Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ξέρετε πώς μπορώ να αφαιρέσω αυτό το μήνυμα από την οθόνη μου;cc2b6421857024b4404dfdff35d6aebc.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δοκίμασες να πατήσεις συνεχόμενα πάνω σε αυτό το μήνυμα και ναι κλείσεις την ειδοποίηση?

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάτι παίζει με την εφαρμογή , δεν είναι πλήρως συμβατή ακόμα με oreo νομίζω
Α σοβαρά; Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Θα περιμένω το update τότε.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.καποια καταστηματα στο σκροθτζ λενε οτι εχει ελληνικα το ρολοι επειδη εγω το περιμενω να μου ερθει μπορω να του περασω ελληνικη γλωσσα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.καποια καταστηματα στο σκροθτζ λενε οτι εχει ελληνικα το ρολοι επειδη εγω το περιμενω να μου ερθει μπορω να του περασω ελληνικη γλωσσα?
Δεν νομίζω οτι υπάρχει εκδοση με ελληνικό μενού. Εγω εχω την αγγλική έκδοση στην οποία ομως διαβάζονται κανονικά οι ελληνικοί χαρακτήρες απο μηνύματα, ειδοποιήσεις εφαρμογών, ονόματα επαφών, mail.

Μάλλον αυτό εννοούν.

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που ήμουν έτοιμος για παραγγελία σκάει αυτό....

 

amazfit-2.jpg?w=600&ssl=1

 

Πηγή

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για πότε λένε? Το δικό μου το Σάββατο το πήρα..

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι του χρόνου... Πάρε το καταπληκτικό amazfit τώρα να το χαρείς..

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος είπε ότι το καινούργιο θα είναι καλύτερο από το παλιό :p

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο το Amazfit Pace 2 !

 

Περισσότερα εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=461373

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Amazfit.

 

Συγκεκριμένα:

 

- όταν με καλούν, η ειδοποίηση για την κλήση εμφανίζεται αρκετά δευτερόλεπτα μετά ή αφού τελειώσει η κλήση (!)

- οι ειδοποιήσεις για whatsapp, viber κλπ είναι τελείως random, μπορεί να μην εμφανιστούν καθόλου ή να εμφανίζονται πάλι με καθυστέρηση

 

Καμία συμβουλή; Το χρησιμοποιώ με Huawei Mate 9.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Amazfit.

 

Συγκεκριμένα:

 

- όταν με καλούν, η ειδοποίηση για την κλήση εμφανίζεται αρκετά δευτερόλεπτα μετά ή αφού τελειώσει η κλήση (!)

- οι ειδοποιήσεις για whatsapp, viber κλπ είναι τελείως random, μπορεί να μην εμφανιστούν καθόλου ή να εμφανίζονται πάλι με καθυστέρηση

 

Καμία συμβουλή; Το χρησιμοποιώ με Huawei Mate 9.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Μια από τα ίδια και σε μένα. Βέβαια στην κλήση δεν έχω θέμα αλλά στις εφαρμογές που αναφέρεις.

Το ψάχνω και εγώ εδώ και μέρες. Να σημειώσω ότι και εγώ έχω Huawei αλλά το P9.

Αν δεν κάνω λάθος όμως το πρόβλημα αρχισε να μου το παρουσιαζει μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανε το ρολόι.

Το μεσημέρι αποφασισα να κανω μια επαναφορα ρυθμίσεων στο ρολόι και εκ τοτε φαινεται να διορθωθηκε το προβλημα άλλα είναι νωρις ακόμα για να πω με σιγουριά. Ας περάσουν μερικές μέρες και αν το ξαναπαρουσιάση τότε μάλλον κάπου κόβει τις ειδοποιήσεις το τηλεφωνο αν και προσωπικα έχω δώσει όλα τα δικαιώματα που απαιτούνται.

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε μένα. Βέβαια στην κλήση δεν έχω θέμα αλλά στις εφαρμογές που αναφέρεις.

Το ψάχνω και εγώ εδώ και μέρες. Να σημειώσω ότι και εγώ έχω Huawei αλλά το P9.

Αν δεν κάνω λάθος όμως το πρόβλημα αρχισε να μου το παρουσιαζει μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανε το ρολόι.

Το μεσημέρι αποφασισα να κανω μια επαναφορα ρυθμίσεων στο ρολόι και εκ τοτε φαινεται να διορθωθηκε το προβλημα άλλα είναι νωρις ακόμα για να πω με σιγουριά. Ας περάσουν μερικές μέρες και αν το ξαναπαρουσιάση τότε μάλλον κάπου κόβει τις ειδοποιήσεις το τηλεφωνο αν και προσωπικα έχω δώσει όλα τα δικαιώματα που απαιτούνται.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Μάλλον θα κάνω και εγώ επαναφορά. Από δικαιώματα έχω δώσει τα πάντα και εγώ. Μέχρι και το watchdroid έβαλα αλλά και πάλι τζιφος....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Μάλλον θα κάνω και εγώ επαναφορά. Από δικαιώματα έχω δώσει τα πάντα και εγώ. Μέχρι και το watchdroid έβαλα αλλά και πάλι τζιφος....

Παρακαλώ,

Εγώ περιμένω να διαβάσω εάν και κάποιος άλλος έχει αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα και με ποιο κινητό.

Πάντως από το μεσημέρι, μετά την επαναφορά, δεν έχει χάσει καμία ειδοποίηση και χωρίς καθυστέρηση μάλιστα. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ,

Εγώ περιμένω να διαβάσω εάν και κάποιος άλλος έχει αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα και με ποιο κινητό.

Πάντως από το μεσημέρι, μετά την επαναφορά, δεν έχει χάσει καμία ειδοποίηση και χωρίς καθυστέρηση μάλιστα. Ίδωμεν...

 

Ως τώρα και εγώ μια από τα ίδια, δείχνει οκ. Θα δείξει όμως τις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα και εγώ μια από τα ίδια, δείχνει οκ. Θα δείξει όμως τις επόμενες ημέρες.
Το πρωί πάλι είχε καθυστέρηση σε ειδοποίηση e-mail. Μόνο όταν άνοιξα την οθόνη,τότε ήρθε το μήνυμα στο ρολόι.

 

Επόμενο βήμα τώρα, είναι ότι γύρισα σε στοκ launcher μιας και τελευταία είχα αλλάξει.

Φαίνεται για την ώρα να λύθηκε το πρόβλημα και με αυτήν την αλλαγή. Για να δούμε ...

Που θα πάει, θα βρούμε τι φταίει

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να μην χτυπαει το ρολοι οταν με καλουν στο κινητο,

Δρν μπορω να βρω τροπο να το απενεργοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να μην χτυπαει το ρολοι οταν με καλουν στο κινητο,

Δρν μπορω να βρω τροπο να το απενεργοποιησω.

Λογικά θα μπεις στην εφαρμογή του ρολογιού ,που εχεις στο τηλεφωνο , και στο notification settings θα απενεργοποιησεις την εφαρμογή του τηλεφώνου. Κανε μετα καμια δοκιμή να δεις εαν σταματάει.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τις άδειες και γενικά τα προγράμματα/ρυθμίσεις που έχουν τα κινητά σας τα έχετε τσεκάρει ;

π.χ. η huawei (έστω κάποτε) είχε θέμα (όπως και η xiaomi) όπου το πρόγραμμα που είχαν για την μπαταρία έκοβε προγράμματα και έτσι δεν έπαιρνες ειδοποιήσεις

 

Πως γινετε να μην χτυπαει το ρολοι οταν με καλουν στο κινητο,

Δρν μπορω να βρω τροπο να το απενεργοποιησω.

 

αν κόψεις άδεια;

π.χ. ανάγνωση επαφών / ανάγνωση ιστορικού κλήσεων ;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τις άδειες και γενικά τα προγράμματα/ρυθμίσεις που έχουν τα κινητά σας τα έχετε τσεκάρει ;

π.χ. η huawei (έστω κάποτε) είχε θέμα (όπως και η xiaomi) όπου το πρόγραμμα που είχαν για την μπαταρία έκοβε προγράμματα και έτσι δεν έπαιρνες ειδοποιήσεις

 

 

 

αν κόψεις άδεια;

π.χ. ανάγνωση επαφών / ανάγνωση ιστορικού κλήσεων ;

 

Προσωπικά έχω δώσει φουλ πρόσβαση σε όλα. Μέχρι και lock στα recent apps δοκίμασα και ακόμα δεν είναι σταθερό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρωί πάλι είχε καθυστέρηση σε ειδοποίηση e-mail. Μόνο όταν άνοιξα την οθόνη,τότε ήρθε το μήνυμα στο ρολόι.

 

Επόμενο βήμα τώρα, είναι ότι γύρισα σε στοκ launcher μιας και τελευταία είχα αλλάξει.

Φαίνεται για την ώρα να λύθηκε το πρόβλημα και με αυτήν την αλλαγή. Για να δούμε ...

Που θα πάει, θα βρούμε τι φταίει

 

Φίλε Νασσο, εμένα άρχισε τα ίδια πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω δώσει φουλ πρόσβαση σε όλα. Μέχρι και lock στα recent apps δοκίμασα και ακόμα δεν είναι σταθερό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε Νασσο, εμένα άρχισε τα ίδια πάλι...

Όπως έγραψα και σε εμένα το πρωί έκανε τα ίδια.

Το επόμενο που έκανα αμέσως μετά, ήταν να γυρίσω σε στοκ launcher (ειχα βάλει τελευταία τον Microsoft launcher) και μεχρι τώρα όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται στο ρολόι κανονικά.

 

Προφανώς και είχα/έχω δώσει ολα τα δικαιώματα στην εφαρμογη του ρολογιού αλλά και στον microsoft launcher που χρησιμοποιούσα και εννοείται οτι τα ειχα βάλει στη λευκη λίστα αποκλεισμού από κλείσιμο μπαταρίας/οθονης κτλ.

 

Εσύ φίλε Livagoth έχεις αλλάξει launcher? Αν ΝΑΙ, δοκιμασε να γυρίσεις στον στοκ και γραψε μετά εντυπώσεις.

 

Θα επανέλθω αύριο πάλι, να δω πως θα πάει και η αυριανή μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε εμένα το πρωί έκανε τα ίδια.

Το επόμενο που έκανα αμέσως μετά, ήταν να γυρίσω σε στοκ launcher (ειχα βάλει τελευταία τον Microsoft launcher) και μεχρι τώρα όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται στο ρολόι κανονικά.

 

Προφανώς και είχα/έχω δώσει ολα τα δικαιώματα στην εφαρμογη του ρολογιού αλλά και στον microsoft launcher που χρησιμοποιούσα και εννοείται οτι τα ειχα βάλει στη λευκη λίστα αποκλεισμού από κλείσιμο μπαταρίας/οθονης κτλ.

 

Εσύ φίλε Livagoth έχεις αλλάξει launcher? Αν ΝΑΙ, δοκιμασε να γυρίσεις στον στοκ και γραψε μετά εντυπώσεις.

 

Θα επανέλθω αύριο πάλι, να δω πως θα πάει και η αυριανή μέρα...

 

Με τον στοκ είμαι και εγώ εξ αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...