Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ όσο θυμάμαι ναι.

Σε fat32 και exfat που δοκίμασα εγώ, έπαιζε κανονικά.

Εάν έχεις ntfs, ίσως αυτό να είναι θέμα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το xperia xz1 ειναι πιο γρηγορο απο το s8.Το s8 κολλαει συχνα.

 

ισως επειδη δεν το χρησιμοποιει κανενας,που να κολλησει ετσι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το Smart Switch κανει backup μονο ΜΕΡΙΚΕΣ ρυθμισεις; Αλλαξα χθες οθονη (πολυ καλυτερη απο την 1η, παλι οχι τελεια σαν το S8 του κολλητου μου σε γκρι χρωμα αλλα meh) και το restore μου εχει γυρισει μονο λιγα πραγματα. Πχ ηχο κλησης αλλα ΟΧΙ ηχο ειδοποιησης; Wtf Samsung; :p

 

ισως επειδη δεν το χρησιμοποιει κανενας,που να κολλησει ετσι

 

:lol::lol::lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το xperia xz1 ειναι πιο γρηγορο απο το s8.Το s8 κολλαει συχνα.
9.5 μηνες κλεινω με το S8 και δεν μου εχει κολλησει ποτε και σε τιποτα....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9.5 μηνες κλεινω με το S8 και δεν μου εχει κολλησει ποτε και σε τιποτα....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

6 μηνες το ειχα εγω και αλλο ενα χρονο η γυναικα μου περιπου. εχει μεσα 2000 φωτο και δεν ξερω ποσα βιντεο , και αρκετες εφαρμογες και δεν εχει κολλησει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

6 μηνες το ειχα εγω και αλλο ενα χρονο η γυναικα μου περιπου. εχει μεσα 2000 φωτο και δεν ξερω ποσα βιντεο , και αρκετες εφαρμογες και δεν εχει κολλησει ποτε.

 

και γω γύρω στο χρόνο με καθημερινή χρήση με φωτό και παιχνιδάκια και σε μένα δε κόλλησε ποτε. μπορει να φταιει καμια εφαρμογη η απλα να τυχαινει. ποιος ξερει

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα θεμα χρησης του καθενως...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xz1 είχα μέχρι πριν μερικές μέρες για 1 Χρόνo και μου είχε βγάλει την πίστη,επανεκινησεις συχνές,otg με τίποτα,mirroring και nfc οπότε ηθελε.καμια σχέση με το xperia z του 2014 που είχα επισης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το plus έναν χρόνο και κάποιες εφαρμογές κατά καιρούς έχουν σταματήσει να ανταποκρίνονται. Επίσης στο άνοιγμα των εφαρμογών καθυστερεί και γενικά δεν είναι ομαλό σε σύγκριση με oneplus που είχα. Ακόμη και το one που έχω ακόμη, είναι πολύ πιο ομαλό. Ίσως θέλει επαναφορά, αλλά και πάλι σε αυτόν τον τομέα, απαράδεκτο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αντίθετο... Με ελαφρύτερο λογισμικό (android one) ίδιας ουσιαστικά απόδοσης επεξεργαστή (835) και πολύ μικρότερης οθόνης τις περισσότερες φορές το s8 plus μου ή είναι σίγουρα ταχύτερο ή στην χειρότερη το ίδιο σε σχέση με το νοκια 8 μου.

Κάνε του κάνα wipe cache μέσω recovery ... πιστεύω θα βελτιωθεί πάρα πολύ η συσκευή σου... Τώρα μπορεί να είναι και θέμα κάποιων εφαρμογών που χρησιμοποιείς... Εγώ καμιά εικοσαριά όλες ελαφριές θα έλεγα του έχω κατεβάσει έξτρα κι όχι βαριά τεράστια games των πολλών γιγα που συγχρονίζουν με τα πάντα ουσιαστικά...η άποψη μου βέβαια ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για να παρεις το max απο ενα κινητο θελει και το πειραγμα του....

Πχ εγω το εχω κυριως για browsing οποτε το εχω ρυθμισει ετσι ωστε να παιρνω την μεγιστη αποδοση και αυτονομια για τη χρηση μου.

Καπου 20 εφαρμογες, συγχρονισμοι χειροκινητοι, μαυρα θεματα και background, απενεργοποιηση σε οτι δεν χρησιμοποιω. Στην φορτιση φορτιζω παντα περιπου στο 20% και συνηθως μεχρι 85% εκτος αν ξερω οτι καποια μερα θα το χρησιμοποιησω παραπανω. Κανω συχνα restarts και wipe cache. Επισης calibration στην μπαταρια καθε 6 μηνες

Σε 10 μηνες χρησης δεν εχω το παραμικρο κολλημα και η μπαταρια ειναι στην κατασταση που ηταν οταν το αγορασα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wipe cache κάνω συχνά. Και restarts, αν και δεν θα έπρεπε. Δεν είναι λύσεις αυτές. Θα έπρεπε να ασχοληθούν λιγάκι με το λειτουργικό εκεί στη Samsung. Μονο η εφαρμογή του fb έχει κολλήσει 2,3 φορές.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω facebook αλλα παντου γραφουν οτι ειναι προβληματικη εφαρμογη. Δεν φταιει το κινητο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω facebook αλλα παντου γραφουν οτι ειναι προβληματικη εφαρμογη. Δεν φταιει το κινητο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα σε όλες τις εφαρμογές τα ίδια χάλια είναι. Τι να πω. Ίσως δεν έχεις χρησιμοποιήσει άλλο κινητό εκτός Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει τέτοια θέματα στη συσκευή. Συγκεκριμένα, μόνο τα μισά που αναφέρεις αν έβλεπα θα είχε πάρει πόδι η συσκευή άμεσα.

Αντίθετα, είναι η τελευταία ευκαιρία που έδωσα στη Samsung μετά από χρόνια και είναι πραγματικά μια από τις καλύτερες αγορές που έκανα σε συσκευή (αναφέρομαι φυσικά στο s8+ που έχεις κι εσύ).

 

Γιατί το σκέφτεσαι πολύ όμως; Αφού δεν σου έκατσε καλά η συσκευή, δώσ' την 3 κατοστάρικα και βάλε αλλα 2 να πας σε 1+6Τ!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα σε όλες τις εφαρμογές τα ίδια χάλια είναι. Τι να πω. Ίσως δεν έχεις χρησιμοποιήσει άλλο κινητό εκτός Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχουν περασει απειρα κινητα απο τα χερια μου. Ειχα το μικροβιο να αλλαζω 3-4 το χρονο. Το S8 εχει αυτη τη στιγμη ρεκορ παραμονης στα χερια μου. Και θα μεινει για πολυ καιρο ακομα εκτος και αν το χαλασει το Pie....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει τέτοια θέματα στη συσκευή. Συγκεκριμένα, μόνο τα μισά που αναφέρεις αν έβλεπα θα είχε πάρει πόδι η συσκευή άμεσα.

Αντίθετα, είναι η τελευταία ευκαιρία που έδωσα στη Samsung μετά από χρόνια και είναι πραγματικά μια από τις καλύτερες αγορές που έκανα σε συσκευή (αναφέρομαι φυσικά στο s8+ που έχεις κι εσύ).

 

Γιατί το σκέφτεσαι πολύ όμως; Αφού δεν σου έκατσε καλά η συσκευή, δώσ' την 3 κατοστάρικα και βάλε αλλα 2 να πας σε 1+6Τ!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Μα όλα τα υπόλοιπα μου αρέσουν. Οθόνη, μπαταρία, κάμερα, κράτημα στο χέρι κτλ. Δεν έχω πρόβλημα. Επίσης σταμάτησα να αλλάζω κινητά. Εγώ κάνω παράπονα για το λειτουργικό που είναι χρόνια πίσω και η Samsung είναι τεράστια εταιρία. Είχα και το op6. Εκείνο πάλι έχει μόνο λειτουργικό γρήγορο Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του τώρα?H με δεδομένο ότι βγαίνει σε λίγο το 10, άρα θα πέσει λίγο το 9,αξιζει περισσότερο το 9?Έχω πάρει προσφατα το mate 20 lite, αλλά σκέφτομαι να ψαχτω για τραμπα με ένα εκ των s8/s8+.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος καλύτερα σε s9 plus μια κ καλή! Πιο πλήρες με 6 ραμ stereo sound & διπλή κάμερα πίσω. Ένα καλό μεταχειρισμένο στα 470 ευρώ περίπου είναι μια καλή περίπτωση. Βασικό μειονέκτημα σε σχέση με το s8 plus η χειρότερη μπαταρία αν σε απασχολεί και η διαφορά τιμής γύρω στα 120,140 ευρώ περίπου παραπάνω. Αν πας στα "μικρά " τότε για μένα ξεκάθαρα επιλέγεις s8 με καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας και θα γλυτώσεις κατά την γνώμη μου τουλάχιστον ένα κατοστάρικο από το αντίστοιχο s9.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το S9 απλα θα προσφερει μια εκδοση android παραπανω απο το S8 του οποιου η Pie θα ειναι η τελευταια ενημερωση. Παντως η τιμη του S9 πεφτει συνεχεια. Εγω το S8 το ειχα παρει τελος Φλεβαρη στα 490 ενω το S9 παιζει τωρα στα 460...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% δεν θα παρει... Συσκευη του 2017 δυσκολα θα παρει update που θα δωσει η Samsung το 2020...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

σχεδόν 1 χρόνο με το S8 και ευχαριστημένος με όλες τις λειτουργίες του, ξαφνικά μου εμφανίζει θέμα η μπαταρία. Σε γενικές γραμμές και με φουλ χρήση social media , μουσική η μπαταρία διαρκεί 1 ημέρα. Όμως εδώ και 2-3 φορές εκεί που ξαφνικά έχω 15% μειώνεται στο 9% και αμέσως πέφτει στο 0%. Έχω διαβάσει διαβάσει ένα σχετικό άρθρο για το καλιμπράρισμα της μπαταρίας, αλλά περιμένω και τις γνώμες σας.

 

ΥΓ: Πάντα το φόρτιζα μόλις έπεφτε στο 15% άντε το πολύ 10% πότε δεν το άφηνα να πέσει παρακάτω και επίσης ποτέ δεν το έφτανα 100%.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...