Jump to content

[PC] LineAge II


pigtheking
 Κοινοποίηση

Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..  

392 members have voted

  1. 1. Ας δούμε ποιος Race character ειναι ο αγαπημένος σας..

    • Human
      123
    • Elf
      68
    • Dark elf
      135
    • Orc
      42
    • Dwarf
      24


Recommended Posts

Μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

 

ok sorry!!!dn to iksera!!!:rolleyes:

 

Δεν εχω δοκιμάσει ποτέ με κάρτα κ γι αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω. Η καλύτερη λύση είναι με πιστωτική κάρτα (paypal). Αν καποιος φίλος η γνωστός σου έχει, ας σου πληρώσει εκείνος τη συνδρομή και εσύ του δίνεις στο χέρι τα λεφτά!!!

 

Otan tha varethw tous private server tha prospathisw na mpw officia(sintoma:p )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ενας φιλος μου εχει το lineage ΙΙ και καθε φορα που προσπαθει να το τρεχει του βγαζει μνμ οτι πρεπει να ενεργοποιηση το AGP. Του ειπα να δοκιμασει να κατευασει καινουγιους drivers για την καρταγραφικων του, το εκανε αλλα κανενα αποτελεσμα, του ειπα να δοκιμασει να ενεργοποιηση απο το run>dxdiag αλλα του αλλα λεει οτι δεν υπαρχει. Εχω ανεβαση και print screen για να δειτε. η καρτα του δεν υποστιριζει το lineage η υπαρχει αλλη παραμετρος που ξεχναμε και εγω και αυτος; (τα στοιχια του υπολογιστη (ειναι laptop) τα βλεπετε στην εικονα)

 

http://img170.imageshack.us/img170/4480/sdhfgflk4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα games+laptop ως πρωην κατοχος ενος αρκετα δυνατου hp pavillion στα 2.8ghz,2gram + τι καρτα του φιλου σου (αν κ εμενα ηταν pci ex) δεν ηταν αρκετα για να παιξω πολλα σημερινα κ μη παιχνιδια.(Ενα απο αυτα ειναι κ το lineage II).Αν θελει ο φιλος σου να εχει το κεφαλι του ησυχο οσο αφορα τα games,προτινο να αγορασει ενα pc κ μια καλη καρτα γραφικων οπως εκανα κ εγω!

;)

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Δλδ με λιγα λογια ειναι ασυμβατα το συγκεκριμενο παιχνιδι με το συγκεκριμενο laptop;

 

Aν εχει ο φιλος σου το hp pavillion απο την 4000 series.. σιγουρα ναι!

Παρακαλω.

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Δλδ με λιγα λογια ειναι ασυμβατα το συγκεκριμενο παιχνιδι με το συγκεκριμενο laptop;

 

Δεν είναι θέμα "ασυμβατότητας". Απλά η κάρτα γραφικών του φίλου σου είναι απο τις πιο αδύναμες (ίσως κ η πιο αδύναμη) αυτή τη στιγμή, και δεν ενδείκνυται για παιχνίδια. Είναι κάρτα onboard. Δλδ επάνω στη μητρική. Δεν είναι κάρτα μάρκα όπως Nvidia - ATI. Αυτή η κάρτα είναι μόνο για να βλέπεις το γραφικό περιβάλλων των Windows, και καμια ταινία!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πει καπιος την ip του l2 elite για να πεξω επιτελους. το patch εχω περασει αλλα κολαει στο login

οπιος ξερει κατει ας βοηθεισει

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι νέος στο παιχνίδι...Βασικά δεν το έπαιξα ποτέ :)..μόνο το έχω δεί..πείτε μου κανέναν εύκολο server (πολύ εύκολο :))Και να μην έχει πολύ lag..thanks in advance

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εύκολους και δύσκολους σέρβερς, όλοι το ίδιο είναι.

Σε μερικούς αλλάζει ο ρυθμός με τον οποίο παίρνεις xp & λεφτά,αλλά

από τη στιγμή που είναι για όλους τους παίκτες το ίδιο δεν το κάνει πιο εύκολο για σένα αν ο σέρβερ π.χ. είναι χ5 ή χ100.

Link to comment
Share on other sites

paidia kai ego thelo na rotiso kserete an to mu kai to lineage einai free (xoris kamia xreosh)kai an nai ,apo pou tha katevaso to game kai servers kai ta loipa

 

sixoriste me (gia tis asxetes erotiseis alla eimai polu asxetos)

 

efxaristw

Link to comment
Share on other sites

paidia kai ego thelo na rotiso kserete an to mu kai to lineage einai free (xoris kamia xreosh)kai an nai ,apo pou tha katevaso to game kai servers kai ta loipa

 

sixoriste me (gia tis asxetes erotiseis alla eimai polu asxetos)

 

efxaristw

 

Αυτο είναι μεγαλη συζήτηση. Το game κατεβασε το απο καποιο Peer2Peer πρόγραμμα, γιατι θές 10 ευρώ για να ανοίξεις account και αν το κατεβάσεις απο εδώ : http://www.lineage2.com/pds/pds_client.html

 

Απο κει κ πέρα υπάρχουν 100αδες free private servers ανα τον κόσμο. Διάβασε τα προηγούμε ποστ για να δεις που παίζουν. 2 μου έρχονται τώρα στο μυαλό ο SON (http://www.surfonnet.gr) και BNB. Aν δεν θες private servers μπορεις να αρχίσεις official με 12 ευρώ το μήνα, το οποιο θα στο συνιστούσα.

Η διαφορά αυτων είναι οτι οι πριβε servers έχουν προβλήματα, buggs, πιο λίγο κόσμο, δύσκολα να βρείς σοβαρό κ δύσκολο σερβερ, και γενικά με τιποτα δεν θα δείς ολοκληρωμένο το παιχνίδι.

δοκιμασε να δεις αν σου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Hi paides

Ειμαι ενας καμμενος τοu la2 :P στον server t global....ΕΙμαι dark elf spellhowler 61 lvl..... και ηθελα να ρωτησω.....υπαρχει WALKER GIA EGLOBAL???? οεο? παρακαλω καποιος να πOσταρει τπτ σχετικα με WALKER's.

OSO AFORA GIA RACE...

 

 

 

DARK ELF'S RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

;)

Link to comment
Share on other sites

Yparxei enas neos server full c4 me rates x10 k einai ellinikos.

http://www.ekati-el.com

 

a ksexasa na sas pw oti einai free:D

 

Ακόμα C4 είναι? :-P Εδώ κ ο πιο free server είναι C5......

Eγω προτείνω αυτόν : http://www.surfonnet.gr Πράγματι πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα C4 είναι? :-P Εδώ κ ο πιο free server είναι C5......

Eγω προτείνω αυτόν : http://www.surfonnet.gr Πράγματι πολύ καλή δουλειά.

 

voleuomai proswrina k me c4:) omologw pws den exw paiksei c5:cry: ,gnwrizeis mipws kapoio link gia na to katevasw?:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]>>> smashes,thrashes and hits <<<
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα C4 είναι? :-P Εδώ κ ο πιο free server είναι C5......

Eγω προτείνω αυτόν : http://www.surfonnet.gr Πράγματι πολύ καλή δουλειά.

na mas eleges kai tin ip tou server...then mporesa na tin vrw...

Link to comment
Share on other sites

Re pedes prospatho na balo to Lineage II Chronicle 5 Dath of blood se ena diktio kai den mporo na pekso.

prin liges meres mporousa mono ston proto ipologisti pou to eixa kanei egatastasi na pekso.

ekana egatastasi kai stous ipolipous ipologistes alla epeze mono ston proto kai tora den pezi oute ston proto mono mou vgazi tin arxiki othoni kai den mporo na kano login!!!

Pos smoro na to egatastiso se olo to diktio xoris na exo problima??

p.s. den exo server sto diktio!

 

Efxaristo poli prokatavolika.

 

Filika Pourfiotis Aristotelis.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εγω χθες δημιουργησα account στον official αγορασα και serrial και το παιχνιδι για ενα μηνα και ενω παω να συνδεθω μου λεει password does not match this account για να μην σκεφτομαι οτι υπαρχει καποιο κολημα απο τους prive που επαιζα εσβισα τα παλια clients μεχρι και format εκανα αλλα παλι το ιδιο μου βγαζει εχω αλλαξει 2-3 φορες το pass μου μεσα απο το site του lineage και επισης ενας φιλος που το δοκιμασε παιζει κανονικα ετρεξα και τα network tools της ncsoft αλλα δεν βρηκα καποιο προβλημα υπαρχει περιπτωση να φταιει ο client μου? αν και τον εχω κανει και update :(
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εγω χθες δημιουργησα account στον official αγορασα και serrial και το παιχνιδι για ενα μηνα και ενω παω να συνδεθω μου λεει password does not match this account για να μην σκεφτομαι οτι υπαρχει καποιο κολημα απο τους prive που επαιζα εσβισα τα παλια clients μεχρι και format εκανα αλλα παλι το ιδιο μου βγαζει εχω αλλαξει 2-3 φορες το pass μου μεσα απο το site του lineage και επισης ενας φιλος που το δοκιμασε παιζει κανονικα ετρεξα και τα network tools της ncsoft αλλα δεν βρηκα καποιο προβλημα υπαρχει περιπτωση να φταιει ο client μου? αν και τον εχω κανει και update :(

 

 

Δεν πολυκατάλαβα το εννοείς, στο σημείο που λές οτι "ενας φιλος που το δοκιμασε παιζει κανονικα". Απο που το δοκίμασε ο φίλος σου? Απο το pc του ή απο το Pc σου. Δοκίμασε ο φίλος σου με τα δικά σου στοιχεία ή με τα δικά του? Παίζει και αυτός official?

Πιθανότατα να έχεις περάσει hosts. Το official δεν θέλει hosts. Απλά σβύσε το αρχείο αυτό, ή εγκατέστησέ το πάλι απο εδώ : http://www.everythingisnt.com/hosts.html

 

na mas eleges kai tin ip tou server...then mporesa na tin vrw...

 

δες εδώ για τις οδηγίες. http://www.surfonnet.gr/forum/showthread.php?t=723

 

Αν δεν χρησιμοποιείς το αρχείο hosts, μπορείς με ενα απλό exe να τροποποιηθεί αυτόματα όπως λένε οι οδηγίες.

Αν το χρησιμοποιείς κ το αλλάζεις για άλλους servers θα πρέπει να το σβύνεις κ να το επαναφέρεις κάθε φορά που θές να παίξεις.

 

Re pedes prospatho na balo to Lineage II Chronicle 5 Dath of blood se ena diktio kai den mporo na pekso.

prin liges meres mporousa mono ston proto ipologisti pou to eixa kanei egatastasi na pekso.

ekana egatastasi kai stous ipolipous ipologistes alla epeze mono ston proto kai tora den pezi oute ston proto mono mou vgazi tin arxiki othoni kai den mporo na kano login!!!

Pos smoro na to egatastiso se olo to diktio xoris na exo problima??

p.s. den exo server sto diktio!

 

Efxaristo poli prokatavolika.

 

Filika Pourfiotis Aristotelis.

 

φίλε Αριστοτέλη (που έχεις κ ωραίο όνομα) θέλω να σε βοηθήσω, αλλα εσυ δεν με βοηθάς καθόλου!!! Το πρόβλημα που αναφέρεις είναι πολυ γενικό. Θα χρειαστεί να μας πείς σε τι σερβερ θές να παίξεις, αν είναι οfficial ή κάποιος prive server και τι σφάλμα σου βγάζει.

Απλα να υπενθυμίσω οτι επειδή το παιχνίδι ειναι ιντερνετικό, πρέπει αρχικά να κάνεις εγγραφή στο site του εκάστοτε prive server ή αν έχεις πληρώσει για official θα πρέπει να δείς αν η συνδρομή σου είναι ενεργή. Αυτά για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το βρηκαμε το προβλημα εφταιγε το client πηγα στο σπιτι του φιλου μου αντεγραψα το lineage του σε 2 dvd και τωρα ειναι ολα ενταξει παρολα αυτα βλεπω ναι μεν οτι η εμπειρια που κερδιζεις οταν παιζεις στον αυθεντικο σερβερ ειναι πολυ καλη αλλα τα bots που υπαρχουν μεσα στο παιχνιδι απλα το ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ χαλανε το game και αυτο δεν μαρεσει καθολου γιατι χτιζουν μια οικονομια που στην ουσια δεν υπαρχει γιατι την κανουν προγραμματα χωρις ουσια :mad:
Link to comment
Share on other sites

λεω και εγω να ασχοληθω με το παιχνιδι.

θελω να σας ρωτησω εαν κανω σωστα τα βηματα για να παιξω!

1 κατεβασα απο το http://www.la2.gr to game κατεβασα και τον σερβερ του e global και ειμαι ετοιμος να αρχισω? το παιχνιδι ειναι σπασμενο απο την σελιδα που το κατεβαζω?

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σπασμένο και άσπαστο.Ενα είναι.

Κάνεις overwrite το αρχείο που θα κατεβάσεις από τον server στο folder του παιχνιδιού,και το τρέχεις από κει.

Οχι από την συντόμευση την κανονική.

Link to comment
Share on other sites

οταν παιζεις στον αυθεντικο σερβερ ειναι πολυ καλη αλλα τα bots που υπαρχουν μεσα στο παιχνιδι απλα το ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ χαλανε το game και αυτο δεν μαρεσει καθολου γιατι χτιζουν μια οικονομια που στην ουσια δεν υπαρχει γιατι την κανουν προγραμματα χωρις ουσια :mad:

 

 

καλα τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι... άσε με να σου εξηγήσω πω τα βλεπω εγώ, και πως οι παίκτες γενικότερα που γράφουν στο forum του lineage2.com.

Με λίγα λόγια τα bots του official είναι ενα αναγκαίο κακό. Τα πράγματα στον official είναι δύσκολα... ιδιαίτερα με το θέμα των adena τα οποια είναι ψίχουλα. Δεν φτάνουν ούτε "χα" να κάνεις. Γι'αυτό υπάρχουν κάποια πολύ καλα sites, στα οποια πληρώνεις πραγματικά λεφτά και αγοράζεις adena σε σχετικά καλές τιμές... αναλόγως του ποσού βέβαια που θες να αγοράσεις. Είναι πάντος κάτω απο 1 ευρώ το 1m adena.

Χωρίς τα bots να δουλέυουν να βγάζουν λεφτά να έχουμε εμείς, πολυ απλα δεν θα υπήρχε το game. Eγω πχ με καθημερινό παιχνίδι 4-5 ώρες 8έλω 8k-9k shots A. Αυτό σημαίνει οτι κάθε μέρα καταναλώνω 800.000 αδενα. Ποσό υπερβολικό για να μαζευτεί με νορμαλ τρόπους.

Τώρα, εκτος απο αυτά τα bots, υπάρχουν κ άλλα τα οποια τα ανεβάζουν ειδικά κ μόνο για να τα πουλήσουν στο ebay. Ψάξε στο http://www.ebay.com με κωδικές λέξεις Lineage account και δες τι θα βρείς!!!! Με 500 ευρώ αγοράζεις χαρακτιράκι 77-78lvl και παίζεις άνετα!! Φαντάσου οτι 78lvl φτάνεις σε 12-14 μήνες.... αν παίζεις καθημερινά. Αρα είναι καλή τιμή.

Εκτός αυτών αυτά τα bots βγάζουν και mats και recipes με τα οποια φτιάχνουν όπλα και στολές και ό,τι άλλο θές. Aρα no bots, no mats, no adena. Και οι τιμές θα εκτοξευτούν στα ύψη που θα παίζεις χωρίς shots και χωρίς potions!!!! Aυτα υποστηρίζουν κ έξω στα ξένα forums αν διαβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...