Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως δεν τα έχω βρει κάπου αλλού, πέρα από τα καταστήματα στο λινκ του Godfavor777. Και εγώ ενδιαφέρομαι να τα παραγγείλω κάποια στιγμή.
.

Μακαρι ν αξίζει τον κόπο κ το χρήμα. Με ανησυχεί που είναι φτηνά κ Ρωσικά.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, τι στο διάολο, όλοι στο headfi κάνουν λάθος; Πάντως και εγώ όταν έμαθα για αυτά, μου ήρθε στο μυαλό τα ρώσικα αυτοκίνητα.:lol:

 

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ! lol Ελπίζω να μην τα αγοράσουμε και μόλις τα φορέσουμε πάιξει καμιά μπαλαλάικα μέσα στ' αφτιά μας! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα καθυστερήσω λίγο την αγορά τους. Άλλωστε τα uhp306 όσο στρώνουν, τόσο καλύτερα γίνονται. Άλλαξα και τα tips, βελτιώνοντας αρκετά τον ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα καθυστερήσω λίγο την αγορά τους. Άλλωστε τα uhp306 όσο στρώνουν, τόσο καλύτερα γίνονται. Άλλαξα και τα tips, βελτιώνοντας αρκετά τον ήχο.

 

Έβαλες κάποιο άλλο ζευγάρι που ταιριάζει ή κάποιο από αυτά που περιλαμβανόταν στη συσκευασία; Δεν θέλω να τα αλλάξω γιατί αυτά τα tips είναι διπλά και έχω την εντύπωση ότι απομονώνουν καλύτερα από τα μονά.Το κακό είναι ότι άρχισαν να βγαίνουν με τη χρήση και φοβάμαι μην χαθούν.

Link to comment
Share on other sites

.

Μακαρι ν αξίζει τον κόπο κ το χρήμα. Με ανησυχεί που είναι φτηνά κ Ρωσικά.....

 

μπα,μαλλον κινεζικα ειναι,οπως ολα :lol:

 

Αλλα απο αποψη επιδοσεων,θα πρεπει να τ'αξιζουν τα χρηματα τους,ενδεχομενως και παραπανω

 

το μονο που μ'απασχολει μ'αυτου του ειδους τις αγορες ειναι τεχνικα ζητηματα,π.χ εγγυηση,εξοδα εκτελωνισμου αν ειναι απο χωρα εκτος EU κτλ

 

παντως οποιος τ'αγορασει πρωτος,περιμενουμε εντυπωσεις :p

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

μπα,μαλλον κινεζικα ειναι,οπως ολα :lol:

 

Αλλα απο αποψη επιδοσεων,θα πρεπει να τ'αξιζουν τα χρηματα τους,ενδεχομενως και παραπανω

 

το μονο που μ'απασχολει μ'αυτου του ειδους τις αγορες ειναι τεχνικα ζητηματα,π.χ εγγυηση,εξοδα εκτελωνισμου αν ειναι απο χωρα εκτος EU κτλ

 

παντως οποιος τ'αγορασει πρωτος,περιμενουμε εντυπωσεις :p

 

Αν δε με προλάβει ο kratous λέω να είμαι ο πρωτος που θα το επιχειρήσει.

Κινέζικα? Σοβαρά? Εδώ στο site διατρανώνουν την ποιότητα από ''mother Russia'' :lol:

 

Πιστεύεις ότι υπάρχει ενδεχόμενο να είναι απλά λίγο καλύτερα από τα λεφτά τους? Αν είναι έτσι δεν αξίζει νομίζω.Θα αξίζει το ρίσκο αν είναι ΠΟΛΥ καλύτερα από όσο κοστίζουν.

 

Απ'ό,τι είδα στο επίσημο σάιτ τους υπάρχει και διανομέας για τη Σκανδιναβία αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει αγγλική γλώσσα οπότε είναι δύσκολο να παραγγείλεις από κει. Άρα μόνο η Bugden audio φαντάζει ως επιλογή και σε αυτή την περίπτωση φαντάζομαι θα χρειάζεται εκτελωνισμός...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τα παραγγείλω με την προϋπόθεση ότι η ηχητική τους υπογραφή πλησιάζει αυτήν των sennheiser ie8 και κατ' επέκταση των beyerdynamic dt770pro. Τουλάχιστον, αυτό λένε κάποιοι στο headfi. Βέβαια αν κάποιος τα πάρει, ας ποστάρει εντυπώσεις. Πάντως, αν όντως μοιάζουν τα ie8, είναι εξαιρετική περίπτωση σε αυτά τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι βλέπω είναι 'over the ear' και δεν έχω ξαναφορέσει τέτοια.Δεν γνωρίζω λοιπόν αν θα μου 'κάτσουν' καλά, αν θα τα βολευτώ.Αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει τέτοιου τύπου, ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Over the ear ειναι πολυ πιο ανετα απο τον "παραδοσιακο" τροπο που φορας τα ακουστικα, και δεν φευγουν απο τη θεση τους.
Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Over the ear ειναι πολυ πιο ανετα απο τον "παραδοσιακο" τροπο που φορας τα ακουστικα, και δεν φευγουν απο τη θεση τους.

 

Δεν εχω λόγους να σε αμφισβητήσω.Μάλλον κατέρριψες και την τελευταία μου αναστολή.

 

Έστειλα mail στο επίσημο site τους διερωτώμενος αν υπάρχει τρόπος αγοράς και προμηθευτής για πελάτες της Νότιας Ευρώπης.Ελπίζω να μας κατατοπίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν σήμερα Κυριακή(!) και το μήνυμα έχει ως εξής:

 

''''Hi George,

 

Thanks for your email.

 

Actually I have been in contact with a distributor in Athens who was interested in bringing in Fischer Audio products

But to this date nothing is happening.

 

I’ll keep your email address and will forward it to a distributor in Ireland who will start very soon.

 

Should you know any potential distributor please do let me know and hopefully Greece will be covered then.

 

I have taken 3 trips last year but I think that the economic situation didn’t help anyone.

 

 

All the best and thank you again for your interest. I’ll be in touch very soon.

 

 

Best,

 

Fabrice mary, Worldwide Division

+44 7810 838 367 (GMT Office Hours) '''

 

Φαίνεται πως σύντομα θα εξυπηρετούμαστε από Ιρλανδία εκτός και αν προτείνουμε σε κάποιο κατάστημα (τύπου itsmart) να τα φέρει για λογαριασμό μας ή για κάθε ενδιαφερόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Επειδή βλέπω ότι κάποιοι είστε κυριολεκτικά επιστήμονες στο θέμα ακουστικά θέλω την βοήθεια σας!

 

Ψάχνω ακουστικά in-ear, φθηνά στα 15-30 Ευρώ και να βγάζουν αρκετό μπάσο αλλά καθαρό... Ακούω κυρίως hiphop οπότε μιλάμε για πολύ μπάσο τα κομμάτια και για αυτό δεν θέλω να μπουκώνουν τα ακουστικά... Απλά θέλω να μου δώσετε 2-3 μοντέλα και θα τα ψάξω εξωτερικό (ebay, amazon, κτλ)...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Επειδή βλέπω ότι κάποιοι είστε κυριολεκτικά επιστήμονες στο θέμα ακουστικά θέλω την βοήθεια σας!

 

Ψάχνω ακουστικά in-ear, φθηνά στα 15-30 Ευρώ και να βγάζουν αρκετό μπάσο αλλά καθαρό... Ακούω κυρίως hiphop οπότε μιλάμε για πολύ μπάσο τα κομμάτια και για αυτό δεν θέλω να μπουκώνουν τα ακουστικά... Απλά θέλω να μου δώσετε 2-3 μοντέλα και θα τα ψάξω εξωτερικό (ebay, amazon, κτλ)...

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Αυτή την στιγμή, η μόνη επιλογή σε αυτά τα λεφτά είναι τα altec lansing UHP306.

Edited by kratous
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα τηλεφωνικός με το itsmart, και ρώτησα αν μπορούν να εισάγουν τα eterna. Η απάντηση ήταν ότι δεν μπορούν να τα εισάγουν, γιατί και αυτοί προμηθεύονται τα προ'ι'όντα τους από τους εγχώριους εισαγωγείς. Φυσικά τόνισα το γεγονός ότι ενδιαφέρονται και άλλοι για τα συγκεκριμένα ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα τηλεφωνικός με το itsmart, και ρώτησα αν μπορούν να εισάγουν τα eterna. Η απάντηση ήταν ότι δεν μπορούν να τα εισάγουν, γιατί και αυτοί προμηθεύονται τα προ'ι'όντα τους από τους εγχώριους εισαγωγείς. Φυσικά τόνισα το γεγονός ότι ενδιαφέρονται και άλλοι για τα συγκεκριμένα ακουστικά.

 

Κρίμα γιατί θα ήταν καλή επιλογή το itsmart και απ'ό,τι κατάλαβα από τα επίσημα της Fischer ψάχνουν για αντιπρόσωπο σε Ελλάδα και Νότια Ευρώπη.

 

Προς το παρόν έχω βρει έναν dealer στο ebay ο οποίος τα κοστολογεί στα $67 και θέλει και $10 ,μεταφορφικά Τελική τιμή $77.Επικοινώννησα μαζί του και τον ρώτησα για επιπλέον χρεώσεις και τελωνεία και μου είπε πως είναι μόνον τα $10.

 

Τα feedback του είναι θετικότατα και δείχνει αξιόπιστος καθότι μου απάντησε άμεσα.

 

http://cgi.ebay.com/Fischer-Audio-Eterna-in-ear-headphones-earbuds-earphone_W0QQitemZ110497246478QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item19ba262d0e&afsrc=1#ht_3245wt_960

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα altec 360 μου άρεσαν σαν χρώμα και σχέδιο... Και από μουσική αν είναι καλά θα τα πάρω... Βέβαια από την άλλη στα διπλά λεφτά παίρνω τα αυτά τα eterna που λέει ο χρήστης από πάνω...

 

Τα eterna είναι με διαφορά καλύτερα από τα altec? Δηλαδή lada με ferrari?

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω βρει έναν dealer στο ebay ο οποίος τα κοστολογεί στα $67 και θέλει και $10 ,μεταφορφικά Τελική τιμή $77.Επικοινώννησα μαζί του και τον ρώτησα για επιπλέον χρεώσεις και τελωνεία και μου είπε πως είναι μόνον τα $10.

 

Τα feedback του είναι θετικότατα και δείχνει αξιόπιστος καθότι μου απάντησε άμεσα.

 

http://cgi.ebay.com/Fischer-Audio-Eterna-in-ear-headphones-earbuds-earphone_W0QQitemZ110497246478QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item19ba262d0e&afsrc=1#ht_3245wt_960

 

σε ρυθμικο υποβλητικο τονο:DO-IT! DO-IT! DO-IT! :lol:

 

αντε,κι αν αξιζει τον κοπο να το επιχειρησουμε κι εμεις :D

 

παρεμπιπτοντως για τα θεματα εγγυησης τι καλυψη προσφερει ο seller?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Οδυσσέα δε θέλω κ πολύ μη νομίζεις....Μίλησα μαζί του και μου είπε ότι φτάνει στο κατάστημα του μεγάλη παραγγελία από μέρα σε μέρα. Παρέχει ένα χρόνο εγγύηση κ επιστροφή χρημάτων για επιστροφή προϊόντος εντός τριων ημερών.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το ρισκο ειναι σχετικα μικρο,οι επιδοσεις των ακουστικων υψηλες,οποτε δεν εχεις κατι να χασεις.Θα το τολμουσα κι εγω αλλα δεν εχω καταληξει αναμεσα σ'αυτα και τα Hippo VB,ακομη

 

 

decisions,decisions...

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα τα ακουστικά είναι διαθέσιμα σε Στοκ από τον συγκεκριμένο dealer. Μου έστειλε σχετικό mail κ με ενημέρωσε. Εντωμεταξυ σε απαντητική που έστειλα στην αντιπροσωπεία χθες μου απάντησε πίσω πάλι η fabrice Mary και μου είπε να μην εμπιστευτω το eBay εγώ όμως θα το κάνω !!! Μέχρι το τέλος της βδομάδας θα τα παραγγελω κ θα δούμε εμπράκτως αν αξίζει τον κόπο....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...