Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

Και γιατί δεν την κάνεις εσύ, να περιμένουμε εμείς εντυπώσεις; ;)

 

να κάνει η μάνα.

 

όταν είχα το 1s, κάθε εβδομάδα περνούσα νέα rom χειροκίνητα. Τώρα απέχω συνειδητά από όλα αυτά. Που να κάνω πισωγύρισμα, και τέτοιο κιόλας. από 10 σε 9.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα κι εγώ. Πολύ ωραίο περιβάλλον, ο πίνακας ειδοποιήσεων πιο ωραίος. Από μπαταρία θα δούμε σε λίγες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Πολύ θετικές οι πρώτες εντυπώσεις, περιμένω να δω πως θα είναι και η αυτονομία της μπαταρίας. Στα αρνητικά το ότι ούτε σε αυτή την αναβάθμιση δεν ενεργοποιήθηκε το 4G+ ενώ για VoLTE δεν μπορώ να ξέρω γιατί η Vodafone δεν το έχει ακόμη...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

να κάνει η μάνα.

 

όταν είχα το 1s, κάθε εβδομάδα περνούσα νέα rom χειροκίνητα. Τώρα απέχω συνειδητά από όλα αυτά. Που να κάνω πισωγύρισμα, και τέτοιο κιόλας. από 10 σε 9.

 

Γινεται να γυρισεις πισω? Μερικα δεν σ' αφηνουν να κανεις downgrade

Link to comment
Share on other sites

Ζητησα φορτιστη σε σπιτι φιλου και μετα απο λιγο ειδα οτι ηταν fast charger :lol: Ξαφνιαστικα που το ειδα αλλα το ειχα διαβασει απο εδω οτι φορτιζει και ετσι. Μολις το συνειδητοποιησα τον εβγαλα ηλπιζα να με βγαλει απλως η μπαταρια. Ισως και να εφτιαξε το προβλημα που ειχα εντωμεταξυ

 

Περα απο αλλαγες στην εμφανιση δεν εχω δει αλλες διαφορες στο miui 10. Υπαρχει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγω. Οπτικά είναι πολύ ωραίο. Πρακτικα πάντως μου φαίνεται ενα κλικ πιο αργό και ελάχιστα πιο ενεργοβορο.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η δυνατοτητα 4G+ και δεν τη δινει το software δηλαδή?

 

Σύμφωνα με τον παρακάτω σύνδεσμο ναι:

https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_(4x)-8608.php

Και σε φόρουμ που έχω διαβάσει σχόλια έχουν παράπονα για αυτό το λόγο.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τα gestures που είδα ότι έχει η 10 γιατί δε δουλεύουν;

 

Από ότι βλεπω στις ρυθμίσεις κάτω από το SYSTEM & DEVICE δεν υπάρχει η σχετική επιλογή "Full Screen Display" όπου ουσιαστικά ενεργοποιείς τα full screen gestures. :(

 

Ας ελπίσουμε ότι σε μελλοντικό update θα το δώσουν καθώς έχω καλομάθει από το poco f1 και τα κουμπιά μου φαίνονται "κάπως" πλέον.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον το κινητό έχει capacitive πλήκτρα στο κάτω μέρος, δεν νομίζω να βάλουν gestures. Αυτό πρέπει να είναι μόνο για κινητά που έχουν πλήκτρα στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έκανα και εγώ. 316mb.

 

εμενα μου εμφανιζει 1,3GB και ειμαι στην 9.6.5.0

Παντως αντι να φτιαξουν καποια τραγικα bugs οπως εχω εγω με το μικροφωνο στις κλησεις και τον ηχο στις εγγραφες βιντεο ή να βαλουν το double tap to wake που βολευει πολυ αν εχεις το κινητο στο τραπεζι/γραφειο βγαζουν update με ηχους συστηματος και διορθωσεις(?) σε ρολοι/σημειωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Βάζω τη συσκευή να φορτίσει και συνδέεται και αποσυνδέεται συνεχώς χωρίς να το ακουμπήσω .

 

Δοκίμασα το φορτιστή σε άλλη συσκευή και είναι εντάξει.

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα ,μόλις έβαλα την τελευταία έκδοση miui και όπως φαίνεται το πρόβλημα που είχα με τη φόρτιση λύθηκε .

 

Το ίδιο πρόβλημα την ίδια περίοδο είχε και ένας φιλος με το redmi 5 (οταν δηλαδή κάναμε και οι δύο την αναβάθμιση στην 9.6.5 ) και διορθώθηκε μόλις πήρε την miui 10 .

Link to comment
Share on other sites

1. Ποια η διαφορα μεταξυ "Οριο δεδομενων αιχμης" και "Οριστε μονοι σας τα στατιστικα χρησης δεδομενων / Ορισμος χρησης δεδομενων"?

 

2. Απο καιρο προσπαθουσα να βαλω ενα shortcut ενος .pdf η .xls σαν εικονιδιο στην οθονη εφαρμογων, αλλα προγραμματα που λειτουργουν σε αλλα τηλεφωνα οπως το ES File Explorer που εχει αυτη τη δυνατοτητα, δεν μπορουσαν να το κανουν σ' αυτο το τηλεφωνο, η μαλλον το εκαναν αλλα το εικονιδιο δεν λειτουργουσε.

Βρηκα επιτελους ενα προγραμμα που το κανει και θελω να το μοιραστω μαζι σας.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες ήρθε στα χέρια μου ενα redmi 4X και έχω την εξης ερώτηση: το body smart lock πώς ακριβώς δουλεύει ?βρήκα τη ρύθμιση, το έχω ενεργοποιήσει,αλλά δεν μπορώ να το κάνω να ξεκλειδώνει απλά με κύλιση οταν κρατάω το κινητό στο χέρι π.χ. όπως έκανα στο παλιό μου κινητό samsung στο οποίο δούλευε μία χαρά.

On the fly αφαιρεση sim φαντάζομαι δεν δημιουργεί πρόβλημα ε;

Link to comment
Share on other sites

1. Ποια η διαφορα μεταξυ "Οριο δεδομενων αιχμης" και "Οριστε μονοι σας τα στατιστικα χρησης δεδομενων / Ορισμος χρησης δεδομενων"?

 

Δεν ξερει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Από χθες ήρθε στα χέρια μου ενα redmi 4X και έχω την εξης ερώτηση: το body smart lock πώς ακριβώς δουλεύει ?βρήκα τη ρύθμιση, το έχω ενεργοποιήσει,αλλά δεν μπορώ να το κάνω να ξεκλειδώνει απλά με κύλιση οταν κρατάω το κινητό στο χέρι π.χ. όπως έκανα στο παλιό μου κινητό samsung στο οποίο δούλευε μία χαρά.

On the fly αφαιρεση sim φαντάζομαι δεν δημιουργεί πρόβλημα ε;

 

Body Smart Lock? :confused:

 

Καλά φαντάζεσαι. Προσωπικά, κανένα κινητό δε σβήνω, για αφαίρεση sim. Προφίλ πτήσης και αφαίρεση κάρτας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ειναι η λειτουργια που δεν χρειαζεται pin για να ξεκλειδωσεις παλι την οθονη εφοσον το κρατας ή το έχεις κοντά σου (προφανως λειτουργει με τον αισθητηρα εγγυτητας).Κατι αναλογο εχει με ξεκλειδωμα μεσω bluetooth

https://support.google.com/android/answer/9075927?hl=el

smart lock on body detection ειναι η ονομασια

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ειναι η λειτουργια που δεν χρειαζεται pin για να ξεκλειδωσεις παλι την οθονη εφοσον το κρατας ή το έχεις κοντά σου (προφανως λειτουργει με τον αισθητηρα εγγυτητας).Κατι αναλογο εχει με ξεκλειδωμα μεσω bluetooth

https://support.google.com/android/answer/9075927?hl=el

smart lock on body detection ειναι η ονομασια

 

Ααα, thanks. :) Δεν το ήξερα. Πάντως, δε μου κάνει και πολύ ασφαλές. Προσωπικά το έχω να κλειδώνει σε μικρό χρόνο και να απαγορεύει το πάτημα της οθόνης στην τσέπη. Καλύτερα να "κουραστώ" λίγο παραπάνω να το ξεκλειδώσω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βρω την πληροφορια για την συχνότητα 4g που δουλεύει η sim? Απο κάποιο μενού αν υπάρχει, όχι εφαρμογή. Μπήκα στο engineering mode αλλά δεν βλέπω να έχει κάτι σχετικό.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βρω την πληροφορια για την συχνότητα 4g που δουλεύει η sim? Απο κάποιο μενού αν υπάρχει, όχι εφαρμογή. Μπήκα στο engineering mode αλλά δεν βλέπω να έχει κάτι σχετικό.

 

Τα κανάλια δες και μετά αν ξέρεις τη συχνότητα του κάθε καναλιού.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θελω απο που τα βλεπω?

 

Στο engineering mode. Αλλά εκεί, αν θυμάμαι καλά, δε γράφει συχνότητες, αλλά τα κανάλια, π.χ. Band 20, που είναι τα 800mHz.

 

Νομίζω υπάρχουν apps στο play store..; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

Πριν μια μερα μου εκανε αυτοματη αναβαθμιση και απο τοτε δεν αναγνωριζει την sd. Καμια ιδεα εχετε?

Παρεπιπτοντως η αναβαθμιση ειναι επιεικως για τον π....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

Πριν μια μερα μου εκανε αυτοματη αναβαθμιση και απο τοτε δεν αναγνωριζει την sd. Καμια ιδεα εχετε?

Παρεπιπτοντως η αναβαθμιση ειναι επιεικως για τον π....

 

ψάξε στις ρυθμίσεις -> αποθηκευτικός χώρος.

 

κάπου πρέπει να λέει για προσάρτηση sd card

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...