Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγχρονισμος----google-----πατας όποιον θελεις-----σε πάει στην επιλογή αντικειμένων συγχρονισμού κάτω κάτω στη μέση έχει κουμπί "περισσοτερα"

Εκεί έχει κατάργηση λογαριασμου

 

 

Για τον φίλο που λέει για τη μπαταρία

Αυτό είναι το δικό μου sot σε συσκευή που αγόρασα χτες και έκανα την πρώτη φόρτιση χτες βράδυ.

Χρήση από το πρωί που ξύπνησα κυρίως με wifi και κάνα μισάωρο 4g.Κυριως σερφαρισμα και fb/messenger.

Πραγματικά απίστευτο.Μου θύμισε τις αρχές του note 3 που είχα πριν πάρει αναβαθμίσεις.dafa78b08822fdfd456a150c6fd294df.jpg

 

Αρκετά καλή θα έλεγα.. στα επίπεδα του redmi note 4 με την global version Που έχω Εγώ... Κ σκέφτομαι πολύ να πάρω το redmi note 5 κ στο μόνο που κολλάω είναι η μπαταρία του γτ όλοι γιαυτό κλαίγονται... Κ τώρα που είδα την φώτο σου είναι στα επίπεδα του 4 που είναι ότι καλύτερο σε μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

μου λετε λιγο μεχρι ποσα λεφτα ειναι λογικο να διαθεσω σε θηκη κ τζαμακι προστασιας απ το σκρουτζ?αν θελετε πειτε μου κ ακριβως τα καλυτερα μοντελα γι αυτο το κινητο γιατι ειδα πολλα κ μπερδευτηκα
Link to comment
Share on other sites

μου λετε λιγο μεχρι ποσα λεφτα ειναι λογικο να διαθεσω σε θηκη κ τζαμακι προστασιας απ το σκρουτζ?αν θελετε πειτε μου κ ακριβως τα καλυτερα μοντελα γι αυτο το κινητο γιατι ειδα πολλα κ μπερδευτηκα

 

εγω δοκιμασα πολλα και να καλυπτει ολοκληρο

και με μπρορντουρα και με χωρις.

το νιλκιν μπορει να μην το καλυπτει ολο. αλλα ειναι κλασης ανωτερο απο ολα και δεν αφηνει δαχτυλιες

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

το νιλκιν μπορει να μην το καλυπτει ολο. αλλα ειναι κλασεις ανωτερο απο ολα και δεν αφηνει δαχτυλιες

 

Οταν φύγει η ολεοφοβική επίστρωση (συνήθως σε 1-1,5 μήνα) μια χαρά δαχτυλιές αφήνει.... όλα αφηνουν δαχτυλιές, δυστυχώς. όσο καθαρά και να έχεις τα χέρια σου, το ανθρώπινο σώμα εκκρίνει λίπος εξ ου και το πρόβλημα..... :lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απορια ασχετου με xiaomi....το 5 plus ειναι σε γενικα χαρακτηριστικα καλυτερο η χειροτερο απο το note; ευχαριστω για τυχον απαντηση:)
Link to comment
Share on other sites

απορια ασχετου με xiaomi....το 5 plus ειναι σε γενικα χαρακτηριστικα καλυτερο η χειροτερο απο το note; ευχαριστω για τυχον απαντηση:)

 

Καλημέρα!

Το note 5 έχει καλύτερο επεξεργαστή και κάμερα... Αυτά τα 2 είναι τα βασικά

Link to comment
Share on other sites

απορια ασχετου με xiaomi....το 5 plus ειναι σε γενικα χαρακτηριστικα καλυτερο η χειροτερο απο το note; ευχαριστω για τυχον απαντηση:)

 

μα δεν χρειάζεται να είσαι "Σχετικός" για κάτι τέτοιο :) , προφανώς και είναι κατώτερο το 5 plus

Link to comment
Share on other sites

απορια ασχετου με xiaomi....το 5 plus ειναι σε γενικα χαρακτηριστικα καλυτερο η χειροτερο απο το note; ευχαριστω για τυχον απαντηση:)

 

Το note 5 ειναι καλυτερο απο το 5 plus, χοντρικα αυτα που θυμαμαι ειναι οτι εχει διπλη καμερα πισω αντι για μια του 5 plus οπως και καλυτερη μπροστα καμερα και καλυτερο επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σας ευχαριστω παιδες...με γλυτωσατε στο τσακ για την αγορα του,ειδα το plus και το οτι ειναι πιο νεο μοντελο .... η αληθεια ειναι οτι εχω χασει την μπαλα με τα τοσα μοντελα που βγαζει η ατιμη Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχετε καμία ιδέα γιατί δεν μου δουλεύει το ραδιόφωνο..? Είχα καιρό να ακούσω είναι η αλήθεια... Το ανοίγω με ακουστικά αλλά τίποτα... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχετε καμία ιδέα γιατί δεν μου δουλεύει το ραδιόφωνο..? Είχα καιρό να ακούσω είναι η αλήθεια... Το ανοίγω με ακουστικά αλλά τίποτα... :(

 

Edit... Έφτιαξε με το που ενεργοποίησα το ηχείο και μετά ξανά στα ακουστικά

.. Περίεργο :)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδες...με γλυτωσατε στο τσακ για την αγορα του,ειδα το plus και το οτι ειναι πιο νεο μοντελο .... η αληθεια ειναι οτι εχω χασει την μπαλα με τα τοσα μοντελα που βγαζει η ατιμη

 

;;; μα δεν είναι πιο νέο μοντέλο το 5 plus

παλαιότερο είναι (έστω για λίγο)

 

μήπως είδες μέσω ίντερνετ και είδες την ίδια συσκευή ;;

το redmi 5 plus στην Ινδία (ναι μη το σχολιάσουμε πάλι :) ) λέγεται Redmi Note 5

Link to comment
Share on other sites

Κ σκέφτομαι πολύ να πάρω το redmi note 5 κ στο μόνο που κολλάω είναι η μπαταρία του γτ όλοι γιαυτό κλαίγονται..

Που το είδες αυτό ?

Όλα μπορεί να τα χει η Μαριωρη αλλά από μπαταρία σκίζει

Στο υπογράφω

 

https://imgur.com/a/Fs7Pv1Z

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
;;; μα δεν είναι πιο νέο μοντέλο το 5 plus

παλαιότερο είναι (έστω για λίγο)

 

μήπως είδες μέσω ίντερνετ και είδες την ίδια συσκευή ;;

το redmi 5 plus στην Ινδία (ναι μη το σχολιάσουμε πάλι :) ) λέγεται Redmi Note 5

ακριβως ετσι ειναι...τα εκανα μανταρα:p οποτε παω για redmi note 5,ευχαριστω ολους για την βοηθεια παιδες
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό ?

Όλα μπορεί να τα χει η Μαριωρη αλλά από μπαταρία σκίζει

Στο υπογράφω

 

https://imgur.com/a/Fs7Pv1Z

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

εδω στο φορουμ στα πρωτα μηνυματα που μπηκα να δω για το τι παιζει για το κινητο λεγανε πολλοι για την μπαταρια...ναι και εμενα απο την φωτο που ειδα για την μπαταρια επειδή μπαινω πολυ συχνα κ βλεπω στο δικο μου ειναι σουπερ κ στο redmi note 5...

Link to comment
Share on other sites

εδω στο φορουμ στα πρωτα μηνυματα που μπηκα να δω για το τι παιζει για το κινητο λεγανε πολλοι για την μπαταρια...ναι και εμενα απο την φωτο που ειδα για την μπαταρια επειδή μπαινω πολυ συχνα κ βλεπω στο δικο μου ειναι σουπερ κ στο redmi note 5...

 

το να βλέπεις τα πρώτα μηνύματα κάνει κακό στην υγεία :)

ό.τι και να είχε έχουν βγει καμιά 10αριά miui 9 και δεν ξέρω γω πόσες (beta , official Μόνο μία νομίζω) miui 10 αναβαθμίσεις

(που ποτέ δεν είχα θέμα βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω τώρα την nitrogen os με android 9.0. Σχεδόν άψογη μέχρι στιγμής, με μπαταρία πραγματικά θάνατος.. έχει περασμένο τον derp kernel που δίνει έμφαση στην μπαταρία.. Το μόνο που με χαλάει στις custom roms σε σχεσηε την miui είναι τα χρώματα ρε παιδί μου, είναι πιο μουντά σε αυτές. Για γυρισμό κανένα θέμα, γυρνάς κανονικά σε miui με fastboot rom μέσω mi flash. Προσοχή όμως στo arb..

 

Καλημέρα φιλε μου!

Μήπως μπορεις να αναφερθείς λίγο παραπάνω στη ρομ; Πόσο καιρό την χρησιμοποιείς; Eίναι ελεύθερη σε system apps remove(δλδ θα μπορω να σβήσω οτι θέλω; Με πιάνει λίγο το ocd μου επειδή ειναι beta ακόμα. Αξίζει να την φλασάρω δλδ θα την πρότεινες σε σχέση με όλες τις άλλες ρομ που κυκλοφορούν;

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by vasilis997
Link to comment
Share on other sites

εδω στο φορουμ στα πρωτα μηνυματα που μπηκα να δω για το τι παιζει για το κινητο λεγανε πολλοι για την μπαταρια...ναι και εμενα απο την φωτο που ειδα για την μπαταρια επειδή μπαινω πολυ συχνα κ βλεπω στο δικο μου ειναι σουπερ κ στο redmi note 5...

 

Αν πραγματικά είναι η μπαταρία το μόνο που σε κρατάει, νομίζω ότι πρέπει να πας να πάρεις το κινητό :P

Πέρα από την πλάκα εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία του. Μπορείς να δεις εδώ με βάση την δικά μου χρήση, είναι από MIUI, LineageOS και Pixel Experience. Προσωπικά πιο ευχαριστημένος για την δική μου χρήση είμαι με την Pixel Experience αν και οι διαφορές είναι πραγματικά μικρές.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε μου!

Μήπως μπορεις να αναφερθείς λίγο παραπάνω στη ρομ; Πόσο καιρό την χρησιμοποιείς; Eίναι ελεύθερη σε system apps remove(δλδ θα μπορω να σβήσω οτι θέλω; Με πιάνει λίγο το ocd μου επειδή ειναι beta ακόμα. Αξίζει να την φλασάρω δλδ θα την πρότεινες σε σχέση με όλες τις άλλες ρομ που κυκλοφορούν;

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Στον καθένα αρέσει διαφορετική rom

Δεν έχεις παρα να φλασαρεις όποια θέλεις και να δεις ποια σου αρέσει,άλλωστε είναι παιχνίδακι από την στιγμή που θα περάσεις twrp

Τα system apps αφαιρούνται με root

Αλλά συνήθως οι aosps είναι λιτές,δεν έχουν και κάτι για αφαίρεση,ίσα ίσα που μάλλον πρέπει να προσθέσεις ανάλογα ποια Google apps θα βάλεις

Αυτά από μένα ....

Μιλάω πάντα για γνωστές aosp

Pe,aosip,pex,rr,κτλ

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά που καταλήξαμε για τζαμακι και θήκη?

Ενα 10ρικακι και για τα 2 και πολυ ειναι..αντε με τα λαμογια εχω βαρεθει να πηγαινω για τζαμακι σε διαφορα μαγαζια και να το πουλανε 7 και 10 ευρω..ειναι μεγαλη κλεψια να θες με 1-2 τζαμακια να βγαλεις μεροκαματο...προτιμω να κανω βολτα ολη τη αθηνα να το βρω με 3-4 ευρω παρα να δωσω 10.και θηκη το ιδιο.αν ψαχτεις βρισκεις πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του χτεσινού μου screenshot με τη διάρκεια sot βάζω και τη σημερινή συνέχεια λίγο πριν μπει για τη δεύτερη του φόρτιση .Πιστεύω λοιπόν ότι το 9ωρακι το χε με τη δικιά μου χρήση.

Είναι η έκδοση 4/64 με miui 10 και nova launcher.

00558db487fd10f872ffb2307d0cd538.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο αν κάνω factory reset θα διαγράψει και από την κάρτα sd όλες τις εφαρμογές; γιατί κάτι τέτοιο καταλαβαίνω όταν μπαίνω για να κάνω factory reset378e34f7b855a7b0e1050c502545b5b3.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο, συγκεκριμένα χάνω κλήσεις ενώ έχω σήμα πολυ καλό,δείχνει σε όσους με περνούν πώς το τηλέφωνο μου είναι κλειστό και μου έρχεται μήνυμα για την χαμένη κλήση αμέσως.εχει συμβεί σε κάποιον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο, συγκεκριμένα χάνω κλήσεις ενώ έχω σήμα πολυ καλό,δείχνει σε όσους με περνούν πώς το τηλέφωνο μου είναι κλειστό και μου έρχεται μήνυμα για την χαμένη κλήση αμέσως.εχει συμβεί σε κάποιον αυτό;

Βάλτο σε airplain mode για λίγο και τσεκαρε πάλι

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...