Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας περιμένω αύριο το νοτε 5 έχω το νοτε 4χ θα το κάνω με nfc μεταφορά η με το Μάιλ??? Πιστεύω να έκανα καλά που το πήρα .. ευχαριστώ

 

το ότι ούτε η μια συσκευή ούτε η άλλη έχουν Nfc μας βάζει σε σκέψεις για το τι εννοείς

επίσης ούτε γίνεται μεταφορά πραγμάτων μέσω email :)))

 

έχει μέσα εφαρμογή Mi mover , νομίζω και κατά το σετάρισμα του google account υπάρχει επιλογή για μεταφορά από παλιά συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ο ήχος από τα ακουστικά είναι χαμηλός όταν έχεις ως region χώρα της EE πόσο σπαστικό; Έχουμε κάποιο fix πέρα από την αλλαγή region?

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

το ότι ούτε η μια συσκευή ούτε η άλλη έχουν Nfc μας βάζει σε σκέψεις για το τι εννοείς

επίσης ούτε γίνεται μεταφορά πραγμάτων μέσω email :)))

 

έχει μέσα εφαρμογή Mi mover , νομίζω και κατά το σετάρισμα του google account υπάρχει επιλογή για μεταφορά από παλιά συσκευή

Αυτό πώς γίνεται με την μεταφορά από παλιά συσκευή; Υπάρχει κάποιος οδηγός γιατί με ενδιαφέρει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πώς γίνεται με την μεταφορά από παλιά συσκευή; Υπάρχει κάποιος οδηγός γιατί με ενδιαφέρει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

https://www.doctorandroid.gr/2018/09/how-to-move-files-settings-to-another-device.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πρώτη φορά live στο Facebook. Ενώ εχω τσεκαρισμένο το hd η ανάλυση είναι άθλια και ολο pixel. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο? Έγραψα με την μπροστινή κάμερα με WiFi και στην τελευταία έκδοση μας.

Έχεις καμία κρυφή ρύθμιση?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πώς γίνεται με την μεταφορά από παλιά συσκευή; Υπάρχει κάποιος οδηγός γιατί με ενδιαφέρει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πας ρυθμισεις-προσθετες και θα επιλεξεις το mi mover. Ειναι πολυ ευκολη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επειδή χρειάζομαι NFC μάλλον θα προχωρήσω σε αγορά άλλης συσκευής δυστυχώς. Εάν είχε NFC δεν το αποχωριζομουν. Πριν το βάλω αγγελία είπα να το γράψω εδώ μήπως κάποιος το θέλει. Είναι το Ελληνικό από infoquest 4gb/64gb, φυσικά με 2 χρόνια εγγύηση. Την συσκευή την έχω 1,5 μήνα περίπου. Εντελώς καινούργια, μαύρο χρώμα και πολύ όμορφη μαύρη θήκη mofi. Να φανταστείτε, παιχνίδι δεν έχω παίξει ποτέ, εντελώς απλή καθημερινή χρήση. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει π.μ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επειδή χρειάζομαι NFC μάλλον θα προχωρήσω σε αγορά άλλης συσκευής δυστυχώς. Εάν είχε NFC δεν το αποχωριζομουν. Πριν το βάλω αγγελία είπα να το γράψω εδώ μήπως κάποιος το θέλει. Είναι το Ελληνικό από infoquest 4gb/64gb, φυσικά με 2 χρόνια εγγύηση. Την συσκευή την έχω 1,5 μήνα περίπου. Εντελώς καινούργια, μαύρο χρώμα και πολύ όμορφη μαύρη θήκη mofi. Να φανταστείτε, παιχνίδι δεν έχω παίξει ποτέ, εντελώς απλή καθημερινή χρήση. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει π.μ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό το πράγμα εν έτει 2018 να μην βάζει ούτε σε Android One συσκευές NFC δεν το κατάλαβα ποτέ και μιλάμε για συν στο συνολικό κόστος αλλά 10-15 ευρώ. Έχω mi a1 συσκευή πολύ καλή αλλά χωρίς NFC δυστυχώς ακόμα δεν το χρειάζομαι αλλά αν κριθεί αναγκαίο με βλέπω για Pixel το πρώτο αν και παλιό έχει πέσει πάρα πολύ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα εν έτει 2018 να μην βάζει ούτε σε Android One συσκευές NFC δεν το κατάλαβα ποτέ και μιλάμε για συν στο συνολικό κόστος αλλά 10-15 ευρώ. Έχω mi a1 συσκευή πολύ καλή αλλά χωρίς NFC δυστυχώς ακόμα δεν το χρειάζομαι αλλά αν κριθεί αναγκαίο με βλέπω για Pixel το πρώτο αν και παλιό έχει πέσει πάρα πολύ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Έλα ντε, ειδικά η xiaomi με το σταγονόμετρο θα βάλει, μόνο σε ναυαρχίδες, το θεωρεί εξωτική τεχνολογία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες τράβηξα για πρώτη φορά selfie video με open camera....με την σελφι δεν ασχολούμαι συνήθως....η διαφορά είναι μέρα με την νύκτα όπως και με την μπροστινή...η μαμά βγάζει ξεπλειμενo selfie video....με το open όπως πρέπει....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πόση διαθέσιμη RAM έχετε χωρίς να έχετε κάποιο πρόγραμμα ανοιχτό; Σε μένα λέει 1,4 GB of 4 GB available. Πολύ κακή διαχείριση μνήμης. Και όταν ανοίγω ένα παιχνίδι παράδειγμα μου αφήνει περίπου 300 MB ελεύθερα και μετά αρχίζει να σέρνεται το τηλέφωνο και λαγγάρει. Σε παλιό τηλέφωνο με 1,5 GB μνήμη το ίδιο παιχνίδι παίζει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!εχω αποφασησει να αγορασω το note 5 αλλα οχι απο ελλαδα..εχω το note 4 και το ειχα παρει απο minideal.net υπαρχει καποιο αλλο φθηνο και αξιοπιστο σαητ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!εχω αποφασησει να αγορασω το note 5 αλλα οχι απο ελλαδα..εχω το note 4 και το ειχα παρει απο minideal.net υπαρχει καποιο αλλο φθηνο και αξιοπιστο σαητ?
Banggood και επιλέγεις μέθοδο αποστολής priority line

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα !!εχω αποφασησει να αγορασω το note 5 αλλα οχι απο ελλαδα..εχω το note 4 και το ειχα παρει απο minideal.net υπαρχει καποιο αλλο φθηνο και αξιοπιστο σαητ?

Καλησπέρα.

Κατά την απόψη μου,δεν συμφέρει να το πάρεις από το εξωτερικό για διαφορά 10 ευρώ και αναμονή περίπου 15 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμισεις-προσθετες και θα επιλεξεις το mi mover. Ειναι πολυ ευκολη διαδικασια.
Δεν μιλάω ο ως μόνο για αρχεία (φωτος, βίντεο κτλ) αλλά για ρυθμισεις, apps, επαφές κτλ.

Αυτά τα μεταφέρει το mi mover?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Πόση διαθέσιμη RAM έχετε χωρίς να έχετε κάποιο πρόγραμμα ανοιχτό; Σε μένα λέει 1,4 GB of 4 GB available. Πολύ κακή διαχείριση μνήμης. Και όταν ανοίγω ένα παιχνίδι παράδειγμα μου αφήνει περίπου 300 MB ελεύθερα και μετά αρχίζει να σέρνεται το τηλέφωνο και λαγγάρει. Σε παλιό τηλέφωνο με 1,5 GB μνήμη το ίδιο παιχνίδι παίζει μια χαρά.
Από όταν το αγόρασα ήμουν πάντα στα 2 gb ελεύθερη ραμ και μου είχε κάνει εντύπωση η πολύ καλή διαχείριση.

Εδώ και περίπου δύο εβδομάδες είναι στο 1.4 ακόμα και με 2-3 εφαρμογές ανοικτές.

Είμαι με την 9.6.3.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω ο ως μόνο για αρχεία (φωτος, βίντεο κτλ) αλλά για ρυθμισεις, apps, επαφές κτλ.

Αυτά τα μεταφέρει το mi mover?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από όταν το αγόρασα ήμουν πάντα στα 2 gb ελεύθερη ραμ και μου είχε κάνει εντύπωση η πολύ καλή διαχείριση.

Εδώ και περίπου δύο εβδομάδες είναι στο 1.4 ακόμα και με 2-3 εφαρμογές ανοικτές.

Είμαι με την 9.6.3.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς ήμουν και εγώ είχα πάντα 2,1 GB ελεύθερα πάντα στις αρχές τώρα πολύ χάλια. Εγώ είμαι με 9.6.4.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω ο ως μόνο για αρχεία (φωτος, βίντεο κτλ) αλλά για ρυθμισεις, apps, επαφές κτλ.

Αυτά τα μεταφέρει το mi mover?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι κανονικα, sms επαφες ιστορικο κλησεων και εφαρμογες. Απλα αν θυμαμαι καλα δεν μου περασε γυρω στις 4-5 εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγες ημέρες το Note 5 από κατάστημα στο Σύνταγμα, μαζί με tempered glass.

Το τζαμάκι έχει πλάτος 67mm είναι εμφανώς μικρότερο από την οθόνη που είναι 69mm.

Από το κατάστημα μου απάντησαν ότι είναι φυσιολογικό, επειδή το κινητό έχει στρογγυλεμένες άκρες.

 

Έχει πάρει κάποιος τζαμάκι με το οποίο είναι ευχαριστημένος; Τι πλάτος έχει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επειδή θέλω να το πουλήσω, αν ενδιαφέρεται κάποιος, PM..

λέω για καλύτερη κάμερα.. όλα τα υπόλοιπα είναι σουπερ..

αλλιώς έχει κάπου το φορουμ για αγγελίες και δεν το έχω δει ?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγες ημέρες το Note 5 από κατάστημα στο Σύνταγμα, μαζί με tempered glass.

Το τζαμάκι έχει πλάτος 67mm είναι εμφανώς μικρότερο από την οθόνη που είναι 69mm.

Από το κατάστημα μου απάντησαν ότι είναι φυσιολογικό, επειδή το κινητό έχει στρογγυλεμένες άκρες.

 

Έχει πάρει κάποιος τζαμάκι με το οποίο είναι ευχαριστημένος; Τι πλάτος έχει;

Εγώ αυτό έχω από GB. Στα συν εφαρμόζει τέλεια και έχει σμουθ αίσθηση.

Στα μείον εφηβεία αρκετές δαχτυλιες και κάνει και rainbow effect αλλά όχι ενοχλητικό. d48ab5713957219bcd5f424721e77d3a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Λέτε στην 10αρα να έχουν ενεργοποιήσει το camera ap2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέτε στη δεκάρα να έχουν ενεργοποιήσει το camap 2? Μήπως μας φεξει και μπορούμε να βάλουμε googlecamera χωρίς root?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι και δουλεύει μια χαρά.... Κατέβασε την από το παραπάνω link...

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ! την κατέβασα και δουλευει μια χαρα!

 

Ερωτηση, η εφαρμογη θα κανει auto-updates, δεδομενου οτι την εγκατεστησα χειροκινητα????

Link to comment
Share on other sites

Λέτε στην 10αρα να έχουν ενεργοποιήσει το camera ap2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέτε στη δεκάρα να έχουν ενεργοποιήσει το camap 2? Μήπως μας φεξει και μπορούμε να βάλουμε googlecamera χωρίς root?

 

μπααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μας δουλεύει η Xiaomi??

Σήμερα το πρωί μου λέει η μάνα μου άλλαξε το κινητό (έχει το Redmi S2)... Δεν έδωσα πολύ σημασία λέω εντάξει κανένα update θα πήρε μικρό... Το πιάνω τώρα να το δω και βλέπω περασμένη την Miui Global 10.0... Ούτε beta ούτε root ούτε τίποτα με περιοχή Ελλάδα... Νταφακ?4fb4a11533ed0fa6397142180c44d4a9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...