Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ntropic να σαι καλά για την πρόταση.Είναι ό,τι καλύτερο είχα έως σήμερα και εγώ ναι ΔΕΝ τα αλλάζω.Βέβαια δεν έχω weststone που κοστίζουν όσο το IPOD touch μόνο του για να κάνω τη σύγκριση αλλά μπορώ μετα βεβαιότητας να πω πως είναι ΜΑΚΡΑΝ ανώτερα και από τα PHILIPS SHE9621 και από καποια SONY MDR in ear που είχα και από τα ακουστικά του IPOD και από τα ακουστικά του LG ARena..

 

Μόνο πρόβλημα είναι ότι άρχισε και βγαίνει το αριστερό earbud(το λαστιχάκι τελος πάντων) και φοβάμαι μην το χάσω και απ΄ό,τι έχω καταλάβει όλα τα λεφτά σε αυτά τα ακουστικά είναι τα foam-buds τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχα όχι δεν τα ανταλλαζω. Έστειλα τα westone σε έναν που φτιάχνει custom tips γιατί αυτά που είχα φτιάξει δεν μου καθοντουσαν καλά στο αυτί, επειδή όμως χρησιμοποιώ το μετρό-ηλεκτρικό 3 ώρες την ημέρα δεν θα την πάλευαν χωρίς ακουστικα.

Έτσι αγόρασα τα uhp306! Η ηχητική υπογραφή τους προσεγγίζουν αυτη των westone! Με μια μικρή ματιά θα πω ότι ο ήχος ακούγεται ρηχος και όχι τόσο γεμάτος σε σχέση με τα westone όπως επίσης το soundstage είναι πιο μικρό, ειδικά στο βάθος. τα πρίμα των westone έχουν μεγαλύτερο εβρος, τα μεσαία είναι πιο ζωντανά ειδικά η κιθάρα, το μπάσο από την άλλη έχει περίπου την ίδια ποσότητα με καλύτερο όμως των westone να είναι πιο αναλυτικό να φτάνει λίγο πιο χαμηλά αλλά είναι πιο 'κρυο'. Σε γενικές γραμμές τα westone έχουν μια ζωντάνια και γεμάτο ήχο που δεν έχω ακούσει από αλλά ακουστικά, αυτές είναι οι εντυπώσεις μου σε σύγκριση αλλά χρησιμοποίησα τα custom tips. Παράδειγμα το συγκρότημα therion απλά ακούγεται ασυγκριτα καλύτερα στα westone, ενώ σε μερικά pop κομμάτια δεν υπάρχουν μεγάλες διάφορες!

Εκτενής review θα κάνω όταν έχω τέλειο fit στα westone και όταν έχουν στρώσει τα 306

Edited by Godfavor777
Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Χαχα όχι δεν τα ανταλλαζω. Έστειλα τα westone σε έναν που φτιάχνει custom tips γιατί αυτά που είχα φτιάξει δεν μου καθοντουσαν καλά στο αυτί, επειδή όμως χρησιμοποιώ το μετρό-ηλεκτρικό 3 ώρες την ημέρα δεν θα την πάλευαν χωρίς ακουστικα.

Έτσι αγόρασα τα uhp306! Η ηχητική υπογραφή τους προσεγγίζουν αυτη των westone! Με μια μικρή ματιά θα πω ότι ο ήχος ακούγεται ρηχος και όχι τόσο γεμάτος σε σχέση με τα westone όπως επίσης το soundstage είναι πιο μικρό, ειδικά στο βάθος. τα πρίμα των westone έχουν μεγαλύτερο εβρος, τα μεσαία είναι πιο ζωντανά ειδικά η κιθάρα, το μπάσο από την άλλη έχει περίπου την ίδια ποσότητα με καλύτερο όμως των westone να είναι πιο αναλυτικό να φτάνει λίγο πιο χαμηλά αλλά είναι πιο 'κρυο'. Σε γενικές γραμμές τα westone έχουν μια ζωντάνια και γεμάτο ήχο που δεν έχω ακούσει από αλλά ακουστικά, αυτές είναι οι εντυπώσεις μου σε σύγκριση αλλά χρησιμοποίησα τα custom tips. Παράδειγμα το συγκρότημα therion απλά ακούγεται ασυγκριτα καλύτερα στα westone, ενώ σε μερικά pop κομμάτια δεν υπάρχουν μεγάλες διάφορες!

Εκτενής review θα κάνω όταν έχω τέλειο fit στα westone και όταν έχουν στρώσει τα 306

 

Πιστεύω ότι θα βελτιωθούν και οι μεσαίες και οι πρίμες μετά από καμιά 10ρια μέρες χρήσης.Εμένα στην αρχή οι μεσαίες τους μου φάνηκαν πολύ αδύναμες και τα πρίμα πολύ ρηχά.Πλέον οι μεααίες έχουν ανέβει θεαματικά με αποτέλεσμα να ισορροπούν με τα καλά και στιβαρά μπάσσα ενώ τα πρίμα στέκουν σε λογική και διακριτή απόσταση από τις μεσαίες συχνότητες.

 

Πραγματικά θα ήθελα να ακούσω ένα πολυ ακριβό σετ για να μπορέσω να καταλάβω αν αξίζουν τον κόπο οι πακτωλοί ευρώ που κοστίζουν.Δεν μιλώ για τα Weststone που έχω διαβάσει τα καλύτερα αλλά για μια τεράστια γκάμα που κυμαίνεται πάνω από τα 100-150 ευρώ.Δεν ξέρω αν στην πράξη αξίζουν αυτά τα χρήματα.Πόσο μάλλον κάποια σετ που κοστίζουν ακόμη και παραπάνω από το ίδιο το..IPOD!

 

 

Επ ευκαιρία αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω αυτό το griffin audio adaptor με το μικροφωνάκι γιατί αφενός στο eclick εξαντλήθηκε και αφετέρου τους ξέχεσα κανονικά και δεν θα ήταν ό,τι καλύτερο να γλείψω εκεί που κατούρησα.

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Χαχα όχι δεν τα ανταλλαζω. Έστειλα τα westone σε έναν που φτιάχνει custom tips γιατί αυτά που είχα φτιάξει δεν μου καθοντουσαν καλά στο αυτί, επειδή όμως χρησιμοποιώ το μετρό-ηλεκτρικό 3 ώρες την ημέρα δεν θα την πάλευαν χωρίς ακουστικα.

 

Οκ,δικο μου το λαθος-ειδα το reshell για resell :fool:,:lol:

 

 

 

 

Jays launching seven new products

 

 

http://www.jays.se/press/2010/jays-launching-seven-new-products.html

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος που γνωρίζει αν μπορώ να βάλω ακουστικά ''ψείρες'' ή οποιαδήποτε άλλα προοριζόμενα για IPOD σε ΗIFI. Θα ''σκάσουν''; Πρέπει να έχουν κάποια συγκεκριμένη ευαισθησία μικρότερη ώστε να μην έχω πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος που γνωρίζει αν μπορώ να βάλω ακουστικά ''ψείρες'' ή οποιαδήποτε άλλα προοριζόμενα για IPOD σε ΗIFI. Θα ''σκάσουν''; Πρέπει να έχουν κάποια συγκεκριμένη ευαισθησία μικρότερη ώστε να μην έχω πρόβλημα;

 

Αυτό δεν εξαρτάται και από την ένταση?

Γιατί να σκάσουν? Απλά, αν δείς ότι αρχίζουν να τρίζουν, κατέβασε λίγο το volume

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει κάποιος που γνωρίζει αν μπορώ να βάλω ακουστικά ''ψείρες'' ή οποιαδήποτε άλλα προοριζόμενα για IPOD σε ΗIFI. Θα ''σκάσουν''; Πρέπει να έχουν κάποια συγκεκριμένη ευαισθησία μικρότερη ώστε να μην έχω πρόβλημα;

 

Το μέγεθος που χρειάζεσαι δεν είναι η ευαισθησία (των ακουστικών), αλλά μέχρι πόσσα mW (milli Watt, 1 milli Watt = 10^-3 Watt= 0,001 Watt) ηλεκτρικό σήμα μπορούν να "σηκώσουν" τα ακουστικά σου και φυσικά μέχρι πόσσα mW "δίνει" στην έξοδο της ενισχυτικής βαθμίδας για τα ακουστικά το στερεοφωνικό συγκρότημα (ή ο ενισχυτής) στο οποίο θα τα συνδέσεις.

Εάν η δεύτερη τιμή είναι μεγαλύτερη απο την πρώτη πρέπει να προσέχεις την ένταση των ακροάσεών σου ...

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος που χρειάζεσαι δεν είναι η ευαισθησία (των ακουστικών), αλλά μέχρι πόσσα mW (milli Watt, 1 milli Watt = 10^-3 Watt= 0,001 Watt) ηλεκτρικό σήμα μπορούν να "σηκώσουν" τα ακουστικά σου και φυσικά μέχρι πόσσα mW "δίνει" στην έξοδο της ενισχυτικής βαθμίδας για τα ακουστικά το στερεοφωνικό συγκρότημα (ή ο ενισχυτής) στο οποίο θα τα συνδέσεις.

Εάν η δεύτερη τιμή είναι μεγαλύτερη απο την πρώτη πρέπει να προσέχεις την ένταση των ακροάσεών σου ...

 

Ναι, αυτό που λες το γνώριζα εξ'εμπειρίας γιατί μου έτυχε να κάψω ακουστικά που δεν άντεχαν προφανώς τα watt του HIFI μου.Ούτε λίγο ούτε πολύ δηδ μου λες ότι αν δεν τσιτάρω την ένταση δεν θα χω πρόβλημα με οποιαδήποτε ακουστικά σε οποιοδήποτε ηχοσύστημα. Αυτό με συμφέρει αφού γενικά δεν αρέσκομαι σε μεγάλες εντάσεις έτσι κι αλλιώς.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άσχετο(μη βαράτε αλλά εδώ μέσα έχω διαπιστώσει ότι έχουν μαζευτεί οι πλέον σχετικοί στον ήχο για να εμπιστευτώ)αναφορικά με την αγορά mp3 player μέχρι 100ευρώ.

 

Ποιό από τα παρακάτω προτιμάτε;

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/3828502/art/creative/mp3-player-zen-x-fi2-8-gb.html

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/3740578/art/sony/multimedia-player-nwz-e44.html

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/3617015/art/samsung/mp3-player-r-play-yp-r0jc.html

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις.

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Διορθωσε τα links,αλλιως δεν μπορουμε να κανουμε κατι:p

 

 

Ειναι για σενα?Το λεω γιατι ειχα την εντυπωση πως ειχες itouch.Οπως και να χει αφου ουτως η αλλως δε θα παρεις to Χαρι ή το S9 μ'αυτα τα λεφτα,γιατι δεν παιρνεις ενα Clip ή ενα Fuze?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Διορθωσε τα links,αλλιως δεν μπορουμε να κανουμε κατι:p

 

 

Ειναι για σενα?Το λεω γιατι ειχα την εντυπωση πως ειχες itouch.Οπως και να χει αφου ουτως η αλλως δε θα παρεις to Χαρι ή το S9 μ'αυτα τα λεφτα,γιατι δεν παιρνεις ενα Clip ή ενα Fuze?

 

Όχι βέβαια! Ησύχασε το κεφάλι μου με το Touch δόξα τον Πανάγαθο και είμαι απείρως ευχαριστημένος! Το προορίζω για δώρο στα γενέθλια της αδελφής μου και δεν μπορώ να διαθέσω πάνω από 100 ευρώ. :D

 

Μισό να δώ τi λαλακία έκανα στα λινκς....:lol:

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Διορθωσε τα links,αλλιως δεν μπορουμε να κανουμε κατι:p

 

 

Ειναι για σενα?Το λεω γιατι ειχα την εντυπωση πως ειχες itouch.Οπως και να χει αφου ουτως η αλλως δε θα παρεις to Χαρι ή το S9 μ'αυτα τα λεφτα,γιατι δεν παιρνεις ενα Clip ή ενα Fuze?

 

Τα διόρθωσα.:rolleyes:

 

Αν θέλεις και μπορείς γίνε πιο συγκεκριμένος για το Fuze & Clip

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η "εναλλακτικη" μου προταση ειναι το Sansa Clip+,που δεχεται και καρτες microSDHC

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/3903010/art/sandisk/mp3-player-radio-fm-sansa.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyNjY2MTQ1MDI7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk=

 

Στα συν του:εξαιρετικος ηχος(θεωρειται γενικα giant killer),μικρο μεγεθος,υποστηριξη πολλων formats,(πολυ) χαμηλη τιμη

Στα πλην του:πολυ μικρη μονοχρωμη οθονη,λιγοστες mmdia δυνατοτητες.Επισης,χωρις να ξερω την ηλικια της αδερφης σου,ενδεχομενως να της φανει λιγο σαν παιδικο παιχνιδι λογω κατασκευης και υλικων.

 

Ομως μπορεις να το συνδυασεις με καποια bling-bling ακουστικα,π.χ http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=8393,για ενα ολοκληρωμενο πακετο

 

το Fuze,http://www.pixmania.gr/gr/gr/2992864/art/sandisk/mp3-player-sansa-fuze-fm.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyNjY2MTUzMzI7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk= ειναι στην ουσια ιδιο με το clip+,απλα διαθετει μεγαλυτερη εγχρωμη οθονη,αναπαραγει φωτογραφιες και βιντεο και ειναι αναμενομενα ακριβοτερα.

 

Αλλιως απο αυτα που προτεινεις,εχω ακουσει μονο το Sony και το Creative,σε συνθηκες...Μedia Markt και προτεινω το Sony απο πλευρας ηχου,και υποκειμενικα,εμφανισης.Κι ακουστικα uhp 306,φυσικα ;)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η "εναλλακτικη" μου προταση ειναι το Sansa Clip+,που δεχεται και καρτες microSDHC

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/3903010/art/sandisk/mp3-player-radio-fm-sansa.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyNjY2MTQ1MDI7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk=

 

Στα συν του:εξαιρετικος ηχος(θεωρειται γενικα giant killer),μικρο μεγεθος,υποστηριξη πολλων formats,(πολυ) χαμηλη τιμη

Στα πλην του:πολυ μικρη μονοχρωμη οθονη,λιγοστες mmdia δυνατοτητες.Επισης,χωρις να ξερω την ηλικια της αδερφης σου,ενδεχομενως να της φανει λιγο σαν παιδικο παιχνιδι λογω κατασκευης και υλικων.

 

Ομως μπορεις να το συνδυασεις με καποια bling-bling ακουστικα,π.χ http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=8393,για ενα ολοκληρωμενο πακετο

 

το Fuze,http://www.pixmania.gr/gr/gr/2992864/art/sandisk/mp3-player-sansa-fuze-fm.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyNjY2MTUzMzI7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk= ειναι στην ουσια ιδιο με το clip+,απλα διαθετει μεγαλυτερη εγχρωμη οθονη,αναπαραγει φωτογραφιες και βιντεο και ειναι αναμενομενα ακριβοτερα.

 

Αλλιως απο αυτα που προτεινεις,εχω ακουσει μονο το Sony και το Creative,σε συνθηκες...Μedia Markt και προτεινω το Sony απο πλευρας ηχου,και υποκειμενικα,εμφανισης.Κι ακουστικα uhp 306,φυσικα ;)

 

 

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις! Εννοείται ότι με ακουστικά UHP306. Θα πάρω κι άλλο ζευγάρι στην επόμενη παραγγελία μαζί με τα UHP405(στα οποία το μόνο που με προβληματζει είναι η έξτρα μπαταρία...Τι τη θέλανε;;):lol:

 

Έχεις δίκιο στο ότι παρέλειψα να σου πω ότι είναι μεγάλη(ήτοι 27 χρονών) και θα ήθελα μία συσκευή να είναι εκεί στα 8 giga (ή και περισσότερο ει δυνατόν)και σχετικά καλή σε λειτουργίες.

 

Το ZEn μου αρέσει αλλά φοβάμαι μήπως είναι ψιλοαπαράδεκτο σε κατασκευή και σε touch sensitvity.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να πάρω ακουστικά ψείρες για να αντικαταστήσω αυτά του Ipod nano 5th και του w995i μέχρι 50ευρώ.Να πάρω κάποια από τα UHP306 , UHP336 , CX-400 II (ποιο από αυτα;) ή προτείνετε κάποιο άλλο;Θα δω διαφορά απο αυτά που έχω τώρα; Edited by xray2201
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να πάρω ακουστικά ψείρες για να αντικαταστήσω αυτά του Ipod nano 5th και του w995i μέχρι 50ευρώ.Να πάρω κάποια από τα UHP306 , UHP336 , CX-400 II (ποιο από αυτα;) ή προτείνετε κάποιο άλλο;Θα δω διαφορά απο αυτά που έχω τώρα;

 

Φίλε τα 306 είναι εκπλήκτικά! Σήμερα να φανταστείς παρέλαβα δεύτερο ζευγάρι....

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά; NTROPIC τι λες τελικά;

 

Βρήκα και αυτό:

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/3617014/art/samsung/mp3-player-r-play-yp-r0jc.html

 

 

Κοιταξε,σ'αυτη την κατηγορια τιμης ουτε τα features(που δε λειπουν),ουτε η ποιοτητα ηχου(ανω του μεσου ορου) διαφοροποιουν ουσιαστικα τους "αντιπαλους".Οποτε αυτο που θα βαρυνει στην επιλογη σου ειναι το user interface και ειδικοτερα η χρηση μεσω αφης.Σιγουρα το ZEN δεν ειναι itouch,αλλα μπορεις να παρεις μια ιδεα για το UI(υποστηριζει και gestures!)

 

 

Επισης το ZEN φαινεται να εχει καλυτερες προδιαγραφες για αναπαραγωγη βιντεο(μεγεθος οθονης,υποστηριζομενα προτυπα κτλ)Ακομη βλεπω οτι ερχεται με τα EP 630 ,οποτε δε θα χρειαστει να ξοδευτεις για επιπλεον ακουστικα.

 

 

Σιγουρα ειναι η πιο ολοκληρωμενη και "εντυπωσιακη" επιλογη,αλλα απαιτει εξοικειωση απο την πλευρα του χρηστη.

 

 

Θα δω διαφορά απο αυτά που έχω τώρα;

 

 

γι αυτο μπορεις να εισαι βεβαιος ;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τα 306 που έχω αγοράσει είναι λίγο άβολα στην αρχή. Σημ. δεν έχω φορέσει ξανά in-ear.

Από ήχο τώρα που έστρωσαν, είναι αρκετά καλά για τα χρήματά τους!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε,σ'αυτη την κατηγορια τιμης ουτε τα features(που δε λειπουν),ουτε η ποιοτητα ηχου(ανω του μεσου ορου) διαφοροποιουν ουσιαστικα τους "αντιπαλους".Οποτε αυτο που θα βαρυνει στην επιλογη σου ειναι το user interface και ειδικοτερα η χρηση μεσω αφης.Σιγουρα το ZEN δεν ειναι itouch,αλλα μπορεις να παρεις μια ιδεα για το UI(υποστηριζει και gestures!)

 

 

Επισης το ZEN φαινεται να εχει καλυτερες προδιαγραφες για αναπαραγωγη βιντεο(μεγεθος οθονης,υποστηριζομενα προτυπα κτλ)Ακομη βλεπω οτι ερχεται με τα EP 630 ,οποτε δε θα χρειαστει να ξοδευτεις για επιπλεον ακουστικα.

 

 

Σιγουρα ειναι η πιο ολοκληρωμενη και "εντυπωσιακη" επιλογη,αλλα απαιτει εξοικειωση απο την πλευρα του χρηστη.

 

 

Παρήγγειλα το Sony γιατί πλησίασαν οι μέρες αφενός και αφετέρου-δεδομένο ότι δεν μπορούμε να απαιτούμε συσκευή τύπου iphone σε αυτά τα λεφτά- προέχει η ποιότητα ήχου και το συγκεκριμένο έρχεται με ενσωματωμένο τσιπάκι εξισορρόπησης ήχου.Εκτός του ότι πλησίασαν οι μέρες, το ΖΕΝ στην εγχώρια αγορά πωλείται γύρω στα 130 ευρω(ποσό απαγορευτικό) οπότε θα αναγκαζόμουν να το πάρω από pixmania και δεν θα προλάβαινα τα γενέθλια....

 

Πήρα αυτό: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.502471&u=SONY-NWZ-E444/R-8GB-RED

 

Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ για όλα φίλε μου.Με έχεις βοηθήσει πάρα πολύ σε πολλά επίπεδα και το εκτιμώ βαθύτατα.

 

Παρεπιπτώντος σήμερα πήρα το δεύτερο ζευγάρι 306 μαζί με τα 307(μόλς 10 ευρώ) που τα ήθελα για το τρέξιμο. Δεν φαντάζεσαι κι αυτά πόσο καλά είναι....Τρέχεις και δεν αντιλαμβάνεσαι ότι φοράς κάτι, δεν σε ενοχλεί και σαν ποιότητα ήχου είναι απλά απίστευτα σε αυτή την κατηγορία (την airfit)

 

Επόμενη αγορά τώρα τα UHP405 για τον υπολογιστή και για ταινίες.....Ξέρεις τι ρόλο παίζει αυτή η μπαταρία ΑΑΑ που έχουν; Χωρίς αυτή δεν δουλεύουν; Είναι αρκετά αποθαρρυντικό χαρακτηριστικό αυτό κατά τη γνώμη μου...

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε σε πρόλαβα, αλλά κατά τη γνώμη μου έκανες την καλύτερη επιλογή. Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει από τις καλύτερες ποιότητες για την κατηγορία του ενώ έχει και πολύ καλύ αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιλογη εκανες,ευχομαι καλες ακροασεις στην αδερφη σου!

Βεβαια,μη χασεις την ευκαιρια να το ακροαστεις κι εσυ προσωπικα και να συγκρινεις την ηχητικη σχολη της Sony με αυτη της Apple

 

Τωρα τα UHP405,δεν τα χω υποψιν μου.Λογικα θα περιλαμβανουν καποιο DSP που θα εφαρμοζει τα εφε του SRS WOW στον ηχο,κι αυτο το DSP ειναι που θα τροφοδοτει η μπαταρια.Εικαζω πως θα μπορεις να παρακαμψεις αυτη την επεξεργασια του ηχου με καποιο διακοπτη και να τα χρησιμοποιησεις χωρις μπαταρια

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη επιλογη εκανες,ευχομαι καλες ακροασεις στην αδερφη σου!

Βεβαια,μη χασεις την ευκαιρια να το ακροαστεις κι εσυ προσωπικα και να συγκρινεις την ηχητικη σχολη της Sony με αυτη της Apple

 

Τωρα τα UHP405,δεν τα χω υποψιν μου.Λογικα θα περιλαμβανουν καποιο DSP που θα εφαρμοζει τα εφε του SRS WOW στον ηχο,κι αυτο το DSP ειναι που θα τροφοδοτει η μπαταρια.Εικαζω πως θα μπορεις να παρακαμψεις αυτη την επεξεργασια του ηχου με καποιο διακοπτη και να τα χρησιμοποιησεις χωρις μπαταρια

 

Ελπίζω και γω πως είναι καλή η τελική μου επιλογή.Στην τελική μου απόφαση συνέβαλε και το ότι ήμουν κάτοχος ενός παλιού sony walkman(NW A-1000) το οποίο είχε πολύ καλό ήχο παρά τα 'κόμπελξ' με το βαρύ και δύσχρηστο πρόγραμμα μεταφροάς μουσικής που έμαθα με χαρά πως πλέον δεν υπάρχει απλοποιώντας κατά πολύ τη διαδικασία 'φόρτβσης' μουσικής.

 

Δεν φαντάζεσαι πόσο θέλω να αντιπαραβάλλω το ηχητικό αποτέλεσμα του Itouch με το sony walkman......Μάθε επίσης, πως θα είσαι από τους πρωτους(μαζί με όσους παρακολουθούν το φόρουμ) που θα μάθει τις εντυπώσεις μου αυτές! :D

 

 

Χρειάζομαι ακουστικά για τον υπολογιστή καθώς χρησιμοποιώ ένα ζευγάρι άθλια philips κυριολεκτικά του καλαθιού(!) που μάλιστα τελευταία άρχισαν και παρουσιάζουν διαλείψεις λόγω του ευτελέστατου καλωδίου τους. Παράλληλα, βλέπω και είμαι πλέον πεπεισμένος για την ποιότητα και την αξιοπιστία της Altec Lansing(στα ακουστικά τουλάχιστον) και θέλω να πάρω ένα ζευγάρι αξιοπρεπές να ησυχάσω. Κι εγώ φαντάζομαι πως η μπαταρία θα προσδίδει αυτό το extra surround feature και θα λειτουργούν και χωρίς αυτήν.Μου φαίνεται πως και αυτό στην πράξη θα το μάθουμε τελικά......:happy:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε σε πρόλαβα, αλλά κατά τη γνώμη μου έκανες την καλύτερη επιλογή. Το συγκεκριμένο μοντέλο έχει από τις καλύτερες ποιότητες για την κατηγορία του ενώ έχει και πολύ καλύ αυτονομία.

 

Σ ευχαριστώ πολύ! Είσαι κάτοχος να φανταστώ;

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά της Altec Lansing είναι του έιδους soundmagic? value for money δηλαδή?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...