Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω την ελαβα σημερα, 257 MB χρειαζεται περιπου 20 λεπτα για να γινει. Δεν εχω παρατηρησει κατι ουσιαστικο ισως ειναι λιγο πιο γρηγορο το τηλ..

 

Πιο γρήγορο δεν το βρίσκω. Είναι σημαντικά καλύτερη όμως η αυτονομία πλέον. Από 3 ώρες και κάτι πλέον ξεπερνάω ακόμα και τις 4 ώρες sot με την ίδια και βαρύτερη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμβαίνει κάτι περίεργο στην συσκευή του θέματος.

Έχω στο σλοτ ένα μια σιμ τηςwind που παρέχει ομιλία και ντατα και στο σλοτ 2 μια σιμ mobile broadband μονο με ντατα. Το περίεργο είναι ότι ενώ στις ρυθμισεις επιλέγω για ντατα να χρησιμοποιεί την σιμ 2 αυτό από μόνο του το γυρνάει σε ανύποπτο χρόνο στην σιμ 1 . Και δείχνει την 2 ανενεργή.πρεπει να κάνω ρισταρτ την συσκευή για να μπορέσω να ξαναεπιλεξω να παίρνει ντατα από την σιμ2.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταιει;

Φοραω xtrv rom την τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ένα θέμα που αντιμετωπίζω με την νέα stable (την επίσημη) miui9 9.1.1.0, είναι ότι με τη χρησιμοποίηση ως default Launcher τον Nova και με custom επιλεγμένη ταπετσαρία μετά από χρήση κάποιας ώρας, κάνει αυτόματα stretcing στην ταπετσαρία με οπτικό αποτέλεσμα ''χάλια''. Με επιλεγμένο τον μαμά launcher (προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου) δεν το κάνει αυτό. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος με την επίσημη νέα stable; Προφανώς είναι κάποιο bug και πιστεύω ότι θα διορθωθεί εν καιρό.

Να σημειώσω ότι η ρομ περάστηκε έγινε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ευχαριστώ!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για διαφορετικό από το miui theme και θα ήθελε ταυτόχρονα και app drawer, μπορεί να δοκιμάσει το "Android N". Σύροντας με 2 δάχτυλα προς τα κάτω έχει πλέον app drawer και stock android εμφάνιση! Απλα ένα theme είναι ξαναλέω και το κάνει αυτό. Όχι launcher.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την επίσημη miui9 9.1.1.0 και πλέον στις επαφές εμφανίζονται ελληνικά γράμματα και ανταποκρίνεται σωστά ! Μου δίνει επίσης την αίσθηση πως έχει μεγαλύτερη αυτονομία και είναι ταχύτερο.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά από factory reset στην Miui9 9.1.1.0, δεν υπάρχουν κάποιες εφαρμογές της xiaomi (τηλεχειριστήριο κλπ) όπως και η stock αφαρμογή WPS για επεξεργασία εγγράφων κλπ. Μπορεί κάποιος που έχει rooted συσκευή να ανεβάσει εδώ ή να μου στείλει μέσω ΠΜ την παραπάνω WPS εφαρμογή; ευχαριστώ!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μετά από factory reset στην Miui9 9.1.1.0, δεν υπάρχουν κάποιες εφαρμογές της xiaomi (τηλεχειριστήριο κλπ) όπως και η stock αφαρμογή WPS για επεξεργασία εγγράφων κλπ. Μπορεί κάποιος που έχει rooted συσκευή να ανεβάσει εδώ ή να μου στείλει μέσω ΠΜ την παραπάνω WPS εφαρμογή; ευχαριστώ!!!

Αφού υπάρχουν στο playstore και οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχουν στο playstore και οι δύο.

 

φίλε μου υπάρχουν αλλά η stock WPS είναι χωρίς διαφημίσεις είναι η PRO έκδοση. Μόνο αυτή ζήτησα, το τηλεχειριστήριο το κατέβασα ήδη.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις από το youtube, ενώ με τις υπόλοιπες εφαρμογές δεν έχω πρόβλημα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Είμαι σε global stable 9.1.1

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Κι εγώ αναβάθμισα σήμερα σε 9.1.1.0 ΝΑΜΜΙΕΙ.

Δυστυχώς όμως εξαφανίστηκε το TWRP recovery που είχα περάσει και το root.

Επειδή θα ξαναπεράσω το TWRP μπορεί κάποιος να μου πει τι θα πρέπει να κάνω την επόμενη φορά που θα βγει αναβάθμιση για να μην ξαναχαθεί το TWRP και αποκτήσω πάλι το stock recovery;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Κι εγώ αναβάθμισα σήμερα σε 9.1.1.0 ΝΑΜΜΙΕΙ.

Δυστυχώς όμως εξαφανίστηκε το TWRP recovery που είχα περάσει και το root.

Επειδή θα ξαναπεράσω το TWRP μπορεί κάποιος να μου πει τι θα πρέπει να κάνω την επόμενη φορά που θα βγει αναβάθμιση για να μην ξαναχαθεί το TWRP και αποκτήσω πάλι το stock recovery;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Τίποτα δεν μπορείς να κάνεις. Θα τα ξαναπερνάς κάθε φορά που βάζεις official update και πάλι καλά που σου επέτρεψε να κάνεις update με εγκατεστημένο TWRP και root (είναι ασυνήθιστο-συνήθως αποτυγχάνει).

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως μπορω να εχω μονιμα ενα μαυρο φοντο κατα τη διαρκεια κλησης; Εχω βαλει εντελως μαυρο φοντο σε αρχικη οθονη και οθονη κλειδωματος. Ανοιγω τις ρυθμισεις των κλησεων και επιλεγω να ειναι ιδιο το φοντο κλησης με το φοντο οθονης κλειδωματος αλλα οταν με καλουν ειναι μπλε.

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, noobas από Xiaomi εδώ.

Σκέφτομαι για αγορά της εν λόγω συσκευής από skroutzομάγαζο. Υπάρχει κάποιος που τυχαίνει να το πήρε πρόσφατα με 800αρα, official global rom πάνω, ευρωπαϊκό φορτιστή και τα συναφή, να συστήσει (είτε εδώ είτε pm);

(Με λίγα λόγια θα ήθελα η συσκευή να είναι σαν να την πήρα από infoquest (εκτός εγγύησης προφανώς) ή παραεισαγωγή από άλλη χώρα EU ξέρωγω, με υποστήριξη ελληνικών βέβαια. Δεν έχω ψαχτεί με rootαρίσματα μέχρι τώρα και ιδανικά δεν θα ήθελα εκτός αν προκύψει ανάγκη).

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν μπορείς να κάνεις. Θα τα ξαναπερνάς κάθε φορά που βάζεις official update και πάλι καλά που σου επέτρεψε να κάνεις update με εγκατεστημένο TWRP και root (είναι ασυνήθιστο-συνήθως αποτυγχάνει).

Οχι μου πέρασε κανονικά το update, απλά όταν το κατεβάζεις και ζητάει να κάνει restart για να το εγκαταστήσει, έκανε boot στο TWRP και το εγκατέστησε αυτόματα από εκεί χωρίς να κάνω εγώ οτιδήποτε.

Οπότε σε κάθε OTA update θα πρέπει να βρίσκω κι έναν υπολογιστή για να ξαναπερνάω το root...

Τέλος πάντων. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή :)

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός να λες γιατί υπάρχουμε και εμείς που μετά απο κάθε ΟΤΑ update με περασμένο root/twrp ψάχνουμε υπολογιστή για να ξεμπρικαρουμε το κινητό... :lol::lol::lol:

Δεν απευθύνομαι στο 4Χ αλλα το εχω πάθει δυο φορές με αλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μου πέρασε κανονικά το update, απλά όταν το κατεβάζεις και ζητάει να κάνει restart για να το εγκαταστήσει, έκανε boot στο TWRP και το εγκατέστησε αυτόματα από εκεί χωρίς να κάνω εγώ οτιδήποτε.

Οπότε σε κάθε OTA update θα πρέπει να βρίσκω κι έναν υπολογιστή για να ξαναπερνάω το root...

Τέλος πάντων. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή :)

 

Έχεις magisk ή redwolf εσύ τότε που το επιτρέπουν με την παράκαμψη που περιγράφεις. Για το root όμως δε νομίζω να υπάρχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μια ερωτηση θα ηθελα να κανω, γιατι δεν διευκρινιζεται σαφως στα καταστηματα: η global version υποστηριζει την 800αρα μπαντα? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τίποτα από τα 2 και δεν έχω ιδέα και τι ακριβώς είναι...

 

Δύο τύποι custom recovery σαν το TWRP είναι που λένε ότι επιτρέπουν την εφαρμογή official αναβαθμίσεων. Κράτα στο μυαλό σου απλά ότι με TWRP και root είναι εντελώς αβέβαιη η επιτυχία ΟΤΑ αναβάθμισης και καλό θα είναι ή να μην κάνουμε καθόλου ή να είμαστε έτοιμοι για επιπλοκές όπως έγινε σε εσένα. Όποιος θέλει απροβλημάτιστες ΟΤΑ, δεν πειράζει καθόλου το τηλέφωνο.

 

 

Γεια σας, μια ερωτηση θα ηθελα να κανω, γιατι δεν διευκρινιζεται σαφως στα καταστηματα: η global version υποστηριζει την 800αρα μπαντα? ευχαριστω.

 

Global Version συνεπάγεται πάντα υποστήριξη 800άρας μπαντας.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το παραγγείλω απο geabest η bangood ..υπάρχει τρόπος να γλυτώσω το τελωνείο ?λένε κάποιοι οτι με μέθοδο αποστολής Priority Direct Mail δεν πληρώνεις τελωνείο ..ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν συμφέρει πλέον να το αγοράσεις από Κίνα, με όλα τα ρίσκα, με την τιμή που έχει τώρα στην Ελλάδα (skroutz) συν εγγύηση.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λέω να το παραγγείλω απο geabest η bangood ..υπάρχει τρόπος να γλυτώσω το τελωνείο ?λένε κάποιοι οτι με μέθοδο αποστολής Priority Direct Mail δεν πληρώνεις τελωνείο ..ισχύει?

 

παντως απο bangood με Priority Direct Mail δεν πληρωνεις τελωνειο 100%

Link to comment
Share on other sites

παντως απο bangood με Priority Direct Mail δεν πληρωνεις τελωνειο 100%

Αυτό δεν είναι 100% σίγουρο υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις που έχουν πληρώσει τελωνείο.

 

20-25 ευρώ το κέρδος αν το αγοράσω απο bangood

Φίλε μου αν νομίζεις ότι αξίζουν τα 20 ευρώ διαφορά την όλη αναμονή, ταλαιπωρία και ίσως ενδεχόμενη επιστροφή, τότε πάρτο από κει. Επειδή την έχω πατήσει κανα δυο φορές με αγορές από Κίνα, ξανά γιοκ για τέτοιες τιμές ,ίσως για αγορές που έχω σημαντικό κέρδος να ρισκάρω ξανά. Εγώ το πήρα από Ελληνικό κατάστημα global έκδοση (3/32) με δύο χρόνια εγγύηση στα 135 ευρώ πριν ένα μήνα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι 100% σίγουρο υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις που έχουν πληρώσει τελωνείο.

Αυτό δεν είναι 100% σίγουρο υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις που ισχυρίστηκαν ότι έχουν πληρώσει τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...