Jump to content

Huawei P10 Plus


Abdalis_3k60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 181 είναι μόνο security patches της Google η περιλαμβάνει κι άλλα; επίσης όταν λέμε ΟΤΑ εννοούμε ότι έρθει "μόνη της" στο σύστημα μας, η στο firmware finder ;; λίγο άσχετος σ αυτά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο release notes αναφέρει μόνον security patch. To antutu παντως δίνει μεγαλύτερο score. Λογικά θα έρθει κάποια στιγμή μόνη της
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ήρθε... Άντε να δούμε πότε θα έρθει το ορεο. Έχει κανείς την beta έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, κάτοχος του κινητού από τις αρχές του χρόνου, έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην κάρτα SD, δε μου βγάζει καν τέτοια επιλογή.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Τι στο καλό να κάνω;

 

Επίσης έχω να πω ότι προέρχομαι από το Huawei P8 το οποίο το είχα 2 χρόνια και το οποίο θεωρώ εξαιρετικό κινητό, μόνο που τώρα τελευταία η κάμερά του τα είχε παίξει (γι' αυτό άλλαξα συσκευή αλλιώς δεν είχα κανένα λόγο). Και βγάλανε και το ραδιόφωνο στο P10 :mad::mad::mad:

 

Παραθέτω την απάντηση που πήρα σήμερα από την Huawei Greece: Θα ήθελα να σας αναφέρω πως η μεταφορά των εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα μνήμης

δεν είναι εφικτή λόγω του πρωτοκόλλου ασφαλείας που υπάρχει απο την Google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα παραλάβω την επόμενη εβδομάδα από τη Huawei το P10 Plus ως αντικατασταση του Nexus 6p. Ξέρω ότι κυκλοφορεί και σε dual sim αλλά όχι επισήμως στην Ελλάδα. Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει τη μετατροπή. Διάβασα ότι ουσιαστικά είναι ίδια κινητά με διαφορετικό software και θα με ενδιέφερε να το κάνω ειδικά εάν δεν μου δώσουν εγγύηση 2 ετών αλλά μου πουν ότι θα έχω εγγύηση μεχρι τον 05/2018 που έληγε του Nexus μου.

 

Γενικά τι λέει σαν τηλέφωνο γιατί έχοντας συνηθίσει σε nexus με προβληματίζει κι ας είναι από τα τοπ τηλεφώνα της huawei.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Για την μετατροπή δεν ξέρω να σου πω. Όμως ξέρω σίγουρα ότι η νέα συσκευή έχει εγγύηση 2 ετών .

Τον Νοέμβριο πήρα το mate 9 από αντικατάσταση 6p , από το σέρβις της ts-solutions, και είχα μιλήσει με την huawei που μου ςίχε επιβεβαιώσει τα δύο χρονια εγγύηση.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ από την ts solutions θα το πάρω. Μακάρι να μου έδιναν το mate 10 αλλά δεν δέχτηκαν ακόμα και εάν τους έδινα τη διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα παραλάβω την επόμενη εβδομάδα από τη Huawei το P10 Plus ως αντικατασταση του Nexus 6p. Ξέρω ότι κυκλοφορεί και σε dual sim αλλά όχι επισήμως στην Ελλάδα. Υπάρχει κάποιος που έχει κάνει τη μετατροπή. Διάβασα ότι ουσιαστικά είναι ίδια κινητά με διαφορετικό software και θα με ενδιέφερε να το κάνω ειδικά εάν δεν μου δώσουν εγγύηση 2 ετών αλλά μου πουν ότι θα έχω εγγύηση μεχρι τον 05/2018 που έληγε του Nexus μου.

 

Γενικά τι λέει σαν τηλέφωνο γιατί έχοντας συνηθίσει σε nexus με προβληματίζει κι ας είναι από τα τοπ τηλεφώνα της huawei.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

 

την δευτέρα παρέλαβα από ts solution για τον ίδιο λόγο το p10 plus με 6gb /128gb ειναι με 2 sim ή μια και κάρτα sd δεν έχω δοκιμάσει την δεύτερη sim αλλά στο μενού αναφέρει ότι ειναι κενή η θέση. Η εγγύηση ειναι για 2 χρόνια κανονικά

δοκίμασα και με δεύτερη κάρτα sim και δουλεύει κανονικά

Edited by jgk31
2 sim test
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και σε μένα ήρθε η185 πριν από λίγο. Καμία ιδιαίτερη διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Από μπαταρία είστε ευχαριστημένοι;

 

Μέτρια προς βαριά χρήση (χωρίς παιχνίδια).

 

Δε μπορώ να σχηματίσω γνώμη εύκολα απ όσα έχω διαβάσει ως τώρα.

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Από μπαταρία είστε ευχαριστημένοι;

 

Μέτρια προς βαριά χρήση (χωρίς παιχνίδια).

 

Δε μπορώ να σχηματίσω γνώμη εύκολα απ όσα έχω διαβάσει ως τώρα.

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

 

 

 

Πολύ καλή μπαταρία!!! Το έχω από την μέρα που βγήκε (δηλαδή σχεδόν ένα χρόνο) και η μπαταρία του είναι πολύ αξιόπιστη!! Ελπίζω με τον ερχομό ( άντε επιτέλους) του Oreo να φτιάξει ακόμα περισσότερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Από μπαταρία είστε ευχαριστημένοι;

 

Μέτρια προς βαριά χρήση (χωρίς παιχνίδια).

 

Δε μπορώ να σχηματίσω γνώμη εύκολα απ όσα έχω διαβάσει ως τώρα.

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Πολύ ευχαριστημένος. 6 ώρες sot δεν είχα με κανένα άλλο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τρώει και σας σκάλωμα το κινητό όταν πάτε να ενεργοποιήσετε το Bluetooth; μου συμβαίνει κάθε φορά για λίγα λεπτά και μετά ξεκολλάει και ενεργοποιείται
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο Ελλαδα;Σε ποια Τηλ. εταιρεια;

ναι, VODAFONE

 

Και σε μένα ήρθε η185 πριν από λίγο. Καμία ιδιαίτερη διαφορά!

το update αφορά μόνο σε security patch

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...κατοχος απο προχτες ενος p10 plus αφου το τιμημενο lg g3 πεταξε πλακετα και συνεχομενο bootloop χωρις να σωζεται μετα απο 3.5 χρονια παρεας και απιστευτης χρησης..το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε...

 

Παμε τωρα στον καινουργιο μας φιλο..πρωτες εντυπωσεις....πολυ πολυ καλο κινητο...δεν θα το χαρακτηριζα αψογο ακομα...ισως να ειμαι σκληρος απεναντι του γιατι το g3 μια τετραετια σχεδον ειχα βρει την βολεψει μου και εχω εξτρα απαιτησεις απο τον διαδοχο του....Μπαταρια θα την χαρακτηριζα μετρια προς το παρων με αρκετη χρηση μεχρι τωρα βεβαια.....θα ηθελα επισεις κ πιο σμουθ το τατς της οθονης..κατι δν μου καθεται καλα...ισως ειναι αρχη κ θα το συνηθισω στην πορεια..ενα αλλο θεμα που παρατηρησα ειναι το ηχειο...ενω στις κλησεις ακουω κανονικα και πεντακαθαρα οταν παιζω παιχνιδια η βαζω να δω live tv ακουγεται ο ηχος σαν να κανει μικραπαρασιτα και να ειναι πολυ ψηλο το μπασο του και να ακουω καποια μικρη αλλοιωση στον ηχο...ισως κια να ειναι ιδεα μου θα το παρακολουθησω αυτο....

 

Σε ολα τα αλλα αψογο..δεν λαγκαρει πουθενα βιντεακια κ φωτο καταπληκτικα κ σε πολυ υψηλη ποιοτητα....γενικα πιστευω οτι τα αξιζει τα χρηματα του...τωρα δυο ερωτησεις...μου εκανε δυο update και η τρεχουσα εκδοση ειναι η ......Β162....ποσο πισω ειμαι;; και δευτερον πως μπορω να δω ποιες μνημες εχει το κινητο μου;...

 

Ευχαριστω και καλως σας βρηκα σε αυτο το νημα αν κ προβληατιστικα να πω την αληθεια μου που ειναι τοσο μικρο..χεχε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...κατοχος απο προχτες ενος p10 plus αφου το τιμημενο lg g3 πεταξε πλακετα και συνεχομενο bootloop χωρις να σωζεται μετα απο 3.5 χρονια παρεας και απιστευτης χρησης..το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε...

 

Παμε τωρα στον καινουργιο μας φιλο..πρωτες εντυπωσεις....πολυ πολυ καλο κινητο...δεν θα το χαρακτηριζα αψογο ακομα...ισως να ειμαι σκληρος απεναντι του γιατι το g3 μια τετραετια σχεδον ειχα βρει την βολεψει μου και εχω εξτρα απαιτησεις απο τον διαδοχο του....Μπαταρια θα την χαρακτηριζα μετρια προς το παρων με αρκετη χρηση μεχρι τωρα βεβαια.....θα ηθελα επισεις κ πιο σμουθ το τατς της οθονης..κατι δν μου καθεται καλα...ισως ειναι αρχη κ θα το συνηθισω στην πορεια..ενα αλλο θεμα που παρατηρησα ειναι το ηχειο...ενω στις κλησεις ακουω κανονικα και πεντακαθαρα οταν παιζω παιχνιδια η βαζω να δω live tv ακουγεται ο ηχος σαν να κανει μικραπαρασιτα και να ειναι πολυ ψηλο το μπασο του και να ακουω καποια μικρη αλλοιωση στον ηχο...ισως κια να ειναι ιδεα μου θα το παρακολουθησω αυτο....

 

Σε ολα τα αλλα αψογο..δεν λαγκαρει πουθενα βιντεακια κ φωτο καταπληκτικα κ σε πολυ υψηλη ποιοτητα....γενικα πιστευω οτι τα αξιζει τα χρηματα του...τωρα δυο ερωτησεις...μου εκανε δυο update και η τρεχουσα εκδοση ειναι η ......Β162....ποσο πισω ειμαι;; και δευτερον πως μπορω να δω ποιες μνημες εχει το κινητο μου;...

 

Ευχαριστω και καλως σας βρηκα σε αυτο το νημα αν κ προβληατιστικα να πω την αληθεια μου που ειναι τοσο μικρο..χεχε

 

καλορίζικο τo τηλέφωνο και καλώς ήρθες στην παρέα.

όπως διάβασα κάπου αλλού, το μικρό νήμα ίσως είναι καλό σημάδι: λίγα προβλήματα :-)

η τελευταία έκδοση είναι η B185 και για τις μνήμες δες αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andromeda.androbench2&hl=el

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο τo τηλέφωνο και καλώς ήρθες στην παρέα.

όπως διάβασα κάπου αλλού, το μικρό νήμα ίσως είναι καλό σημάδι: λίγα προβλήματα :-)

η τελευταία έκδοση είναι η B185 και για τις μνήμες δες αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andromeda.androbench2&hl=el

Ευχαριστω πολυ πολυ...

τωρα προφανως ειμαι αρκετα πισω στα update..να περιμενω μηπως εμφανiστουν στο emui η να τa κανω με το προγραμματακι που διαβασα στα προηγουμενα ποστ;;

 

εβαλα και το androbench...απο τι διαβασα πριν κοιταω to sequential read...μου βγαζει your device 797.07 mb/s....εχουμε ιδεα τι ειναι αυτο οσοα αφορα τις μνημες και αν ειναι λαθος που να κοιταξω;;ευχαριστω ξανα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ πολυ...

τωρα προφανως ειμαι αρκετα πισω στα update..να περιμενω μηπως εμφανiστουν στο emui η να τa κανω με το προγραμματακι που διαβασα στα προηγουμενα ποστ;;

 

εβαλα και το androbench...απο τι διαβασα πριν κοιταω to sequential read...μου βγαζει your device 797.07 mb/s....εχουμε ιδεα τι ειναι αυτο οσοα αφορα τις μνημες και αν ειναι λαθος που να κοιταξω;;ευχαριστω ξανα..

 

προσωπικά θα περίμενα να εμφανιστούν. η μνήμη είναι ufs2.1, τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πριν 2 μέρες χάλασε η προστασία οθόνης πουχε το κινητό.Εβαλα ένα άλλο τζαμακι.

Τα γράφω αυτά μπας κ έχουν σχέση.

Δεν θυμάμαι αν τοχα ξαναδεί,αλλά όπως πιεζω στην οθόνη ή σέρνω κάτι, φαίνονται οι οριζοντιες γραμμές της οθόνης κ μετά από λίγο χάνονται.Συμβαινει γενικά?Έχω θέμα?

Να πω ότι σε έντονη φωτεινότητα(τέρμα δυνατά) αυτές φαίνονται κ μόνιμα.Σαν ναναι οι γραμμές του digitizer ..

Το βρήκα κ σένα βίντεο καποιου.

Έχω το ίδιο όπως στο 0.11 sec

https://youtu.be/5J5edOpEXQw

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο μου ηρθε ενημερωση μεγεθους 2,66 gb

C432 εκδοση

Για να δουμε

 

Τι ακριβώς είναι η ενημέρωση τελικά?

Σε εμένα δεν ήρθε τίποτα προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...