Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και βγαινει ο sarvikas και τι λεει ?Οτι η beta build ηταν τοσο καλη που απλα την βγαζουν σαν final release.Τζαμπα γυρισα σε 8.1 και εφαγα το factory reset στην μαπα ! :)
Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Και βγαινει ο sarvikas και τι λεει ?Οτι η beta build ηταν τοσο καλη που απλα την βγαζουν σαν final release.Τζαμπα γυρισα σε 8.1 και εφαγα το factory reset στην μαπα ! :)

Για αυτό κι εγώ περιμένω πάντα τη κανονική!... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και βγαινει ο sarvikas και τι λεει ?Οτι η beta build ηταν τοσο καλη που απλα την βγαζουν σαν final release.Τζαμπα γυρισα σε 8.1 και εφαγα το factory reset στην μαπα ! :)

 

Κάτσε να δούμε αν είναι όντως τόσο καλή η 9, μακάρι.

 

Εν τω μεταξύ, κάπου πήρε το μάτι μου στους xda, ότι η Google, σύμφωνα με τα APIs της κάθε έκδοσης, δεν έχει σκοπό να βγάλει κάποια άλλη έκδοση μέσα στην Pie (9.1) και ότι θα πάει κατευθείαν για την έκδοση 10.

Δε βρίσκω το λινκ να το κοινοποιήσω...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δούμε αν είναι όντως τόσο καλή η 9, μακάρι.

 

Kοιτα , αν η 9 final , ειναι στην ουσια η 9 beta χωρις το feedback app , τοτε ξερουμε αν ειναι καλη ή οχι και τι περιλαμβανει και τι της λειπει.

Απλα υπηρχε μια ελπιδα να μην συνεβαινε αυτο (beta=final) και θα περιλαμβανε και τα features που ειχαν υποσχεθει και ελειπαν.

Και δεν θα εκανα rollback :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

https://nokiapoweruser.com/next-android-pie-build-for-nokia-8-to-bring-new-features-address-other-feedback/

 

υπομονη για νεα features lol

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://nokiapoweruser.com/next-android-pie-build-for-nokia-8-to-bring-new-features-address-other-feedback/

 

υπομονη για νεα features lol

αυτοι που βαλανε την beta ας μην γυρισουν πισω στην 8.1 αφου θα λαβουν τα νεα features ιανουαριο και πιο γρηγορα απο τους αλλους

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον εκανα roll-back..ειχα την ελπιδα οτι η final release θα ηταν κατι περισσοτερο απο την beta.Αντε τωρα να περιμενουμε την 9.

Επρεπε να μεινω στην beta...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον εκανα roll-back..ειχα την ελπιδα οτι η final release θα ηταν κατι περισσοτερο απο την beta.Αντε τωρα να περιμενουμε την 9.

Επρεπε να μεινω στην beta...

 

Δεν γίνεται να την ξαναβάλεις? Και εγώ είχα βάλει την 9 beta για 2-3 μέρες και όταν ζήτησα roll back νομίζω ότι γινόταν να την ξαναβάλεις . Βέβαια αν έχεις χρόνο και υπομονή. Θυμάμαι με το oneplus ένα διάστημα κάθε 2-3 μέρες με cyanogen κάθε 2-3 μέρες έκανα clean install lol

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να την ξαναβάλεις? Και εγώ είχα βάλει την 9 beta για 2-3 μέρες και όταν ζήτησα roll back νομίζω ότι γινόταν να την ξαναβάλεις . Βέβαια αν έχεις χρόνο και υπομονή. Θυμάμαι με το oneplus ένα διάστημα κάθε 2-3 μέρες με cyanogen κάθε 2-3 μέρες έκανα clean install lol

 

Eπισημως οχι.Γιατι πλεον εχει κλεισει το "beta phase".Δηλαδη κανεις login στο beta labs..ξανα περνας τα στοιχεια σου (αν θελεις) μιας και ειναι ηδη περασμενα , και δεν υπαρχει πλεον επιλογη να σου στειλει την beta.Μονο να κανεις revert στην 8.1.

Απο ο,τι διαβαζω στα φορουμς αρχισε να σκαει το december security patch , το οποιο στο περνουσε αυτοματα οταν εβαζες την beta.Αρα αυτοι που το εβαλαν τωρα , παιρνουν σειρα για την final release.

Σε μενα , τιποτα ακομα...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα και γω το security patch Δεκεμβριου(σε 8.1 ειμαι προφανως).Απορω γιατι τετοια ταλαιπωρια.

Με την beta , μια αναβαθμιση περνουσες.Και περνουσε και το security patch μαζι.Ισως το κανουνε για να αποσυμφοριστει η φαση.Οσο καποιοι περνανε το security patch , οι αλλοι να περνανε την final release.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα κι εγώ την ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου.

Προσωπικά δε βιάζομαι ιδιαίτερα για τη μετάβαση σε android 9, λόγω και του γεγονότος ότι είμαι μόλις 20 μέρες με τη συσκευή, και πριν απ' αυτήν δούλευα με android 5.0.2, οπότε καταλαβαίνετε...

Μακάρι πάντως να είναι αξιοπρεπής και σταθερή η αναβάθμιση σε 9 και να μη χαλάσει (τουλάχιστον) κάτι από τα θετικά της συσκευής.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.2_TlnNeun_Fix.apk

Η παραπάνω έκδοση gcam κατάφερε να κατέβει τελικά σε μένα!

Δεν μπόρεσα να την αναρτήσω εδώ ως λινκ. Δεν γινόταν με τίποτα!

...ή μάλλον δεν έβρισκα με ποιόν τρόπο γίνετε! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.2_TlnNeun_Fix.apk

Η παραπάνω έκδοση gcam κατάφερε να κατέβει τελικά σε μένα!

Δεν μπόρεσα να την αναρτήσω εδώ ως λινκ. Δεν γινόταν με τίποτα!

...ή μάλλον δεν έβρισκα με ποιόν τρόπο γίνετε! :(

 

Δεν χρειαζεσαι gcam αδελφε :) Εχεις το απολυτο app , το στοκ προγραμμα της νοκια ! χαχαχααχ ειπα να πω και καμμια μαμακια :)

Βασικα υπαρχει ενα σαιτ που εχει ολα τα gcam μαζεμενα.Γνωστο σε ολους πιστευω , δεν ξερω αν επιτρεπεται να μπει το λινκ εδω περα.

Οπως εχω γραψει και πιο πριν , προτιμω του BSG , ειναι πιο generic αν εχω καταλαβει καλα .Οι αλλοι τις πειραζουν για συγκεκριμενες συσκευες...

 

Απο ανδροιδ 9 πως παμε?Ειδε κανεις χαρα στο κινητο του ?Μπα ε? :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πέρασα την beta. Περιμένω την κανονική.

Πάντως κι αυτή τη gcam που κατέβασα έχει αρκετές ρυθμίσεις.

Αλλά και η στοκ έχει αρκετές, που λέγατε ότι δεν έχει. Εκτός αν την αναβάθμισε η Nokia μέχρι να πάρω εγώ τη συσκευή!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και η στοκ έχει αρκετές, που λέγατε ότι δεν έχει. Εκτός αν την αναβάθμισε η Nokia μέχρι να πάρω εγώ τη συσκευή!

 

Ποιες εννοεις πολλες ρυθμισεις?5 ρυθμισεις εχει εκ των οποιων οι 4 ειναι "grid" , "watermark" , "location tag" , "shutter sound"...ειναι δυνατον?Επισης επιλογες "data storage" και "resolution" τι θεωρω αυτονοητες ρυθμισεις , δεν πρεπει καν να τις αναφερουμε.

Εχει ενας φιλος μου το Huawei P20 lite , κλασεις κατωτερο και το camera app που εχει σε κανει και ντρεπεσαι για το stock app του Nokia...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εννοεις πολλες ρυθμισεις?5 ρυθμισεις εχει εκ των οποιων οι 4 ειναι "grid" , "watermark" , "location tag" , "shutter sound"...ειναι δυνατον?Επισης επιλογες "data storage" και "resolution" τι θεωρω αυτονοητες ρυθμισεις , δεν πρεπει καν να τις αναφερουμε.

Εχει ενας φιλος μου το Huawei P20 lite , κλασεις κατωτερο και το camera app που εχει σε κανει και ντρεπεσαι για το stock app του Nokia...

Σαν τι καλύτερο έχει η κάμερα του P20 lite;

Πού ούτε OIS δεν έχει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι καλύτερο έχει η κάμερα του P20 lite;

Πού ούτε OIS δεν έχει...

 

Δεν μιλησα για την καμερα του..μιλησα για το camera app.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια πρωτότυπη ερώτηση.

Έχει παίξει κάποιος Rome Total War στο κινητό μας;

Με ενδιαφέρει να το αγοράσω, αλλά 10ευρώ είναι πολλά. Απλά να ρωτήσω εάν σε τέτοια ( μικρή; ) οθόνη μπορείς να το απολαύσεις και να παίξεις σωστά χωρίς κολλήματα. Θυμάμαι που το έπαιζα σε Pentium 4 στο Δημοτικό.

Επίσης, το καρκινοfortnite αρνείται πεισματικά να δουλέψει σωστά, παίζει λίγα δευτερόλεπτα καλά και μετά απλά freezάρει.

Pubg παίζει τέλεια ακόμα και σε high γραφικά.

Τελευταίο, έχετε δοκιμάσει παιχνίδια τύπου Neverwinter Nights & Baldur's Gate, γενικά PC Ports που οι κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν 7+ ίντσες οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια πρωτότυπη ερώτηση.

Έχει παίξει κάποιος Rome Total War στο κινητό μας;

Με ενδιαφέρει να το αγοράσω, αλλά 10ευρώ είναι πολλά. Απλά να ρωτήσω εάν σε τέτοια ( μικρή; ) οθόνη μπορείς να το απολαύσεις και να παίξεις σωστά χωρίς κολλήματα. Θυμάμαι που το έπαιζα σε Pentium 4 στο Δημοτικό.

Επίσης, το καρκινοfortnite αρνείται πεισματικά να δουλέψει σωστά, παίζει λίγα δευτερόλεπτα καλά και μετά απλά freezάρει.

Pubg παίζει τέλεια ακόμα και σε high γραφικά.

Τελευταίο, έχετε δοκιμάσει παιχνίδια τύπου Neverwinter Nights & Baldur's Gate, γενικά PC Ports που οι κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν 7+ ίντσες οθόνη;

 

Απο τα παλια pc ports πιστευω οτι μονο adventure τυπου gabriel knight ,broken sword κτλ αξιζει σε κινητο να παιζεις.Τα στρατηγικης που λες πιστευω δεν αξιζει σε τοσο μικρη οθονη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κάνω μια πρωτότυπη ερώτηση.

Έχει παίξει κάποιος Rome Total War στο κινητό μας;

Με ενδιαφέρει να το αγοράσω, αλλά 10ευρώ είναι πολλά. Απλά να ρωτήσω εάν σε τέτοια ( μικρή; ) οθόνη μπορείς να το απολαύσεις και να παίξεις σωστά χωρίς κολλήματα. Θυμάμαι που το έπαιζα σε Pentium 4 στο Δημοτικό.

Επίσης, το καρκινοfortnite αρνείται πεισματικά να δουλέψει σωστά, παίζει λίγα δευτερόλεπτα καλά και μετά απλά freezάρει.

Pubg παίζει τέλεια ακόμα και σε high γραφικά.

Τελευταίο, έχετε δοκιμάσει παιχνίδια τύπου Neverwinter Nights & Baldur's Gate, γενικά PC Ports που οι κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν 7+ ίντσες οθόνη;

 

Απο τα παλια pc ports πιστευω οτι μονο adventure τυπου gabriel knight ,broken sword κτλ αξιζει σε κινητο να παιζεις.Τα στρατηγικης που λες πιστευω δεν αξιζει σε τοσο μικρη οθονη.Αν και γενικως η αισθηση σε μεγαλο και δυνατο tablet πχ tab s3 η tabs4 ειναι η ιδανικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Δυστυχώς δεν έχω δεν την δυνατότητα να διαβάσω όλες τις σελίδες και θα ήθελα να ρωτήσω: ποια gcam λειτουργεί άψογα με τη συσκευή? Αν μπορείτε να παραθέσετε link.επισης από ότι κατάλαβα χρειάζεται μόνο εγκατάσταση το apk καθότι το api2 είναι ενεργό, σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...