Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α,οκ tnx.

Η # Ευαισθησία: 100 (dB/mW). για παραδειγμα τι ειναι?

 

Αυτό που έμαθα από αυτό το φόρουμ είναι το εξής: ότι τα "καλά" χαρακτηριστικά διαφέρουν, ανάλογα με το που θέλεις να χρησιμοποιήσεις τα ακουστικά.

 

Πχ, με κινητό, η mp3 μην πάρεις ακουστικά με αντίσταση πάνω από 32Ω.

16 είναι το τέλειο. Αυτό να προσέξεις πολύ και την ευαισθησία που οσο πιο πολύ τόσο πιο καλά. Υπάρχουν αρκετά ακουστικά με πάνω από 115db. Τα 100 είναι λίγα.

 

Αλλά αν τα Ω είναι πάνω από 32 δεν κάνεις τίποτα.

 

Για μένα, βρες ακουστικά με 16Ω και πάνω από 115db. Θα είναι σίγουρα πολύ δυνατά!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην μπερδεύεστε, μην συνδέεται ευθέως την εσωτερική αντίσταση με την ευαισθησία.

 

Για να μην μακρυγορήσω ΠΑΛΙ :lol: άσκοπα :

 

Ευαισθησία.

Για ακουστικά οτιδήποτε πάνω απο 95 dB κρίνεται ως ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ.

Μιλάμε για ακουστικά (εξ' ορισμού extreme near field ακουστικός εξοπλισμός) ΟΧΙ για ηχεία.

 

Εσωτερική αντίσταση.

Ο ddr2 τα είπε μια χαρά σχετικά με ακουστικά που προορίζονται για χρήση σε κινητά τηλέφωνα και φορητά mp3 player (αν και υπερέβαλε λίγο ως προς τους χαρακτηρισμούς, αλλά ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ :happy: για να δώσει

έναν ΑΠΛΟ προτρεπτικό τόνο στην όλη παρατήρησή του).

 

 

@ tsoump

Αν ψάξεις λίγο σε προηγούμενα post στο thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63796&highlight=dbekia&page=33 θα βρείς ΠΟΛΛΕΣ και ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ λεπτομέρειες που θα σε βοηθήσουν να καταλάβεις ΠΟΛΛΑ πράγματα για τα μεγέθη (π.χ ευαισθησία) που ρωτάς.

Κάνε τον κόπο για μια φορά, κερδισμένος θα βγείς και δεν θα χρειάζεται κάθε φορά να ρωτάς τέτοια πράγματα γιατί πολλά ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΛΕΟΝ κάνει κτήμα σου ...

Link to comment
Share on other sites

Ok θα τα εχω υπ'οψην μου.

Ευχαριστω για την ολη βοηθεια...

Θα κατεληγα στα sony λογω inear, αλλα μαλλον τα akg εχουν τα στοιχειωδη χαρακτηριστικα να με κερδισουν.

:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ζητα αν μπορουν να σου τα φερουν απο αλλο καταστημα.Αν η διαφορα ειναι κατω απο 30 ευρω π.χ τοτε δεν το συζηταμε.Πας βουρ για τα 550

 

για το στρωσιμο μπορεις να χρησιμοποιησεις pink noise,broςn noise,freq sweeps,μουσικη με μπασο κ.α

 

Την ενταση τη ρυθμιζεις μεχρι εκει που σου φαινεται νορμαλ(οχι δυνατα) και μετα δινεις ακομα λιγο παραπαναω ενταση(προσοχη μην το παρακανεις,και βλαψεις τα μεγαφωνακια).Επισης καλο ειναι να κανουν και διαλλειμα καθε 4-5 ωρες

 

Έκανα κι εγώ την υπέρβαση της υπέρβασης και πήρα τα CX 550 Style II.

Λοιπόν η διαφορά στον ήχο είναι όχι απλά η μέρα με τη νύχτα, αλλά η μέρα με την... επόμενη μέρα! Το ακουστικό πεδίο είναι πολύ πιο διευρυμένο. Καμία σύγκριση με τα Sony MDR-EX35LPR που είχα πριν. Τα τελευταία έχουν 9mm driver ενώ τα Sennheiser 10mm και γι'αυτό οι διαφορές είναι τεράστιες...

Μου έκανε φοβερή εντύπωση η ένταση και η καθαρότητα του ήχου. Ένα κλικ πριν το τέρμα και παίζουν πάρα πολύ δυνατά, χωρίς να μπουκώνουν ή να ζορίζονται.

Επίσης η εφαρμογή είναι απίστευτη, δεν πέφτουν με τίποτα απ'το αυτί και παρέχουν πλήρη απομόνωση.

 

Με απογοήτευσε λίγο η απόδοση του κινητού (Νokia5800) γιατί τα δοκίμασα και με MP3 player και ο ήχος ήταν αισθητά ανώτερος στο MP3. Πάντως πειράζοντας λίγο το Equalizer του 5800 βελτιώθηκε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

 

Με απογοήτευσε λίγο η απόδοση του κινητού (Νokia5800) γιατί τα δοκίμασα και με MP3 player και ο ήχος ήταν αισθητά ανώτερος στο MP3. Πάντως πειράζοντας λίγο το Equalizer του 5800 βελτιώθηκε λίγο...

 

Ε, τι? Χαζοί είμαστε όλοι εμείς που αγοράζουμε Mp3 Players?

 

Πολύ καλά τα ακουστικά σου. Με γειές!!

Το καλώδιο είναι ασύμμετρο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι? Χαζοί είμαστε όλοι εμείς που αγοράζουμε Mp3 Players?

 

Πολύ καλά τα ακουστικά σου. Με γειές!!

Το καλώδιο είναι ασύμμετρο?

 

Nα'σαι καλά! Συμμετρικό είναι το καλώδιο. Η συσκευασία είχε μέσα μια προέκταση 0,8m (που τη συνδέεις με το καλώδιο των ακουστικών που είναι 0,6m), ένα πουγκί, ένα κλιπσάκι και 3 ανταλλακτικά pads (μεγέθη s,m,l).

Απ'ότι λέει, το καλώδιο των ακουστικών είναι τόσο μικρό για να βολεύει όταν συνδέεται με άλλα καλώδια που έχουν remote control...

 

Το φαντάστηκα ότι ένα κινητό δεν μπορεί να πιάσει ποτέ την απόδοση ενός MP3 player που είναι κατασκευασμένο ειδικά γι' αυτό τον σκοπό...

Link to comment
Share on other sites

Με απογοήτευσε λίγο η απόδοση του κινητού (Νokia5800) γιατί τα δοκίμασα και με MP3 player και ο ήχος ήταν αισθητά ανώτερος στο MP3. Πάντως πειράζοντας λίγο το Equalizer του 5800 βελτιώθηκε λίγο...

 

αντε....μονο αν ειχες Iphone 3GS θα ηταν το ιδιο ισως και καλυτερα :p

(με δεδομενο οτι εχει καλυτερα τεχνικα χαρακτηριστικα απο το ipod touch v2)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω καποιον αν εχει αγορασει απο το pixmania για να με πει την γνωμη του, εχει τα Χ10 πολύ φτηνά ~155Ε με μεταφορικα

 

επισης μαγαζι που να πουλαει τα klipch S4, στο cnet ειναι στο τοπ 5 και best value for money

 

θελω να ζευγαρωσω ενα καλο ζευγαρι με το arena και το NWZ-a818 walkman μου

 

Έκανα κι εγώ την υπέρβαση της υπέρβασης και πήρα τα CX 550 Style II.

Λοιπόν η διαφορά στον ήχο είναι όχι απλά η μέρα με τη νύχτα, αλλά η μέρα με την... επόμενη μέρα! Το ακουστικό πεδίο είναι πολύ πιο διευρυμένο. Καμία σύγκριση με τα Sony MDR-EX35LPR που είχα πριν. Τα τελευταία έχουν 9mm driver ενώ τα Sennheiser 10mm και γι'αυτό οι διαφορές είναι τεράστιες...

Μου έκανε φοβερή εντύπωση η ένταση και η καθαρότητα του ήχου. Ένα κλικ πριν το τέρμα και παίζουν πάρα πολύ δυνατά, χωρίς να μπουκώνουν ή να ζορίζονται.

Επίσης η εφαρμογή είναι απίστευτη, δεν πέφτουν με τίποτα απ'το αυτί και παρέχουν πλήρη απομόνωση.

 

 

Με απογοήτευσε λίγο η απόδοση του κινητού (Νokia5800) γιατί τα δοκίμασα και με MP3 player και ο ήχος ήταν αισθητά ανώτερος στο MP3. Πάντως πειράζοντας λίγο το Equalizer του 5800 βελτιώθηκε λίγο...

 

απο που τα πηρες και ποσο γιατι τα 550 δεν τα πουλανε πολλοι

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

ο νακας τα εχει
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

απο που τα πηρες και ποσο γιατι τα 550 δεν τα πουλανε πολλοι

 

Aπ'το Νάκα και συγκεκριμένα το υποκατάστημα Ναυαρίνου κ Μαυρομιχάλη. Έχει ακόμα ένα κομμάτι, τελευταίο...

Link to comment
Share on other sites

Σε μια κρίση καταναλωτισμού σήμερα αποφάσισα να αγοράσω κάτι καινούριο σήμερα, πάντα όσον αφορά τη μουσική. Η αρχική σκέψη ήταν να αλλάξω pmp αλλά αποφάσισα πως θα ήταν "σοκ" να φύγω από το touch, έτσι απλά.

 

Μετά από (λίγη ομολογουμένως) σκέψη αποφάσισα να αλλάξω ακουστικά. Έψαξα λίγο λοιπόν και κατέληξα στα Sennheiser CX-550 II...Τα βρήκα στα €70 και τα πήρα... Καλά δεν είναι;

 

Σε μια πιο Ontopic κατάσταση δε σας συνιστώ να πάρετε τα Sennheiser CX500 γιατί μπορεί να είναι φθηνά και να αποδίδουν σχετικά καλά σε ηλεκτρονικά κομμάτια (όπως τα τραγούδια των Depeche Mode) αλλά όταν έχουν να αναπαράγουν κιθάρες, και γενικά ροκ καταστάσεις απλά καταστρέφουν τη μουσική...

Link to comment
Share on other sites

Σε μια κρίση καταναλωτισμού σήμερα αποφάσισα να αγοράσω κάτι καινούριο σήμερα, πάντα όσον αφορά τη μουσική. Η αρχική σκέψη ήταν να αλλάξω pmp αλλά αποφάσισα πως θα ήταν "σοκ" να φύγω από το touch, έτσι απλά.

 

Μετά από (λίγη ομολογουμένως) σκέψη αποφάσισα να αλλάξω ακουστικά. Έψαξα λίγο λοιπόν και κατέληξα στα Sennheiser CX-550 II...Τα βρήκα στα €70 και τα πήρα... Καλά δεν είναι;

 

Σε μια πιο Ontopic κατάσταση δε σας συνιστώ να πάρετε τα Sennheiser CX500 γιατί μπορεί να είναι φθηνά και να αποδίδουν σχετικά καλά σε ηλεκτρονικά κομμάτια (όπως τα τραγούδια των Depeche Mode) αλλά όταν έχουν να αναπαράγουν κιθάρες, και γενικά ροκ καταστάσεις απλά καταστρέφουν τη μουσική...

 

και εγω τα 550 πηρα αλλα 79Ε, δεν εχει και πολλα κομματια στο εμποριο.

 

Τα στρωνω με ροζ θορυβο με ενα καλο wav αρχειο, 72 ωρες ακομα.

 

Γενικα ειναι παρα πολυ καλα ακουστικα και πολυ δυνατα, 16 Ωhm ειναι, σε σχεση με οχι είχα ειναι πολυ καλυτερα, κανει τα mp3 στα 128 να ακουγονται καπως, τωρα καταλαβαινω την σημασια του μη απωλεστηκου συμπιεσμενου ηχου.

 

εγω συνηστω mp3 192kbbs και ανω με επιθυμητα τα 320 ή ακομα και aac ή αλλά καλυτερα διοτι κανει εμφανη την απωλεια στον ηχο στα 128, και καταλαβαινεις διαφορα στην ποιοτητα και περα απο τα 256.

 

Δεν εχουν τον bassy ηχο των σονυ και SE walkman ακουστικων, οι φιλοι του drum n bass και των μπασσων γενικα μπορει να απογοητευτουν αν ειχαν σονυ πριν, αλλά εχουν δυνατο μπασσο χωρις να καλυπτουν τις μεσαιες συχνοτητες και εχουν πολυ καλυ αποκριση σε ολο το φασμα γενικα που δηλωνει η εταιρια.

 

Αλλα στα παρελκομενα το τσαντακι μεταφορας τα σπαει, και εχει και 2 ειδη tips δηλ 6 ζευγαρια, εγω εβαλα αυτα που ειχε Μ δηλ. με τα 2α τι παιζει?

 

Αν και με συμετρικο καλωδιο εχει μεγαλη προεκταση με L plug και η κατασκευη ειναι ανθεκτικη και δεν τυλιγεται τοσο ευκολα σαν σονυ που ειχα, τα κατεστεψα τελειως, και γενικα ειναι ανετα.

 

Στην ιδια κατηγορια τιμης οποιος θελει το καλυτερο ας παρει τα klipsch s4 που στο cnet τα εχουν εξισωσει με ακουστικα 200$+. δεν μπορεσα να τα βρω στην ελλαδα.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Αν και με συμετρικο καλωδιο εχει μεγαλη προεκταση με L plug και η κατασκευη ειναι ανθεκτικη και δεν τυλιγεται τοσο ευκολα σαν σονυ που ειχα, τα κατεστεψα τελειως, και γενικα ειναι ανετα.

 

γιατι το λες αυτο?

Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες αυτο?

 

τα σονυ μου ειχαν ενα μαλακο ειδος πλαστικου και στην προεκταση και μπερδευονταν ευκολα, ανοιξε σε ενα το καλωδιο απο το δεξι ακουστικο και το ειχα τυλιγμενο με ταινια, και η προεκταση χαλασε το πλαστικο στη βαση του καρφιου, και εκει ταινια. Ξαφνικα χαλασε το ενα ακουστικο και μετα παρεδωσε το πνευμα και το αλλο, και μιλαμε για τα mdr ex082 που συνοδευαν το Nwz-a818 walkman, δηλαδη για ισοδυναμα με 60Ε ακουστικα.

 

Για το L ή Γ plug ειναι αποδεδειγμενα πιο βολικο ιδιως σε συσκευες με την θυρα των ακουστικων στο πλαι.

 

Τελικα το πορισμα ειναι οτι σε βαθος χρονου πρεπει να κοιτας και την αντοχη οταν περνεις ενα καλο ζευγαρι ακουστικα .

 

Και προσοχη στα tips στα SE του W850 αναγκαστικα να παρω ενα καινουργιο σετ.

 

Το Burn in εχει ηδή 2 μερες και εχει βελτιωθει η αναπαραγωγη των μπασων.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Monster Turbine Pro High Performance In-Ear Speakers Available For Pre-Order

 

http://www.chipchick.com/2009/09/monster_turbine_pro_in-ear_speaker_review.html

 

The Good: Excellent sound quality, comfortable to wear, captures all the details be it high or low of your music in various kbps.

 

The Bad: A bit pricey for today’s economy but true Audiophiles will be in for a treat if they are willing to lay out the cash.

 

http://www.chipchick.com/wp-content/uploads/2009/09/DSC0015.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο λοιπόν και κατέληξα στα Sennheiser CX-550 II...Τα βρήκα στα €70 και τα πήρα...

 

 

Σήμερα ήρθαν. Τα ακουστικά είναι απλά σε W-O-W επίπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα σας πω τον προβληματισμό μου, και ελπίζω κάποιος να μπορέσει να με βοηθήσει...

 

Ψάχνω ψείρες. Δεν έχω καθόλου μουσικό αυτί. Να παίζουν απλή στέρεο μουσικούλα...

 

ΑΛΛΑ!

 

Ότι ψείρες έχω αγοράσει ως τώρα, μου έχουν χαλάσει τα καλώδια, αναγκαζόμενος να αγοράσω καινούριες. Δεν μιλάω για συγκεκριμένη μάρκα. Εντάξει, η αλήθεια είναι πως δεν έπαιρνα και top μοντέλα, αλλά από την άλλη δεν τις κακομεταχειριζόμουν. Ίσα ίσα...

 

Μου έχουν πει, και έχω δει, τα ακουστικά των ipod και iphone που είναι με "καλώδιο σιλικόνης", το οποίο υποτίθεται αντέχει παραπάνω. Δεν το αποκλείω σαν επιλογή, αν βέβαια βγαίνουν σε μαύρο χρώμα (δεν με νοιάζει αν θα έχουν μικρόφωνο πάνω ή όχι).

 

Εκτός αυτών λοιπόν, ξέρετε αν υπάρχουν και άλλα μοντέλα ακουστικών που να έχουν παρόμοιο "καλώδιο σιλικόνης" ή κάποιο άλλο ανθεκτικό καλώδιο, με μέγιστο bugdet όμως τα 30 ευρώ (γιατί βρήκα τα Zen Aurvana στο πλαίσιο που υποτίθεται πως έχουν "το πιο ανθεκτικό καλώδιο" αλλά κάνουν 100 ευρώ!)?

 

Ευχαριστώ,

Λευτέρης

 

edit: απ' ότι βλέπω τώρα, τα iphone ακουστικά του iphone δεν βγαίνουν σε μαύρο :/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν. Τα ακουστικά είναι απλά σε W-O-W επίπεδο...

 

μεγια τα ακουστικα, και εγω αυτα πηρα, θα σε συμβουλεψω να κανεις burn in με pink noise, βελτιωσαν τον ηχο ειδικα στα χαμηλα σε σχεση με τον out of the box ηχο.

 

εγω ελυσα το προβλημα με τον χαμηλο ηχο στο arena 115db τωρα παιζω στα 17-18/20 της εντασης και στο walkman μου λιγο πανω απο το μισο :D:D:D

 

Δοκιμασες τα 2α tip? Εμενα με βολεψαν τα κανονικα medium.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

μεγια τα ακουστικα, και εγω αυτα πηρα, θα σε συμβουλεψω να κανεις burn in με pink noise, βελτιωσαν τον ηχο ειδικα στα χαμηλα σε σχεση με τον out of the box ηχο.

 

εγω ελυσα το προβλημα με τον χαμηλο ηχο στο arena 115db τωρα παιζω στα 17-18/20 της εντασης και στο walkman μου λιγο πανω απο το μισο :D:D:D

 

Δοκιμασες τα 2α tip? Εμενα με βολεψαν τα κανονικα medium.

 

Λολ κάτι μου είπες τώρα, πραγματικά δεν έχω ιδέα για το τι μιλά το μύνημα σου :lol::lol::lol:

 

Πάντως κάτι έπιασα, εμένα με βόλεψαν τα standard που είχαν ήδη πάνω τους τα ακουστικά - πιθανώς επειδή έρχομαι από sennheiser εδώ και κάνα τρίμηνο :)

Link to comment
Share on other sites

Λολ κάτι μου είπες τώρα, πραγματικά δεν έχω ιδέα για το τι μιλά το μύνημα σου :lol::lol::lol:

 

Πάντως κάτι έπιασα, εμένα με βόλεψαν τα standard που είχαν ήδη πάνω τους τα ακουστικά - πιθανώς επειδή έρχομαι από sennheiser εδώ και κάνα τρίμηνο :)

 

Αμα ψαξεις wikipedia λεει οτι πολυ προτεινουν να παιξεις με τα ακουστικα pink noise για κανα 100ωρο, google και βγαζει ενα αρχειο wav, ειναι σαν τον στατικο θορυβο στα ΑΜ. Και προσωπικα παρατηρησα βελτιωση στον ηχο που επερχεται με κανονικη χρηση μηνων σε 3 - 4 μερες. :)

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω για ακουστικά, κατά προτίμηση ψείρες και τιμή γύρω στα 20e αν έχετε να μου προτείνετε κάτι.

Μεταξύ Philips SHE9501 και Sony MDREX33LPB, ποιό πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ακουστικά, κατά προτίμηση ψείρες και τιμή γύρω στα 20e αν έχετε να μου προτείνετε κάτι.

Μεταξύ Philips SHE9501 και Sony MDREX33LPB, ποιό πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;

 

αν και δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο για in ear απο τα δυο θα ελεγα το σονυ που εχει και μπασο ηχο που κρυβει την μετριοτητα του. αν και τα ιδια λεφτα παιρνεις απο τα 35αρια σονυ http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Peripherals/Headphones/Sony-Earphones-Mdr-Ex35Lpb-MDREX35LPB-AE.htm, μην παρεις ασπρα ακουστικα το κλασικο μαυρο ειναι καλυτερο.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο για in ear απο τα δυο θα ελεγα το σονυ που εχει και μπασο ηχο που κρυβει την μετριοτητα του. αν και τα ιδια λεφτα παιρνεις απο τα 35αρια σονυ http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Peripherals/Headphones/Sony-Earphones-Mdr-Ex35Lpb-MDREX35LPB-AE.htm, μην παρεις ασπρα ακουστικα το κλασικο μαυρο ειναι καλυτερο.

 

Τελικά έδωσα κάτι παραπάνω και τα πήρα σε κόκκινα γιατί τα μαύρα είχαν τελειώσει. Λίγο που τα δοκίμασα, έχουν ωραία ποιότητα στην αναπαραγωγή και πολύ καλό μπάσο! Έχουν καλή ηχομόνωση, αλλά ίσως παίζουν λίγο χαμηλά (100db).

Με το burn-in υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο ο ήχος; Βάζω το pink να παίζει συνέχεια με την ένταση στο μέγιστο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έδωσα κάτι παραπάνω και τα πήρα σε κόκκινα γιατί τα μαύρα είχαν τελειώσει. Λίγο που τα δοκίμασα, έχουν ωραία ποιότητα στην αναπαραγωγή και πολύ καλό μπάσο! Έχουν καλή ηχομόνωση, αλλά ίσως παίζουν λίγο χαμηλά (100db).

Με το burn-in υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο ο ήχος; Βάζω το pink να παίζει συνέχεια με την ένταση στο μέγιστο; :worry:

 

Οχι στο μεγιστο στα 3/4 της εντασης. Μετα απο burn in ισως να παρατηρησεις βελτιωση του ηχου οχι πιο δυνατη ενταση.

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...