Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ να δεις τι άγχος είχα τραβήξει... Είχα τρελαθεί. Έκανα συγχρονισμό και δεν κατέβαζε ούτε ένα όνομα... Έψαχνα από εδώ, έψαχνα από εκεί και τίποτα.... Μέχρι που μετά από μια μέρα μου τις κατέβασε και ηρέμησα..... Χαχαχα
Καταρχάς ευχαριστώ όλους όσους απαντήσατε για το θέμα με τις επαφές. Έχω διαλέξει την πρόταση του hatzisnik ο οποίος είχε κι αυτός windowsphone πριν. Όντως φίλε μου, εδώ και μια ώρα κατεβάζει και να σου πω την αλήθεια είχα αρχίσει ν ανυσηχω ώσπου είδα το post σου και κάπως ηρέμησα.Θα περιμένω μέχρι αύριο...
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω χρησιμοποιω τον φορτιστη του mix2 κ εχει τουλαχιστον 30λεπτο διαφορα στην φορτιση απο τον δικο του φορτιστη... Επισης εμφανιζει κ το σηματακι του qc ενω με τον δικο του οχι...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Επισης εμφανιζει κ το σηματακι του qc .

Το οποίο είναι?

 

Στο mi account στο region γιατί έχω Τσάινα?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστή Qualcomm quick charge 3.0 και το καλώδιο xiaomi που είχε μέσα το κουτί και μου φορτίζει τούρμπο++.
Φορτιστή Qualcomm quick charge 3.0 και το καλώδιο xiaomi που είχε μέσα το κουτί και μου φορτίζει με 2,3mah,κατέβασε την εφαρμογή ampere και πες μας πόσα mah σου βγαζει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο πληκτρολόγιο υπάρχει τρόπος να μην βγαίνουν τα αριθμητικά στα ίδια πλήκτρα με τα γράμματα;

Ευχαριστώ!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παραγγηλα μια θήκη 360 και καλά protection,ασημί και μαύρη

Για να δούμε....

cf3024c631f05a0961809eb8b38b88fc.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παραγγηλα μια θήκη 360 και καλά protection,ασημί και μαύρη

Για να δούμε....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Εγώ έχω ήδη θήκη αλλά δεν την έχω βγάλει καν από το κουτί μιας και δεν έχω sim!!!

5η μέρα σήμερα που η πόλη της Λάρισας δεν έχει cosmote sim!!!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει αυτή που έχει στο κουτι, πίστεψέ με,βαλτην επάνω για την κάμερα και όποτε μπορέσεις άλλαξε την

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ήδη θήκη αλλά δεν την έχω βγάλει καν από το κουτί μιας και δεν έχω sim!!!

5η μέρα σήμερα που η πόλη της Λάρισας δεν έχει cosmote sim!!!

τι sim ψάχνεις;
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε καλά.

Εχω παραγγείλει ήδη θήκη και ήρθε αλλά την έχω στο κουτί!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο πληκτρολόγιο υπάρχει τρόπος να μην βγαίνουν τα αριθμητικά στα ίδια πλήκτρα με τα γράμματα;

Ευχαριστώ!

 

Δεν βρήκα τέτοια επιλογή. Προτείνω να βάλεις SwiftKey μιας και το μαμά πληκτρολόγιο το βρήκα πολύ άβολο συγκριτικά με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παραγγηλα μια θήκη 360 και καλά protection,ασημί και μαύρη

Για να δούμε....

cf3024c631f05a0961809eb8b38b88fc.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk[/

Ωραία φαίνεται!!! Από πού; Και πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για τα αριθμητικά, πηγαίνετε ρυθμίσεις, περισσότερες ρυθμίσεις, γλώσσα και εισαγωγή, Gboard. Από εκεί πατάτε γλώσσες, πατάτε την γλώσσα που θέλετε να αλλάξετε το πληκτρολόγιο και τσεκαρετε την επιλογή PC. Στα ελληνικά δεν υπάρχει ακόμα από ότι είδα.52bd748ebf7d10b6f8b0ed8fc863e1a5.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε λίγο μαθήματα android Θα κάνουμε :)

 

δε σε βολεύει το gboard ; βάλε swiftkey , δεν είναι του συγκεκριμένο "κινητού" το πληκτρολόγιο

 

paanos δηλαδή αν απλά πατήσεις προτιμήσεις -> σειρά αριθμού δεν σου κάνει ;

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνεται!!! Από πού; Και πόσο;

Από το mythiki,κάπου στα 9€

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

paanos δηλαδή αν απλά πατήσεις προτιμήσεις -> σειρά αριθμού δεν σου κάνει ;

Άμα το ξέρεις..... κάνει ιιιιι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο τοσο συζήτηση για τους φορτιστές,εχω ενα παλιό 0,75Α και δουλεύω χρόνια όλα τα κινητά με αυτόν για τα θετικά τις χαμηλής έντασης στην φόρτιση(οχι θερμοκρασιες-ζορισμα μπαταρίας-μείωση χωρητικότητας και ζωής κτλ).

 

Δεν έχουμε να κάνουμε με ενα κινητό που δεν φτάνει μεχρι το βράδυ και χρειάζεται να του δώσεις λιγο ρεύμα μεσα στην μέρα οκ,άλλα αυτο το βάζεις το βράδυ αργά και όμορφα.(εχω αρκετούς 2Α και εναν ταχυφορτιστη δεν τους εχω δουλέψει ποτέ)

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο τοσο συζήτηση για τους φορτιστές,εχω ενα παλιό 0,75Α και δουλεύω χρόνια όλα τα κινητά με αυτόν για τα θετικά τις χαμηλής έντασης στην φόρτιση(οχι θερμοκρασιες-ζορισμα μπαταρίας-μείωση χωρητικότητας και ζωής κτλ).

 

Δεν έχουμε να κάνουμε με ενα κινητό που δεν φτάνει μεχρι το βράδυ και χρειάζεται να του δώσεις λιγο ρεύμα μεσα στην μέρα οκ,άλλα αυτο το βάζεις το βράδυ αργά και όμορφα.(εχω αρκετούς 2Α και εναν ταχυφορτιστη δεν τους εχω δουλέψει ποτέ)

ναι σωστή τοποθέτηση αλλά το δικό μου ακόμα και με 1Α εάν είναι η μπαταρία χαμηλά μέχρι το πρωί ΔΕΝ φορτίζει μέχρι 100% γιατί είναι μεγάλη η μπαταρία! (4100mah)
Link to comment
Share on other sites

ναι σωστή τοποθέτηση αλλά το δικό μου ακόμα και με 1Α εάν είναι η μπαταρία χαμηλά μέχρι το πρωί ΔΕΝ φορτίζει μέχρι 100% γιατί είναι μεγάλη η μπαταρία! (4100mah)

 

με 1Α η 4000mA θέλει 4 ώρες. 5 ώρες πάνω κάτω κάνει με τον 0.75Α.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ok έβαλα τι σωστο preference στο Gboard και έχω ξεχωριστή σειρά αριθμών.

Η θήκη καλά εκτός από το γεγονός ότι δεν πατιέται καλά το reset button!

Είναι μία Dux Ducis for R-MI Note 5 Pro.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι και με έναν 3Α θέλεις 1 ώρα και 20 λεπτά ή πχ αν το χρειάζεσαι και το βάλεις 10-15 λεπτα θα σου δώσει ένα 20% από 0 να κάνεις την δουλειά σου
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρω ακουστικό με bluetooth 5 ή να κοιτάξω σε κανα 2 χρόνια πάλι;
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο τοσο συζήτηση για τους φορτιστές,εχω ενα παλιό 0,75Α και δουλεύω χρόνια όλα τα κινητά με αυτόν για τα θετικά τις χαμηλής έντασης στην φόρτιση(οχι θερμοκρασιες-ζορισμα μπαταρίας-μείωση χωρητικότητας και ζωής κτλ).

 

Δεν έχουμε να κάνουμε με ενα κινητό που δεν φτάνει μεχρι το βράδυ και χρειάζεται να του δώσεις λιγο ρεύμα μεσα στην μέρα οκ,άλλα αυτο το βάζεις το βράδυ αργά και όμορφα.(εχω αρκετούς 2Α και εναν ταχυφορτιστη δεν τους εχω δουλέψει ποτέ)

Γιατί διυλιζουμε ώρες ώρες τον κωνοπα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...