Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πηρα αυτή https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8-plus/products/galaxy-s8-plus-case-neo-hybrid?variant=30619709249

Μαλλον παιζει ρολο πως ρο εχουμε κολλησει το screen protector γιατί εμενα δεν το σηκωνει πουθενά.

 

Ποιό screen protector χρησιμοποιείς; Εγω έχω αυτή τη θήκη

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/galaxy-s8-c

& σήμερα πήγα σε μαγαζί, δοκίμασα 3 τζαμάκια & κανένα δεν έκανε.

Νομίζω ότι μοιάζουν οι θήκες επειδή έχουν το εξόγκωμα πάνω & κάτω.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις την θηκη alcantara της samsung? Εντυπωσεις? Αξιζει?

εγώ έχω είναι πολύ ωραία σαν βελούδινη είναι το μονο κακό είναι ότι δεν καλύπτει το κάτω μέρος

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω είναι πολύ ωραία σαν βελούδινη είναι το μονο κακό είναι ότι δεν καλύπτει το κάτω μέρος

 

Ακριβώς έτσι!

Γι αυτό και χρησιμοποιώ εναλλάξ με την spigen liquid Air.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ποιό screen protector χρησιμοποιείς; Εγω έχω αυτή τη θήκη

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/galaxy-s8-c

& σήμερα πήγα σε μαγαζί, δοκίμασα 3 τζαμάκια & κανένα δεν έκανε.

Νομίζω ότι μοιάζουν οι θήκες επειδή έχουν το εξόγκωμα πάνω & κάτω.

Το αυθεντικό samsung screen protector...ξερετε καποιο καλο power bank με ταχεια φόρτιση;

Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές δοκιμές σε θήκες (Spigen Neo Hybrid/Tough Armor, VRS Design, Caseology, κλπ), με βλέπω να καταλήγω στη VRS Design Thor.

Mοιάζει αρκετά με τη Spigen Tough Armor αλλά τα κοψίματα στις άκρες της οθόνης είναι πιο ομαλά και βολεύει καλύτερα στο touch. Επίσης κάνει "χειλάκι" στην εμπρός πρόσοψη (όπως και οι Spigen) για να μη βρίσκει η οθόνη άμα το έχεις ακουμπήσει ανάποδα αλλά και στην πίσω πλευρά, αρκετά πιο βολικό από το αντίστοιχο της Tough Armor, που ουσιαστικά είναι ανύπαρκτο με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να μην είναι σταθερό / να γλυστράει. Επίσης τα πλαϊνά κουμπιά είναι πιο ευδιάκριτα με την αφή (πχ. σε συνθήκες χωρίς φως) σε σχέση με την Tough Armor αν και προτιμώ την αίσθηση των κουμπιών της Neo Hybrid. Κατά τα άλλα, εξαιρετική θήκη, με μπόλικη προστασία (εξ όψεως).

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές δοκιμές σε θήκες (Spigen Neo Hybrid/Tough Armor, VRS Design, Caseology, κλπ), με βλέπω να καταλήγω στη VRS Design Thor.

Mοιάζει αρκετά με τη Spigen Tough Armor αλλά τα κοψίματα στις άκρες της οθόνης είναι πιο ομαλά και βολεύει καλύτερα στο touch. Επίσης κάνει "χειλάκι" στην εμπρός πρόσοψη (όπως και οι Spigen) για να μη βρίσκει η οθόνη άμα το έχεις ακουμπήσει ανάποδα αλλά και στην πίσω πλευρά, αρκετά πιο βολικό από το αντίστοιχο της Tough Armor, που ουσιαστικά είναι ανύπαρκτο με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να μην είναι σταθερό / να γλυστράει. Επίσης τα πλαϊνά κουμπιά είναι πιο ευδιάκριτα με την αφή (πχ. σε συνθήκες χωρίς φως) σε σχέση με την Tough Armor αν και προτιμώ την αίσθηση των κουμπιών της Neo Hybrid. Κατά τα άλλα, εξαιρετική θήκη, με μπόλικη προστασία (εξ όψεως).

Φιλε εχεις κανα λινκ;

Η καμια φωτο να τη δουμε λίγο πως κάθεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου ηρθε η X-Doria. Μπορω να πω οτι η θηκη ειναι απλά αριστούργημα. Πανεμορφη και πολυ προστατευτικη. Μπορω να πω καλύτερη και από UAG. Με βολεψε πολύ που στήν θέση του ηχείου εχει τρυπουλες προς τα πανω για την εξοδο του ηχου ωστε οταν το κρατας να μην κλεινεις το ηχείο.

 

https://www.amazon.com/dp/B06XYV7H2R

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου ηρθε η X-Doria. Μπορω να πω οτι η θηκη ειναι απλά αριστούργημα. Πανεμορφη και πολυ προστατευτικη. Μπορω να πω καλύτερη και από UAG. Με βολεψε πολύ που στήν θέση του ηχείου εχει τρυπουλες προς τα πανω για την εξοδο του ηχου ωστε οταν το κρατας να μην κλεινεις το ηχείο.

 

https://www.amazon.com/dp/B06XYV7H2R

καλη φαινεται και η πατεντα με το ηχειο εξυπνη
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εχεις κανα λινκ;

Η καμια φωτο να τη δουμε λίγο πως κάθεται;

 

http://imgur.com/a/KuZfa

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθα στην παρεα σας.Περασα την ζελατινα της Samsung και την Nillkin Nature ως θηκη.Αν η ζελατινα μπει με απολυτη ακριβεια ειναι συμβατη με την θηκη(αν βλεπετε οτι για οριακα σας σηκωνει την ζελατινα περαστε αυτη την πλευρα πρωτα κατω απο την θηκη).

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και στο S7 edge δεν έβγαλα ποτέ άκρη και επειδή αύριο θα το παραγγείλω και δεν θέλω να μείνει στιγμή απροστάτευτο, ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός και αγορά από σκρουτζ για να μη περιμένω?

Να τονίσω ότι θέλω θήκη πλάτης και όχι κάτι άλλο (στο s7e είχα Spigen Rugged Armor και θέλω κάτι παρόμοιο αλλά να μη σηκώνει το τζάμι).

Sorry που κάνω μια ερώτηση "σούπα" αλλά καίγομαι για άμεση αγορά και επιτέλους να έχω ένα τζαμάκι για ΟΛΗ την οθόνη και όχι σαν αυτό που έχω τώρα και δεν πιάνει τα άκρα.

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Αν έχει κάποιος κάτι για πούλημα ας μου πει με pm

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και στο S7 edge δεν έβγαλα ποτέ άκρη και επειδή αύριο θα το παραγγείλω και δεν θέλω να μείνει στιγμή απροστάτευτο, ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός και αγορά από σκρουτζ για να μη περιμένω?

Να τονίσω ότι θέλω θήκη πλάτης και όχι κάτι άλλο (στο s7e είχα Spigen Rugged Armor και θέλω κάτι παρόμοιο αλλά να μη σηκώνει το τζάμι).

Sorry που κάνω μια ερώτηση "σούπα" αλλά καίγομαι για άμεση αγορά και επιτέλους να έχω ένα τζαμάκι για ΟΛΗ την οθόνη και όχι σαν αυτό που έχω τώρα και δεν πιάνει τα άκρα.

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Αν έχει κάποιος κάτι για πούλημα ας μου πει με pm

να εχεις τζαμακι για ολη την οθονη παλι να το ξεχασεις η δεν θα καθεται καλα η δεν θα εχει καλο τατσ η θα σου χαλαει τα χρωματα η θα φευγει η η η...μια ειναι η λυση για τζαμι που κολλαει σε ολη την οθονη και πραγματικα αξιζει αλλα κοστιζει και γυρω στα 45 εβρα οποτε πας για ζελατινα πχ σκριν ναιτ η σαμσουνγ για θηκες και με σπιγκεν και με νικιν γενικα θα κανεις δουλεια με ζελατινα αν την περασεις σωστα ,εσυ αποφασιζεις
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες την rugged armor φέτος παρε την liquid air είναι εξαιρετική με μειωμενο όγκο.

Από τζαμι μονο το whitedome νομίζω τα παει καλα αλλα δεν ασχολήθηκα πολυ εγω δεν εχω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τρίτη μπορεί και τέταρτη φορά που το βάζω βράδυ στην ασύρματη φόρτιση και το πρωί είναι στο75%, ενώ το λεντ του φορτιστή αναβοσβήνει.

Κάπου είχε αναφερθεί πάλι αυτό το πρόβλημα με συγκεκριμένο φορτιστή αν δεν κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τρίτη μπορεί και τέταρτη φορά που το βάζω βράδυ στην ασύρματη φόρτιση και το πρωί είναι στο75%, ενώ το λεντ του φορτιστή αναβοσβήνει.

Κάπου είχε αναφερθεί πάλι αυτό το πρόβλημα με συγκεκριμένο φορτιστή αν δεν κάνω λάθος;

Αν είσαι με το μπριζακι της μαμας δοκιμασε με αλλο.

Εμενα μου έκανε παυσεις και οταν το αλλαξα ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τρίτη μπορεί και τέταρτη φορά που το βάζω βράδυ στην ασύρματη φόρτιση και το πρωί είναι στο75%, ενώ το λεντ του φορτιστή αναβοσβήνει.

Κάπου είχε αναφερθεί πάλι αυτό το πρόβλημα με συγκεκριμένο φορτιστή αν δεν κάνω λάθος;

 

Με τον καινούργιο ασύρματο φορτιστή του s8?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μιας και στο S7 edge δεν έβγαλα ποτέ άκρη και επειδή αύριο θα το παραγγείλω και δεν θέλω να μείνει στιγμή απροστάτευτο, ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός και αγορά από σκρουτζ για να μη περιμένω?

Να τονίσω ότι θέλω θήκη πλάτης και όχι κάτι άλλο (στο s7e είχα Spigen Rugged Armor και θέλω κάτι παρόμοιο αλλά να μη σηκώνει το τζάμι).

Sorry που κάνω μια ερώτηση "σούπα" αλλά καίγομαι για άμεση αγορά και επιτέλους να έχω ένα τζαμάκι για ΟΛΗ την οθόνη και όχι σαν αυτό που έχω τώρα και δεν πιάνει τα άκρα.

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Αν έχει κάποιος κάτι για πούλημα ας μου πει με pm

 

Για τζαμακι το ξεχνάς και πάλι ειδικά τώρα που θέλεις κάτι άμεσα από σκρουτζ.

Από θήκες και εγώ θα σου έλεγα να πας σε spigen liquid Air!

Τώρα δεν ξέρω τι θα βρεις στην Ελλάδα που να συνεργάζεται με την θήκη.

Αν δεν είναι απόλυτα το από Ελλάδα θα σου πρότεινα μεμβράνη ScreenKnight case fit.

Γύρω στην βδομάδα κάνει μέχρι να φτάσει.

Μειώνει λίγο τα χρώματα οθόνης (όπως οι περισσότερες μεμβρανες) αλλά συνεργάζεται άψογα με spigen Rugged Armor, liquid Air, neo hybrid, nillkin nature, samsung alcadara.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μιας και στο S7 edge δεν έβγαλα ποτέ άκρη και επειδή αύριο θα το παραγγείλω και δεν θέλω να μείνει στιγμή απροστάτευτο, ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός και αγορά από σκρουτζ για να μη περιμένω?

Να τονίσω ότι θέλω θήκη πλάτης και όχι κάτι άλλο (στο s7e είχα Spigen Rugged Armor και θέλω κάτι παρόμοιο αλλά να μη σηκώνει το τζάμι).

Sorry που κάνω μια ερώτηση "σούπα" αλλά καίγομαι για άμεση αγορά και επιτέλους να έχω ένα τζαμάκι για ΟΛΗ την οθόνη και όχι σαν αυτό που έχω τώρα και δεν πιάνει τα άκρα.

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Αν έχει κάποιος κάτι για πούλημα ας μου πει με pm[/quote

 

Καλησπέρα!

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/galaxy-s8-scre

Αυτή τη θήκη έχω & παράγγειλα τη μεμβράνη για να της την φορέσω!

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/galaxy-s8-scree

Δυστυχώς μετά από τρεις αποτυχημένες προσπάθειες σε γυαλάκι κατέληξα σε μεμβράνη.

Νομίζω ότι θα είναι καλή.

Παραλαμβάνω αύριο ή μεθαύριο & μέχρι να το ντύσω κυκλοφορώ με το 950 & το S8 το δουλεύω στο σπίτι.

Πολύ καλά τηλέφωνα τα 8άρια! Έχω πάθει πλάκα σε όλα! Νυχτερινές φωτογραφίες, ταχύτητα, μπαταρία & ακόμα το μαθαίνω!

Edited by bill971
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με το μπριζακι της μαμας δοκιμασε με αλλο.

Εμενα μου έκανε παυσεις και οταν το αλλαξα ολα καλα.

 

Με τον καινούργιο ασύρματο φορτιστή του s8?

Ναι με το πριζάκι που είχε μέσα στο κουτί του το s8.

Θα δοκιμάσω με άλλο να δω, αλλά έτσι δεν θα χασω την γρήγορη φόρτιση, αν είναι λιγότερα amp?

 

Αυτόν έχω http://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charging-pad-black-sapphire-ep-pg920ibugus/ που μου το έδωσαν δώρο σε ένα κουτί μαζί με την διάφανη θήκη και τα 2 screen protectors της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το πριζάκι που είχε μέσα στο κουτί του το s8.

Θα δοκιμάσω με άλλο να δω, αλλά έτσι δεν θα χασω την γρήγορη φόρτιση, αν είναι λιγότερα amp?

 

Αυτόν έχω http://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charging-pad-black-sapphire-ep-pg920ibugus/ που μου το έδωσαν δώρο σε ένα κουτί μαζί με την διάφανη θήκη και τα 2 screen protectors της Samsung.

 

Αυτός είναι ο ασύρματος φορτιστής που βγήκε με το galaxy s6.

Δεν κάνει γρήγορη φόρτιση αυτός.

Εγώ έχω τον επόμενο από αυτόν που μου δείχνεις, τον stand, που βγήκε μαζί με το s7 edge, και ενώ το s7 edge της συζύγου το φορτίζει ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα, στο s8 δημιουργούσε πρόβλημα συχνά.

Έτσι πήρα και τον ποιο πρόσφατο ασύρματο φορτιστή, που βγήκε με το s8 και ησύχασα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο ασύρματος φορτιστής που βγήκε με το galaxy s6.

Δεν κάνει γρήγορη φόρτιση αυτός.

Εγώ έχω τον επόμενο από αυτόν που μου δείχνεις, τον stand, που βγήκε μαζί με το s7 edge, και ενώ το s7 edge της συζύγου το φορτίζει ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα, στο s8 δημιουργούσε πρόβλημα συχνά.

Έτσι πήρα και τον ποιο πρόσφατο ασύρματο φορτιστή, που βγήκε με το s8 και ησύχασα.

Τις περισσότερες φορές που φορτίζει σωστά, κάνει γρήγορη φόρτιση, αφού μου το γράφει και στο τηλέφωνο.

Τώρα δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει κι άλλος που μοιάζει με αυτόν που έβαλα, γιατί δεν είμαι σπίτι για να δω το μοντέλο του, θα το τσεκάρω.

Αλλά μου κάνει εντύπωση, γιατί μου τον έδωσαν σε συσκευασία κλειστή μαζί με τα υπόλοιπα που αναφέρω ποιο πάνω και το τηλέφωνο.

Αν δεν κάνει....... τον δίνουν δώρο για να ξεσαβουρώσουν; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές που φορτίζει σωστά, κάνει γρήγορη φόρτιση, αφού μου το γράφει και στο τηλέφωνο.

Τώρα δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει κι άλλος που μοιάζει με αυτόν που έβαλα, γιατί δεν είμαι σπίτι για να δω το μοντέλο του, θα το τσεκάρω.

Αλλά μου κάνει εντύπωση, γιατί μου τον έδωσαν σε συσκευασία κλειστή μαζί με τα υπόλοιπα που αναφέρω ποιο πάνω και το τηλέφωνο.

Αν δεν κάνει....... τον δίνουν δώρο για να ξεσαβουρώσουν; :rolleyes:

 

με αλλο μπριζακι θα ησυχασεις νομιζω, εμενα εστρωσε κανενα θεμα τωρα. απλα θα εχεις αργη ασυρματη που αν με ρωτας ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...