Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σκέφτομαι να κάνω την αγορά γιατι θέλω ρολόι. Αξίζει για εσάς που το έχετε; Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ, η μπαταρία ειναι καλη το μόνο που με χαλάει ειναι το λειτουργικό του που δεν ειναι Android wear. Πως σας φαίνεται στη χρήση;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

θα το χρησιμοποιείς για αθλητικές δραστηριότητες ;

δεν ξέρω , το μεγάλο κακό που δεν είναι awear (που βρίσκω) είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις τα watchfaces που υπάρχουν (ή τα διάφορα app γι αυτά) κατά τα άλλα δεν ξέρω τι καλύτερο θα είχε (μιας και δεν έχω δει συσκευή με awear αλλά και πάλι πιστεύω θα ήταν πολύ πιο ακριβό αν είχε)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα το χρησιμοποιείς για αθλητικές δραστηριότητες ;

 

δεν ξέρω , το μεγάλο κακό που δεν είναι awear (που βρίσκω) είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις τα watchfaces που υπάρχουν (ή τα διάφορα app γι αυτά) κατά τα άλλα δεν ξέρω τι καλύτερο θα είχε (μιας και δεν έχω δει συσκευή με awear αλλά και πάλι πιστεύω θα ήταν πολύ πιο ακριβό αν είχε)

 

 

 

Και για αθλητικές δραστηριότητες και για ρολόι, ειδοποιήσεις κτλ το θέλω. Δεν υπάρχουν αρκετές επιλογές watchfaces ? Γενικά θα μου το πρότεινες φιλε; Η μπαταρία, ο σχεδιασμός και η τιμή ειναι τρία μεγάλα υπέρ για εμένα.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Και για αθλητικές δραστηριότητες και για ρολόι, ειδοποιήσεις κτλ το θέλω. Δεν υπάρχουν αρκετές επιλογές watchfaces ? Γενικά θα μου το πρότεινες φιλε; Η μπαταρία, ο σχεδιασμός και η τιμή ειναι τρία μεγάλα υπέρ για εμένα.

 

υπάρχουν δεν λέω αλλά κυρίως της "απλής μορφής" όπου το watchface είναι fix , όχι apk όπου είναι πιο παραμετροποιήσιμο

(το ξέρω σε μπέρδεψα τώρα)

 

π.χ. watchfaces κατεβάζεις από εδώ

https://sawfb.fabiobarbon.click/

 

γενικά είμαι ευχαριστημένος , τα αρνητικά για μένα είναι άλλα που δεν αφορούν το ρολόι :)

1) επειδή έχω και mi band , θα προτιμούσα να υπάρχει κάποιος ,απλός, τρόπος να χρησιμοποιώ και τα 2 με το ίδιο app

2) μου τη σπάει που κάθεται ο καθένας και φτιάχνει watchface και δεν αντιλαμβάνεται ότι η οθόνη δεν είναι τελείως κυκλική και βάζει background κυκλικό (και άρα φαίνεται άσχετα το ξεκάρφωτο μαύρο κάτω)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν δεν λέω αλλά κυρίως της "απλής μορφής" όπου το watchface είναι fix , όχι apk όπου είναι πιο παραμετροποιήσιμο

 

(το ξέρω σε μπέρδεψα τώρα)

 

 

 

π.χ. watchfaces κατεβάζεις από εδώ

 

https://sawfb.fabiobarbon.click/

 

 

 

γενικά είμαι ευχαριστημένος , τα αρνητικά για μένα είναι άλλα που δεν αφορούν το ρολόι :)

 

1) επειδή έχω και mi band , θα προτιμούσα να υπάρχει κάποιος ,απλός, τρόπος να χρησιμοποιώ και τα 2 με το ίδιο app

 

2) μου τη σπάει που κάθεται ο καθένας και φτιάχνει watchface και δεν αντιλαμβάνεται ότι η οθόνη δεν είναι τελείως κυκλική και βάζει background κυκλικό (και άρα φαίνεται άσχετα το ξεκάρφωτο μαύρο κάτω)

 

 

 

Όχι εντάξει αντιλαμβάνομαι τι λες απλα δεν με καίει τόσο να ειναι παραμετροποιησιμα αν μου αρέσουν. Εχω και γω miband και αυτό ήταν το έναυσμα να ψάχνω για κάτι άλλο. Διάβασα ότι μπορούν να περάσουν κάποια apk δεν ισχύει; Το λειτουργικό του ειναι βολικό στη χρήση; Οι ειδοποιήσεις κτλ; Καθώς και η εφαρμογή του κινητού; Συγνώμη αν πρήζω.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξει αντιλαμβάνομαι τι λες απλα δεν με καίει τόσο να ειναι παραμετροποιησιμα αν μου αρέσουν. Εχω και γω miband και αυτό ήταν το έναυσμα να ψάχνω για κάτι άλλο. Διάβασα ότι μπορούν να περάσουν κάποια apk δεν ισχύει; Το λειτουργικό του ειναι βολικό στη χρήση; Οι ειδοποιήσεις κτλ; Καθώς και η εφαρμογή του κινητού; Συγνώμη αν πρήζω.

 

ναι μπορείς να περάσεις apk άλλα προφανώς όχι ό.τι ναναι , πρέπει να είναι για Mips soc συμβατό (κάπου υπάρχει και λίστα με προγραμματάκια που παίζουν)

Η εφαρμογή είναι (για μένα) αδιάφορη , αν είχε μόνο του mi fit πιστεύω θα ήταν καλύτερα, δεν την κοιτάω καν την εφαρμογή

έχω κάνει ένα τρόπο να δείχνει τα δεδομένα στο Mi fit (αλλά θέλει την κινέζικη έκδοση οπότε δεν έχεις το google fit sync)

 

βολικό είναι (απλό, μόνο κάποιες ρυθμίσεις είναι λίγο "χαζά" κρυμμένες) , οι ειδοποιήσεις καλές , μπορείς να τις εμπλουτίσεις κιόλας αν βάλεις μια άλλη εφαρμογή (με μεγαλύτερη βέβαια κατανάλωση στην μπαταρία )

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ομαδα στο fb που λεει κ βοηθαει στα παντα.

και ap δεχεται και watch faces και κανει τα παντα.

το μειονέκτημα ειναι η τεχνολογία της οθόνης αλλα για χάρη της αυτονομίας το παραβλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

το μειονέκτημα ειναι η τεχνολογία της οθόνης αλλα για χάρη της αυτονομίας το παραβλέπουμε

 

είναι όντως μειονέκτημα ;

σε σχέση με τι με μια Oled ;

θα προτιμούσες μια Oled που θα ανοίγει μόνο με κίνηση και ίσως να μην βλέπεις και τίποτα σε ντάλα ήλιο (μη ξεχνάμε και το κόστος ε;;;) ;

ενώ τώρα ούτε κίνηση θέλει ούτε άνοιγμα ούτε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα σας ευχαριστώ πολύ παιδιά κατέληξα ότι θα το ταιμπησω. Και κάτι τελευταίο αν βρω κινεζική έκδοση πιο φθηνή να την προτιμησω γίνεται να φλασαρω την αγγλική Ρομ με κάποιο τρόπο ή οχι και να πάω απευθείας στην αγγλική έκδοση;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά σαν πρώτη εντύπωση μου άρεσει πολυκαι είναι και βολικοτατο στο χέρι!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Και νέα αναβάθμιση λογισμικού για το ρολόι πριν λίγο. Διορθώνει σφάλματα που είχαν παρατηρήσει (ωρας ύπνου),

προστέθηκε νομίζω το climb στα activities και διορθώθηκε η ενδειξη στα faces (οταν πήγαινες να το αλλάξεις απο το ρολόι, σε γυρνούσε στο πρώτο faces για να διαλέξεις και όχι απο το τελευταίο που είχες επιλέξει).

Τέλος έκαναν διορθώσεις και στην μπαταρία.

Η συνέχεια θα δείξει ....

Πάντως το ρολογακι τα "σπάει"!!!

Απροβληματιστο, όμορφο,λειτουργικό!

Το μονο μειονέκτημα για μένα είναι οτι το βράδυ δειχνει καπως ξεθωριασμενα τα χρώματα στην οθόνη σε σχέση με άλλα ποιό ακριβα μοντέλα.

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

για ποιά έκδοση λες γιατί το climb υπάρχει από την τελευταία (όπου τελευταία πριν 1-2 μήνες)

 

(οκ και μένα μου έβγαλε ότι έχει στο app )

 

 

1.3.5 Release notes:

Support Mountaineering activity tracking

Removed occasional Chinese voice prompt from lap alert

Fixed small difference on displayed time when the screen is locked v.s. unlocked

Fixed the weekday rendering issue on some watchfaces

Fixed off-by-one-hour issue in tracked sleep time in Daily Overview widget

Fixed pairing issues with some smartphones running Android 8.0 and above

Optimized system power consumption

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο ρολόι . Αξίζει για τα λεφτά του? Σε αυτά τα λεφτά υπάρχει κάτι καλύτερο?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Don't mess with Max 2

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο ρολόι . Αξίζει για τα λεφτά του? Σε αυτά τα λεφτά υπάρχει κάτι καλύτερο?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Don't mess with Max 2

Φίλε μου και εγώ έψαχνα για καλύτερο σε αυτά τα χρήματα αλλά δε βρήκα κάτι.

Το πήρα σε προσφορα τη μαυροπαρασκευη στα 90$ και το περιμενω.

Συχνά βγαίνουν κουπονακια οπότε με κουπονακι μαζί η αγορά του μοιάζει πολύ συμφέρουσα.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το αδερφάκι του, το Xiaomi Amazfit Bip Lite, και αν έχω καταλάβει έχουν πολλά κοινά χαρακτηριστικά στις λειτουργίες, ήθελα να ρωτήσω αν υποστηρίζουν / βλέπουν τους ελληνικούς χαρακτήρες στα ονόματα & την προεπισκόπιση των μηνυμάτων / ειδοποιήσεων. θεωρώ πως αν το Amazfit το στρογγυλό αναγνωρίζει / δείχνει σωστά τους ελληνικούς χαρακτήρες, τότε το ίδιο θα ισχύει και για το Xiaomi Amazfit Bip Lite που με ενδιαφέρει εμένα.

 

Επίσης, αν τυχόν κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει με iOS συσκευή, η iOS εφαρμογή σου δίνει δυνατότητα να επιλέξεις από ποιες εφαρμογές θα λαμβάνεις ειδοποιήσεις στο Amazfit;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Για αποστολή τι βάζουμε για να γλυτώσουμε τελωνείο?

 

Μόνο για το κόκκινο είναι ο κωδικός?

 

Don't mess with Max 2

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Κατοχος και εγω απο σημερα αυτου του εξαιρετικου smartwatch.Την τελευταια κινεζικη εφαρμογη που ειναι στα αγγλικα απο που την βρισκουμε?

 

edit:Το βρηκα ολα καλα!! :)

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι κάτοχος του Amazfit Pace εδώ και μερικές μέρες. Όλα είναι όπως τα περίμενα εκτός από την μπαταρία. Πόσες μέρες είναι φυσιολογικό να κρατάει η μπαταρία με κλειστό το HR και με λίγο "σκάλισμα"; Μήπως μετά από μερικές πλήρεις φορτίσεις γίνεται περισσότερο φυσιολογική η κατανάλωση της μπαταρίας;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι κάτοχος του Amazfit Pace εδώ και μερικές μέρες. Όλα είναι όπως τα περίμενα εκτός από την μπαταρία. Πόσες μέρες είναι φυσιολογικό να κρατάει η μπαταρία με κλειστό το HR και με λίγο "σκάλισμα"; Μήπως μετά από μερικές πλήρεις φορτίσεις γίνεται περισσότερο φυσιολογική η κατανάλωση της μπαταρίας;

Ευχαριστώ.

 

1ον) τι περίμενες απο την μπαταρία

2ον) πόσο σου κρατάει η μπαταρία

 

δεν υπάρχει φυσιολογικό

αν για μένα το φυσιολογικό είναι να τρέχω κάθε μέρα θα έχει άλλη κατανάλωση

αν για σένα το φυσιολογικό είναι να το χρησιμοποιείς απλά σαν ρολόι είναι άλλο

Link to comment
Share on other sites

1ον) τι περίμενες απο την μπαταρία

2ον) πόσο σου κρατάει η μπαταρία

 

δεν υπάρχει φυσιολογικό

αν για μένα το φυσιολογικό είναι να τρέχω κάθε μέρα θα έχει άλλη κατανάλωση

αν για σένα το φυσιολογικό είναι να το χρησιμοποιείς απλά σαν ρολόι είναι άλλο

 

Sorry. Έπρεπε να είμαι περισσότερο συγκεκριμένος. Το ρολόι το έχω από την Πέμπτη. Το έχω φορτίσει μόνο μια φορά. Δεν έχω πάει για τρέξιμο κτλ οπότε δεν άνοιξα dynamic HR και GPS. Είδα ότι σε μία μέρα, με λίγο πασπάτεμα, καταναλώθηκε 20% περίπου η μπαταρία. Αυτό εννοώ αν είναι "φυσιολογικό".

Επίσης να πω ότι προέρχομαι από το mi band 2 που έβγαζε 18-20 μέρες στο χαλαρό. Το καταλαβαίνω ότι είναι άλλη εντελώς φάση και ίσως να είναι "ψυχολογικό".:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Sorry. Έπρεπε να είμαι περισσότερο συγκεκριμένος. Το ρολόι το έχω από την Πέμπτη. Το έχω φορτίσει μόνο μια φορά. Δεν έχω πάει για τρέξιμο κτλ οπότε δεν άνοιξα dynamic HR και GPS. Είδα ότι σε μία μέρα, με λίγο πασπάτεμα, καταναλώθηκε 20% περίπου η μπαταρία. Αυτό εννοώ αν είναι "φυσιολογικό".

Επίσης να πω ότι προέρχομαι από το mi band 2 που έβγαζε 18-20 μέρες στο χαλαρό. Το καταλαβαίνω ότι είναι άλλη εντελώς φάση και ίσως να είναι "ψυχολογικό".:wacko::wacko::wacko:

 

ναι καμία σχέση :)

εδώ λέμε για 4-5 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ξέρετε πώς μπορώ να αφαιρέσω αυτό το μήνυμα από την οθόνη μου;cc2b6421857024b4404dfdff35d6aebc.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...