρχείο που ανέβασες.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν διορθωθει απο το μαιο και η πυξιδα και το volte/vowifi

 

το αρχειο που ανεβασα ειναι η ρομ απριλιου που ειναι μεσω οτα απο oreo se pie...μετα κανεις update σε june..χωρις να χασεις ρυθμισεις και αρχεια..

Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν διορθωθει απο το μαιο και η πυξιδα και το volte/vowifi

 

το αρχειο που ανεβασα ειναι η ρομ απριλιου που ειναι μεσω οτα απο oreo se pie...μετα κανεις update σε june..χωρις να χασεις ρυθμισεις και αρχεια..

 

Ακολούθησα τις οδηγίες του tolispao 13 και επιβεβαιώνω ότι είναι όπως τα αναφερει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως σας έρχονται εσάς οι ενημερώσεις ασφαλείας κι εγώ είμαι με του Μαρτίου ακόμα; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως σας έρχονται εσάς οι ενημερώσεις ασφαλείας κι εγώ είμαι με του Μαρτίου ακόμα; :worry:

 

Κι εγώ με ΤΑ-1004 δεν έχω πάρει τίποτα από Μαρτίου και μετά, δεν είσαι μόνος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με TA-1012 και τίποτα ακόμα.

Κι εγώ TA-1012 έχω!!! Άρα δεν είμαι όντως μόνος...

Στον Μάρτιο κόλλησες κι εσύ;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , μαθετε αγγλικα γιατι δεν γινεται προκοπη στην τεχνολογια χωρις αυτα.

 

1.Κατεβαζετε την ρομ απο δω. 1ο ποστ λινκ.

2.Μπαινετε σε recovery mode.Πως?Ως εξης.

α)Κλειστε το κινητο τελειως.

β)Πατωντας το volume up , συνδεστε το usb καλωδιο (που στην αλλη ακρη του ειναι συνδεδεμενο σε pc/φορτιστη).

γ)Θα εχει βγει ενα ανθρωπακι ξαπλα και απο κατω θα λεει "No command".Σε αυτο το σημειο αφαιρουμε το καλωδιο και πλεον δεν παταμε κανενα κουμπι.

δ)Πατηστε το power+volume up , στιγμιαια (οχι παρατεταμενα).Ειστε πλεον στο recovery mode με ενα μενου επιλογων.

ε)Γραψτε την rom στην sd card , χυμα.

στ) Απο το μενου του recovery mode , επιλεξτε "apply update from sd card" , διαλεξτε το αρχειο της rom και αφηστε το να κανει τα δικα του.Στο τελος επιλεξτε "Reboot system now".Τhe end.

H επιλογη στο μενου γινεται με volume up/down και η ενεργοποιηση της επιλογης με το power.

 

Ολα τα βηματα τα εχω δοκιμασει και δουλευουν.Εχω περασει με αυτον τον τροπο την 5.150 rom και καπακι ηρθε και η ενημερωση Μαιου.

Παρτε backup , δεν νομιζω να χανονται δεδομενα , αλλα για να μην λετε μετα οτι δεν σας ειπα να παρετε backup...παρτε backup!

 

Ακολουθήστε τα βήματα που αναφέρονται.ειναι πολύ εύκολη η διαδικασία.θα πάρετε έπειτα όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι και Ιούνιο.κανενα θέμα με τη συσκευή,ίσα ίσα που έφτιαξε το volte και η πυξίδα.εγω τουλάχιστον δεν έχασα κάτι από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν διορθωθει απο το μαιο και η πυξιδα και το volte/vowifi

 

το αρχειο που ανεβασα ειναι η ρομ απριλιου που ειναι μεσω οτα απο oreo se pie...μετα κανεις update σε june..χωρις να χασεις ρυθμισεις και αρχεια..

 

Ακριβώς γι' αυτό το ρώτησα.

 

Αν διορθώθηκε με official τρόπο, με το αρχείο σου θα είναι ακόμα πιο καλά τα αποτελέσματα.

 

Στο κατέβασμα λοιπόν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθήστε τα βήματα που αναφέρονται.ειναι πολύ εύκολη η διαδικασία.θα πάρετε έπειτα όλες τις αναβαθμίσεις μέχρι και Ιούνιο.κανενα θέμα με τη συσκευή,ίσα ίσα που έφτιαξε το volte και η πυξίδα.εγω τουλάχιστον δεν έχασα κάτι από το τηλέφωνο.

 

Κι εγώ πήρα εχθές το τελευταίο pacth.

Εννοείται ότι είχα κάνει τη διαδικασία που μας έδωσε ο συμφορουμίτης.

Μάλλον παίζει ρόλο η τελευταία έκδοση Pie (150).

Σε όσους δεν έχουν έρθει οι ενημερώσεις ασφαλειας μάλλον είναι κολλημένοι στην Pie 140, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...