Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω προβλημα στα sms.

 

Aνοιγω την εφαρμογη Messages, γραφω μηνυμα με ελληνικα και παταω αποστολη το αποιο μενει ολη την ωρα σαν "Αποστολή..." αλλά μήνυμα δεν φεύγει.

Edited by tolis69
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι μερικες φορες υπαρχει καποιο θεμα στο scrolling της συσκευης . Σαν να παθαινει το κινητο κατι και οταν πας να συρεις με το δαχτυλο πανω κατω σε σελιδες με link τα παταει . ακομα και στη σελιδα με τις ρυθμισεις η στο youtube . Απο οτι ειδα στο xda υπαρχει και αλλος χρηστης με τετοιο θεμα. Εφοσον αρχισει αυτο το " κολλημα" σταματαει μονο αν κλεισεις ολα τα παραθυρα . Ειμαι στην στην τελευταια εκδοση του νοεμβριου . Φοβαμαι μην ειναι κανενα προβλημα hardware -οθονης.

 

https://forum.xda-developers.com/android/help/nokia-8-screen-stuttering-swipe-issues-t3753700

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι μερικες φορες υπαρχει καποιο θεμα στο scrolling της συσκευης . Σαν να παθαινει το κινητο κατι και οταν πας να συρεις με το δαχτυλο πανω κατω σε σελιδες με link τα παταει . ακομα και στη σελιδα με τις ρυθμισεις η στο youtube . Απο οτι ειδα στο xda υπαρχει και αλλος χρηστης με τετοιο θεμα. Εφοσον αρχισει αυτο το " κολλημα" σταματαει μονο αν κλεισεις ολα τα παραθυρα . Ειμαι στην στην τελευταια εκδοση του νοεμβριου . Φοβαμαι μην ειναι κανενα προβλημα hardware -οθονης.

 

https://forum.xda-developers.com/android/help/nokia-8-screen-stuttering-swipe-issues-t3753700

 

Φοράς τζαμακι στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι μερικες φορες υπαρχει καποιο θεμα στο scrolling της συσκευης . Σαν να παθαινει το κινητο κατι και οταν πας να συρεις με το δαχτυλο πανω κατω σε σελιδες με link τα παταει . ακομα και στη σελιδα με τις ρυθμισεις η στο youtube . Απο οτι ειδα στο xda υπαρχει και αλλος χρηστης με τετοιο θεμα. Εφοσον αρχισει αυτο το " κολλημα" σταματαει μονο αν κλεισεις ολα τα παραθυρα . Ειμαι στην στην τελευταια εκδοση του νοεμβριου . Φοβαμαι μην ειναι κανενα προβλημα hardware -οθονης.

 

https://forum.xda-developers.com/android/help/nokia-8-screen-stuttering-swipe-issues-t3753700

Πρόβλημα scrolling έχω πάντα όταν χαλαρώνει λίγο το τζαμάκι που φοράω στο κινητό. Επειδή αυτό που έχω έχει κόλλα μόνο πάνω-κάτω, και λίγη στα πλάγια, χαλαρώνει και χάνεις το scrolling στη μέση της οθόνης. Αφαίρεσέ το με προσοχή, βάλτο ξανά πιο σφιχτά και θα δεις διαφορά.

Είναι το τίμημα της κυρτής οθόνης, τα τζαμάκια είτε θα αφήνουν κενά στα πλάγια είτε θα καλύπτουν όλη την οθόνη με αποτέλεσμα το πρόβλημα που περιέγραψα πιο πάνω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενα απλο τζαμακι δεν θυμαμαι μαρκα το βαλα προσωρινα μεχρι να βρω καμια καλη ζελατινα τυπου x one ultimate που χω και σε αλλα κινητα θαβτο βγαλω και θα δω αν συνεχιζεται το θεμα. Παντως πρωτη φορα τετοιο πραγμα μου συμβαινει σε κινητο
Link to comment
Share on other sites

Ναι ενα απλο τζαμακι δεν θυμαμαι μαρκα το βαλα προσωρινα μεχρι να βρω καμια καλη ζελατινα τυπου x one ultimate που χω και σε αλλα κινητα θαβτο βγαλω και θα δω αν συνεχιζεται το θεμα. Παντως πρωτη φορα τετοιο πραγμα μου συμβαινει σε κινητο

 

Άστο το τζαμακι είναι. Έχω δώσει πάνω από 50€ σε τζαμακια. Από επώνυμα μέχρι της πλάκας. Αυτό φταίει σίγουρα. Δεν φοράω τίποτα πια, έτσι το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ για να βρω τζαμακι day one γυρνουσα Θεσσαλονικη ολη την Εγνατια και βρηκα ενα απλο που κατω απο το ακουστικο αφηνει ενα κενο σαν τετραγωνακι μου πε ο υπαλληλος εκει υπαρχει καποιος σενσορας λολ
Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ για να βρω τζαμακι day one γυρνουσα Θεσσαλονικη ολη την Εγνατια και βρηκα ενα απλο που κατω απο το ακουστικο αφηνει ενα κενο σαν τετραγωνακι μου πε ο υπαλληλος εκει υπαρχει καποιος σενσορας λολ

 

Μπορείς εύκολα να δεις ότι όντως εκεί είναι οι αισθητήρες εγγύτητας/φωτομέτρου.

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ για να βρω τζαμακι day one γυρνουσα Θεσσαλονικη ολη την Εγνατια και βρηκα ενα απλο που κατω απο το ακουστικο αφηνει ενα κενο σαν τετραγωνακι μου πε ο υπαλληλος εκει υπαρχει καποιος σενσορας λολ
ασχετο μιλωντας με εναν υπαλληλο μαγαζιου με θηκες και τζαμακια μου λεει για τα κινητα με τετοια οθονη για να στρωσει καλα το τζαμι θελει μια μπατονετα με λιγο λαδακι και σιγα σιγα σηκωμα απο τις ακρες το τζαμι και εφαρμογη με την μπατονετα γυρω γυρω στην ακρη. Δεν το δοκιμασα παντως λολ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που δεν έχω tempered glass πάει σφαίρα το σκρολάρισμα!!!

 

Κι εγώ όταν καμιά φορά βγάζω το τζάμι για να το αλλάξω, δοκιμάζω το κινητό χωρίς το τζάμι πριν βάλω το καινούργιο, πάει κοπίδι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν καμιά φορά βγάζω το τζάμι για να το αλλάξω, δοκιμάζω το κινητό χωρίς το τζάμι πριν βάλω το καινούργιο, πάει κοπίδι.

Μήπως να πάρω μόνο θήκη. Το σκέφτομαι...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πάρω μόνο θήκη. Το σκέφτομαι...

 

κάνε μια ασφάλεια για την οθόνη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

κάνε μια ασφάλεια για την οθόνη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Αυτό το κάνεις εκείνη τη στιγμή που αγοράζεις τη συσκευή νομίζω. Μετά δεν μπορείς.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνεις εκείνη τη στιγμή που αγοράζεις τη συσκευή νομίζω. Μετά δεν μπορείς.

 

μπορείς μέχρι και μια βδομάδα μετά την αγορά

https://www.xirogiannopoulos.gr/%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%AE-%CF%84%CE%BF-tablet-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD/

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ από τον Γερμανό που το αγόρασα. Που να τρέχω Αθήνα τώρα.

 

αν έμπαινες στον κόπο να δεις όλο το λινκ, θα έβλεπες οτι η πληρωμή και η αποστολή του συμβολαίου γίνεται ηλεκτρονικά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ήξερα καν ότι γίνεται κάτι τέτοιο. Τώρα την πάτησα. Στο επόμενο θα κάνω ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

αν έμπαινες στον κόπο να δεις όλο το λινκ, θα έβλεπες οτι η πληρωμή και η αποστολή του συμβολαίου γίνεται ηλεκτρονικά

Από το κινητό τα στέλνεις; Δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το κατεβατό σε PDF.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό τα στέλνεις; Δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το κατεβατό σε PDF.
Σου είπα να διαβάσεις το λινκ, όχι κάποιο pdf. Ελληνικά μιλάω

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Που γράφει το ποσό ασφάλισης; Δεν ξέρω, δεν έκανα ποτέ τέτοια διαδικασία ηλεκτρονικά! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ένα τηλεφώνημα υπόθεση είναι και θα λυθούν οι απορίες σου. Νομίζω κανα 40αρι το χρόνο είναι για θραύση οθόνης

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπερα σας εδω και δυο μερες που εχω το κινητο το οποιο ειναι απιστευτο και έχουν γίνει η ενημερώσεις .

 

Το προβλημα που εχω ειναι οτι το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν εχω το κινητο κλειστο εχω φαει τον τοπο στις ρυθμισεις και τιποτα μπορει καποιος χριστιανος να με βοηθησει γιατι αργω να παω να παρω την γυναικα απο την δουλεια και εχω φαει πολυ παντοφλα

Link to comment
Share on other sites

Guys καλησπερα σας εδω και δυο μερες που εχω το κινητο το οποιο ειναι απιστευτο και έχουν γίνει η ενημερώσεις .

 

Το προβλημα που εχω ειναι οτι το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν εχω το κινητο κλειστο εχω φαει τον τοπο στις ρυθμισεις και τιποτα μπορει καποιος χριστιανος να με βοηθησει γιατι αργω να παω να παρω την γυναικα απο την δουλεια και εχω φαει πολυ παντοφλα

 

Όπως τα περισσότερα αν όχι όλα τα σύγχρονα smartphone, όταν είναι σβηστό, είναι νεκρή συσκευή. Δεν το σβήνουμε ποτέ. Μπορούμε το πολύ-πολύ να το βάζουμε σε λειτουργία πτήσης το βράδυ, για να σβήνει η κεραία μόνο, ώστε και να μην φαινόμαστε διαθέσιμοι για κλήσεις και να κάνουμε λίγη οικονομία μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...