Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι πως ειναι απο αυτα τα σπαστικα προβληματα που αν το παω σε σερβις δεν θα βγαλω ακρη..:(

Μονο αν το αντιμετωπιζαν και αλλοι αυτο το θεμα θα ηξερα πως ειναι θεμα software και οχι hardware.

Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι το κινητο.

 

Εδω να αναφερω οτι εχω το μοντελο με τα 3GB RAM.

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερεις κανεις αν γινεται μεταφορα εφαρμογων στην sd?

 

Πρέπει να επιλέξεις σαν χώρο αποθήκευσης την εξωτερική κάρτα από τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνοντας τις ρυθμίσεις του Huawei P10 Lite πείραξα κάτι και πλέον προκειμένου για να συνδεθεί στις εφαρμογές πρέπει να τις ανοίξω χειροκίνητα. Δηλαδή, για να μου εμφανιστούν οι ειδοποιήσεις απο το Messenger θα πρέπει να ανοίξω το messenger για να κάνει ανανέωση. Πως μπορώ να το λύσω; Το auto-sync είναι ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας... Εχω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει... Όταν το αγόρασα ήταν όλα καλά! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μου χτυπάνε πια οι ειδοποιήσεις σε mail viber messenger κτλ ενώ τα έχω όλα ενεργοποιημενα και η αναβάθμιση μου είναι η τελευταία έκδοση... Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα τσέκαρα απο τις ρυθμίσεις πάνε στις εφαρμογές άνοιξε την εφαρμογή που θες έπειτα πάνε στην επιλογή ειδοποίησεις και δες αν ειναι ενεργοποιημένες οι επιλογές. Μετά πήγαινε ξανά ρυθμίσεις - μπαταρία - κλείσιμο εφαρμογών μετά το κλείδωμα της οθόνης και βεβαιώσου οτι δεν έχεις τις εφαρμογές να κλείνουν αυτόματα οταν κλειδώνεις την συσκευή.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ για την βοήθειά σου !!! Τελικά ήταν αυτό με την μπαταρία!!!! Μια ερωτησουλα ακόμη... Το viber μόνο ενώ ανοίγει πια, δεν ακούγεται ήχος... Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ για την βοήθειά σου !!! Τελικά ήταν αυτό με την μπαταρία!!!! Μια ερωτησουλα ακόμη... Το viber μόνο ενώ ανοίγει πια, δεν ακούγεται ήχος... Καμία ιδέα?

 

Τίποτα για αυτό υπάρχει το forum. Για το viber το μόνο που μπορώ να σου πω αν και δεν είμαι σίγουρος, ανοιξε την εφαρμογή του viber πάνε ρυθμίσεις και μετά πάτα στις ειδοποίησεις και τσέκαρε αν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή ήχοι εξερχόμενων μηνυμάτων.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε ενημέρωση συστήματος εσάς;

a163c3e5c15647bac03df50cf2374e98.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή αγορασμένη από εξωτερικό (με 4GB ram), είναι δυνατό να περαστεί ελληνική rom; Αν ναι, είναι εύκολο;
Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευή αγορασμένη από εξωτερικό (με 4GB ram), είναι δυνατό να περαστεί ελληνική rom; Αν ναι, είναι εύκολο;

 

Τα p10 lite που ήρθαν επίσημα στην Ελλάδα είναι με 3 gb ram οπότε πώς θα βάλεις rom από κινητό με 3 gb σε κινητό με 4 gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα θέλω να πάρω επίγειο δεκτή για το P10 Lite ώστε να βλέπω τηλεόραση από το κινητό μου χωρίς την χρήση ίντερνετ. Ξέρετε αν το κινητό μου υποστηρίζει OTG και ναι ποιον μου προτείνετε να πάρω. Σας ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Πριν από 2 μέρες έκανα system update στο κινητό-P10 Lite- και η μπαταρία πια δεν αντέχει ούτε μία μέρα.Το κινητο εν τω μεταξύ είναι ενός μήνα και μέχρι πριν το update κρατούσε άνετα 2 μέρες και κάτι.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα μήπως και αν ναι πώς το αντιμετώπισε;Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Στο P9 lite της γυναίκας μου η εφαρμογή Θέματα, δίνει τη δυνατότητα να κατεβάσεις θέματα. Στο Ρ10 lite που πήρα εγώ μου δείχνει μόνο αυτά που έχω. Τι παίζει;

 

Edit: Τελικά πρέπει να έκανε κάποια ενημέρωση και πλέον κατεβάζει κανονικά.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε ενημέρωση συστήματος εσάς;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μου ηρθε πριν απο μια εβδομαδα. Βλεπω οτι δινει σχετικα συχνα αναβαθμισεις και αυτο ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Πριν από 2 μέρες έκανα system update στο κινητό-P10 Lite- και η μπαταρία πια δεν αντέχει ούτε μία μέρα.Το κινητο εν τω μεταξύ είναι ενός μήνα και μέχρι πριν το update κρατούσε άνετα 2 μέρες και κάτι.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα μήπως και αν ναι πώς το αντιμετώπισε;Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πάλι τίποτα....

 

Και η σύζυγος μου παραπονιέται ότι δεν κρατάει η μπαταρία πολύ μετά την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε dual sim με 4gb ram σήμερα μου ήρθε η Β198 :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί ενώ έχω ρυθμίσει κάποιες εφαρμογές να κλείνουν με το κλείδωμα της οθόνης, όταν μετά το ξεκλειδώνω και πηγαίνω στις πρόσφατες εφαρμογές, είναι ακόμη εκεί;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διαβάζω ότι πολλοί αναβαθμίζουν τη συσκευή τους με το Firmware Finder. Γιατί; Δεν έρχονται ΟΤΑ οι ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει θα μουν υποχρεος καθως δεν μπορω να βρω λυση σε κατι πολυ απλο: εχω την εκδοση b197 αν βοηθαει και θελω οταν ερχονται ενημερωσεις απο μηνυμα στην αρχικη οθονη κλειδωματος να ΜΗΝ φαινεται το περιεχομενο του μηνυματος.. εχω δοκιμασει τα παντα αλλαξα την οθονη κλειδωματος σε ξεκλειδωμα περιοδικου γιατι αλλιως δεν δουλευουν οι ενημερωσεις στην οθονη κλειδωματος και πηγα ρυθμισεις-γραμμη ειδοποιησεων και καταστασης-διαχειριση ειδοποιησεων-μηνυματα-και τικαρα εμφανιση στην οθονη κλειδωματος και αποκρυψη περιεχομενου ειδοποιησεων και παρολα αυτα τιποτα οταν ερχεται μηνυμα φαινεται το περιεχομενο κανονικα...πως το φτιαχνω αυτο?να πω οτι κατεβασα απο το play store μια lockscreen εφαρμογη το next που σου δινει την δυνατοτητα αυτη αλλα πως γινεται απο το τηλεφωνο ομως γιατι δεν θελω να το επιβαρυνω με τετοιου ειδους εφαρμογη γιατι αραια και που κολλαει και δεν τις εμφανιζει αμεσα τις ενημερωσεις ξερει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...