Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς ξανά φλασάρω τη ρομ?
Την περνάς πάλι από πάνω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια με την διαθεσιμότητα από το site τι γινετε? Ρωτάω γιατί ενδιαφέρεται ένας φίλος να το παραγγειλει

 

Was send from ONEPLUS A3003® rooted

Περιμένουμε 5T λογικά.

Μπορείς να το βρεις σε κινέζικα μαγαζιά σε καλή τιμή.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το βγάλεις? Δεν επηρεάζει πουθενά την συσκευή σου. Απλά μια εντολή προσθέτεις. Αν θες απλά την διαγράφεις πάλι με τον ίδιο τρόπο. Αν ρωτάς για το root, το magisk η το superuser έχουν επιλογή να γίνεις un root πάλι μέσα. Ένας άλλος τρόπος είναι να ξαναπεράσεις την rom από την αρχή χωρίς να φλασαρεις κάποια από αυτές τις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

*Φίλε μήπως ξέρεις πως μπορεί να γίνει unroot από μέσα;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

*Φίλε μήπως ξέρεις πως μπορεί να γίνει unroot από μέσα;
Για το magisk δεν είμαι σίγουρος. Νομίζω ότι στις ρυθμίσεις του στην πρόσβαση υπερχρηστη μπορείς να το βάλεις σε απενεργοποιημένο.

 

Στο superuser έχει σίγουρα επιλογή για unroot μέσα στις ρυθμίσεις του πάλι.

 

Φυσικά μπορείς να ξαναπεράσεις την rom που έχεις από πάνω χωρίς να φλασαρεις κάποια από αυτές τις εφαρμογές που σου δίνουν δικαιώματα root.

 

Άσχετο, αλλά προχθές ανακάλυψα τυχαία ότι το ξυπνητήρι δουλεύει και με απενεργοποιημενη την συσκευή. Κάτι που το συνάντησα και σε Xiaomi παλιότερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το reading mode κάνει ασπρόμαυρη την οθόνη, προσπαθεί να μιμηθεί χαρτί/e-ink screen για πιο ξεκούραστο διάβασμα

Πάντως μου κάνει εντύπωση που εδώ και 2 μέρες που ρώτησες δεν έκανες ένα απλό google search για να το βρεις:P

Εμενα μου κανει μεγαλυτερη εντυπωση που απαντας χωρις να το εχεις οντως λειτουργησει στο κινητο.. Ειπα και παραπανω οτι δε παρατηρω καμια διαφορα μεταξυ των δυο modes.. Αν γινοταν ασπρομαυρη η οθονη, προφανως και θα το καταλαβαινα..
Link to comment
Share on other sites

Την περνάς πάλι από πάνω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πώς την περνάω ? Και μετά θα είναι χωρις ροοτ και χωρις custom recovery και τα σχετικά ?

Link to comment
Share on other sites

Για τους samsung wannabes, καλό είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς την περνάω ? Και μετά θα είναι χωρις ροοτ και χωρις custom recovery και τα σχετικά ?
Για το twrp δεν είμαι σίγουρος. Ίσως θα πρέπει από τον οδηγό στο link πιο πάνω να κατεβάσεις και να φλασαρεις τον μαμά recovery.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το twrp χάνεται μόλις φλασαρεις τη μαμά ρομ.

Μπορείς ομως αφου φλασαρεις μαμα ρομ να ξαναφλασαρεις καπακια το twrp.img και να έχεις twrp απευθείας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να το είδα εδώ

Ενας Ινδός επισκέφθηκε την

...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει μεγαλυτερη εντυπωση που απαντας χωρις να το εχεις οντως λειτουργησει στο κινητο.. Ειπα και παραπανω οτι δε παρατηρω καμια διαφορα μεταξυ των δυο modes.. Αν γινοταν ασπρομαυρη η οθονη, προφανως και θα το καταλαβαινα..
Και όμως έχει δίκιο, γίνετε ασπρόμαυρη στο reading mode....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5T: Τι περιμένουμε από το ανανεωμένο μοντέλο

 

Το OnePlus 3 ήταν ένα εξαιρετικό τηλέφωνο σε πολύ καλή τιμή, που κυκλοφόρησε τον Ιούνιο του 2016. Λίγους μήνες αργότερα όμως, συγκεκριμένα τον Νοέμβριο του ίδιου έτους, η OnePlus κυκλοφόρησε την αναβαθμισμένη έκδοση, το OnePlus 3T. Το τηλέφωνο είχε ουσιώδεις βελτιώσεις, αλλά και υψηλότερη τιμή.

 

Φέτος, η OnePlus κυκλοφόρησε το καταπληκτικό OnePlus 5, ενώ η εταιρεία πριν μερικές ημέρες ενημέρωσε ότι θα ανακοινώσει και νέο μοντέλο για φέτος, το οποίο πιθανότατα θα είναι το OnePlus 5T (αν όχι το OnePlus 6). Τι περιμένουμε λοιπόν από το νέο τηλέφωνο;

 

Οθόνη

Πιθανότατα να δούμε μεγαλύτερη οθόνη από αυτήν των 5,5" του OP5, η οποία λογικά θα κινηθεί στο πλαίσιο που προστάζει η μόδα τελευταία με τις 18:9 οθόνες, ενώ θα φτάσουμε τις 6 ίντσες.

Κάποια ελαχιστοποίηση των bezels σε συνδυασμό με το μεγαλύτερο ύψος της συσκευής, θα διατηρήσουν τις διαστάσεις κοντά σε αυτές της αρχικής συσκευής, αυξάνοντας την αναλογία οθόνης-σώματος. Επίσης είναι πολύ πιθανό, το νέο OnePlus 5T να μοιάζει εμφανισιακά με το Vivo X20, ένα τηλέφωνο που έχει κυκλοφορήσει στην Κίνα. Η Vivo και η OnePlus ανήκουν στην BBK Electronics Corporation και εικάζεται ότι το Χ20 αποτέλεσε ένα... τεστ για το OnePlus 5T.

 

Χωρίς Κουμπιά

Το OP5 διαθέτει στο μπροστινό κάτω μέρος αισθητήρα αποτυπωμάτων που λειτουργεί παράλληλα ως home button. Είναι πολύ πιθανό να το δούμε να αφαιρείται στη νέα έκδοση για να κάνει χώρο για την οθόνη, ενώ οι λειτουργίες αυτών των σημείων θα αντικατασταθούν από on-screen κουμπιά. Επιπρόσθετα έχει διαρρεύσει και μια εικόνα, η οποία ενισχύει την παραπάνω υπόθεση.

 

Αισθητήρας Αποτυπωμάτων

Από τη στιγμή που θα φύγει ο αισθητήρας αποτυπωμάτων, είναι πολύ πιθανό να μεταφερθεί στο πίσω μέρος, σε ένα σημείο που θα βολεύει τον δείκτη του χρήστη. Θα είναι πολύ χρήσιμο επίσης, αν η OnePlus καταφέρει να χρησιμοποιήσει τον αισθητήρα και για άλλες χρήσεις, όπως gestures και swipes.

 

Ξεκλείδωμα μέσω του προσώπου σας

Μπορεί ακόμα να μην έχει εμφανιστεί ένα τηλέφωνο που θα χρησιμοποιεί άρτια το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό, τουλάχιστον όσο άρτια χρησιμοποιείται ο αισθητήρας αποτυπωμάτων, όμως ίσως τελικά θα είναι η OnePlus αυτή που θα τα καταφέρει.

 

Υψηλότερη τιμή

Είναι σχεδόν βέβαιο ότι το νέο μοντέλο θα είναι ακριβότερο από το OnePlus 5, πιθανότατα κατά 50 ευρώ ή κάτι τέτοιο, όπως ήταν αντίστοιχα και το OnePlus 3 από το 3Τ. Φυσικά, αν έχει τις αναμενόμενες βελτιώσεις, που αναφέραμε παραπάνω, τότε σίγουρα θα μιλάμε για ένα τηλέφωνο που θα αξίζει τα χρήματά του.

 

http://www.zougla.gr/technology/phones-camera/article/oneplus-5t-ti-perimenoume-apo-to-ananeomeno-montelo

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το 5τ τελικά

Αν ειναι δήλωση, που?

Αν είναι ερώτηση και ξέχασες το ερωτηματικό, όχι είναι η απάντηση...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζουμε να βαλουν ois στην καμερα και να την βελτιώσουν. Πιστευω μονο εκει ειναι το αδύναμο σημείο του.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι δήλωση, που?

Αν είναι ερώτηση και ξέχασες το ερωτηματικό, όχι είναι η απάντηση...

https://m.gsmarena.com/oneplus_5t_images_and_tagline_surface-news-27863.php

 

 

Είσαι και παλιός

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος πλεον κι εγω του 5 εδω και 2 εβδομαδες, μου το εφεραν απο ΗΠΑ, οποτε μου βγηκε νορμαλ τιμη, γυρω στα 100 ευρω κατω απο το Ευρωπαϊκο.

Πρωτες εντυπωσεις : αψογο σε ολα του, δεν εχω καποιο παραπονο, παει σφαιρα, καμερα εμενα με ικανοποιει πληρως, πιασιμο στο χερι και design ειναι μια χαρα και απο αυτονομια επισης κανενα παραπονο (μια μερα τη βγαζει ανετοτατα και εχω καταφερει και δυο). Το dash charge το δοκιμασα (αγορασα ανταπτορα για την πριζα) και βολευει, μιας και μεσα σε μιση ωρα εχεις μισογεματο κινητο.

 

Να πω οτι εχω ξενερωσει απιστευτα βεβαια με την προαναγγελια του 5Τ. Αποτελει πληρη απαξιωση (μπορει και να συνεχισει η υποστηριξη, αλλα και παλι, ειναι απαξιωση) ενος προϊοντος που δεν εχει κλεισει καλα 5 μηνες κυκλοφοριας.

 

Οταν τα κινητα εχουν φτασει να κανουν 900 ευρω (apple-samsung-pixel) και η Οneplus το πουλαει 500, με κορυφαια χαρακτηριστικα, το δεχομαι και ας ηθελαν μερικοι να το πουλαει 200 ευρω. Ομως οταν μεσα σε 5 μηνες βγαζει αλλο, αυτοματως, τα 500 ευρω που σε χρεωσε, ειναι σαν 700, γιατι εχει χασει τη μεταπωλητικη του αξια κατακορυφα. Γιατι αν σε ενα χρονο θες να το δωσεις ( δεν σκοπευω, αλλα λεμε τωρα), θα εχεις στην πλατη σου αλλα 2 πιο προηγμενα μοντελα (αν εχει βγει και το 6).

 

Anyway, καταγκιοζιλικια στο βωμο του κερδους.

Link to comment
Share on other sites

Το 5Τ σαν hardware είναι ακριβώς το ίδιο με το 5 εκτός της διαγωνίου και του δακτυλικού αποτυπώματος που πήγε από πίσω (αν φυσικά τα χαρακτηριστικά που αναφέρει το gsmarena επαληθευτούν). Οπότε δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα απαξίωσης του 'απλού' 5. Προσωπικά δεν θα σκεφτόμουν να το αλλάξω με το 5Τ λόγο μεγέθους και θέσης δακτυλικού αποτυπώματος. Δεν με βολεύουν καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Το 5Τ σαν hardware είναι ακριβώς το ίδιο με το 5 εκτός της διαγωνίου και του δακτυλικού αποτυπώματος που πήγε από πίσω (αν φυσικά τα χαρακτηριστικά που αναφέρει το gsmarena επαληθευτούν). Οπότε δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα απαξίωσης του 'απλού' 5. Προσωπικά δεν θα σκεφτόμουν να το αλλάξω με το 5Τ λόγο μεγέθους και θέσης δακτυλικού αποτυπώματος. Δεν με βολεύουν καθόλου.

 

Αν παραμεινει το hardware ναι, αλλα και η αλλαγη οθονης, hardware ειναι κι αυτο και οσο να'ναι αξιζει μια μεγαλη οθονη (εκει ειναι η ταση κιολας). Δηλαδη κι εμενα με βολευει το δαχτυλικο αποτυπωμα, αλλα θα το θυσιαζα για μια μεγαλη οθονη π.χ. Ειναι λοιπον σα να σου λενε : ειχαμε την τεχνολογια ετοιμη, βγαλαμε ενα κινητο να το παρουν οσοι ειναι να το παρουν με την "παλια " τεχνολογια με τα bezels και τωρα εμφανιζουμε το "καινουριο". Αυτο αραγε θα εχει αδιαβροχοποιηση;

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδη είμαι και "παλιός", δεν εμπιστευομαι τέτοιες ειδήσεις

Οπότε, next time που θα πεις "βγηκε το 5Τ τελικά", δώσε το Link της πραγματικής συσκευής...

Μεχρι τότε, όλα είναι μπουρδες - να θυμίσω τα ΑΣΤΟΧΑ renders (ΟΡ5) που δόθηκαν μέχρι την κυκλοφορία του 5αριου...?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικο μου απο gearbest. Ξενερωσα για ενω η συσκευασια ηταν ατσαλακωτη μεσα σε μπαλονακια, το κινητο ειχε γρατσουνια στο τζαμι της καμερας. Να το στειλω πισω αποκλειεται περιμενα 45 μερες. Οποτε ειμαι σε επικοινωνια με το gearbest μεχρι τωρα μου δινουν 5 ευρο ποντους αλλα ζητησα τουλάχιστον 10.Επισης το logo ειναι σαν ξεβαμενο. Υποψιαζομαι οτι οσοι τα στειλαν πισω λογω jellyeffect τα εδωσε η one plus στο gearbest.Ξενερωρα λιγο αλλα πληρωσα 325 οχι 470 που κανει στο επισημο site. Δευτερο ξενερωμα σε λιγο θα βγει το 5t. Το κινητο ειναι ακαριαια γρηγορο. Στην οθονη παρατηρω το jelly effect το οποιο με εμενα με ενοχλει. Η οθονη απο το s7 μου φαινεται καλυτερη. Φορτιζει πολυ γρηγορα..09f86d6e3b15a63240ccbe2ba7519a45.jpg0ba60770ef8a35bd90af1fe180ee4202.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Από το Oppomart, το κατεβάσανε

 

http://i65.tinypic.com/54er15.jpg

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Επειδη είμαι και "παλιός", δεν εμπιστευομαι τέτοιες ειδήσεις

Οπότε, next time που θα πεις "βγηκε το 5Τ τελικά", δώσε το Link της πραγματικής συσκευής...

Μεχρι τότε, όλα είναι μπουρδες - να θυμίσω τα ΑΣΤΟΧΑ renders (ΟΡ5) που δόθηκαν μέχρι την κυκλοφορία του 5αριου...?

Δεν είναι καθόλου μπούρδες

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...