Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βάλω την beta , θα πάρω κανονικά την αναβάθμιση όταν έρθει;

 

δεν ξερω παντως εχει επιλογη rollback μεσω της σελιδας που γυρνας πισω στο 8.1 απλως χανεις τις εφαρμογες και ρυθμισεις αρα θελει backup πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Στη προηγούμενη beta πήραμε κανονικά το τελικό update.
Link to comment
Share on other sites

Στη προηγούμενη beta πήραμε κανονικά το τελικό update.

Ναι αλλά πώς;.... Ρωτάω γιατί δεν την είχα τη συσκευή τότε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άσε, θα προτιμήσω την κανονική pie καλύτερα! Δεν βιάζομαι...

 

Καλά κάνεις και εγώ που την έβαλα θα ξαναγυρίσω στην 8.1 γιατί δεν μπορώ την "ασπριλα"(δεν δουλεύει substratum χωρίς root στο pie)λόγω μλκ της google

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλά πώς;.... Ρωτάω γιατί δεν την είχα τη συσκευή τότε!

 

Τι πως; Με το που θα βγει η επίσημη αναβάθμιση, θα την πάρει κανονικά η συσκευή με τη beta rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Α εγώ κατάλαβα ότι αν περάσεις τη beta, για να πάρεις μετά την κανονική, θα πρέπει πρώτα να γυρίσεις στην 8.1!

Τώρα πως μου ήρθε αυτό δεν ξέρω.

Μάλλον νομίζω ότι έχω ακόμα κινητό με Windows επάνω... :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλεπεται καμια βελτιωση στο software της καμερας με την pie?

Λογικά όλο και κάποια ενημέρωση θα δώσουν για την κάμερα.

 

Να κάνω κι εγώ μιά ερώτηση. Ηχογράφηση κλήσεων υπάρχει ή πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή γι αυτό;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φόρτισα τη συσκευή χθες βράδυ κατά τις 10. Όλη νύχτα είχα κλειστά δεδομένα και wifi. Σήμερα στις 7 το πρωί που κοίταξα στην οθόνη, η μπαταρία ήταν στο 96%. Είναι φυσιολογικό αυτό το battery drain; Ακόμα και στο LG G2 που είχε μπαταρία 3,5 ετών πολλές φορές σε ανάλογες περιπτώσεις η μπαταρία εμφανιζόταν στο 100% μετά από τόσες ώρες από τη φόρτιση. Μιλάμε πάντα στον ίδιο ακριβώς χώρο με την ίδια ποιότητα κάλυψης δικτύου.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φόρτισα τη συσκευή χθες βράδυ κατά τις 10. Όλη νύχτα είχα κλειστά δεδομένα και wifi. Σήμερα στις 7 το πρωί που κοίταξα στην οθόνη, η μπαταρία ήταν στο 96%. Είναι φυσιολογικό αυτό το battery drain; Ακόμα και στο LG G2 που είχε μπαταρία 3,5 ετών πολλές φορές σε ανάλογες περιπτώσεις η μπαταρία εμφανιζόταν στο 100% μετά από τόσες ώρες από τη φόρτιση. Μιλάμε πάντα στον ίδιο ακριβώς χώρο με την ίδια ποιότητα κάλυψης δικτύου.

Αν είχες τον πομποδέκτη ανοιχτό (σαν τηλέφωνο δηλαδή), σε χώρο που δυσκολεύεται για σήμα, απόλυτα λογικό.

Προσωπικά τις μόνες φορές που το δικό μου δε χάνει ποσοστό μπαταρίας είναι όταν το βάζω εκτός σύνδεσης και ενεργοποιώ και την εξοικονόμηση ενέργειας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεώτερο ποτε θα δοσει η Nokia την αναβαθμιση; εδω αρχιζουν να τα παιρνουν αλλα και η νοκια με καθαρο android και υποσχεση για γρηγορες αναβαθμισεις στον κοσμο της, υποτιθεται οτι ο 8 ειναι η ναυαρχιδα της
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεώτερο ποτε θα δοσει η Nokia την αναβαθμιση; εδω αρχιζουν να τα παιρνουν αλλα και η νοκια με καθαρο android και υποσχεση για γρηγορες αναβαθμισεις στον κοσμο της, υποτιθεται οτι ο 8 ειναι η ναυαρχιδα της

 

 

 

Εμένα κάτι μου λέει ότι μετά την Pie, θα νοσταλγούμε την 8.1.

Προσωπικά δε βιάζομαι για τη πίτα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάτι μου λέει ότι μετά την Pie, θα νοσταλγούμε την 8.1.

Προσωπικά δε βιάζομαι για τη πίτα.

Εγώ πάλι βλέπω να έρχεται και η 10 μετά την Pie...

Νομίζω μέχρι εκεί θα φτάσει το Nokia 8!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω να έρχεται και η 10 μετά την Pie...

Νομίζω μέχρι εκεί θα φτάσει το Nokia 8!

 

Καλά κάτσε να δουλέψει πρωτα σωστά η 9 γιατί ήδη έχουν προβλήματα όσοι εβαλαν beta :P

Και φυσικά καμία αναβάθμιση παλι στην camera app. Φαίνεται η HMD δε το κατέχει το θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάτσε να δουλέψει πρωτα σωστά η 9 γιατί ήδη έχουν προβλήματα όσοι εβαλαν beta :P

Και φυσικά καμία αναβάθμιση παλι στην camera app. Φαίνεται η HMD δε το κατέχει το θέμα software.

Στη beta τι αναβάθμιση περιμένεις. Όταν έρθει η κανονική pie, θα έρθει και η αναβάθμιση της κάμερας πιστεύω. Αν κι εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα σοβαρό με τη μαμά κάμερα μέχρι στιγμής. Ανάλογα τις απαιτήσεις του καθενός βέβαια....

 

Edit: Μόλις πριν λίγο είπα να κατεβάσω την Amova8G2 και μόλις κατέβηκε και πήγα να την ανοίξω, μου έγραψε ότι υπάρχει πρόβλημα κατά την ανάλυση!!! Τι εννοούσε;;;... :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση κατέβασες; Δε δουλεύουν όλες σωστά...

Την τελευταία... Δεν θυμάμαι αριθμό έκδοσης. Το έσβησα.

Αν θες στείλε μου μια που λειτουργεί.

 

Edit: Αυτή κατέβασα...

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/GoogleCamera_6.1.021.220943556.apk

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδια ..οι γνωστες ας μας πουν ποια gcam δουλευει καλυτερα και τι ρυθμισεις χρειαζονται....σε video εχουμε καμια εφαρμογη με καλυτερα αποτελεσματα απο τη μανισια?κυριως σε θεμα focus....
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του Nokia 8, βλέπω συχνά αναφέρεται το Google cam για βελτίωση της κάμερας.Δεν έχω βγάλει όμως άκρη με το ποια έκδοση πρέπει να περάσω...Κανά λινκ με το apk παίζει;
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ του Nokia 8, βλέπω συχνά αναφέρεται το Google cam για βελτίωση της κάμερας.Δεν έχω βγάλει όμως άκρη με το ποια έκδοση πρέπει να περάσω...Κανά λινκ με το apk παίζει;

Αυτό περιμένουμε να μας πούνε για να μη ψάχνουμε τζάμπα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...