Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ενεργοποίησα το volte χωρίς συμβατή συσκευη...και όμως γίνεται από το τηλέφωνό μας κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα το volte χωρίς συμβατή συσκευη...και όμως γίνεται από το τηλέφωνό μας κανονικά!
Για πες μας και εμάς.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα το volte χωρίς συμβατή συσκευη...και όμως γίνεται από το τηλέφωνό μας κανονικά!

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να μας πεις πως το έκανες...

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας και εμάς.
Είναι πολύ απλό,παίρνεις τηλ την coamote και τους λες θέλω να ενεργοποιήσω το wificall λες ότι έχεις συμβατή συσκευή πχ εγώ είπα s9 και αν σε ρωτήσουν αν είναι αγορασμενο από την cocmote απαντάς ναι σου ενεργοποιεί την υπηρεσία και μετά περιμένεις να σου έρθει το μήνυμα ,αυτό μπορεί να κάνει και 2 ώρες να έρθει πχ σε εμένα έκανε περίπου 1,5 ώρα.Μετα βάζεις στον dialer όπως αναφέρθηκε και παραπάνω τον κωδικό

*#*#86583#*#* και κοιτάς να γράφει volte disabled ,μετά ας ρυθμίσεις δικτύου πας στο apn της cosmote προσθέτεις το ims κάνεις επανεκκίνηση και μόλις ανοίξεις την συσκευή έχεις volte και το σήματακι πανω

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό,παίρνεις τηλ την coamote και τους λες θέλω να ενεργοποιήσω το wificall λες ότι έχεις συμβατή συσκευή πχ εγώ είπα s9 και αν σε ρωτήσουν αν είναι αγορασμενο από την cocmote απαντάς ναι σου ενεργοποιεί την υπηρεσία και μετά περιμένεις να σου έρθει το μήνυμα ,αυτό μπορεί να κάνει και 2 ώρες να έρθει πχ σε εμένα έκανε περίπου 1,5 ώρα.Μετα βάζεις στον dialer όπως αναφέρθηκε και παραπάνω τον κωδικό

*#*#86583#*#* και κοιτάς να γράφει volte disabled ,μετά ας ρυθμίσεις δικτύου πας στο apn της cosmote προσθέτεις το ims κάνεις επανεκκίνηση και μόλις ανοίξεις την συσκευή έχεις volte και το σήματακι πανω

Φίλε μου μόλις τους πήρα και μου είπανε ότι δεν γίνεται μέσω του συστήματος και ότι πρέπει να ακολουθήσω τη διαδικασία στέλνοντας sms κλπ. Τζίφος η δουλειά, ή το κατάλαβαν ή δεν ήθελαν να το κάνουν.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις τους πήρα και μου είπανε ότι δεν γίνεται μέσω του συστήματος και ότι πρέπει να ακολουθήσω τη διαδικασία στέλνοντας sms κλπ. Τζίφος η δουλειά, ή το κατάλαβαν ή δεν ήθελαν να το κάνουν.
Προφανος θα έπεσες σε κανέναν άσχετο υπαλληλο...Θα πάρεις τηλ στο 13888 εγώ εκεί πηρα και αν σου πουν στείλε μήνυμα θα επιμένεις να σου το κάνουν αυτοί,εμένα δεν μου δημιούργησαν το παραμικρό θέμα κατευθείαν το έκαναν,απλα δίνεις κάποια στοιχεία σου ,στην ανάγκη πες τους οτι δεν μπορείς να στείλεις μήνυμα είναι υποχρεωμένοι να σου το κάνουν αυτοί 20 δευτερα είναι η υπόθεση . Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

θα Άρειος στο 13888 και θα επιμένεις να σου το κάνουν αυτοί,εμένα δεν μου δημιούργησαν το παραμικρό θέμα κατευθείαν το έκαναν,στην ανάγκη πες τους οτι δεν μπορείς να στείλεις μήνυμα είναι υποχρεωμένοι να σου το κάνουν αυτοί.

Εκεί πήρα τηλέφωνο και επέμενα μέχρι αηδίας, ήταν κάθετοι σε αυτά που έλεγαν και ότι δεν είναι δυνατόν να γίνει από αυτούς. Και όταν τους είπα ότι δεν μπορώ να στείλω sms μου πρότειναν να πάω σε κατάστημα Cosmote για να μου το κάνουν. Από ότι καταλαβαίνεις πέτυχες κάποιον πιο light και σου έκανε τη δουλειά οι περισσότεροι από αυτούς δεν.......

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εκεί πήρα τηλέφωνο και επέμενα μέχρι αηδίας, ήταν κάθετοι σε αυτά που έλεγαν και ότι δεν είναι δυνατόν να γίνει από αυτούς. Και όταν τους είπα ότι δεν μπορώ να στείλω sms μου πρότειναν να πάω σε κατάστημα Cosmote για να μου το κάνουν. Από ότι καταλαβαίνεις πέτυχες κάποιον πιο light και σου έκανε τη δουλειά οι περισσότεροι από αυτούς δεν.......
Δεν μου φαίνεται λογικό αυτο που σου ειπαν,γιατί μπορούν να στο κάνουν μέσα από το σύστημα τους πανευκολα ,δοκίμασε κάποια άλλη στιγμή τι να πω...εγώ βασικά πήρα από άλλη κάρτα όχι cosmote ,δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου φαίνεται λογικό αυτο που σου ειπαν,γιατί μπορούν να στο κάνουν μέσα από το σύστημα τους πανευκολα ,δοκίμασε κάποια άλλη στιγμή τι να πω...

 

παιδια μου ηρθε ενημερωση ειναι η 10.0.2.0 τι λετε να την περασω αξιζει η θα εχω προβληματα ας μου απαντησει καποιος που την εχει περασει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε ενημερωση ειναι η 10.0.2.0 τι λετε να την περασω αξιζει η θα εχω προβληματα ας μου απαντησει καποιος που την εχει περασει ευχαριστω
Καντην. Μια χαρά είναι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε enable face unlock, έχω ακούσει κάτι για γλώσσα Ινδία αλλά δε καταλαβα, ενεργοποιούμε english indias μήπως?

Αν είναι αυτό το έκανα και δεν εμφάνισε κάτι

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα στην παρέα σας και εγώ με ένα κόκκινο.....πετάει το κινητακι
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε enable face unlock, έχω ακούσει κάτι για γλώσσα Ινδία αλλά δε καταλαβα, ενεργοποιούμε english indias μήπως?

Αν είναι αυτό το έκανα και δεν εμφάνισε κάτι

Μονο την χωρα αλλαζεις φιλε,οχι την γλωσσα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μονο την χωρα αλλαζεις φιλε,οχι την γλωσσα.

Πρέπει να κάνω reset τη συσκευή και να τη ξανά κάνω setup?

 

Άκυρο το είδα μολις

Έχει και άλλα πολλά όπως θεματα να αλλάζεις και άλλες ρυθμίσεις βλέπω, τελικά ότι έχει να κάνει με Ελλάδα σε όλα ελλειπή τα έχουν τα λαμόγια!

Edited by spaceboyagr
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνω reset τη συσκευή και να τη ξανά κάνω setup?

 

Άκυρο το είδα μολις

Οχι απο της ρυθμισεις-προσθετες ρυθμισεις-περιοχη αλλαζεις,

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα φουλ χρήσης, η μπαταρία είναι στο 42 % με 2 ώρες gaming επίσης συν όλα τα άλλα, browsing full κτλ κτλ. Μου φαίνεται βελτιωμένη στην 10.0.2.0.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνω reset τη συσκευή και να τη ξανά κάνω setup?

 

Άκυρο το είδα μολις

Έχει και άλλα πολλά όπως θεματα να αλλάζεις και άλλες ρυθμίσεις βλέπω, τελικά ότι έχει να κάνει με Ελλάδα σε όλα ελλειπή τα έχουν τα λαμόγια!

 

όπου Ελλάδα βάλε Ευρωπαική Ενωση μιας και δεν υπάρχει κάτι με την Ελλάδα προσωπικό :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιος που να χρησιμοποιεί την aosip 8.1 έχει καταφέρει να δουλεύει το volte με cosmote?

Σε LineageOS 15.1 πάντως δε δουλεύει, το δοκίμασα με δανεική SIM. Λογικά χρειάζονται νέα binary blobs αλλά η LineageOS πλέον παίρνει μόνο γενικές ενημερώσεις, οι developers ασχολούνται με την LineageOS 16. Για τη AOSiP ισχύουν τα ίδια, η 8.1 παρατημένη ενώ ο developer ασχολείται με την AOSiP 9.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδω και πολυ λιγες ημερες του Redmi Note 6 Pro . Δε μου εχει βγαλει ακομα την αναβαθμιση (εχει εγκατεστημενη την 9.6 αν δε κανω λαθος ) . Γνωριζει καποιος ?
Link to comment
Share on other sites

Σε LineageOS 15.1 πάντως δε δουλεύει, το δοκίμασα με δανεική SIM. Λογικά χρειάζονται νέα binary blobs αλλά η LineageOS πλέον παίρνει μόνο γενικές ενημερώσεις, οι developers ασχολούνται με την LineageOS 16. Για τη AOSiP ισχύουν τα ίδια, η 8.1 παρατημένη ενώ ο developer ασχολείται με την AOSiP 9.
Ευχαριστώ, γύρισα σε miui να δοκιμάσω και παίζει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, παρέλαβα και εγώ χτες ένα 64gb, θα ήθελα να ρωτήσω τι τύπο sim θα ζητήσω από την vodafone γιατί έχω μια παλιά μεγάλου μεγέθους.
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, γύρισα σε miui να δοκιμάσω και παίζει μια χαρά.
Ετσι για την ιστορία, κάποια στιγμή στην aosip έβγαλε από μόνο του το volte πάνω για ένα λεπτό και μετά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, γύρισα σε miui να δοκιμάσω και παίζει μια χαρά.

Από περιέργεια και μόνο, stable ή developer ROM? Και ποια είναι η γνώμη σου τώρα που έχεις δοκιμάσει και τις custom? Διαβάζω για πολλά bugs στο MiUI 10 πάντως.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για την ιστορία, κάποια στιγμή στην aosip έβγαλε από μόνο του το volte πάνω για ένα λεπτό και μετά τίποτα.

Αφού ασχολείσαι γιατί δεν έβαλες official havoc pie,εκεί είναι ανοικτο το volte

Μισού λεπτού δουλειά είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...