Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα βάλει και εγώ αλλά μου έτρωγε πολύ μπαταρία... τι λειτουργια εχεις βαλει εσύ και πόσο ενέργεια σου τρώει.... στο περίπου!

 

Οριακά μηδενική. Δεν εμφανίζεται καν στην αναλυτική της μπαταρίας και το έχω και χωρίς εποπτεία πάντα. Και να σκεφτείς ότι το χρησιμοποιώ αρκετά γιατί το έχω ρυθμίσει για back button, αθόρυβο, φακό και διάφορα άλλα. Γενικά τα σπάει η εφαρμογή. Από τις λίγες που έχω πληρώσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Αυτή η αναγνώριση προσώπου μήπως είναι λιγάκι ότι να'ναι; ή κάνω κάτι λάθος. Τη ρυθμιζω με σχετικό εσωτερικό φωτισμό και όταν είναι λίγο σκοτεινά δεν δουλεύει..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτή η αναγνώριση προσώπου μήπως είναι λιγάκι ότι να'ναι; ή κάνω κάτι λάθος. Τη ρυθμιζω με σχετικό εσωτερικό φωτισμό και όταν είναι λίγο σκοτεινά δεν δουλεύει..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίεργο. Εμένα με εντελώς σκοτάδι στο δωμάτιο λειτουργεί σφαίρα. Καθάρισε την κάμερα και ξαναπροσπαθησε.
Link to comment
Share on other sites

Η αναγνώριση προσώπου στο γρήγορο δουλεύει -σχετικά- καλά αλλά όχι παντού.

Αν βάλεις μια επιλογή που έχει για περισσότερη ασφάλεια και λιγότερη ταχύτητα, δουλεύει 1 στις 10 απόπειρες. Χειρότερα και από face unlock Android 4.0.4 :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αναγνώριση προσώπου στο γρήγορο δουλεύει -σχετικά- καλά αλλά όχι παντού.

Αν βάλεις μια επιλογή που έχει για περισσότερη ασφάλεια και λιγότερη ταχύτητα, δουλεύει 1 στις 10 απόπειρες. Χειρότερα και από face unlock Android 4.0.4 :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Άρα να ακυρώσω Αυτή την επιλογή;

Επισης μου εμφανησε θεμα με το autofocus της καμερας, δεν λειτουργουσε.. Εκανα το τρικ, που διαβασα στο ιντερνετ, κουνωντας λιγο το κινητο και εφτιαξε.. Το ειχε κανεις αλλος??

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by emm_stra
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτή η αναγνώριση προσώπου μήπως είναι λιγάκι ότι να'ναι; ή κάνω κάτι λάθος. Τη ρυθμιζω με σχετικό εσωτερικό φωτισμό και όταν είναι λίγο σκοτεινά δεν δουλεύει..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιλάς για την αναγνώριση προσώπου ή για την αναγνώριση ίριδας? Γιατί του προσώπου δύσκολα θα δουλέψει σε σκοτεινό περιβάλλον. Η Ίριδα απ' την άλλη επειδή έχει υπέρυθρες δουλεύει και σε απόλυτο σκοτάδι.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την αναγνώριση προσώπου ή για την αναγνώριση ίριδας? Γιατί του προσώπου δύσκολα θα δουλέψει σε σκοτεινό περιβάλλον. Η Ίριδα απ' την άλλη επειδή έχει υπέρυθρες δουλεύει και σε απόλυτο σκοτάδι.
Προσώπου. Η ίριδα δεν δημιουργεί πρόβλημα στα μάτια άν την χρησιμοποιείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να πάρω την whitestone είπα να δώσω μια ευκαιρία στην x-one stealth armor. Φαίνεται καλή και δυνατή.. 89d85661d111d728eaa19ce191f8aa4c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Περιπου 10 εργασιμες αν θυμαμαι καλα.

H θηκη εχει πολλα χρωματα εγω σε μαυρο κινητο εχω την gunmetal.

Παρε οποια σου αρεσει περισσοτερο!

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/m/11647/Spigen/f/714478/Galaxy-S8.html

Πήρα την θηκη μέσω skroutz από spaceboy και διαπίστωσα ότι τα φέρνει από Αγγλία. Είναι αξιόπιστο αν ξέρει κανείς..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την θηκη μέσω skroutz από spaceboy και διαπίστωσα ότι τα φέρνει από Αγγλία. Είναι αξιόπιστο αν ξέρει κανείς..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή από που θα έπρεπε να τα φέρει, από κινα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από που θα έπρεπε να τα φέρει, από κινα;
Όχι φυσικά. Απλά νόμιζα ότι ήταν ελληνικό κατάστημα και όχι αγγλικό.. Έτσι φαινόταν στο skroutz.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Απλά νόμιζα ότι ήταν ελληνικό κατάστημα και όχι αγγλικό.. Έτσι φαινόταν στο skroutz.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελληνικό είναι απλα εχει έδρα εξω... αλλα αυτα τι μας νοιάζουν;

Εχω παει στο μαγαζι τους και τους εχω δει ποσο επαγγελματιες ειναι και έχουν σχεδόν τα πάντα απο Spigen!

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό είναι απλα εχει έδρα εξω... αλλα αυτα τι μας νοιάζουν;

Εχω παει στο μαγαζι τους και τους εχω δει ποσο επαγγελματιες ειναι και έχουν σχεδόν τα πάντα απο Spigen!

Συμφωνώ. Απλά ρώτησα γιατί μου έκανε εντύπωση..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

καμία πρόταση για βάση αυτοκινήτου ?απο αυτές που κολλάνε στο τζάμι με βεντούζα.:D

https://www.ebay.com/itm/302423830240?ul_noapp=true

https://www.ebay.com/itm/Hippo-Universal-Cradle-For-Mobile-Cell-Phone-GPS-PDA-Car-Dashboard-Mount-Holder/272834265823?hash=item3f863082df:m:m-FTLvpGTdYdLvhBt3XhRNg

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χάθηκα με τις θήκες και τα τζαμάκια.. Ακούω ότι θα ξεκολλάει συνέχεια αν δεν προσέξω το συνδυασμό που θα κάνω.. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο οικονομικό συνδυασμό των δύο.. Για θήκη σκέφτομαι την σιλικόνης τη Samsung

https://shop.samsung.ch/en/samsung-silicone-cover-galaxy-s8-ef-pg950-silver-gray/pid/460285

ή κάποια απλή διάφανη πχ nillkin nature ή puro nude 0.3

 

Να τις συνδυάσω με ένα full face τζαμάκι.. Το θέμα είναι ότι εδώ στην περιοχή που βρίσκω ένα full face τζαμάκι για να μου το τοποθετήσουν κιόλας δεν ξέρω τι θα ταιριάζει..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη μεμβράνη της Samsung. Έχω αγοράσει το τηλ περίπου 7 μήνες και στο διάστημα αυτό έχω «καταναλώσει» ήδη 2 μεβράνες. Ο λόγος είναι ότι με το πέρασμα του χρόνου αρχίζουν και ξεκολλάνε και σε λίγο καιρό είναι για πέταμα. Πχ. αν βάλω το τηλ στην τσέπη του τζιν πιθανόν μετά από 4-5 φορές να υπάρξει αρχή ενός νέου ξεκολλήματος. Είναι λογικό; Κάνω κάτι λάθος στην τοποθέτηση; Σε προηγούμενα τηλέφωνα δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβλήματα τόσο συχνά με τις μεμβράνες (ήταν και πιο «σκληρές» είναι η αλήθεια, εκτός φυσικά της flat οθόνης)...

 

Με όλες τις μάρκες μεμβρανών υπάρχουν αυτά τα θέματα; Ή είναι οι αυθεντικές που γίνονται έτσι; Παρακολουθώντας το συγκεκριμένο θέμα κατέλληξα ότι οι αυθεντικές είναι αυτές που «παρεμβάλλονται» λιγότερο με την εμπειρία της γυμνής οθόνης, οπότε κατέληξα να ξαναπαραγγείλω ίδιες :(

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη μεμβράνη της Samsung. Έχω αγοράσει το τηλ περίπου 7 μήνες και στο διάστημα αυτό έχω «καταναλώσει» ήδη 2 μεβράνες. Ο λόγος είναι ότι με το πέρασμα του χρόνου αρχίζουν και ξεκολλάνε και σε λίγο καιρό είναι για πέταμα. Πχ. αν βάλω το τηλ στην τσέπη του τζιν πιθανόν μετά από 4-5 φορές να υπάρξει αρχή ενός νέου ξεκολλήματος. Είναι λογικό; Κάνω κάτι λάθος στην τοποθέτηση; Σε προηγούμενα τηλέφωνα δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβλήματα τόσο συχνά με τις μεμβράνες (ήταν και πιο «σκληρές» είναι η αλήθεια, εκτός φυσικά της flat οθόνης)...

 

Με όλες τις μάρκες μεμβρανών υπάρχουν αυτά τα θέματα; Ή είναι οι αυθεντικές που γίνονται έτσι; Παρακολουθώντας το συγκεκριμένο θέμα κατέλληξα ότι οι αυθεντικές είναι αυτές που «παρεμβάλλονται» λιγότερο με την εμπειρία της γυμνής οθόνης, οπότε κατέληξα να ξαναπαραγγείλω ίδιες :(

 

Πάρε το γυαλί Whitestone Dome να ξεμπερδεύεις μια και καλή. Θα δώσεις τα ίδια χρήματα με αυτά που θα δώσεις για όλες τις μεμβράνες μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το γυαλί Whitestone Dome να ξεμπερδεύεις μια και καλή. Θα δώσεις τα ίδια χρήματα με αυτά που θα δώσεις για όλες τις μεμβράνες μαζί.
Δεν έχεις άδικο...

Απλά με όλες τις συζητήσεις περί τοποθέτησής του κτλ βαριόμουν να μπω στη διαδικασία. Δε θυμάμαι και πόσο συμβατό είναι με θήκες (έχω σιλικόνης της Samsung).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο...

Απλά με όλες τις συζητήσεις περί τοποθέτησής του κτλ βαριόμουν να μπω στη διαδικασία. Δε θυμάμαι και πόσο συμβατό είναι με θήκες (έχω σιλικόνης της Samsung).

 

Την έχω και γω αυτήν. Συμβατό είναι. Γενικά είναι συμβατό σχεδόν με όλες τύπου slim που κυκλοφορούν. Με τύπου Armor δύσκολα θα βρεις συμβατή. Μη σε τρομάζει η τοποθέτηση. Δεν κρατάει πάνω από 10 λεπτά η όλη ιστορία. Θέλει απλώς να δεις προσεχτικά το video της εγκατάστασης και να ακολουθήσεις τα ίδια βήματα αργά και σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για τη μεμβράνη της Samsung. Έχω αγοράσει το τηλ περίπου 7 μήνες και στο διάστημα αυτό έχω «καταναλώσει» ήδη 2 μεβράνες. Ο λόγος είναι ότι με το πέρασμα του χρόνου αρχίζουν και ξεκολλάνε και σε λίγο καιρό είναι για πέταμα. Πχ. αν βάλω το τηλ στην τσέπη του τζιν πιθανόν μετά από 4-5 φορές να υπάρξει αρχή ενός νέου ξεκολλήματος. Είναι λογικό; Κάνω κάτι λάθος στην τοποθέτηση; Σε προηγούμενα τηλέφωνα δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβλήματα τόσο συχνά με τις μεμβράνες (ήταν και πιο «σκληρές» είναι η αλήθεια, εκτός φυσικά της flat οθόνης)...

 

Με όλες τις μάρκες μεμβρανών υπάρχουν αυτά τα θέματα; Ή είναι οι αυθεντικές που γίνονται έτσι; Παρακολουθώντας το συγκεκριμένο θέμα κατέλληξα ότι οι αυθεντικές είναι αυτές που «παρεμβάλλονται» λιγότερο με την εμπειρία της γυμνής οθόνης, οπότε κατέληξα να ξαναπαραγγείλω ίδιες :(

Ακριβως ετσι. 3 εχω πεταξει μεχρι τωρα. Οσο κρατανε ειναι αψογες απο αποψη χρωμάτων και αισθησης αφης. Αλλα.....

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά έκανα την νανοπροστασια από media markt κ μέχρι τώρα όλα καλά και χαίρομαι κ την οθοναρα του......

Διαβάζω συνεχεια που ταλαιπωρούνται όλοι δίνετε λεφτά γιατί δεν το δοκιμάζεται κ αυτό;

Έχω βέβαια κ την generali για ένα χρόνο......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά έκανα την νανοπροστασια από media markt κ μέχρι τώρα όλα καλά και χαίρομαι κ την οθοναρα του......

Διαβάζω συνεχεια που ταλαιπωρούνται όλοι δίνετε λεφτά γιατί δεν το δοκιμάζεται κ αυτό;

Έχω βέβαια κ την generali για ένα χρόνο......

Γιατί όπως έχει αναφερθεί πολλάκις είναι, και θα το πω ευγενικά, το λιγότερο αναποτελεσματικό.

Μια αναζήτηση στο forum θα σας δώσει πληροφορίες.

Προσωπικά είχα άσχημη εμπειρία σε κατάστημα κινητής που δούλευα στο παρελθόν με αυτό το προϊόν, όπως και όσοι το δοκίμασαν.

 

Ο καθένας όμως ας κάνει ότι νομίζει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...