Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μπαίνεις να διαβάσεις για το τηλ μήπως το αγοράσεις τελικα

Και οι 10 σελίδες είναι εντελώς οφ τοπικ μονο για τεχνικά θέματα που προφανώς εμπίπτουν σε αλλά τοπικς

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Και μπαίνεις να διαβάσεις για το τηλ μήπως το αγοράσεις τελικα

Και οι 10 σελίδες είναι εντελώς οφ τοπικ μονο για τεχνικά θέματα που προφανώς εμπίπτουν σε αλλά τοπικς

 

Φίλε έχουμε 80+++ σελίδες γράφουν αναλυτικά τα παιδιά τα συν και τα μείον της συσκευής... Πλέον δηλαδή νομίζω μπορούμε να λέμε κ κάτι παραπάνω, ενδιαφέρον όμως...

Ειδικά για την ακτινοβολία ενδιαφέρονται πιστεύω όλοι. Τώρα αν σου φαίνονται τόσο ασήμαντα οκ ζητά να σβηστούν.. Δεν υπάρχει θέμα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όμως καμία σχέση με την συσκευή ας ανοιχτεί αντίστοιχο θέμα να συζητάνε όσο θέλουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες ακομα ομως να γραφτει οτι το redmi note 5 ειναι οτι καλυτερο στα χρηματα του επειδη ορισμενοι βαριουνται να διαβαζουν προηγουμενες σελιδες?
Link to comment
Share on other sites

Ποσες φορες ακομα ομως να γραφτει οτι το redmi note 5 ειναι οτι καλυτερο στα χρηματα του επειδη ορισμενοι βαριουνται να διαβαζουν προηγουμενες σελιδες?

 

 

Το κορυφαίο μέχρι τα 300 ευρώ θα έλεγα... Αλλά στα 259 είναι κορυφή όντως!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρειτε αν το εγραψα σε λαθος τοπικ! Αλλα ο cleaner μου διεγραψε βιντεο απ.το τηλεφωνο, υπαρχει τρόπος ανακτησης;; Σημειωση, δεν ηταν στην καρτα μνημης αλλα στο τηλ! Αν πρεπει να μεταφερθει ενημερωστε με και θα το.διορθωσω!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρειτε αν το εγραψα σε λαθος τοπικ! Αλλα ο cleaner μου διεγραψε βιντεο απ.το τηλεφωνο, υπαρχει τρόπος ανακτησης;; Σημειωση, δεν ηταν στην καρτα μνημης αλλα στο τηλ! Αν πρεπει να μεταφερθει ενημερωστε με και θα το.διορθωσω!ευχαριστω!

 

προσοχή , ούτε διάβασα πλήρως την σελίδα ούτε έχω δοκιμάσει κάτι από αυτά που λέει

βλέπεις και κρίνεις

 

https://www.androidpit.com/how-to-recover-lost-data

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τον κοπο σου,τπτ ομως.. Δεν ολοκληρωνει καν την αναζητηση.. Το ιδιο ισχυει και σε αλλα παρομοια προγραμματα.. Το σκυλομετανοιωσα που.πηρα αυτο το κινητο που δεν κανει για τπτ, ενω με 30-40 ευρω θα επαιρνα το Sam J7 το καινουργιο.. Ειχα το παλιο που αυτο ηταν πραγματι best value.. Κριμα, νομιζα οτι εχουν βελτιωθει οι Τσαινεζοι αλλα δεν.. Εχουν μεν βελτιωθει σε σχεση με τις σαπιλες παλιοτερα αλλα οχι οσο νομιζα.. Ευχαριστω παντως..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τον κοπο σου,τπτ ομως.. Δεν ολοκληρωνει καν την αναζητηση.. Το ιδιο ισχυει και σε αλλα παρομοια προγραμματα.. Το σκυλομετανοιωσα που.πηρα αυτο το κινητο που δεν κανει για τπτ, ενω με 30-40 ευρω θα επαιρνα το Sam J7 το καινουργιο.. Ειχα το παλιο που αυτο ηταν πραγματι best value.. Κριμα, νομιζα οτι εχουν βελτιωθει οι Τσαινεζοι αλλα δεν.. Εχουν μεν βελτιωθει σε σχεση με τις σαπιλες παλιοτερα αλλα οχι οσο νομιζα.. Ευχαριστω παντως..

 

Το cleaner πριν σβησει το οτιδηποτε σου βγαζει απο κατω το τι θα σβησει. Το οτι απλα πάταγες οκ σε οτι σου βγαζε δεν σημαινει οτι φταίνε οι "τσαινέζοι" ;). Προσωπικά δεν τρέχω κανένα cleaner όποιο και αν ειναι αυτό και όποια συσκευή και αν έχω. Κατα τα άλλα οντως καλύτερα να παιρνες J7 αφου μάλλον έχει εξοικειωθει με το touchwiz και εκει δεν θα χεις τουλάχιστον απώλειες.

 

Ελπίζω να μην ηταν κανένα σημαντικό βίντεο και κυρίως να είχες back up στο pc. :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έγραψα σωστά,δεν λέω ότι το καλώδιο γίνεται κεραία με αυτήν την έννοια αλλά όταν πχ ακουμπάει πάνω στο τηλέφωνο γίνεται αμεσα κυματοπομπος και η ακτινοβολία πάει κατευθείαν στο.αυτι του χρήστη

 

Ότι πιο σωστό έχει γραφτεί για τα hands free κατά τη διάρκεια κλήσης.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν αρχίζει λάθος...

Ο cleaner μου διέγραψε...

Ο οποίος είναι αυτός ο ίδιος και κανένας άλλος

Σορυ φίλε μου,προφανώς ήταν κάτι σημαντικό για σένα και είσαι πικραμένος αλλά το λάθος είναι όλο δικό σου

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχήν αρχίζει λάθος...

Ο cleaner μου διέγραψε...

Ο οποίος είναι αυτός ο ίδιος και κανένας άλλος

Σορυ φίλε μου,προφανώς ήταν κάτι σημαντικό για σένα και είσαι πικραμένος αλλά το λάθος είναι όλο δικό σου

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

έλα ντε. φταίει το κινητό για λάθος που έκανε ο χρήστης...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν κάνει για τίποτα τι εννοείς;Να βγάζει κανένα χέρι όταν πας να σβήσεις κάτι που χρειάζεσαι αλλα δεν το ξέρεις εσύ ο ίδιος και να βαράει καρπαζιες;
Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα φλασακι με OTG ανταπτορα το ανοιγω με es file explorer ανοιγω ενα pdf και το διαβαζει κανονικα. κανω ακριβως το ιδιο με τον xiaomi file manager και μου λεει οτι δεν μπορει να το ανοιξει και πως πρεπει να να αντιγραψω πρωτα το αρχειο στην εσωτερικη μνημη. Οταν βαζω το ιδιο φλασακι με τον ιδιο ανταπτορα στο redmi note 4x με τον xiaomi file manager μου το ανοιγει κανονικα. Επισης με αλλαγη region σε Ελβετια εμφανιστικε στο ημερολογιο η επιλογη birthday και πλεον μπορω να περασω στο ημερολογιο τα γεννεθλια που ειχα αποθηκευμενα στις επαφες μου. Με region Ελλαδα η επιλογη birthday στο ημερολογιο δεν υπαρχει. Που μπορουμε να στελνουμε οτι bugs βρισκουμε μπας και διορθωθουν?
Link to comment
Share on other sites

Όντως εμφανίστηκαν τα γενέθλια

Τι γίνεται ρε παιδιά?

Τι κουφά πράγματα είναι αυτά με τα regions....αρχιζω και ξενερώνω πολύ άσχημα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου κάνουν βιντεοκλήση στο messenger χτυπάει για κλάσματα του δευτερολέπτου και κλείνει μόνο του. Στο τάμπλετ συνεχίζει να χτυπάει κανονικά άρα είναι θέμα του τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και για το ημερολόγιο που διαβάζω προβλήματα, γιατι δεν χρησιμοποιείται απλά της google? Ειδικά οσοι δεν είσασταν παλαιότερα σε xiaomi (να πεις οτι τον έχετε συνηθίσει) δεν νομίζω να αξίζει να σκάτε. Αυτο ειναι το καλό του android... βάζετε ότι apps θέλετε και είστε κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και για το ημερολόγιο που διαβάζω προβλήματα, γιατι δεν χρησιμοποιείται απλά της google? Ειδικά οσοι δεν είσασταν παλαιότερα σε xiaomi (να πεις οτι τον έχετε συνηθίσει) δεν νομίζω να αξίζει να σκάτε. Αυτο ειναι το καλό του android... βάζετε ότι apps θέλετε και είστε κομπλέ.
έτσι ακριβώς +1
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μη αλλάξουμε τηλέφωνο να τελειώνει μια και καλή ?

Έχμ...δεν πάει έτσι,απλά να μη δουλεύουν out of the box

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μη αλλάξουμε τηλέφωνο να τελειώνει μια και καλή ?

Έχμ...δεν πάει έτσι,απλά να μη δουλεύουν out of the box

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Αλλαξε το τοτε ;). Δεν σε κρατάει κανένας :)

 

Όσον αφορα το "out of the box", δεν ξερω ποσα κινητα/εταιρείες έχεις αλλάξει αλλα στις περισσότερες περιπτώσεις τα μαμα apps ειναι απαράδεκτα. Πχ για email πάντα βάζω το blue emal απο play store.

 

Στη τελική όταν μιλάμε για out of the box, δεν νομίζω να εννοούμε τα apps αλλα το να μην χρειαστούν ρουταρίσματα/ξεκλειδώματα/φλασαρίσματα. Αλίμονο αν θεωρούμε την εγκατάσταση ενος app κάποια μπελαλίδικη διαδικασία σε συσκευή android.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τον κοπο σου,τπτ ομως.. Δεν ολοκληρωνει καν την αναζητηση.. Το ιδιο ισχυει και σε αλλα παρομοια προγραμματα.. Το σκυλομετανοιωσα που.πηρα αυτο το κινητο που δεν κανει για τπτ, ενω με 30-40 ευρω θα επαιρνα το Sam J7 το καινουργιο.. Ειχα το παλιο που αυτο ηταν πραγματι best value.. Κριμα, νομιζα οτι εχουν βελτιωθει οι Τσαινεζοι αλλα δεν.. Εχουν μεν βελτιωθει σε σχεση με τις σαπιλες παλιοτερα αλλα οχι οσο νομιζα.. Ευχαριστω παντως..

 

έχεις ένα πρόβλημα που εσύ δημιούργησες (επειδή δεν είδες τι θα σβήσει το app) Και απλά παραλογίζεσαι τώρα ..... άσε τους τσαινέζους , δεν είναι για όλους τι να κάνουμε ....

 

@vrwmiaris ρομ υπάρχουν πολλές (ας είναι καλά το treble)

 

@akalos και άλλοι ..... παιδιά να υποθέσουμε ότι γενικά αγοράζετε συσκευές android ... αν ναι .... να υποθέσουμε πάλι ότι είστε από το 90%+ (μη πω παραπάνω) που χρησιμοποιεί google services ... αν ναι και σε αυτό ποιος ο λόγος να ασχολείστε με τα ημερολόγια / επαφές / find my device / κλπ της xiaomi οταν υπάρχουν (ήδη μέσα) αντίστοιχα της google ;;; ; θέλετε να ψάχνεστε μετά .... στην επόμενη μη xiaomi ίσως συσκευή σας (ή σε κάποιο tablet) και να λέτε "πως θα μεταφέρω αυτά που έχω στην xiaomi" κ.ο.κ. ;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...