Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω γραψει μερικα ποστ παραπανω πως γινεται ενα καλο καλιμπρασισμα. Κανε το και θα λυθει το προβλημα σου...

 

Και εγω ειχα το ιδιο θεμα πριν κανα 6μηνο και λυθηκε με το καλιμπραρισμα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα και την υγεία της μπαταρίας με την εφαρμογή phone info (δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη μπορεί να είναι) και μου έβγαλε Good η υγεία της μπαταρίας . Το θέμα αυτό με την ραγδαία πτώση της μπαταρίας συνέβη μετά το update στις 10/12. Για να κάνω καλιμπράρισμα πρέπει να το έχουν κάνει root; Μήπως θα βοηθούσε εάν έκανα και μια επαναφορά στις εργοστασιακές;

 

ΥΓ: Τι πρέπει να κάνω στ καλιμπράρισμα;

Edited by jimm13
Link to comment
Share on other sites

Το κανω βαση οδηγιων απο τεχνικο της samsung. Το αφηνω να σβησει απο μπαταρια. Επειτα το ανοιγω στο recovery και το αφηνω μεχρι να σβησει. Επαναλαμβανω μεχρι να μην μπορει να αναψει. Κλειστο φορτιζω ολη νυχτα και ειναι ετοιμο!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσέκαρα και την υγεία της μπαταρίας με την εφαρμογή phone info (δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη μπορεί να είναι) και μου έβγαλε Good η υγεία της μπαταρίας . Το θέμα αυτό με την ραγδαία πτώση της μπαταρίας συνέβη μετά το update στις 10/12. Για να κάνω καλιμπράρισμα πρέπει να το έχουν κάνει root; Μήπως θα βοηθούσε εάν έκανα και μια επαναφορά στις εργοστασιακές;

 

ΥΓ: Τι πρέπει να κάνω στ καλιμπράρισμα;

Το κανω βαση οδηγιων απο τεχνικο της samsung. Το αφηνω να σβησει απο μπαταρια. Επειτα το ανοιγω στο recovery και το αφηνω μεχρι να σβησει. Επαναλαμβανω μεχρι να μην μπορει να αναψει. Κλειστο φορτιζω ολη νυχτα και ειναι ετοιμο!

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://tinypic.com/r/29b0j7n/9

όπως βλέπεις έχω 308 κύκλους φόρτισης και 100% το health. Θα δοκιμάσω και clearing cache partition.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εσφαλμενη η ενδειξη για 100% health. Το clear cache δεν θα το διορθωσει. Κανε αυτο που σου ειπα και θα εισαι ΟΚ.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafone (VGR) μόλις ήρθε το update Νοεμβρίου (πάλι 530~ mb) και καπάκι βλέπει μόνο ΟΤΑ την ενημέρωση Δεκεμβρίου άλλα 375mb.

Τίποτα ιδιαίτερο αναφοράς στα fixes πέραν του κλασσικού: Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την αναβάθμιση ασφαλείας σε Vodafone s8 του Δεκεμβρίου

και το welcome to vodafone εμφανίζεται συνέχεια, και δεν έχει σήμα και δεν βγάζει κλήση και κρασάρει η εφαρμογή του τηλεφώνου. Με επανεκκίνηση δεν έστρωσε. Ξέρει κανείς τίποτα;

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλά που το έγραψες αδερφέ να μην αναβαθμίσω...s8 plus εγώ από Vodafone επίσης.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απενεργοποιησα την υπηρεσια αναβαθμισης με το package disabler pro.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο πρόβλημα, κρασάρει συνέχεια το android.phone και βγάζει συνέχεια μνμ για welcome to vodafone. επίσης επειδή κάνει ταυτόχρονα αναβάθμιση app από play store, αργεί πάρα πολύ να τις αναβαθμίσει, βασικά μπήκα σε safe mode και τις τελειώσε αλλιώς δεν τις τελειώνε αλλά και σε ασφαλή λειτουργία το τηλέφωνο και το σήμα δεν λειτούργησε

κάνω 2 μπακ απ και πάω για φορμάτ. Κρίμα και είχε σπάσει κάθε ρεκόρ συσκευής μου χωρίς φορμάτ. Σχεδόν 1,5 χρόνο.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Κράτα μας ενήμερους, ούτε εγώ ποτέ μου δεν χρειάστηκε...ελπίζω να στρώσει
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

επειδή ήταν unusable το τηλέφωνο του έκανα φορμάτ. Το έκανα με τα hard keys γιατί μέσα από τις ρυθμίσεις δεν δούλευε. Σε τέτοια κατάσταση είχε φτάσει. Τελειώσε το φορμάτ, όλα φαίνονται εντάξει, κατεβαίνουν και τα μπακ απ και βλέπουμε. Πρώτη φορά παθαίνω τέτοια νίλα. Στο λογισμικό είναι περασμένη και η έκδοση 1 Δεκεμβρίου. Για κάποιο λόγο μάλλον δεν έκατσε καλά.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

μετά το φορμάτ, όλα εντάξει. Ευτυχώς έχουν βελτιωθεί αρκετά τα μπακ απ και σχεδόν όλα ήρθαν όπως τα είχα. Μόνο λίγο την διάταξη πρέπει να φτιάξω. Λογισμικό είμαι στην ενημέρωση Δεκεμβρίου. Άρα κάτι δεν πήγε καλά κατά την εγκατάσταση. Όλα καλά πάντως τώρα.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.Διαβασα σημερα οτι το s9 θα παρει την pie κατα τον Γεναρη 2019 και το s8 ισως την παρει αρα δεν ειναι σιγουρο 100%.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.Διαβασα σημερα οτι το s9 θα παρει την pie κατα τον Γεναρη 2019 και το s8 ισως την παρει αρα δεν ειναι σιγουρο 100%.
Το διάβασες εκεί που διάβασες επίσης ότι το xperia xzψ τέτοιο είναι γρηγορότερο από το s8? :lol:

Προφανώς μετά τα s9 θα αναβαθμιστούν σε pie τα s8 και θα συνεχίσουν να παίρνουν ενημερώσεις ασφαλείας μέχρι και τα μέσα του 2020.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα παρει pie το S8... 1-2 μηνες μετα το S9 το αργοτερο..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κανω βαση οδηγιων απο τεχνικο της samsung. Το αφηνω να σβησει απο μπαταρια. Επειτα το ανοιγω στο recovery και το αφηνω μεχρι να σβησει. Επαναλαμβανω μεχρι να μην μπορει να αναψει. Κλειστο φορτιζω ολη νυχτα και ειναι ετοιμο!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηπως ειναι ευκολο να μου πεις πως μπαινεις recovery?

Και μετα το αφημεις εκει χωρις να πατησεις καμ'ια επιλογη?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Το σβηνεις. Και επειτα κρατας πατημενα ταυτοχρονα, power buttom, bixby και volume up. Το αφηνεις μεχρι να σβησει το κινητο. Δοκιμαζεις ξανα το ιδιο μεχρι να μην μπορει να αναψει το κινητο....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα spamαρω λιγο το τοπικ,ας με συγχωρησουν οι Mods :p αλλα επειδη ενδιαφερομαι για dual sim s8 ,αν καποιος πουλάει ή ενδιαφέρεται για ανταλλαγη με καινουργιο Μate 20 lite(αν χρειαζεται και διαφορα θα τα βρουμε!),ας μου στειλει ενα pm...Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...