Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Αντιμετωπίζω κάτι με την κάμερα του κινητού. Από την αρχή στην σέλφι κάμερα όταν είμαι έξω στο φως, βγάζει κάτασπρο το φόντο και δεν φαίνεται τίποτα.

Εξακολουθεί και το κάνει ακόμα.

Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος αυτό? Να πάω στο σερβις?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η μπαταρία του είναι μια χαρα
Μία ερωτηση, το wifi το έχεις ρυθμίσει μόλις κλείνεις την οθόνη και το τηλέφωνο μπαίνει σε sleep mode, να κλείνει και αυτό; Αν ναι οι ειδοποιήσεις από Viber, messenger και συναφή έρχονται κανονικα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ερωτηση, το wifi το έχεις ρυθμίσει μόλις κλείνεις την οθόνη και το τηλέφωνο μπαίνει σε sleep mode, να κλείνει και αυτό; Αν ναι οι ειδοποιήσεις από Viber, messenger και συναφή έρχονται κανονικα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από outlook που χρησιμοποιώ παίρνω κανονικά ειδοποιήσεις με κλειστή οθόνη.

Messenger δεν έχω.

Viber δεν το έχω προσέξει.

Link to comment
Share on other sites

Eδω και μια βδομάδα μου ήρθε η 9.6.4.0 και την έβαλα αλλά στο site της xiaomi ακόμα έχει την 9.6.3.0

Τι έχει παιχτεί?

 

Κι εγώ το παρατήρησα αυτό! Μήπως τελικά είχε θεματακια η 9.6.4 και τη απέσυραν?

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρατήρησα αυτό! Μήπως τελικά είχε θεματακια η 9.6.4 και τη απέσυραν?
Μπα, πριν 2 λεπτά που πήγα στη σελίδα με τις ROM την είδα διαθέσιμη. Στην έκδοση της σελίδας για κινητά προσοχή, πολλές φορές έχει διαφορά με την έκδοση για PC.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, εχω δικαιωμα στην acs να ανοιξω το δεμα (οχι το κουτι του κινητου) για να βεβαιωθω οτι μου στειλαν την global version και μετα να πληρωσω με αντικαταβολη; Επισης αν το κουτι λεει απ' εξω global version χρειαζεται να κοιταξω κατι αλλο στην πισω οψη του κουτιου η αυτο αρκει;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, εχω δικαιωμα στην acs να ανοιξω το δεμα (οχι το κουτι του κινητου) για να βεβαιωθω οτι μου στειλαν την global version και μετα να πληρωσω με αντικαταβολη; Επισης αν το κουτι λεει απ' εξω global version χρειαζεται να κοιταξω κατι αλλο στην πισω οψη του κουτιου η αυτο αρκει;
Αν έχεις κάνει συμφωνία με τον πωλητή ότι θα ανοιχτεί το δέμα και αν είναι οκ θα παραλάβεις τότε ναι αλλιώς όχι.Αν λέει στο κουτι global version είσαι εντάξει
Link to comment
Share on other sites

Μπα, πριν 2 λεπτά που πήγα στη σελίδα με τις ROM την είδα διαθέσιμη. Στην έκδοση της σελίδας για κινητά προσοχή, πολλές φορές έχει διαφορά με την έκδοση για PC.
σημερα την ανεβασαν στο σαιτ ενω μας εχει ερθει αναβαθμιση τουλαχιστον μια εβδομαδα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Πρότεινα το κινητό σε μια φίλη σαν vfm, που ουσιαστικά θα ήταν η πρώτη της επαφή με smartphone.

Την ενδιέφερε κυρίως η καλή μπαταρία και να ακούει μουσική.

Η μπαταρία οκ όπως ήταν αναμενόμενο, αλλά σε μουσική που τεστάραμε λίγο με ακουστικά, ο ήχος φάνηκε μέτριος να το πω έτσι ευγενικά.

Δοκιμάσαμε με piston 2 και τα xiaomi hybrid pro, ενώ ενεργοποίησα και το αντίστοιχο προφίλ στο mi sound enhancer.

Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα :/

Και δεν εννοώ από πλευράς έντασης, αλλά από ποιότητας.

Σα να μπούκωνε ο ήχος, γενικά σαν κάτι να μην πήγαινε καλά.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια ακουστικά/hands-free με τα οποία να έχει μείνει ευχαριστημένος με την συγκεκριμένη συσκευή;

Για ακρόαση μουσική κυρίως.

Ή κάποιες ρυθμίσεις που να βοήθησαν;

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να δοκίμαζες κάποιον άλλο player αντί του στοκ ; Εγώ έχω βάλει το PI music player, από το store , που είναι δωρεάν και έχει και δικό του equaliser , και από θέμα ποιότητας έχω μείνει ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αντιμετωπίζω κάτι με την κάμερα του κινητού. Από την αρχή στην σέλφι κάμερα όταν είμαι έξω στο φως, βγάζει κάτασπρο το φόντο και δεν φαίνεται τίποτα.

Εξακολουθεί και το κάνει ακόμα.

Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος αυτό? Να πάω στο σερβις?

 

Ευχαριστώ

Το ίδιο και σε μένα, δοκίμασε με opencamera δεν το κάνει είναι κανονικές οι σελφι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου πάντως, μετά την αναβάθμιση του σε 9.6.4.0, η κατανάλωση της μπαταρίας είναι αυξημένη χωρίς αιτία.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Redmi Note 5 περίμενα 360 ώρες να το ξεκλειδώσω

Είχα κάνει αναβάθμιση στην τελευταία MIUI 9.6.4

Τώρα έκανα όλες τις κινήσεις που λέει οδηγός https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/31941-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-5-Whyred/?pageNo=1 πήγαν όλα καλά και φλασσαρα Αυτή την rom xiaomi-miui-hellas-8.1_whyred_V10_arΩma_8.7.5

Η εγκατάσταση έγινε κανονικά Έφτασε στο σημείο που λέει επανεκκίνηση της συσκευής πατάω ναι και το τηλέφωνο δεν ανοίγει με τίποτα . Τα κουμπιά που έχει στο πλάι δεν λειτουργούν με οποιονδήποτε συνδυασμό και το τηλέφωνο δεν ανοίγει με τίποτα την ρομ την κατέβασα από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/674-Xiaomi-RedMi-Note-5-PRO-Whyred/

 

στο διαχείριση συσκευών εμφανίζετε έτσι

Qualcomm HS-USB QDLoader 9008

Edited by panorifi
Link to comment
Share on other sites

πρόσεξες το arb number? Δοκίμασε να μπεις σε edl mode με τα test points και να ξαναφλασάρεις τουλάχιστον την global

http://en.miui.com/thread-2186162-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο τζαμάκι που να ταιριάζει καλά χωρίς κενά;επίσης θέλω και μια θήκη με smart cover.
Link to comment
Share on other sites

Eγω προσωπικα έχω jbl ακουστικά και είναι μια χαρα

Ποια συγκεκριμένα;

Το mi sound enhancer το έχεις απενεργοποιημένο;

Την stock εφαρμογή χρησιμοποιείς;

 

Μήπως να δοκίμαζες κάποιον άλλο player αντί του στοκ ; Εγώ έχω βάλει το PI music player, από το store , που είναι δωρεάν και έχει και δικό του equaliser , και από θέμα ποιότητας έχω μείνει ευχαριστημένος.

Θα το δοκιμάσω. Έχεις πειράξει τις ρυθμίσεις του equalizer δηλαδή για να το φέρεις στα μέτρα σου;

Το mi sound enhancer το έχεις απενεργοποιημένο;

Ποια ακουστικά χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Redmi Note 5 περίμενα 360 ώρες να το ξεκλειδώσω

Είχα κάνει αναβάθμιση στην τελευταία MIUI 9.6.4

Τώρα έκανα όλες τις κινήσεις που λέει οδηγός

 

συγνώμη αλλά τα έκανες λίιιιγο ........

αν βγάλουμε στην άκρη το arb (που κατέστρεψες το κινητό) ..... είχες τελευταία stable (οκ miui 9) και πήγες να φλασάσεις Beta rom 3 μηνών ;;;

 

και υπο κανονικές συνθήκες δεν έχει νόημα να ακολουθείς ένα οδηγό με rom 2-3 μηνών (έχουν βγει άλλες 10 από τότε) .... ρώτα εκεί μπας και υπάρχει ακόμα τρόπος για να το φτιάξεις

 

.......... και επειδή μάλλον δεν διάβασες σωστά τα θέματα .... πήγες να βάλεις παλαιά rom ενώ είχες ήδη εγκατεστημένη νέα (με νέα "προστασία") και σου brickare την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω εγκαταστήσει το GPS coordinator, αλλά μάλον έχω κάνει κάποια μ@@#@κια με τα security settings και δεν μου δεινει συντεταγμένες/στίγμα.....

 

έχει κανένας εμπειρία να με βοηθήσει για το τι ρυθμίσεις/access πρέπει να έχει η εφαρμογή για να δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω εγκαταστήσει το GPS coordinator, αλλά μάλον έχω κάνει κάποια μ@@#@κια με τα security settings και δεν μου δεινει συντεταγμένες/στίγμα.....

 

έχει κανένας εμπειρία να με βοηθήσει για το τι ρυθμίσεις/access πρέπει να έχει η εφαρμογή για να δουλέψει?

 

τι έχεις δώσει ;

π.χ. τοποθεσία ;

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε στο σημείο που λέει επανεκκίνηση της συσκευής πατάω ναι και το τηλέφωνο δεν ανοίγει με τίποτα . Τα κουμπιά που έχει στο πλάι δεν λειτουργούν με οποιονδήποτε συνδυασμό και το τηλέφωνο δεν ανοίγει με τίποτα

 

Αδελφέ τα έκανες κ.....ς

Σορυ αλλά έκανες το αδιανόητο και μπρικαρες την συσκευή σου,από 4 σε 3

Τώρα με edl mode και αν ...αλλιώς service ....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Πρότεινα το κινητό σε μια φίλη σαν vfm, που ουσιαστικά θα ήταν η πρώτη της επαφή με smartphone.

Την ενδιέφερε κυρίως η καλή μπαταρία και να ακούει μουσική.

Η μπαταρία οκ όπως ήταν αναμενόμενο, αλλά σε μουσική που τεστάραμε λίγο με ακουστικά, ο ήχος φάνηκε μέτριος να το πω έτσι ευγενικά.

Δοκιμάσαμε με piston 2 και τα xiaomi hybrid pro, ενώ ενεργοποίησα και το αντίστοιχο προφίλ στο mi sound enhancer.

Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα :/

Και δεν εννοώ από πλευράς έντασης, αλλά από ποιότητας.

Σα να μπούκωνε ο ήχος, γενικά σαν κάτι να μην πήγαινε καλά.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια ακουστικά/hands-free με τα οποία να έχει μείνει ευχαριστημένος με την συγκεκριμένη συσκευή;

Για ακρόαση μουσική κυρίως.

Ή κάποιες ρυθμίσεις που να βοήθησαν;

 

Ευχαριστώ:)

 

Άλλαξε το region κ βαλε Ελβετία. Θα δεις διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει το τηλέφωνο ξεκλείδωμα με αναγνώριση προσώπου...και αν ναι που το βρίσκω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...