Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tempered glass η Samsung? Ενδιαφέρον!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tempered σωστο δεν υπαρχει .η ζελατινα τις samsung ειναι τίμια αγορα .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tempered σωστο δεν υπαρχει .η ζελατινα τις samsung ειναι τίμια αγορα .

 

Ναι αλλα εδώ μιλαμε για επισημο προϊον από τη Samsung. Θεωρητικα θα εχει ελεγξει τις βασικες παραμέτρους στις οποιες πασχουν τα γυαλια σε αυτές τις οθονες.

Μερικα ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα από την περιγραφή του:

  • It’s not just beautiful and strong, it’s also very easy to use. It fits perfectly to your device, and offers responsive swiping and tapping by using accurate detection of static electricity.

  • It’s tempered and produced by AGC Dragontrail, so that it’s super-tough. And at only 0.33 mm

Η DragonTrail ειναι ο βασικος ανταγωνιστης της Corning... Δηλαδη μιλαμε για πραγματικο, ακριβο γυαλι...Πραγματι ενδιαφερον στις 24 λίρες (που κοστιζει το γυαλι χωρις τους οδηγούς)...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εδώ μιλαμε για επισημο προϊον από τη Samsung. Θεωρητικα θα εχει ελεγξει τις βασικες παραμέτρους στις οποιες πασχουν τα γυαλια σε αυτές τις οθονες.

Μερικα ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα από την περιγραφή του:

  • It’s not just beautiful and strong, it’s also very easy to use. It fits perfectly to your device, and offers responsive swiping and tapping by using accurate detection of static electricity.

  • It’s tempered and produced by AGC Dragontrail, so that it’s super-tough. And at only 0.33 mm

Η DragonTrail ειναι ο βασικος ανταγωνιστης της Corning... Δηλαδη μιλαμε για πραγματικο, ακριβο γυαλι...Πραγματι ενδιαφερον στις 24 λίρες (που κοστιζει το γυαλι χωρις τους οδηγούς)...

 

Πόσο βγαίνει η αγορά με τα έξοδα αποστολής? ....την πήραν όλο και όλο 1-2 άτομα βλέπω...είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.

Πάντως θα πρέπει να εφαρμόζει καλύτερα η brand ,παρά από τρίτους κατασκευαστές...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εδώ μιλαμε για επισημο προϊον από τη Samsung. Θεωρητικα θα εχει ελεγξει τις βασικες παραμέτρους στις οποιες πασχουν τα γυαλια σε αυτές τις οθονες.

Μερικα ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα από την περιγραφή του:

  • It’s not just beautiful and strong, it’s also very easy to use. It fits perfectly to your device, and offers responsive swiping and tapping by using accurate detection of static electricity.

  • It’s tempered and produced by AGC Dragontrail, so that it’s super-tough. And at only 0.33 mm

Η DragonTrail ειναι ο βασικος ανταγωνιστης της Corning... Δηλαδη μιλαμε για πραγματικο, ακριβο γυαλι...Πραγματι ενδιαφερον στις 24 λίρες (που κοστιζει το γυαλι χωρις τους οδηγούς)...

Από το design και μόνο καταλαβαίνεις ότι δεν είναι case friendly, παρά μόνο για τις θήκες της ίδιας της Samsung και όσες δεν πιάνουν την περίμετρο της οθόνης...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Από το design και μόνο καταλαβαίνεις ότι δεν είναι case friendly, παρά μόνο για τις θήκες της ίδιας της Samsung και όσες δεν πιάνουν την περίμετρο της οθόνης...

 

Ναι, πιθανότατα, αλλά το σημαντικότερο νομίζω είναι να επαληθευαμε αν δε μειώνει το touch sensitivity και δεν ξεκολλάει. Αν "πετυχαίνει" αυτά τα στοιχήματα, τότε το case friendly requisition έπεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο βγαίνει η αγορά με τα έξοδα αποστολής? ....την πήραν όλο και όλο 1-2 άτομα βλέπω...είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα.

Πάντως θα πρέπει να εφαρμόζει καλύτερα η brand ,παρά από τρίτους κατασκευαστές...

 

Πρέπει να βρεις άλλο κανάλι αγοράς φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

του φόρεσα την Samsung Clear View Case BLUE αγορασμένη απο εδώ

Νομίζω -αν εξαιρέσεις τον όγκο- είναι κόσμημα στο συγκεκριμένο χρώμα!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπω ένα τεστ που κάνουν με την ανταπόκριση τις οθόνης. *#0*...είναι ο συνδυασμός για να μπει στο μενού και να ξεκινήσει.

Υπάρχει κάτι ακόμα που δεν ξέρω....γιατί σε μένα δεν μπορεί να εμφανιστεί?

Θέλω να το δοκιμάσω μετά που θα βάλω το tempered glass.

Είναι ένα εργαλείο πολύ χρήσιμο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπω ένα τεστ που κάνουν με την ανταπόκριση τις οθόνης. *#0*...είναι ο συνδυασμός για να μπει στο μενού και να ξεκινήσει.

Υπάρχει κάτι ακόμα που δεν ξέρω....γιατί σε μένα δεν μπορεί να εμφανιστεί?

Θέλω να το δοκιμάσω μετά που θα βάλω το tempered glass.

Είναι ένα εργαλείο πολύ χρήσιμο νομίζω.

 

Γιατί ξεχνάς τη δίεση στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει την μπάλα λιγάκι! Ποιο Gear Vr είναι συμβατό με το s8/s8+? Υπάρχει ένα στα 120-140 με το χειριστήριο και ένα άλλο (μάλλον από το Note 7) με 45 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει την μπάλα λιγάκι! Ποιο Gear Vr είναι συμβατό με το s8/s8+? Υπάρχει ένα στα 120-140 με το χειριστήριο και ένα άλλο (μάλλον από το Note 7) με 45 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τα δύο μαύρα κάνουν. Το παλιό θέλει τον αντάπτορα micro usb to type c, το καινούργιο όχι. Επιπλέον το καινούργιο έχει το Bluetooth χειριστήριο, που στο παλιό θα το πάρεις έξτρα. Κατά τα άλλα απειροελάχιατες διαφορες στα δύο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο μαύρα κάνουν. Το παλιό θέλει τον αντάπτορα micro usb to type c, το καινούργιο όχι. Επιπλέον το καινούργιο έχει το Bluetooth χειριστήριο, που στο παλιό θα το πάρεις έξτρα. Κατά τα άλλα απειροελάχιατες διαφορες στα δύο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σευχαριστω πολυ Αχιλλεα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω βγάλει άκρη, θα επανέλθω στο θέμα. Έχει δοκιμάσει κάποιος φορτιστή αυτοκινήτου που να κάνει fast charging στο S8+? Έχω δοκιμάσει πολλά (μεταξύ άλλων και τον adaptive fast charger της Samsung που είχα από το Note4) αλλά δεν μου κάνει fast charging και θέλω να ξέρω αν συμβαίνει σε όλους ή κάνω εγώ κάτι λάθος.
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω βγάλει άκρη, θα επανέλθω στο θέμα. Έχει δοκιμάσει κάποιος φορτιστή αυτοκινήτου που να κάνει fast charging στο S8+? Έχω δοκιμάσει πολλά (μεταξύ άλλων και τον adaptive fast charger της Samsung που είχα από το Note4) αλλά δεν μου κάνει fast charging και θέλω να ξέρω αν συμβαίνει σε όλους ή κάνω εγώ κάτι λάθος.

Σου είχα δώσει αν θυμάμαι καλά το link από public. Αν και είμαι κατά της ασύρματης πρόσβασης:94b515042dd41580e63386d9d4879292.jpg334f8c30bbf3ce6b4dd3d5b647334171.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρύθμιση για γρήγορη ασύρματη φόρτιση δεν έχει?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρύθμιση για γρήγορη ασύρματη φόρτιση δεν έχει?

Λογικα οταν το βαλεις σε ασυρματο φορτιστη θα σου βγαλει και την επιλογη στις προχωρημενες ρυθμισεις της μπαταριας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Λογικα οταν το βαλεις σε ασυρματο φορτιστη θα σου βγαλει και την επιλογη στις προχωρημενες ρυθμισεις της μπαταριας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

To έβαλα σε έναν άλλα δεν είναι τις Samsung και δεν μου το βγάζει σαν επιλογή...πρεπει να είναι τις Samsung για να το βγάλει?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

To έβαλα σε έναν άλλα δεν είναι τις Samsung και δεν μου το βγάζει σαν επιλογή...πρεπει να είναι τις Samsung για να το βγάλει?

Υποστηρίζει fast charging αυτός που τον έβαλες; Δεν εννοώ μόνο τον φορτιστή αλλά και το pad.

 

https://www.skroutz.gr/s/8758675/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Galaxy-S7-S7-Edge-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-NG930BB.html

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει fast charging αυτός που τον έβαλες; Δεν εννοώ μόνο τον φορτιστή αλλά και το pad.

 

https://www.skroutz.gr/s/8758675/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Galaxy-S7-S7-Edge-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-NG930BB.html

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν υποστηρίζει...μαλλον γι'αυτό δεν το ενεργοποιεί σαν επιλογή...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υποστηρίζει...μαλλον γι'αυτό δεν το ενεργοποιεί σαν επιλογή...

Μόλις βάλεις συμβατό φορτιστή θα στην εμφανίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου είχα δώσει αν θυμάμαι καλά το link από public. Αν και είμαι κατά της ασύρματης πρόσβασης:

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από το e-shop ήταν (http://www.e-shop.gr/samsung-fast-car-charger-ep-ln915cb-2000mah-usb-to-type-c-cable-black-p-TEL.034313). Απλώς, επειδή εμένα ο επίσημος της Samsung (που είχα από το Note 4) δεν μου κάνει fast charging στο s8+ ήθελα να δω αν τον έχει δοκιμάσει κάποιος με s8+ για να μου πει σίγουρα.

 

Παρεμπιπτόντως, στο e-shop που πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι ο συγκεκριμένος φορτιστής δεν δίνει συμβατότητα με s8+, το οποίο ωστόσο μπορεί να μην σημαίνει και τίποτε καθώς πιθανότατα βγήκε στο εμπόριο πολύ πριν το s8+

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Από το e-shop ήταν (http://www.e-shop.gr/samsung-fast-car-charger-ep-ln915cb-2000mah-usb-to-type-c-cable-black-p-TEL.034313). Απλώς, επειδή εμένα ο επίσημος της Samsung (που είχα από το Note 4) δεν μου κάνει fast charging στο s8+ ήθελα να δω αν τον έχει δοκιμάσει κάποιος με s8+ για να μου πει σίγουρα.

 

Παρεμπιπτόντως, στο e-shop που πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι ο συγκεκριμένος φορτιστής δεν δίνει συμβατότητα με s8+, το οποίο ωστόσο μπορεί να μην σημαίνει και τίποτε καθώς πιθανότατα βγήκε στο εμπόριο πολύ πριν το s8+

Έχεις ενεργοποιημένη την γρήγορη φόρτιση? H samsung δεν άλλαξε φορτιστές. Έχεις άλλο καλώδιο να δοκιμάσεις?

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/x-one-tempered-glass-protector-lcd-for-samsung-galaxy-sm-950-s8-3d-full-face-black-9h-p-TEL.035447

 

Σήμερα δοκίμασα την x-one... εφαρμόζει πολύ καλά αλλά αφήνει από το δάκτυλο ίχνη στο τζάμι του και το πιο σημαντικό, στις 4 γωνίες θέλει παραπάνω πίεση από ότι βάζαμε πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το S8 στον Fast Wireless Cahrger που είχα από το S7 Edge (και δούλευε σωστά) και δεν κάνει γρήγορη φόρτιση, ούτε έχω τέτοια επιλογή στην Μπαταρία.... τί μπορεί να παίζει?

 

Edit: Άκυρο τελικά, άλλαξα καλώδιο, και δουλεύει μια χαρά! Και την επιλογή εμφάνισε!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται φοβερό αυτό το τζάμι! Μακάρι να είναι όντως έτσι.

 

 

Υπάρχει και ένα βίντεο που το αφαιρεί και εξηγεί μερικά πράγματα για το τζάμι. Έχει και αρκετές θήκες που κάνει δοκιμές για το ποιες είναι συμβατές και ποιες όχι.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται φοβερό αυτό το τζάμι! Μακάρι να είναι όντως έτσι.

 

 

Υπάρχει και ένα βίντεο που το αφαιρεί και εξηγεί μερικά πράγματα για το τζάμι. Έχει και αρκετές θήκες που κάνει δοκιμές για το ποιες είναι συμβατές και ποιες όχι.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ντίνο θα το πάρουμε? Χα χα χα πάντως στη συσκευασία θα έπρεπε να έχει 2 τζαμάκια, πληρώνεις τα έξτρα ακριβά για μια χρήση. 22 ευρώ μου στοίχισε η ασφάλεια για έναν χρόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...