Jump to content

Huawei P10 Plus


Abdalis_3k60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως αυτοματα εννεργοποιητε οταν δενε χει σημα το κινητο και γυριζει σε wificall?να μας πει ο φιλος που το εχει ηδη και λειτουργει.εκτος αν πηρε τηλ την κοσμοτε για αν του ενεργοποιησουν την υπηρεσια.
Το μόνο που έκανα ήταν να στείλω μνμ στο τετραψήφιο που αναγράφεται στο site της κοσμοτε και ενεργοποιήθηκε ,φαντάστηκα θα το χετε κανει επειδή το αναφέρει στο site

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μόνο που έκανα ήταν να στείλω μνμ στο τετραψήφιο που αναγράφεται στο site της κοσμοτε και ενεργοποιήθηκε ,φαντάστηκα θα το χετε κανει επειδή το αναφέρει στο site

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

 

Το κάναμε αλλά τζίφος. Λέει πως ακόμα δεν υποστηρίζεται; το πήρες από Γερμανό η κοσμοτε;

Link to comment
Share on other sites

Το κάναμε αλλά τζίφος. Λέει πως ακόμα δεν υποστηρίζεται; το πήρες από Γερμανό η κοσμοτε;
Απο Σκρουτζ ένα μαγαζί στο Πειραιά μου διαφεύγει τώρα ,

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω την κοινότητα ότι το ίδιο συνέβη και με μένα. Μετά την αναβάθμιση σε Β171 πήρα τηλ το13888 και ζήτησα να ενεργοποιήσουν το WiFi calling. Στην αρχή είχαν κάποιες αντιρρήσεις ότι το p10 plus δεν είναι στη λίστα των συμβατών συσκευών αλλά εγώ επέμενα ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση ο διακόπτης VOLTE είναι ήδη ενεργός. Τελικά είπαν ότι θα το ενεργοποιήσουν. Όπερ και εγένετο. Μετά μια ώρα περίπου μου ήρθε μήνυμα SMS ότι η υπηρεσία ενεργοποιηθηκε. Χρειάστηκε και ένα reboot για να καταχωρηθεί και η sim και όλα δούλεψαν κανονικά. Καλές γιορτές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το απλό P10 και δυστυχώς δεν έχω βρεί λύση. Μιας που είναι σχεδόν ίδια, έχω μια ερώτηση. Έχει κανείς θέμα με το βίντεο? Παρουσιάζει ένα jello effect / delay / stutter κάτι φορές , όταν κάνω panning. Είναι θέμα EIS λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω την κοινότητα ότι το ίδιο συνέβη και με μένα. Μετά την αναβάθμιση σε Β171 πήρα τηλ το13888 και ζήτησα να ενεργοποιήσουν το WiFi calling. Στην αρχή είχαν κάποιες αντιρρήσεις ότι το p10 plus δεν είναι στη λίστα των συμβατών συσκευών αλλά εγώ επέμενα ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση ο διακόπτης VOLTE είναι ήδη ενεργός. Τελικά είπαν ότι θα το ενεργοποιήσουν. Όπερ και εγένετο. Μετά μια ώρα περίπου μου ήρθε μήνυμα SMS ότι η υπηρεσία ενεργοποιηθηκε. Χρειάστηκε και ένα reboot για να καταχωρηθεί και η sim και όλα δούλεψαν κανονικά. Καλές γιορτές.

Πως εκανες την αναβαθμιση;:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω τηλέφωνο, και είμαι μεταξύ αυτού και του mate 10 pro, πιστεύετε αξίζει η διαφορά των 200 ευρώ; εστω και με δώρο το p9 lite; κυρίως η κάμερα με ενδιαφέρει. A... και έχει Ir blaster;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω τηλέφωνο, και είμαι μεταξύ αυτού και του mate 10 pro, πιστεύετε αξίζει η διαφορά των 200 ευρώ; εστω και με δώρο το p9 lite; κυρίως η κάμερα με ενδιαφέρει. A... και έχει Ir blaster;

Ναι έχει ir κανονικά. Τώρα για τα 200 ευρώ που λες και το mate 10 pro... Η μαγική λέξη είναι ότι εξαρτάται. Ειδικά για την κάμερα που είναι τελείως υποκειμενικό. Προφανώς στο mate είναι καλύτερη και όσοι το έχουν, έχουν μείνει υπερευχαριστημενοι. Αλλά και το p10 plus έχει επίσης μια πολύ καλή κάμερα. Για μένα νομίζω ότι τα αξίζει τα λεφτά, και αν έχεις να τα δώσεις, δωστα.

 

Εκτός της κάμερας είναι σημαντικό ότι παίρνεις και έναν ολοκαίνουριο επεξεργαστή, μη ξεχνάς. Στο ξαναλέω όμως... Από το p10 plus δεν θα έχεις παράπονο. Σφαίρα πάει, πολύ καλή φωτογραφική έχει, dual stereo setup, 128 GB... Ειναι τούμπανο κι αυτό. Προσωπικά ο μόνος λόγος για να πας στο mate είναι αν θες να είσαι στην τελευταία λέξη της τεχνολογίας αλλά και για 2 sim.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χτες την αναβαθμιση VKY-L09C55B140 και απο τοτε εχασα το Outlook με λογαριασμους 365. Σταματησε να παιρνει email και ξεκινησα Session με MS helpdesk.

Η Microsoft Σηκωσε τα χερια ψηλα, η εφαρμογη μπηκε βγηκε καθαριστηκε μονο με ουλτρεξ δεν το ελουσα, το προβλημα ειναι το εξης:

Οταν γραφεις το email και πρεπει να παει για Pass Σε ξαναγυρναει με error Στο email input.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όλα καλά και χρυσά με το κινητό, αλλα, είναι δυνατόν η μπροστινή κάμερα να βγάζει καλύτερα από την πίσω. ; Ίσως έχει θέμα δεν ξέρω τι να πω. Πάντως με την πίσω έχουν μια θαμπαδα, σαν να μην εστιάζει σωστά.. ειναι σκοτεινές.. δεν με ενθουσιάζουν. Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα;. Δεν κάνω κάποια ρύθμιση. Ευχαριστώ.. Edited by jipakos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όλα καλά και χρυσά με το κινητό, αλλα, είναι δυνατόν η μπροστινή κάμερα να βγάζει καλύτερα από την πίσω. ; Ίσως έχει θέμα δεν ξέρω τι να πω. Πάντως με την πίσω έχουν μια θαμπαδα, σαν να μην εστιάζει σωστά.. ειναι σκοτεινές.. δεν με ενθουσιάζουν. Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα;. Δεν κάνω κάποια ρύθμιση. Ευχαριστώ..

 

Μπορείς να ποστάρεις φωτό να δούμε? Η μπροστινή έχει διάφραγμα f/1.9 έναντι f/2.2 της πίσω. Οπότε λογικά θα τραβάει περισσότερο φως. Αλλά η πίσω σαν main camera βγάζει καλύτερες, οπότε κάτι κάνεις λάθος ή έχει θέμα το κινητό, που δεν το νομίζω. Δοκίμασε να βγάλεις φωτό σε ίδιες συνθήκες το ίδιο αντικείμενο πχ.

 

 

P.S. Μήπως έχεις παρατηρήσει στα Videos ένα jello effect / artifacts / lag, όταν κάνεις panning ? (Τραβάς σχετικά γρήγορα ένα τοπίο πχ.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όλα καλά και χρυσά με το κινητό, αλλα, είναι δυνατόν η μπροστινή κάμερα να βγάζει καλύτερα από την πίσω. ; Ίσως έχει θέμα δεν ξέρω τι να πω. Πάντως με την πίσω έχουν μια θαμπαδα, σαν να μην εστιάζει σωστά.. ειναι σκοτεινές.. δεν με ενθουσιάζουν. Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα;. Δεν κάνω κάποια ρύθμιση. Ευχαριστώ..

 

Βγάλε την θήκη που έχεις και τράβα πάλι τη φωτογραφία. Θα δεις διαφορά πιστεύω! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα!!

Έχω το εξής θέμα

Όταν πας κάνεις τις ενημερώσεις από το play store μετά από καιρό που έχει να γίνει restart το κινητό δεν τις κάνει κολλάει. Μόλις κάνεις restart το κινητό κάνει κομπλε όλες τις ενημερώσεις. Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω ένα περίεργο προβλημα, πολλές φορές ενώ πατάω αλλού το κινητό ανοίγει αλλά πράγματα, δηλαδή σαν να πατάω κάπου στο κέντρο,στην αρχή νόμιζα ότι ήταν καποιο bug αλλα παρατήρησα σε ένα παιχνίδι ότι αλλού ήθελα να βάλω τον στρατό αλλά αυτό μου τον έβαζε σε ένα συγκεκριμένο σημείο.το κινητό είναι 5 ημερών.παιζει να έχει πρόβλημα στο hardware
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω ένα περίεργο προβλημα, πολλές φορές ενώ πατάω αλλού το κινητό ανοίγει αλλά πράγματα, δηλαδή σαν να πατάω κάπου στο κέντρο,στην αρχή νόμιζα ότι ήταν καποιο bug αλλα παρατήρησα σε ένα παιχνίδι ότι αλλού ήθελα να βάλω τον στρατό αλλά αυτό μου τον έβαζε σε ένα συγκεκριμένο σημείο.το κινητό είναι 5 ημερών.παιζει να έχει πρόβλημα στο hardware

Μιας και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα, μάλλον είναι θέμα συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βγει η beta έκδοση για το ευρωπαϊκό p10+. Την έχει βάλει κανένας;. Για να μπει θέλει να έχεις την 181... Προσπαθώ να την περάσω από το firmware finder αλλά δεν με αφήνει. (Όποια και από τις διαθέσιμες εκδόσεις να δοκιμάσω) το έχει κάνει κάποιος; Και αν ναι πως; Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, κάτοχος του κινητού από τις αρχές του χρόνου, έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην κάρτα SD, δε μου βγάζει καν τέτοια επιλογή.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Τι στο καλό να κάνω;

 

Επίσης έχω να πω ότι προέρχομαι από το Huawei P8 το οποίο το είχα 2 χρόνια και το οποίο θεωρώ εξαιρετικό κινητό, μόνο που τώρα τελευταία η κάμερά του τα είχε παίξει (γι' αυτό άλλαξα συσκευή αλλιώς δεν είχα κανένα λόγο). Και βγάλανε και το ραδιόφωνο στο P10 :mad::mad::mad:

Edited by buruburu
"The only people we can think of as normal are those we don't yet know very well." Alain de Botton
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη συμπεριφορά του fingerprint scanner όταν αυτός δε χρησιμοποιείται για πλοήγηση (όταν υπάρχουν δηλαδή στην οθόνη τα onscreen buttons). Στο δικό μου τηλέφωνο συμπεριφέρεται σα να είναι ένα δεύτερο home button (το κουμπί με το κυκλάκι). Δηλαδή όπου κι αν βρίσκεσαι με την οθόνη αναμμένη αν πατηθεί ο fingerprint scanner σε πηγαίνει στην αρχική οθόνη.

Αυτή τη συμπεριφορά την παρατήρησα τη δεύτερη εβδομάδα που έχω το κινητό. Έχω την εντύπωση ότι δεν λειτουργούσε έτσι από την αρχή. Δηλαδή στις αντίστοιχες περιπτώσεις ο fingerprint scanner δεν έκανε τίποτα. Τίποτα επίσης δεν κάνει και σε όσα p10 plus έλεγξα από περιέργεια στα καταστήματα.

Αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι ίσως να οφείλεται σε αναβάθμιση που εκανα (είμαι στην 177 ενώ όσα τηλεφωνα είδα είχαν πολύ χαμηλότερες εκδόσεις). Αν όμως δεν πρέπει να λειτουργεί έτσι τότε μπορεί το πρόβλημα να είναι hardware οπότε θα πρέπει να πάει για service.

Έχει κανείς από εσάς ανάλογη συμπεριφορά στη συσκευή του;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 177, δεν χρησιμοποιώ τα on screens buttons και τα ενεργοποίησα για να το δοκιμάσω, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με το δικό σου. Λογικά δεν χρειάζεται να ανησυχείς! Επειδή από την αρχή δεν τα χρησιμοποιούσα δεν ξέρω πως ήταν πριν.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 177, δεν χρησιμοποιώ τα on screens buttons και τα ενεργοποίησα για να το δοκιμάσω, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με το δικό σου. Λογικά δεν χρειάζεται να ανησυχείς! Επειδή από την αρχή δεν τα χρησιμοποιούσα δεν ξέρω πως ήταν πριν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...