Jump to content

Huawei P10 Plus


Abdalis_3k60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά γιατι δεν δεχετε σε όλα 2sim μάθαμε? Εμένα μονο μια δεχετε......

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα την αναβαθμιση σε Β162, το Google Play Store λειτουργει κανονικα σε σας; Προσωπικα αργει απιστευτα να ξεκινησει να κατεβαζει ειτε εφαρμογη είτε αναβαθμισεις εφαρμογων.

 

Εμένα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά γιατι δεν δεχετε σε όλα 2sim μάθαμε? Εμένα μονο μια δεχετε......

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα μια χαρά

 

Είναι άλλο μοντέλο. Επισήμως στην Ελλάδα κυκλοφορεί το μονοκαρτο νμζ οπότε 2καρτο παίρνεις μόνο από τους μη επίσημους πωλητές. Τώρα για το φίλο πιο πάνω θα βγει άκρη μόνο αν επικοινωνήσει με την Huawei κ στείλει κ το ΙΜΕΙ του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το sony xperia z3 αξίζει να το αλλάξω για το p10 plus?

 

Γενικά ναι, εννοείται! Πολύ καλό τηλέφωνο στο σύνολο. Προσωπικά θα σου έλεγα αν δεν το βιάζεσαι πολύ να περιμένεις να δεις και το mate 10 αν δε σε πειράζει το μέγεθος του. Αλλιώς κ το 10 plus θα σου κάνει πολύ καλά τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε Β162, το Google Play Store λειτουργει κανονικα σε σας; Προσωπικα αργει απιστευτα να ξεκινησει να κατεβαζει ειτε εφαρμογη είτε αναβαθμισεις εφαρμογων.

 

το ίδιο συνέβαινε και στο δικό μου. διορθώθηκε με ένα restart.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Σου εβγαλε επιλογη για ενεργοποιηση του VoWifi και του VoLTE στο μενου;;

 

 

Όχι. Εκτός και αν είμαι τυφλός και δεν το βλέπω..

Ερωτηση:ξέρει κανείς πότε θα πάρουμε το oreo ή είναι πολύ νωρίς για τέτοιες ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο συνέβαινε και στο δικό μου. διορθώθηκε με ένα restart.

Στο ξανακανε απο τοτε; Γιατι προσωπικα λυνεται με ενα restart αλλα αμα αποσυνδεθω απο το wifi για καποια ωρα και ξανασυνδεθω, θελει παλι restart για να λειτουργησει το Play store

Όχι. Εκτός και αν είμαι τυφλός και δεν το βλέπω..

Ερωτηση:ξέρει κανείς πότε θα πάρουμε το oreo ή είναι πολύ νωρίς για τέτοιες ερωτήσεις

Θα το δουμε μονο αμα το εχουμε παρει απο Γερμανο η Κοσμοτε το κινητο μας, ή αν το πηραμε απο αλλου, θα πρεπει να παμε στον Γερμανο για να περασει μεσα το καταλληλο λογισμικο. Ωστοσο αυτο θα εχει καποιο "κοστος" μετα με αργοπορημενες αναβαθμισεις κατα πασα πιθανοτητα

Link to comment
Share on other sites

Στο ξανακανε απο τοτε; Γιατι προσωπικα λυνεται με ενα restart αλλα αμα αποσυνδεθω απο το wifi για καποια ωρα και ξανασυνδεθω, θελει παλι restart για να λειτουργησει το Play store

 

 

Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο σήμερα κάτοχος του κινητού να ρωτήσω κάτι εχω παρατήρηση οτι ζεσταίνεται πολύ το κιν. Στη χρήση στο σερφαρισμα οταν βλέπω βίντεο κτλ είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε τι tempered glass βάζουμε,στείλτε λινκ

Επίσης το μονοκαρτο από kaizer έχει εγγύηση Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο σήμερα κάτοχος του κινητού να ρωτήσω κάτι εχω παρατήρηση οτι ζεσταίνεται πολύ το κιν. Στη χρήση στο σερφαρισμα οταν βλέπω βίντεο κτλ είναι φυσιολογικό;

Στο σερφαρισμα προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα με θερμανση. Ισως αν δω μεγαλα βιντεο (πανω απο 10 λεπτα) και αν παιζω για αρκετη ωρα παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κοίταγα πριν λίγο την τιμή του P10 Plus στο skroutz. Είναι δυνατόν να ξεκινάει από 700 ευρώ τόσο καιρό μετά; Είχε πάει στα 600 κάνα μήνα πριν (και πάλι ακριβό) αλλά ξαναπήρε την ανιούσα. Νέα Apple πάει να μας βγει η Huawei. Πανάκριβο...
Link to comment
Share on other sites

Αυξήθηκε η φορολογία νομίζω γι αυτό και τέτοια η τιμή. Αν παρατήρησες το ίδιο έγινε και σε άλλες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Είναι κι αυτό, το ξέχασα. Και πάλι ακριβό είναι όμως. Το S8 plus πχ είναι στα 650 και είχε πάνω από 600 πριν την αύξηση τιμής. Το P10 Plus μέχρι 600 έπεσε (πριν καιρό) κι από τότε ανεβαίνει. Πολύ ακριβό για τόσο καιρό μετά!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κανα μηνα ειμαι στη φαση να το παρω και παρακολουθω την τιμη του απλα εχω κουφαθει.

 

Το ιδιο συμβαινει και στο P10 το απλο.

 

Αν προσεξετε ομως τα DUAL εχουν πεσει η εχουν μεινει σταθερα, κατι πρεπει να παιζει με τον εισαγωγεα πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει σαν τηλεφωνο? τι εντυπωσεις εχετε? ειναι ισαξιο με αλλες ναυαρχιδες?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει σαν τηλεφωνο? τι εντυπωσεις εχετε? ειναι ισαξιο με αλλες ναυαρχιδες?

 

Σίγουρα ναι θα λεγα, τουλάχιστον με τα s8, u11, LG g6. Τώρα σε σχέση με το νέο iPhone, το mate 10 κ τα pixel που αναμένονται, σίγουρα θα έχει διάφορες. Παρόλα αυτά πάει απροβληματιστα στα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι για αγορά

το P10 plus ξέρει κάποιος αν έχει double tap για να ξυπνάει ή οθόνη??

Όχι για ξεκλείδωμα, απλά να δεις τυχόν ειδοποιήσεις ή την ώρα??

Και αν δεν έχει τουλάχιστον με το fingerprint sensor αν το πατήσεις με άλλο δάχτυλο απ αυτό που έχεις ορίσει για ξεκλείδωμα, ανταποκρίνεται και ξυπνάει η οθόνη ή όχι??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι για αγορά

το P10 plus ξέρει κάποιος αν έχει double tap για να ξυπνάει ή οθόνη??

Όχι για ξεκλείδωμα, απλά να δεις τυχόν ειδοποιήσεις ή την ώρα??

Και αν δεν έχει τουλάχιστον με το fingerprint sensor αν το πατήσεις με άλλο δάχτυλο απ αυτό που έχεις ορίσει για ξεκλείδωμα, ανταποκρίνεται και ξυπνάει η οθόνη ή όχι??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχως,οχι και στα 2...Αν βαλεις λαθος δαχτυλο απο αυτο που εχεις ορισει,κανει δονηση για να σου δειξει οτι εχεις βαλει λαθος αναγνωριστικο,αλλα δεν αναβει η οθονη καθολου.Και φυσικα double tap δεν εχει...Μεχρι το P8 ειχανε double tap,που ητανε αρκετα βολικο,μετα το αφαιρεσανε στο 9 και στο 10.Μονο με το κουμπι on-off μπορει να γινει, με μονο πατημα...

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως,οχι και στα 2...Αν βαλεις λαθος δαχτυλο απο αυτο που εχεις ορισει,κανει δονηση για να σου δειξει οτι εχεις βαλει λαθος αναγνωριστικο,αλλα δεν αναβει η οθονη καθολου.Και φυσικα double tap δεν εχει...Μεχρι το P8 ειχανε double tap,που ητανε αρκετα βολικο,μετα το αφαιρεσανε στο 9 και στο 10.Μονο με το κουμπι on-off μπορει να γινει, με μονο πατημα...

Κατ αρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Κατά δεύτερον κρίμα.

Είναι πολύ βολικό αν το έχεις συνηθίσει.

Ούτε το huawei media pad 10.1 T3 που πήρα προχθές το έχει και ψάχνω γύρω γύρω να βρω το κουμπί.

Ολόκληρη οθόνη πάει χαμένη σε θέμα πρακτικότητας.

Ελπίζω να το προσθέσουν πάλι στο νέο mate 10

Όπως και να έχει σ'ευχαριστώ πάλι :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Κατά δεύτερον κρίμα.

Είναι πολύ βολικό αν το έχεις συνηθίσει.

Ούτε το huawei media pad 10.1 T3 που πήρα προχθές το έχει και ψάχνω γύρω γύρω να βρω το κουμπί.

Ολόκληρη οθόνη πάει χαμένη σε θέμα πρακτικότητας.

Ελπίζω να το προσθέσουν πάλι στο νέο mate 10

Όπως και να έχει σ'ευχαριστώ πάλι :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά ενώ στην αρχή με ενόχλησε, μετά κατάλαβα ότι είναι αχρείαστο. Ξυπνάει η οθόνη αμεσοτατα κι έχω βάλει συντόμευση στην αρχική οθόνη για να κλειδώνει ώστε να αποφύγω τα κουμπιά. Απόλυτα πρακτικό και γρήγορο, πραγματικά. Αλλιώς πατάς το κουμπί και ξυπνάει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ενώ στην αρχή με ενόχλησε, μετά κατάλαβα ότι είναι αχρείαστο. Ξυπνάει η οθόνη αμεσοτατα κι έχω βάλει συντόμευση στην αρχική οθόνη για να κλειδώνει ώστε να αποφύγω τα κουμπιά. Απόλυτα πρακτικό και γρήγορο, πραγματικά. Αλλιώς πατάς το κουμπί και ξυπνάει η οθόνη.

Αυτό θέλω να αποφύγω.

Να πατάω ή μάλλον να ψάχνω το πλαϊνό κουμπί.

Βασικά μόνο έξω το χρησιμοποιώ αυτό.

Στο σπίτι πάντα το μπροστινό πατούσα (Samsung γαρ) ή ταπ ταπ στην οθόνη (LG, xiaomi etc)

Ένα παράδειγμα.

Κοιμάμαι και το έχω στο κομοδίνο, ξυπνάω θέλω να ανοίξει η οθόνη να δω την ώρα, άντε βρες το κουμπί ειδικά χωρίς σημεία αναφοράς όλα μοιάζουν πλέον, πατάς την οθονάρα ταπ ταπ έτοιμο!!

Ή όταν το έχω δίπλα μου ή στο γραφείο, τραπέζι είναι πολύ πιο βολικό απ το να ψάχνεις το κουμπί ειδικά αν του έχεις καμία σιλικόνης θήκη χωρίς ανοίγματα.

Άσε που δε ταλαιπωρείται και το κουμπί το πλαϊνό συνέχεια.

Any way αν έχεις μάθει χρόνια έτσι (με μπροστινό κουμπί ή ταπ ταπ) σου κακοφαίνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να αποφύγω.

Να πατάω ή μάλλον να ψάχνω το πλαϊνό κουμπί.

Βασικά μόνο έξω το χρησιμοποιώ αυτό.

Στο σπίτι πάντα το μπροστινό πατούσα (Samsung γαρ) ή ταπ ταπ στην οθόνη (LG, xiaomi etc)

Ένα παράδειγμα.

Κοιμάμαι και το έχω στο κομοδίνο, ξυπνάω θέλω να ανοίξει η οθόνη να δω την ώρα, άντε βρες το κουμπί ειδικά χωρίς σημεία αναφοράς όλα μοιάζουν πλέον, πατάς την οθονάρα ταπ ταπ έτοιμο!!

Ή όταν το έχω δίπλα μου ή στο γραφείο, τραπέζι είναι πολύ πιο βολικό απ το να ψάχνεις το κουμπί ειδικά αν του έχεις καμία σιλικόνης θήκη χωρίς ανοίγματα.

Άσε που δε ταλαιπωρείται και το κουμπί το πλαϊνό συνέχεια.

Any way αν έχεις μάθει χρόνια έτσι (με μπροστινό κουμπί ή ταπ ταπ) σου κακοφαίνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολυ σωστα!Και απορω αφου μεχρι το P8 υπηρχε το διπλο πατημα,μετα το αφαιρεσαν...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα!Και απορω αφου μεχρι το P8 υπηρχε το διπλο πατημα,μετα το αφαιρεσαν...

Δεν ξέρω γιατί αλλά παιδιά μπροστά είναι το κουμπί. Σε κλάσματα ανοίγει η οθόνη, και την κλείνεις χωρίς κουμπί πάλι. Μ ένα ταπ στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...