Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ινδικό note 5 είναι ίδιο με το 5 plus. Άρα αυτή η θήκη για το 5 plus. Το ινδικό note 5 pro είναι αντίστοιχο με το κινέζικο ή global note 5 .

 

Επειδη το κατεχεις το θεμα αλλα δυστυχως δεν μπορεσα να καταλαβω τι εννοεις και τι θα πρεπει τελικα (για ποιο) να παραγγειλω (που να κανει για το note 5 global), μπορεις να επαναλαβεις με πιο σαφη τροπο? :rolleyes:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, απο σημερα ειμαι κατοχος του redmi note 5. πριν μερικες σελιδες διαβασα οτι εχει καποιες ρυθμισεις που πρεπει να κανω στα xiaomi smartphones. μπορει καποιος να μου πει ποιες ειναι αυτες?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κατεχεις το θεμα αλλα δυστυχως δεν μπορεσα να καταλαβω τι εννοεις και τι θα πρεπει τελικα (για ποιο) να παραγγειλω (που να κανει για το note 5 global), μπορεις να επαναλαβεις με πιο σαφη τροπο? :rolleyes:

Note 5,note 5 pro

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχθες και σημερα τεσταρα το gps με το HERE WeGo.

το τηλεφωνο το εχω στο κρεμασμενο στο τσαντακι μου,στην μπροστινη θηκη με την πλατη του τηλεφωνου προς τα εξω,φερμουαρ ανοιχτο και ακουστικα στα αυτια.

δυστηχως το Gps παροτι δειχνει ισχυρο αφου πιανει και σε κλειστους χωρους,εν κινησει φαινεται οτι..τα χανει λιγο.

σε οποια διαδρομη και να εκανα εδειχνει οτι εχανε το σημα γιατι με το που το επαιρνα στα χερια μου,εδειχνε "αναζητηση gps..".

με οποιο samsung ειχα πριν,ακριβως με τον ιδιο τροπο χρησης,δεν ειχα τετοιο προβλημα ποτε.

να φταιει το προγραμμα,κατι αλλο,δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

εχθες και σημερα τεσταρα το gps με το HERE WeGo.

το τηλεφωνο το εχω στο κρεμασμενο στο τσαντακι μου,στην μπροστινη θηκη με την πλατη του τηλεφωνου προς τα εξω,φερμουαρ ανοιχτο και ακουστικα στα αυτια.

δυστηχως το Gps παροτι δειχνει ισχυρο αφου πιανει και σε κλειστους χωρους,εν κινησει φαινεται οτι..τα χανει λιγο.

σε οποια διαδρομη και να εκανα εδειχνει οτι εχανε το σημα γιατι με το που το επαιρνα στα χερια μου,εδειχνε "αναζητηση gps..".

με οποιο samsung ειχα πριν,ακριβως με τον ιδιο τροπο χρησης,δεν ειχα τετοιο προβλημα ποτε.

να φταιει το προγραμμα,κατι αλλο,δεν ξερω..

Με το iGΟ NextGen δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Με το iGΟ NextGen δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Με το iGΟ NextGen δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

σε αμαξι με βαση παπριζ,ή τσαντακι πανω στο μηχανακι?

γιατι σκεφτηκα μηπως ο δεκτης επηρεαζεται επειδη ειναι στην τσεπη απο το τσαντακι.

Link to comment
Share on other sites

σε αμαξι με βαση παπριζ,ή τσαντακι πανω στο μηχανακι?

γιατι σκεφτηκα μηπως ο δεκτης επηρεαζεται επειδη ειναι στην τσεπη απο το τσαντακι.

 

Σε αμάξι κρατώντας το στο χέρι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/g2jwihadhj8fzk7/20180628_140358.jpg?dl=0

Δεν έχει να κάνει με τον πωλητή.

Εδώ η spigen μας λέει ότι είναι το ίδιο?

Η δεν καταλαβαίνω σωστά?

 

αν έγραφε αυτό που βλέπω στο κουτί τότε εσύ "φταίς" :)

 

Τέτοιους χρονους φόρτισης ο απλός φορτιστής δεν πιάνει, σίγουρα είναι quick charge, απλά νομίζω ότι η συσκευή υποστηρίζει quick charge 2.0 οπότε είτε με quick charge 2.0 φορτίσεις είτε με 3.0 δεν θα δεις διαφορά στους χρόνους φόρτισης.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι αλλά δεν βρίσκω νόημα να πάρεις κάτι με 2 ενώ υπάρχουν με 3 στα ίδια λεφτά :))

απλά υπέθεσα πήρε τον καινούριο της xiaomi που είναι qc3.0

Link to comment
Share on other sites

Σε αμάξι κρατώντας το στο χέρι.

 

για αυτο λεω μηπως επηρεαζεται απο το τσαντακι..

αδιαβροχο υφασμα ειναι αλλα το εχω ανοιχτο το φερμουαρ..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...η εγγύηση εκτός από τους επίσημους μεταπωλητές δεν είναι 2 χρόνια?

Γιατί πολλά σκρουτζομαγαζα δηλώνουν 1 χρόνο?

Συν τοις άλλοις κάθε ηλεκτρονική συσκευή εντός ΕU υποστηρίζεται από 2 χρόνια, σωστά?

Κοινώς αν αγοράσει κάποιος από ένα σκρουτζομαγαζο και χαλάσει η συσκευή η Infoquest δεν θα εξυπηρετήσει στο θέμα service/εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς αν αγοράσει κάποιος από ένα σκρουτζομαγαζο και χαλάσει η συσκευή η Infoquest δεν θα εξυπηρετήσει στο θέμα service/εγγύησης?

 

όχι βέβαια :) θα εξυπηρετήσει αν το μαγαζί είναι από αυτά που δίνει η infoquest

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια :) θα εξυπηρετήσει αν το μαγαζί είναι από αυτά που δίνει η infoquest

Κοινώς αν δεν αποφάσεις από επίσημο μεταπωλητή δεν έχεις κ 2 χρόνια εγγύηση... Μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς αν δεν αποφάσεις από επίσημο μεταπωλητή δεν έχεις κ 2 χρόνια εγγύηση... Μάλιστα.

 

δεν σου είπε κανείς αυτό το πράγμα :)

Link to comment
Share on other sites

δεν σου είπε κανείς αυτό το πράγμα :)

 

Όσοι είναι επίσημοι το δηλώνουν οκ. Εμείς πως θα ξέρουμε πόσα χρόνια θα έχουμε κ αν έχουν προμηθευτεί από Infoquest?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να απενεργοποιήσουμε τον ήχο που κάνει το κινητό όταν βγάζεις τον φορτιστή από τη θύρα φόρτισης;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι επίσημοι το δηλώνουν οκ. Εμείς πως θα ξέρουμε πόσα χρόνια θα έχουμε κ αν έχουν προμηθευτεί από Infoquest?

 

δεν πουλάει όπου να ναι η infoquest , υπάρχει λίστα

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

 

επίσης το κάθε κατάστημα λέει τι εγγύηση δίνει (τώρα αν είναι το "νόμιμο" ή όχι είναι άλλο θέμα)

υπάρχουν και καταστήματα που δίνουν δικιά τους εγγύηση 2 ετών (όπως δίνει π.χ. και η infoquest)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι επίσημοι παίρνουν από infoquest,επίσης έχει και μαγαζιά άλλα που δίνουν δύο χρόνια αλλά με εγγύηση δικιά τους

Επίσης πέρασα το update zip της 9.5.14 και έχω την εντύπωση ότι είναι πιο smooth πλέον....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι επίσημοι παίρνουν από infoquest,επίσης έχει και μαγαζιά άλλα που δίνουν δύο χρόνια αλλά με εγγύηση δικιά τους

Επίσης πέρασα το update zip της 9.5.14 και έχω την εντύπωση ότι είναι πιο smooth πλέον....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ποιο από τα 2 λινκ κατεβάζουμε? Αυτό που λέει φουλ ή οτα? Και το περνάμε μέσο ρεκοβερι?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη λεω να παραγγειλω τον fast charger της xiaomi απο Gearbest,καμμια προταση για tempered απο εκει?

 

Αυτο ας πουμε? https://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_1705262.html?wid=1433363

Κάποιο link από αυτόν τον QC 3.0 Xiaomi στο Gearbest;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα 2 λινκ κατεβάζουμε? Αυτό που λέει φουλ ή οτα? Και το περνάμε μέσο ρεκοβερι?

Από system update,αν είσαι ήδη στην .13

bit.ly/miuiglobal-9514-ota

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...η εγγύηση εκτός από τους επίσημους μεταπωλητές δεν είναι 2 χρόνια?

Γιατί πολλά σκρουτζομαγαζα δηλώνουν 1 χρόνο?

Συν τοις άλλοις κάθε ηλεκτρονική συσκευή εντός ΕU υποστηρίζεται από 2 χρόνια, σωστά?

Κοινώς αν αγοράσει κάποιος από ένα σκρουτζομαγαζο και χαλάσει η συσκευή η Infoquest δεν θα εξυπηρετήσει στο θέμα service/εγγύησης?

 

Η ινφο είτε είσαι στον 1ο μήνα της εγγύησης είτε είσαι στον 2ο χρόνο, καλύπτει μόνο τις δικές της συσκευές κι αυτές που είναι αγορασμένες από τα συνεργαζόμενα καταστήματα. Αν το πάρεις από άλλο κατάστημα που δε συνεργάζεται με την info τότε έχει την εγγύηση κλασικά 2 χρόνων ( δε πα να γράφουν 1 μόνο ) αλλά είτε στο επισκευάζει το κατάστημα εάν έχει service είτε στο στέλνει Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Από system update,αν είσαι ήδη στην .13

bit.ly/miuiglobal-9514-ota

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

τα λινκ που υπαρχουν στο σαιτ της xiaomi ?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link από αυτόν τον QC 3.0 Xiaomi στο Gearbest;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

https://www.gearbest.com/chargers-cables/pp_1849798.html?wid=1433363

 

Το έχω δώσει και στις προηγούμενες σελίδες. :p

Link to comment
Share on other sites

τα λινκ που υπαρχουν στο σαιτ της xiaomi ?

Γιατί δουλεύουν?λένε ότι το έχουν κατεβάσει για λίγο διάστημα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ινφο είτε είσαι στον 1ο μήνα της εγγύησης είτε είσαι στον 2ο χρόνο, καλύπτει μόνο τις δικές της συσκευές κι αυτές που είναι αγορασμένες από τα συνεργαζόμενα καταστήματα. Αν το πάρεις από άλλο κατάστημα που δε συνεργάζεται με την info τότε έχει την εγγύηση κλασικά 2 χρόνων ( δε πα να γράφουν 1 μόνο ) αλλά είτε στο επισκευάζει το κατάστημα εάν έχει service είτε στο στέλνει Κίνα.

Άμα είναι να κάνουν μήνες να χέσω εγώ και την εγγύηση και όλα

Για όλους Γενικά το λέω

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να κάνουν μήνες να χέσω εγώ και την εγγύηση και όλα

Για όλους Γενικά το λέω

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Φαντάζομαι δεν σου χει χαλάσει και πολλές φορές συσκευή. Γιατι σε lg ή lenovo μια χαρα κάνουν και πάνω απο μήνα αν τυχον ξεμείνουν απο ανταλλακτικά (και πιστεψε με δεν ειναι σπάνιο). Και αν ειναι αγορασμένο απο μεγάλη αλυσίδα (επισημη εισαγωγη) τότε ίσως και να σου κάνουν αντικατάσταση αν αργεί πολύ... αν ομως ειναι απλά ευρωπαϊκό (πχ σκρουτζομαγαζου) τότε η μονη υποχρέωση που έχουν ειναι επισκευή και οχι αντικατάσταση οπότε θα περιμένεις όσο χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...