Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου κανει μεγαλυτερη εντυπωση που απαντας χωρις να το εχεις οντως λειτουργησει στο κινητο.. Ειπα και παραπανω οτι δε παρατηρω καμια διαφορα μεταξυ των δυο modes.. Αν γινοταν ασπρομαυρη η οθονη, προφανως και θα το καταλαβαινα..

Εχμμ, μια χαρά έχω λειτουργήσει το συγκεκριμένο mode

Αν δεν γίνεται σ'εσένα ασπρόμαυρη η οθόνη, μήπως δεν το πατάς καλά;:p

Μου κάνει εντύπωση:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είναι καθόλου μπούρδες

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Εγώ προσωπικά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα ανακοινωθεί 5T, αλλά πως είσαι σίγουρος ότι τα συγκεκριμένα renders δεν είναι ψεύτικα;
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου απο gearbest. Ξενερωσα για ενω η συσκευασια ηταν ατσαλακωτη μεσα σε μπαλονακια, το κινητο ειχε γρατσουνια στο τζαμι της καμερας. Να το στειλω πισω αποκλειεται περιμενα 45 μερες. Οποτε ειμαι σε επικοινωνια με το gearbest μεχρι τωρα μου δινουν 5 ευρο ποντους αλλα ζητησα τουλάχιστον 10.Επισης το logo ειναι σαν ξεβαμενο. Υποψιαζομαι οτι οσοι τα στειλαν πισω λογω jellyeffect τα εδωσε η one plus στο gearbest.Ξενερωρα λιγο αλλα πληρωσα 325 οχι 470 που κανει στο επισημο site. Δευτερο ξενερωμα σε λιγο θα βγει το 5t. Το κινητο ειναι ακαριαια γρηγορο. Στην οθονη παρατηρω το jelly effect το οποιο με εμενα με ενοχλει. Η οθονη απο το s7 μου φαινεται καλυτερη. Φορτιζει πολυ γρηγορα..09f86d6e3b15a63240ccbe2ba7519a45.jpg0ba60770ef8a35bd90af1fe180ee4202.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην κάμερα πάντως δε βλέπω κάποια γρατζουνιά από την φωτό. Εκτός αν εννοείς την γραμμουλα της κεραίας του nfc που μοιάζει σαν να χωρίζει την κάμερα στα δύο. Και γω στην αρχή είχα φάει σκάλωμα, αλλά το έψαξα και βρήκα ότι ήταν το nfc.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για την πληροτητα της ενημερωσης, να πω οτι δεν παρατηρω κανενα jelly effect στο κινητο. To γραφω μιας και το ανεφερε τωρα ο Barimagas . Ισως δεν εχω ή δεν το πιανει το ματι μου, τι να πω;
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα πάντως δε βλέπω κάποια γρατζουνιά από την φωτό. Εκτός αν εννοείς την γραμμουλα της κεραίας του nfc που μοιάζει σαν να χωρίζει την κάμερα στα δύο. Και γω στην αρχή είχα φάει σκάλωμα, αλλά το έψαξα και βρήκα ότι ήταν το nfc.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να σε καλά φίλε μου, νόμιζα πως ηταν γρατσουνια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι για την πληροτητα της ενημερωσης, να πω οτι δεν παρατηρω κανενα jelly effect στο κινητο. To γραφω μιας και το ανεφερε τωρα ο Barimagas . Ισως δεν εχω ή δεν το πιανει το ματι μου, τι να πω;
Στο δικό διακρίνεται εύκολα. Δεν είναι σε υπερβολικό βαθμό αλλά το διακρίνεις. Επίσης όταν το γυρνάω ανάποδα δεν υπάρχει jelly effect. Παράξενο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράξενο. Εκεί οφείλεται το jelly effect, στο ότι βάλαν την οθόνη ανάποδα.

Όταν το κρατάς ανάποδα έχει τον σωστό προσανατολισμό η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα είναι λογικά το OP5T

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/oppo_r11s_leaked_press_renders-amp-27909.php#ampshare=https://www.gsmarena.com/oppo_r11s_leaked_press_renders-news-27909.php

 

Το βρίσκω πανέμορφο, δεν βλέπω να είναι αντιγραφή του S8 όπως λένε όλοι.

Αν έχει την ίδια τιμή με το προηγούμενο και είναι αναβαθμισμένο στα σημεία ( κάμερα ,οθόνη, μπαταρία) νομίζω θα ξαναπάρει τα σκήπτρα της κορυφαίας VFM συσκευής για το 2017.

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα είναι λογικά το OP5T

https://www.google.gr/amp/s/m.gsmarena.com/oppo_r11s_leaked_press_renders-amp-27909.php#ampshare=https://www.gsmarena.com/oppo_r11s_leaked_press_renders-news-27909.php

 

Το βρίσκω πανέμορφο, δεν βλέπω να είναι αντιγραφή του S8 όπως λένε όλοι.

Αν έχει την ίδια τιμή με το προηγούμενο και είναι αναβαθμισμένο στα σημεία ( κάμερα ,οθόνη, μπαταρία) νομίζω θα ξαναπάρει τα σκήπτρα της κορυφαίας VFM συσκευής για το 2017.

 

Όντως ωραίο είναι αν και με χαλάει fingerprint sensor πίσω. Το 5 δεν το αλλάζω για κανένα λόγο.

https://www.gsmarena.com/oneplus_5t-8912.php

http://www.techgear.gr/oneplus-5t-specs-leaked-antutu-128154/

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχει δίκιο, γίνετε ασπρόμαυρη στο reading mode....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως, χιλια συγνωμη φιλε.. :O
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο σε 4/3 ή σε 16/9 είναι στα 16 mpx ο σενσορας; γιατί βλέπω στα 4/3 δεν με αφήνει να κάνω πολύ ζουμ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο σε 4/3 ή σε 16/9 είναι στα 16 mpx ο σενσορας; γιατί βλέπω στα 4/3 δεν με αφήνει να κάνω πολύ ζουμ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιθανότατα σε 4:3.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως, χιλια συγνωμη φιλε.. :O
:)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα την συσκευή στα χέρια μου. Η οθόνη φαίνεται να έχει κάποιο είδος προστασίας. Ξέρει κανείς εάν είναι ζελατίνα ή τζάμι;

Ρωτάω γιατί έχω πάρει το tempered glass από τη OnePlus. Να βγάλω αυτό με το οποίο ήρθε και να βάλω το tempered;

Επίσης, κάνει η συσκευή κάποιο είδος mirror της οθόνης στην τηλεόραση; Έχει τέτοια λειτουργία;

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα την συσκευή στα χέρια μου. Η οθόνη φαίνεται να έχει κάποιο είδος προστασίας. Ξέρει κανείς εάν είναι ζελατίνα ή τζάμι;

Ρωτάω γιατί έχω πάρει το tempered glass από τη OnePlus. Να βγάλω αυτό με το οποίο ήρθε και να βάλω το tempered;

Επίσης, κάνει η συσκευή κάποιο είδος mirror της οθόνης στην τηλεόραση; Έχει τέτοια λειτουργία;

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Αρχικα αυτο που εχει πανω ειναι screen protecror και ειναι καλης ποιοτητας. θα σου ελεγα να το κρατησεις οπως ειναι.Εγω το εβγαλα σημερα επειδη το ειχα καιρο και ειχε μαζεψει κατι γρατσουνιτσες. Έβαλα tempered glass από τη OnePlus και προς το παρόν έχω απογοητευθεί.

Πολλές φουσκάλες μέσα και χάνεις λίγο από την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: υπάρχει μια μικρή γραμμή που ενώνει την θύρα ακουστικών με την οθόνη;
Ναι φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Στο samsung που είχα πριν, για αρχεία που ήθελα να έχω κρυφά, να ανοίγουν με κωδικό και να υπάρχει και cloud υπήρχε η εφαρμογή ασφαλής φάκελος. Στην one plus δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο. Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Στο samsung που είχα πριν, για αρχεία που ήθελα να έχω κρυφά, να ανοίγουν με κωδικό και να υπάρχει και cloud υπήρχε η εφαρμογή ασφαλής φάκελος. Στην one plus δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο. Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για εφαρμογές, ασφάλεια και δακτυλικών αποτυπωμάτων- κλείδωμα εφαρμογής

Για αρχεία, διαχείριση αρχείων- ασφαλές πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να είσαι καλά, τώρα την πρωτοείδα και ανησύχησα. Θενκς!

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές, ασφάλεια και δακτυλικών αποτυπωμάτων- κλείδωμα εφαρμογής

Για αρχεία, διαχείριση αρχείων- ασφαλές πλαίσιο

Ευχαριστώ. Στα αρχεία μετα δεν βρίσκω που έχουν πάει....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Στα αρχεία μετα δεν βρίσκω που έχουν πάει....

 

Στο Secure Box (File Manager > Categories)

Δες το βιντεο:

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα σημερα αυτα τα δυο βιντεκια και αναρωτηθηκα γιατι θα πρεπει να βαλουμε προστατευτικη ζελατινα οθονης σε οσα κινητα εχουν Corning Gorilla Glass 5;

 

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα σημερα αυτα τα δυο βιντεκια και αναρωτηθηκα γιατι θα πρεπει να βαλουμε προστατευτικη ζελατινα οθονης σε οσα κινητα εχουν Corning Gorilla Glass 5;

 

 

Γιατί οι οθόνες πλέον είναι πολύ πολύ λεπτές

Επίσης είναι κολλημένες επάνω στο σασί και συμπιεσμενες σε αυτό από άκρη σ άκρη

Αν πέσει η συσκευή ακόμα και στα πλάγια να χτυπήσει σπάει εσωτερικά η οθόνη

Εξωτερικά τώρα άλλες δυνάμεις ασκούνται όταν πέφτει το κινητό με την οθόνη επάνω στην άσφαλτο, στο πλακάκι, στο τσιμέντο, σε πεζοδρόμιο και άλλες όταν το χτυπάει ο τύπος με μια αρίδα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρα όπως τα λες δεν υπάρχει ανάγκη για ύπαρξη screen protector αλλά περισσότερο για θήκη για να το προστατεύσεις από τις πτώσεις και τα χτυπήματα στις γωνίες και στις πλευρές του κινητού.

Και εγώ αυτό κάνω. Ποτέ δεν έχω βάλει τίποτα πάνω στην οθόνη. Με ενοχλεί και μόνο η ιδέα.

Αντίθετα μια λεπτή ποιοτική διακριτική θηκούλα τη φοράω πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...