Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά άμα θέλετε καλή θήκη spigen, έχω πάρει και της 2 και την διαφανή και την μαύρη, απλά τέλεια εφαρμογή! Τη συστήνω ανεπιφύλακτα, αυτό που δεν έχω βρει ακόμα και έχω δοκιμάσει ίδι 3 με τέσσερα διαφορετικά, είναι Tempered Glass, τρομερή αστοχία από τους κατασκευαστές, καμία δεν μου έχει κάτσει καλά, άλλες στραβά άλλες δε πατάνε καλά πανό στην οθόνη, και όσο για την μπαταρία μπορώ να πω είναι απλά πολύ καλή!! Αυτά ελπίζω να σας βοήθησα.

 

Από που πήρες τη spigen αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκε να του βαλουν μια αλουμινένια πλατη σαν τα προηγούμενα μοντελα τους?

Καμια σχεση σε αντοχη αλλα και σε εμφάνιση πιστευω.

Αυτο το γυαλιστερο μαγνήτη δαχτυλικων δεν το μπορω καθόλου...

 

Τρομερη ελλειψη της HTC να μην εχει βγαλει σοβαρη εκδοση του κινητου με στιβαρη αλουμινενια πλατη σαν του 10.

Τα δαχτυλικα ειναι τεραστιο προβλημα, η συσκευη ειναι αχρηστη χωρις θηκη, χειροτερη εντυπωση κανουν οι δαχτυλιες παρα το "liquid metal"

 

Το καθαριζεις, και με την πρωτη φορα που θα το πιασεις, το κινητο εχει γεμισει δαχτυλιες, λαδιλα και θαμπωμαρα.

 

 

Το μαυρο ειναι καπως ανθεκτικο, και ειναι και αυτο που προτεινω ακραδαντα εγω που τα εχω πιασει ολα στο χερι μου.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερη ελλειψη της HTC να μην εχει βγαλει σοβαρη εκδοση του κινητου με στιβαρη αλουμινενια πλατη σαν του 10.

Τα δαχτυλικα ειναι τεραστιο προβλημα, η συσκευη ειναι αχρηστη χωρις θηκη, χειροτερη εντυπωση κανουν οι δαχτυλιες παρα το "liquid metal"

 

Το καθαριζεις, και με την πρωτη φορα που θα το πιασεις, το κινητο εχει γεμισει δαχτυλιες, λαδιλα και θαμπωμαρα.

 

 

Το μαυρο ειναι καπως ανθεκτικο, και ειναι και αυτο που προτεινω ακραδαντα εγω που τα εχω πιασει ολα στο χερι μου.

Συμφωνώ απόλυτα, είναι πανέμορφα να τα χαζεύεις όταν είναι καθαρά αλλά τα κινητά είναι στα χέρια μας όλη μέρα... το λευκό δεν το έχει δει από κοντά, αυτό θεωρητικά σώζεται αλλά τι ισχύει? Και το αργό shutter, αυτό ίσως πρέπει να το δουν με κάποιο update

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, είναι πανέμορφα να τα χαζεύεις όταν είναι καθαρά αλλά τα κινητά είναι στα χέρια μας όλη μέρα... το λευκό δεν το έχει δει από κοντά, αυτό θεωρητικά σώζεται αλλά τι ισχύει? Και το αργό shutter, αυτό ίσως πρέπει να το δουν με κάποιο update

 

Το λευκο δεν το κοιταξα πολυ να σου πω την αληθεια, το χρωμα αυτο ειναι γυναικειο για μενα, εχει μια ροζο-κοκκινη αποχρωση οταν το κουνας γυρω γυρω.

Link to comment
Share on other sites

Το λευκο δεν το κοιταξα πολυ να σου πω την αληθεια, το χρωμα αυτο ειναι γυναικειο για μενα, εχει μια ροζο-κοκκινη αποχρωση οταν το κουνας γυρω γυρω.

 

Α κατάλαβα.. πάντως όπως είπα με μια θήκη ή ένα ωραίο skin δεν έχει κάποιος θέμα αν τον ενδιαφέρει η συσκευή σοβαρά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Με ένα ποιοτικό skin λύνεται το θέμα της γυαλάδα-γλίτσα-καθρέπτη του γυαλιού ενώ παράλληλα αποκτάς νέο look and feel ,καλύτερο grip και μικρό προστασία από γρατζουνιές και μικρό κακουχίες.

 

Αναπόφευκτα βάζω day one σε όλες τις συσκευές με γυάλινη πλάτη.

 

Πχ Εδώ στο παρόν κινητό μου από dbrand black dragon.

 

63bdbb25b64da83bbb03e442bf003a20.jpg

 

Αλλιώς αν βρείτε μια αντίστοιχη για HTC 11 υπερλεπτη θήκη-cover skin όπως το παρακάτω

http://www.ebay.com/itm/CAFELE-For-Samsung-Galaxy-S8-Plus-Shockproof-Ultra-thin-Soft-TPU-Case-Cover-Skin-/222511989121?var=&hash=item33cebf8181:m:mMeehYLo689O7GoenJdmc5Q

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται update αυτές τις μέρες και λύνει το θέμα με το shutter lag.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα ποιοτικό skin λύνεται το θέμα της γυαλάδα-γλίτσα-καθρέπτη του γυαλιού ενώ παράλληλα αποκτάς νέο look and feel ,καλύτερο grip και μικρό προστασία από γρατζουνιές και μικρό κακουχίες.

 

Αναπόφευκτα βάζω day one σε όλες τις συσκευές με γυάλινη πλάτη.

 

Πχ Εδώ στο παρόν κινητό μου από dbrand black dragon.

 

63bdbb25b64da83bbb03e442bf003a20.jpg

 

Αλλιώς αν βρείτε μια αντίστοιχη για HTC 11 υπερλεπτη θήκη-cover skin όπως το παρακάτω

http://www.ebay.com/itm/CAFELE-For-Samsung-Galaxy-S8-Plus-Shockproof-Ultra-thin-Soft-TPU-Case-Cover-Skin-/222511989121?var=&hash=item33cebf8181:m:mMeehYLo689O7GoenJdmc5Q

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Tρομαξα ρε alex :lol::p νομιζα οτι το πηρες

Έρχεται update αυτές τις μέρες και λύνει το θέμα με το shutter lag.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το παρελαβες ρε η ακομα :lol::lol::lol:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

 

Το πιο πιθανό είναι να το δώσω το τηλέφωνο και να μείνω στο iPhone (έχω συνηθίσει και με βολεύει όλο το περιβάλλον της Apple πλέον, μικρές λεπτομέρειες που βρίσκω εμένα να με βολεύουν καθημερινά σε αυτά που κάνω), αν κάποιος ενδιαφέρεται να μου πει καθώς θα είμαι Ελλάδα από 11 Αυγούστου

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

 

Φαντάζομαι για το οικοσύστημα και μόνο έτσι; το μόνο πραμα που με κρατάει και σκέφτομαι να μη φύγω γιατί το κινητό κάνει τη δουλειά του απλά και ωραία...αλλά είναι απλά βαρετό..είχα χρόνια android και έμαθα αλλιώς..και στα καλά και στα κακα(reboots και τέτοια)...σε σχέση με το iPhone 7 plus στη χρήση πως το βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!μια ερωτηση για κατοχους.επειδη το κινητο το εχω σε μια θηκη pouch οταν χτυπαει αναγκαστηκα το πιανω απο την πανω μερια και αυτο εχει σαν αποτελεσμα να χαμηλωνει ο ηχος.υπαρχει τροπος να μην συμβαινει αυτο?δεν εχω τικαρισμενο στις ρυθμισεις οταν το κουνας να χαμηλωνει.

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tρομαξα ρε alex :lol::p νομιζα οτι το πηρες

 

:

 

Κοιτα αν του χρόνου μαζέψει αρκετά τα πάνω κάτω bezel και φύγει το κουμπί μπροστά που δεν αντέχω να βλέπω με την καμία σε smartphone θα ήμουν θετικός.

 

Συσκευές με αρκετά bezel μου κάνουν πλέον λες και είμαστε στο 2010 και δεν το συγχωρώ σε καμία συσκευή σήμερα.

 

Εδώ του Axon που έχω που είναι πιο μαζεμένα μου κακοφαίνεται πλέον.

 

Φυσικά θα προτιμούσα επιστροφή σε full aluminum unibody η αλλιώς αν το γύριζε σε ειδικά επεξεργασμένο sapphire πλάτη που να μην έχει γυαλάδα με oleophobic επίστρωση θα ήταν super και περιμετρικά κράμα μαγνησιου/αλουμινίου η γιατί όχι titanium που βάζει περιμετρικά το essential phone να μπορώ πιο ελεύθερα να το έχω απόλυτα γυμνό χωρίς skin χωρίς τίποτα γνωρίζοντας ότι θα έχω σε υψηλότερο βαθμό αντοχή σε κακουχίες και ατυχίες και πολύ πιο ανθεκτικό σε καθημερινή χρήση.

 

Τεσπα το κλείνουμε εδώ το ψιλό off topic :p

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Tρομαξα ρε alex :lol::p νομιζα οτι το πηρες

 

Το παρελαβες ρε η ακομα :lol::lol::lol:

Αύριο ή μεθαύριο μου είπαν το αργότερο!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την άλλη βδομάδα θα το φέρει ο Γερμανος :cool:

 

Με τις γνωστές και φιλικές στον καταναλωτή τιμές πάντα :lol:

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι για το οικοσύστημα και μόνο έτσι; το μόνο πραμα που με κρατάει και σκέφτομαι να μη φύγω γιατί το κινητό κάνει τη δουλειά του απλά και ωραία...αλλά είναι απλά βαρετό..είχα χρόνια android και έμαθα αλλιώς..και στα καλά και στα κακα(reboots και τέτοια)...σε σχέση με το iPhone 7 plus στη χρήση πως το βλέπεις;

Κοίτα είναι τεραστιο κεφάλαιο το θέμα της σύγκρισης, δεν μπορώ να συγκρίνω πλέον το iPhone με κανένα android, εννοώ είναι διαφορετική συσκευή κυρίως ως προς τον τρόπο που είναι γραμμένες οι εφαρμογές... πάντως είδα το htc πολύ γρήγορο και χωρίς μικρό-σκαλώματα... αν δεν υπήρχε το 7plus δεν θα άγγιζα iphone, τώρα όμως με βολεύει

 

Κοιτα αν του χρόνου μαζέψει αρκετά τα πάνω κάτω bezel και φύγει το κουμπί μπροστά που δεν αντέχω να βλέπω με την καμία σε smartphone θα ήμουν θετικός.

Συσκευές με αρκετά bezel μου κάνουν πλέον λες και είμαστε στο 2010 και δεν το συγχωρώ σε καμία συσκευή σήμερα.

Εδώ του Axon που έχω που είναι πιο μαζεμένα μου κακοφαίνεται πλέον.

Φυσικά θα προτιμούσα επιστροφή σε full aluminum unibody η αλλιώς αν το γύριζε σε ειδικά επεξεργασμένο sapphire πλάτη που να μην έχει γυαλάδα με oleophobic επίστρωση θα ήταν super και περιμετρικά κράμα μαγνησιου/αλουμινίου η γιατί όχι titanium που βάζει περιμετρικά το essential phone να μπορώ πιο ελεύθερα να το έχω απόλυτα γυμνό χωρίς skin χωρίς τίποτα γνωρίζοντας ότι θα έχω σε υψηλότερο βαθμό αντοχή σε κακουχίες και ατυχίες και πολύ πιο ανθεκτικό σε καθημερινή χρήση.

 

Τεσπα το κλείνουμε εδώ το ψιλό off topic :p

Sent from my iPad using Tapatalk

Άλεξ καλή η ομορφιά αλλά ο αιθητήρας μπροστά βολεύει και προσωπικά θυσιάζω το μέγεθος για να το έχω εκεί.. το S8 plus δεν με βόλεψε καθόλου και η θέση του αισθητήρα και ότι έπρεπε να πιέζω τα on screen πλήκτρα στο κάτω μέρος της οθόνης όσο κι αν προσπάθησα (3 φορές το πήρα και το έδωσα)... για μένα το κινητό είναι εργαλείο δουλειάς και ενημέρωσης οπότε πρέπει να με βολεύει στην καθημερινότητα

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι τεραστιο κεφάλαιο το θέμα της σύγκρισης, δεν μπορώ να συγκρίνω πλέον το iPhone με κανένα android, εννοώ είναι διαφορετική συσκευή κυρίως ως προς τον τρόπο που είναι γραμμένες οι εφαρμογές... πάντως είδα το htc πολύ γρήγορο και χωρίς μικρό-σκαλώματα... αν δεν υπήρχε το 7plus δεν θα άγγιζα iphone, τώρα όμως
.

 

Οκ ευχαριστώ..αν τελικά αποφασίσεις να το δώσεις στείλε ένα μνμ όταν έρθεις Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, είναι πανέμορφα να τα χαζεύεις όταν είναι καθαρά αλλά τα κινητά είναι στα χέρια μας όλη μέρα... το λευκό δεν το έχει δει από κοντά, αυτό θεωρητικά σώζεται αλλά τι ισχύει? Και το αργό shutter, αυτό ίσως πρέπει να το δουν με κάποιο update

 

δεν υπαρχει shutter lag στην καμερα...μονο οταν βγαζει hdr καθυστερει γιατι τραβαει συνεχομενες ληψεις.

update στην καμερα εκανες?

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ηρθε σημερα κόκκινο πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο. οταν μπορεσω θα ανεβασω φωτογραφιες

 

Φιλαρακι ανεβασε φωτο να το δουμε θελο και εντηπωσεις να μας πεις σε ολους του τομης??

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το δικο μου ηρθε σημερα κόκκινο πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο. οταν μπορεσω θα ανεβασω φωτογραφιες

 

Φιλαρακι ανεβασε φωτο να το δουμε θελο και εντηπωσεις να μας πεις σε ολους του τομης??

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει shutter lag στην καμερα...μονο οταν βγαζει hdr καθυστερει γιατι τραβαει συνεχομενες ληψεις.

 

update στην καμερα εκανες?

 

 

Με το που ενεργοποίησα την συσκευή μου ήρθε αναβάθμιση συστηματος που την έκανα, λογικά θα είχε και της κάμερας αναβάθμιση λογισμικού..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και'γω λέω να δώσω τη pixelαρα μου παιδιά (xl) και να παω σε u11.

Άντε πείτε εντυπώσεις..Λαγκ ουτε για δείγμα;; Κάμερα,ειχε κανείς pixel να κάνει σύγκριση;;

Link to comment
Share on other sites

Με το που ενεργοποίησα την συσκευή μου ήρθε αναβάθμιση συστηματος που την έκανα, λογικά θα είχε και της κάμερας αναβάθμιση λογισμικού..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

οχι μεσα απο το store Υπαρχει update για την καμερα

Link to comment
Share on other sites

οχι μεσα απο το store Υπαρχει update για την καμερα

Α κατάλαβα, ευχαριστώ... δεν θα το κρατήσω τώρα κάθεται στο κουτάκι του, αν δεν το δώσω εδώ όταν έρθω Ελλάδα ίσως εκεί... έκδοση 128/6gb εκεί έχει βγει επίσημα? Το δικό μου είναι και dual sim, εδώ έχουμε καλές τιμές το πήρα 600ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά Αμερική ε; 670 θα μου βγει εμένα από hellasphone, πρώτη φορά δίνω τόσα για κινητό! Αν φύγει το 10 κάνα 250αρι κάτι κάνουμε!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε ναι μωρέ, αφού γλυτώνεις πολλά. Απλώς αυτή τη φορά δε το πήρα από το HTC store, οπότε δε θα μου στέλνουν δωράκια κάθε λίγο και λιγάκι!
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...