Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κοσμοτε εχω
Έχει θέματα αυτές τις μέρες η cosmote εμένα έχανε το σήμα συχνά στη δυτική Θεσσαλονίκη και όταν με έπαιρναν μερικές φορές έλεγε πως ο αριθμός δεν υπάρχει, πράγμα που σίγουρα δεν φταίει η συσκευή, μετά από επικοινωνία μαζί τους μου το επιβεβαίωσαν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο, συγκεκριμένα χάνω κλήσεις ενώ έχω σήμα πολυ καλό,δείχνει σε όσους με περνούν πώς το τηλέφωνο μου είναι κλειστό και μου έρχεται μήνυμα για την χαμένη κλήση αμέσως.εχει συμβεί σε κάποιον αυτό;
σε εμένα το κάνει μερικές φορές ακριβώς έτσι όπως λες ,δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει
Link to comment
Share on other sites

Με official rom το έχετε εσείς που χάνετε κλήσεις;

 

from my 1+6

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του χτεσινού μου screenshot με τη διάρκεια sot βάζω και τη σημερινή συνέχεια λίγο πριν μπει για τη δεύτερη του φόρτιση .Πιστεύω λοιπόν ότι το 9ωρακι το χε με τη δικιά μου χρήση.

Είναι η έκδοση 4/64 με miui 10 και nova launcher.

00558db487fd10f872ffb2307d0cd538.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εσένα μοιάζει με το δικό μου
Που το είδες αυτό ?

Όλα μπορεί να τα χει η Μαριωρη αλλά από μπαταρία σκίζει

Στο υπογράφω

 

https://imgur.com/a/Fs7Pv1Z

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

αλλά εσύ έχεις 3 ώρες σοτ και ακόμα είσαι 77%!απίστευτο! μεγάλη διαφορά απ το παραπάνω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εσένα μοιάζει με το δικό μουαλλά εσύ έχεις 3 ώρες σοτ και ακόμα είσαι 77%!απίστευτο! μεγάλη διαφορά απ το παραπάνω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μη ψαρωνετε είπαμε με τα sot,

Ο καθένας εχει διαφορετική χρηση και σε διαφορετικές συνθήκες

Η αλήθεια είναι ότι βοηθάει και η custom+derp kernel+ b20 στα -95dbm

Σε προέκταση του προηγούμενου

https://imgur.com/a/biRnnOX

Απλα το χάλια μπαταρία δεν δέχομαι.....κάτι άλλο συμβαίνει,όσοι έχουν πρόβλημα τουλάχιστον

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μη ψαρωνετε είπαμε με τα sot,

Ο καθένας εχει διαφορετική χρηση και σε διαφορετικές συνθήκες

Η αλήθεια είναι ότι βοηθάει και η custom+derp kernel+ b20 στα -95dbm

Σε προέκταση του προηγούμενου

https://imgur.com/a/biRnnOX

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

τι λες τώρα;; αυτή ναι είναι μπαταρία! καμία σχέση με εμάς!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

εγώ 3.5 ώρες το πολύ βγάζω μέχρι το 50%!χαώδης διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω φατσοβιβλια και τέτοια,παιχνίδια δεν επίσης,μια σιμ,gps σπάνια ανοίγω, αλλά το ξεσκιζω σε surging,Tapatalk,telegram, YouTube

Τέτοια πράγματα συνήθως

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι λες τώρα;; αυτή ναι είναι μπαταρία! καμία σχέση με εμάς!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

εγώ 3.5 ώρες το πολύ βγάζω μέχρι το 50%!χαώδης διαφορά!

Το τηλέφωνο έχει φοβερή διαχείριση ενέργειας τσεκαρισμενο καλοκαίρι με full φωτεινότητα και 4g,στις παραλίες εκεί όπου άλλα τηλέφωνα ήθελαν φόρτιση 2 φορές την ημέρα αυτό πήγαινε άνετα μέχρι το βράδυ, οπότε το sot μην το κοιτάτε διαφέρει ακόμα και σε μένα από μέρα σε μέρα, απλά μου βγάζει 2 μέρες το χειμώνα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει φοβερή διαχείριση ενέργειας τσεκαρισμενο καλοκαίρι με full φωτεινότητα και 4g,στις παραλίες εκεί όπου άλλα τηλέφωνα ήθελαν φόρτιση 2 φορές την ημέρα αυτό πήγαινε άνετα μέχρι το βράδυ, οπότε το sot μην το κοιτάτε διαφέρει ακόμα και σε μένα από μέρα σε μέρα, απλά μου βγάζει 2 μέρες το χειμώνα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλά φοβερή δεν την λες , χαζή είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα το redmi 6 λόγω οθόνης, με λίγη ηλιοφάνεια έβλεπες πολύ δύσκολα, πήρα το redmi note 5 με μεγαλύτερη ανάλυση και στο ύπαιθρο η οθόνη είναι ικανοποιητική, πάντως τα χρώματα είναι σαν ξεπλυμένα, ωχρά όπως και στο προηγούμενο, δεν είναι ζωηρά. Άραγε όλα τα ΧΙΑΟΜΙ έτσι είναι; ...κατά τα άλλα, για μένα (όχι παιχνίδια, ινερνετ σοσιαλ μηντια καμια φωτό και κλήσεις μόνο) είναι πάρα

πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Οι ips σε όλα τά κινητά έτσι είναιΕννοεις κάτι άλλο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένος κάτοχος εδώ και μια βδομάδα. Αναγκαστική αλλαγή από LG g4 μιας και χάλασε λόγο νερού.

Απαράδεκτο να μην έχει NFC το κινητό. Οι 6 ινστες με τρόμαζαν αλλά τελικά μου έκατσε κουτί. Είναι το πρώτο κινητό που πήρα χωρίς πολύ ψάξιμο και δίχως να το δω από κοντά. Αλλά όλα καλά πέρα από NFC και κάμερα δεν έχω κάποιο άλλο αρνητικό σε σχέση με τη προηγούμενη μου συσκευή.. άντε ας βάλω και το ledακι που είναι μόνο λευκό.

 

Τώρα ψάχνω μια εφαρμογή που να λειτουργεί σαν το q slide της LG.. πέρα από δύο εφαρμογές που δείχνουν άσχημα δεν έχω βρει κάτι... Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Οι ips σε όλα τά κινητά έτσι είναιΕννοεις κάτι άλλο?

 

Δεν έτυχε να δω άλλο ips, θα γελάσεις αλλά είχα το meizu m5 note (που δυστυχώς κλάπηκε και πήγα στα xiaomi) που από οθόνη ήταν καλύτερο, κάτι σαν amoled, ζωηρό. Τεσπα, το τηλέφωνο κατά τα άλλα είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένος κάτοχος εδώ και μια βδομάδα. Αναγκαστική αλλαγή από LG g4 μιας και χάλασε λόγο νερού.

Απαράδεκτο να μην έχει NFC το κινητό. Οι 6 ινστες με τρόμαζαν αλλά τελικά μου έκατσε κουτί. Είναι το πρώτο κινητό που πήρα χωρίς πολύ ψάξιμο και δίχως να το δω από κοντά. Αλλά όλα καλά πέρα από NFC και κάμερα δεν έχω κάποιο άλλο αρνητικό σε σχέση με τη προηγούμενη μου συσκευή.. άντε ας βάλω και το ledακι που είναι μόνο λευκό.

 

H κάμερα πάντως είναι αρκετά καλή για Xiaomi και για κινητό αυτής τις τιμής.

 

Τώρα ψάχνω μια εφαρμογή που να λειτουργεί σαν το q slide της LG.. πέρα από δύο εφαρμογές που δείχνουν άσχημα δεν έχω βρει κάτι... Καμία ιδέα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έτυχε να δω άλλο ips, θα γελάσεις αλλά είχα το meizu m5 note (που δυστυχώς κλάπηκε και πήγα στα xiaomi) που από οθόνη ήταν καλύτερο, κάτι σαν amoled, ζωηρό. Τεσπα, το τηλέφωνο κατά τα άλλα είναι πολύ καλό.

 

 

Για την οθόνη κάποιοι λένε πως δείχνει λίγο τα λευκά περίεργα και θέλει καλιμπραρισμα.. σε μένα πάντως δείχνει μια χαρα. Δεν παρατήρησα κάτι άσχημο.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Είχα βρει πώς να ανταλλάσσω αρχεία μεταξύ τηλεφ και υπολογιστή, έδειχνε και εσωτ. χώρο και sd, αλλά έχασα ή ξέχασα από πού πάω από τις ρυθμίσεις. Μια υπενθύμιση; κάπου κόλλησα 2 ώρες τώρα ψάξιμο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Είχα βρει πώς να ανταλλάσσω αρχεία μεταξύ τηλεφ και υπολογιστή, έδειχνε και εσωτ. χώρο και sd, αλλά έχασα ή ξέχασα από πού πάω από τις ρυθμίσεις. Μια υπενθύμιση; κάπου κόλλησα 2 ώρες τώρα ψάξιμο :lol:

 

Άκυρο. Το βρήκα μέσα από την επιλογή για προγραμματιστές. Το πρόβλημα είναι ότι είχα γίνει προγραμματιστής, την δούλεψα τη σύνδεση τηλεφ και υπολογοστή και για κάποιο λόγο η επιλογή χάθηκε και αναγκάστηκα να την ξαναενεργοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένος κάτοχος εδώ και μια βδομάδα. Αναγκαστική αλλαγή από LG g4 μιας και χάλασε λόγο νερού.

Απαράδεκτο να μην έχει NFC το κινητό. Οι 6 ινστες με τρόμαζαν αλλά τελικά μου έκατσε κουτί. Είναι το πρώτο κινητό που πήρα χωρίς πολύ ψάξιμο και δίχως να το δω από κοντά. Αλλά όλα καλά πέρα από NFC και κάμερα δεν έχω κάποιο άλλο αρνητικό σε σχέση με τη προηγούμενη μου συσκευή.. άντε ας βάλω και το ledακι που είναι μόνο λευκό.

 

H κάμερα πάντως είναι αρκετά καλή για Xiaomi και για κινητό αυτής τις τιμής.

 

Τώρα ψάχνω μια εφαρμογή που να λειτουργεί σαν το q slide της LG.. πέρα από δύο εφαρμογές που δείχνουν άσχημα δεν έχω βρει κάτι... Καμία ιδέα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Για την οθόνη κάποιοι λένε πως δείχνει λίγο τα λευκά περίεργα και θέλει καλιμπραρισμα.. σε μένα πάντως δείχνει μια χαρα. Δεν παρατήρησα κάτι άσχημο.

 

Και αν βάλεις open camera θα δεις ειδικά στο βίντεο μεγάλη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. εχει μηπως καταφερει καποιος να ξεκλειδωνει το τηλεφωνο με τον google assistant? δεν καταφερνω να το κανω και ειναι λιγο σπαστικο. εχω προστασια με pin και με δαχτυλικο. οταν η οθονη ειναι σβηστη και λεω το κλασικο ok google δεν ανταποκρινεται καν. οταν η οθονη ειναι στην κατασταση που ζηταει κωδικο ανταποκρινεται αλλα δεν ξεκλειδωνει. οταν ξεκλειδωσω το τηλ λειτουργει μια χαρα.

αν καποιος καταφερε να το κανει θα με βοηθουσε πολυ.

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Τί προσέχω στην αγορά;

Να είναι global version και σφραγισμενο; Η απόδειξη πρέπει να αναγράφει το IMEI;

Ποιο μαγαζί είναι αξιόπιστο πέραν του kaizer;

Ευχαριστώ.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Πού 'σαι δικέ μου; Μη νομίζεις, εγώ σταθερός από το 2013 στην κινητάρα. Μου αναθέσανε να κάνω έρευνα με μπάτζετ 180€ οπότε πού αλλού να κατέληγα;; Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Πού 'σαι δικέ μου; Μη νομίζεις, εγώ σταθερός από το 2013 στην κινητάρα. Μου αναθέσανε να κάνω έρευνα με μπάτζετ 180€ οπότε πού αλλού να κατέληγα;;

Ακόμα? Το έχω και γω με ξεκολημενη οθόνη ,δεν πατιεται τίποτα βέβαια αλλά δουλεύει το θηριοοο με miui του σοφοκλα, θυμάσαι?

lol ...

Αντε με το καλό,εγώ το πήρα από πλαίσιο οπότε για ιμει ούτε κοίταξα

Το γράφει πάντως στην πλάτη της συσκευής ....

Αμα δεν θέλει και πολλά το 3/32 μια χαρά τα πάει

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος μια εφαρμογή που έχω αν μπορώ να την κρύψω να μη φαίνετε σε άλλους πάρα μόνο σε μένα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...