Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Android pie και MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.2_TlnNeun.apk φοβερή κάμερα. Με εντυπωσιασε

 

Να δούλευε και το slowmotion τι καλα που θα ηταν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν

Να δούλευε και το slowmotion τι καλα που θα ηταν...

Ναι. Στη gcam δεν λειτουργεί το slow motion. Κλείνει η εφαρμογή! Αλλά και στη στοκ που λειτουργεί, τα δείχνει θεοσκότεινα! Ακόμα και με το φλας ανοιχτό!!! :(

Μήπως δεν κατεβάσαμε την σωστή gcam;;; :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να δούλευε και το slowmotion τι καλα που θα ηταν...

 

Δοκιμασε την "MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d_TlnNeun_2.apk".Δουλευει το slow motion (δεν ξεχναμε να το ρυθμισουμε στα 120fps).

Aλλα τι να το κανεις στην gcam το slow motion αφου λειτουργει και στο κανονικο προγραμμα της καμερας.

Οπως και να χει , απο οπου και να το χρησιμοποιησεις , θελει αρκετα φωτεινο μερος για να δουλεψει σωστα.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την "MGC_6.1.021_BSG_Arnova-based_v.1.3d_TlnNeun_2.apk".Δουλευει το slow motion (δεν ξεχναμε να το ρυθμισουμε στα 120fps).

Aλλα τι να το κανεις στην gcam το slow motion αφου λειτουργει και στο κανονικο προγραμμα της καμερας.

Οπως και να χει , απο οπου και να το χρησιμοποιησεις , θελει αρκετα φωτεινο μερος για να δουλεψει σωστα.

Για αυτό μου έβγαινε σκοτεινό στη κανονική κάμερα; Ακόμα και με φλας...

Δεν το ήξερα! Αυτό ισχύει για όλα τα κινητά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά . Εχω ένα φίλο με Nokia 8 και software 8.1 και έχει ένα θεματακι . Συγκεκριμένα μέσα στην ημέρα και ενώ το ringtone λειτουργεί κανονικά και το τηλεφωνό του χτυπάει ξαφνικά ,χωρίς να κάνει κάτι χαμηλώνει.

Δεν έχει πατήσει κάτι όπως πχ "Μην ενοχλειται" κτλ . Έχεις κανείς άλλος το ίδιο θέμα ???

 

Εγώ έχω κάτι παρόμοιο.

Είχα παρατηρήσει ότι δεν μου αφήνει ειδοποίηση για αναπάντητη όταν το τηλέφωνο δεν είναι κλειδωμένο.

 

Θυμάμαι μια φορά που το είχα δίπλα μου, ξεκλείδωτο, χωρίς να κάνω κάτι, μου ήρθε τηλέφωνο που δεν μπορούσα να το απαντήσω εκείνη την στιγμή αλλά ποτέ δεν μου έβγαλε ειδοποίηση για την κλήση (αναπάντητη). Νομίζω δεν την έβγαζε και στο ιστορικό κλήσεων αλλά για αυτό δεν είμαι σίγουρους. Σίγουρα πάντως ούτε εκεί φαινόταν η αναπάντητη κλήση.

 

PS: Περιμένοντας την Pie...

Αν και από αυτά που διαβάζω δε νομίζω να αλλάξουν πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά!

Αρκετές φορές (τουλάχιστον 8-10) στον 1 μήνα που δουλεύω το 8, έχω παρατηρήσει ότι στα καλά καθούμενα κόβεται η κλήση. Δηλαδή εκεί που μιλάω από δίκτυο κινητής με καλό σήμα, καλή ακουστική και σε μένα και στον άλλον, ξαφνικά, παπ, κόβεται η κλήση, σαν να έχει πατηθεί το πλήκτρο ακύρωσης της οθόνης. Υπέθεσα αρχικά μήπως ενεργοποιείται κατά λάθος το πλήκτρο ακύρωσης στην οθόνη αφής, επειδή και καλά μπορεί να είχα πλησιάσει αρκετά την οθόνη στο πρόσωπο, αλλά τι διάολο, όλες τις φορές αυτό συνέβη; Κυρίως μου το έχει κάνει όταν μιλάω με άλλον αριθμό κινητού (τυχαίο ή όχι αυτό δεν ξέρω).

Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά!

Αρκετές φορές (τουλάχιστον 8-10) στον 1 μήνα που δουλεύω το 8, έχω παρατηρήσει ότι στα καλά καθούμενα κόβεται η κλήση. Δηλαδή εκεί που μιλάω από δίκτυο κινητής με καλό σήμα, καλή ακουστική και σε μένα και στον άλλον, ξαφνικά, παπ, κόβεται η κλήση, σαν να έχει πατηθεί το πλήκτρο ακύρωσης της οθόνης. Υπέθεσα αρχικά μήπως ενεργοποιείται κατά λάθος το πλήκτρο ακύρωσης στην οθόνη αφής, επειδή και καλά μπορεί να είχα πλησιάσει αρκετά την οθόνη στο πρόσωπο, αλλά τι διάολο, όλες τις φορές αυτό συνέβη; Κυρίως μου το έχει κάνει όταν μιλάω με άλλον αριθμό κινητού (τυχαίο ή όχι αυτό δεν ξέρω).

Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

Τι εννοείς με άλλον αριθμό κινητού;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά!

Αρκετές φορές (τουλάχιστον 8-10) στον 1 μήνα που δουλεύω το 8, έχω παρατηρήσει ότι στα καλά καθούμενα κόβεται η κλήση. Δηλαδή εκεί που μιλάω από δίκτυο κινητής με καλό σήμα, καλή ακουστική και σε μένα και στον άλλον, ξαφνικά, παπ, κόβεται η κλήση, σαν να έχει πατηθεί το πλήκτρο ακύρωσης της οθόνης. Υπέθεσα αρχικά μήπως ενεργοποιείται κατά λάθος το πλήκτρο ακύρωσης στην οθόνη αφής, επειδή και καλά μπορεί να είχα πλησιάσει αρκετά την οθόνη στο πρόσωπο, αλλά τι διάολο, όλες τις φορές αυτό συνέβη; Κυρίως μου το έχει κάνει όταν μιλάω με άλλον αριθμό κινητού (τυχαίο ή όχι αυτό δεν ξέρω).

Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

 

Έχεις Cosmote και χρησιμοποιείς volte? Ή ο συνομιλητής σου?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Cosmote και χρησιμοποιείς volte? Ή ο συνομιλητής σου?

 

Ναι, εχω Cosmote κι εχω ενεργοποιησει το VoLTE

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου κάνει λογικά την ζημιά, νομίζω ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν και κάποια παιδιά στο mate 20 pro
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για κάποιο λόγο, το VoLTE κόβει το σήμα, ενώ υποτίθεται ότι το βελτιώνει; Αν είναι να το απενεργοποιήσω. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι με το Nokia 8 και την εν λόγω υπηρεσία ενεργή, η ποιότητα ήχου σε συνομιλία κινητής είναι σαφώς και σταθερά καλύτερη από ότι με το προηγούμενο τηλέφωνό μου, LG G2, πάντα σε δίκτυο Cosmote.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για κάποιο λόγο, το VoLTE κόβει το σήμα, ενώ υποτίθεται ότι το βελτιώνει; Αν είναι να το απενεργοποιήσω. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι με το Nokia 8 και την εν λόγω υπηρεσία ενεργή, η ποιότητα ήχου σε συνομιλία κινητής είναι σαφώς και σταθερά καλύτερη από ότι με το προηγούμενο τηλέφωνό μου, LG G2, πάντα σε δίκτυο Cosmote.

 

Τώρα τελευταία έχουν αρκετοί προβλήματα, απενεργοποιήσε το προσωρινά και δες αν συνεχίζεις να έχεις θέμα με τις κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι θέμα Cosmote;

 

Εγώ πάντως δε χρησιμοποιώ το VoLTE, αλλά απλά την επιλογή "βελτιωμένη λειτουργία LTE 4G" όπως το λέει στο μενού. Στην οθόνη κλήσης, κάτω απ' το όνομα του ατόμου με το οποίο συνομιλώ, εμφανίζεται η ένδειξη "ΗD", που λογικά σημαίνει "HD voice".

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι θέμα Cosmote;

 

Εγώ πάντως δε χρησιμοποιώ το VoLTE, αλλά απλά την επιλογή "βελτιωμένη λειτουργία LTE 4G" όπως το λέει στο μενού. Στην οθόνη κλήσης, κάτω απ' το όνομα του ατόμου με το οποίο συνομιλώ, εμφανίζεται η ένδειξη "ΗD", που λογικά σημαίνει "HD voice".

 

Το hd voice της Cosmote λειτουργεί και σε 3g, δεν έχει σχέση με το volte

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε χρησιμοποιώ το VoLTE, αλλά απλά την επιλογή "βελτιωμένη λειτουργία LTE 4G" όπως το λέει στο μενού.

 

Μα αυτό είναι ο διακόπτης του volte νομίζω.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι ο διακόπτης του volte νομίζω.

Έχω την εντύπωση ότι ο διακόπτης του VoLTE είναι μέσα στις σύνθετες ρυθμίσεις, εκεί που λέει "κλήσεις μέσω WiFi", όταν το ενεργοποιήσεις και γυρίσεις τη ρύθμιση στο "προτίμηση δικτύου κινητής τηλεφωνίας".

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για το wifi call (κλήση μέσω wifi) όχι το volte

Η συγκεκριμένη ρύθμιση έχει δύο τιμές: "προτίμηση δικτύου WiFi", το οποίο είναι το WiFi Calling, και "προτίμηση δικτύου κινητής τηλεφωνίας", που είναι το VoLTE.

 

Το volte τί είναι;

Voice over LTE. Δημιουργία κλήσης αποκλειστικά μέσω δικτύου LTE (4G), χωρίς να απαιτείται η πρόσβαση σε 2G/3G σήμα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συγκεκριμένη ρύθμιση έχει δύο τιμές: "προτίμηση δικτύου WiFi", το οποίο είναι το WiFi Calling, και "προτίμηση δικτύου κινητής τηλεφωνίας", που είναι το VoLTE.

 

 

Voice over LTE. Δημιουργία κλήσης αποκλειστικά μέσω δικτύου LTE (4G), χωρίς να απαιτείται η πρόσβαση σε 2G/3G σήμα.

 

Όχι, και οι δύο αυτές ρυθμίσεις είναι για το wifi call, η προτίμηση είναι για όταν δεν έχει καλό σήμα το WiFi

Η ρύθμιση για το volte πρέπει να είναι πριν πας σε αυτό το μενού

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 9 και εχω θεμα με τον assistant, συγκεκριμενα δουλευει την πρωτη φορα μετα απο καθε restart... μετα μονο με Home button... ξερετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια νέα αναβάθμιση της gcam για το Nokia 8;

Βλέπω στο νήμα του 7plus ότι αναβαθμίζουν την gcam για το 7plus!

Εκτός κι αν οι αναβαθμίσεις της gcam αφορούν όλα τα Nokia.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...