Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολες πανω κατω τα ιδια εχουν. Καποια απεγκαθιστανται, καποια απενεργοποιουνται, μικρο το κακο...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάποιες δεν κάνουν τίποτα απ τα δύο. Πέρα απ το ότι πιάνουν τσάμπα χώρο, δεν ξέρω και τι διάολο μαζεύουν από πίσω. Νομίζω πως όλο αυτό το crapware θα κάνει το S8 το τελευταίο μου Samsung τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έβαλε την official DBT μπορεί να βάλει ένα screenshot από τις πληροφορίες για το λογισμικό;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έβαλε την official DBT μπορεί να βάλει ένα screenshot από τις πληροφορίες για το λογισμικό;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

. 1a1deeb6d643af3276a08d432be5bd9d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

. 1a1deeb6d643af3276a08d432be5bd9d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ φίλε.

Και κάτι ακόμα αν ξέρει κάποιος... Είχα την beta pie και πιο πριν Oreo btu. Ενώ φλασαρα με odin την DBT pie το phone info μου λέει csc country UK&IRE/GB. είναι νορμάλ αυτό; και στο latest firmware έχει Oreo btu... 6291a1c4651e34f1ee30533f13318583.jpgaea2f24f024ace6f7032944eeb9e1f8c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρησιμοποιώ Outlook (έχω το Office365 αγορασμένο) και ενώ με το Microsoft Outlook Mobile App όλα συγχρονίζονται μια χαρά.

 

Όμως όταν πάω να χρησιμοποιήσω άλλο app (π.χ. το Samsung Calendar) δεν συγχρονίζει με το λογαριασμό outlook. Ούτε από τον server ούτε προς τον server.

 

Κάπου διάβασα για ένα τρικ που αλλάζεις τον exchange server (μέσα από το Samsung Email App) από eas.outlook.com σε outlook.office365.com με το οποίο κατάφερα να συγχρονίζω από τον server προς το κινητό, όμως και πάλι δε συγχρονίζει από τον κινητό προς τον server.

 

Τι μπορεί να φταίει; Καμιά ιδέα πως να το λύσω; Το πρόβλημα μου είναι πως το Outlook Mobile App δεν με εξυπηρετεί σε αυτά που θέλω να κάνω και δυστυχώς δεν έχω καταφέρει άλλο calendar να προσφέρει two-way sync με τους server της Microsoft.

Tech evangelist, python apologist, tog enthusiast.
Link to comment
Share on other sites

Εγινε ενημερωση στο phone info και υποτιθεται οτι υποστηριζει pie αλλα εγω δεν ειδα καμια αλλαγη. Παλι δεν εμφανιζει κυκλους φορτισης και στο battery health παραμενω 99.5 απο 88.5 που ημουν πριν....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγινε ενημερωση στο phone info και υποτιθεται οτι υποστηριζει pie αλλα εγω δεν ειδα καμια αλλαγη. Παλι δεν εμφανιζει κυκλους φορτισης και στο battery health παραμενω 99.5 απο 88.5 που ημουν πριν....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ψυχολογικά ειναι αυτά μην ασχολείστε

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα... Κλεινω ενα χρονο με το κινητο αυριο. Μετα την ενημερωση στην pie ειμαι στα Sot που ειχα οταν ηταν καινουργιο....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορω απο το κινητο να δω απο ποια χωρα ειναι το τηλεφωνο η πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογη για να το μαθω?
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα... Κλεινω ενα χρονο με το κινητο αυριο. Μετα την ενημερωση στην pie ειμαι στα Sot που ειχα οταν ηταν καινουργιο....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τέλεια πολύ καλό αυτό...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μπορω απο το κινητο να δω απο ποια χωρα ειναι το τηλεφωνο η πρεπει να κατεβασω καποια εφαρμογη για να το μαθω?
Συνηθως το γραφει το κουτι στην ασπρη ετικετα. Αλλιως phone info....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι και με την pie με το ζόρι 2:30 h SOT και έχει φθάσει στο 20%.. Πολύ χάλια η κατάσταση.. Μόλις πέρασα την pie, έκανα και μια επαναφορά και clear cache αλλά τα ίδια.

Με την ίδια χρήση το sony xz2 που δίνει 5:30 h SOT οπότε δεν είναι ότι του κάνω εγώ κάτι συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεσα να κρατηθω και εβαλα και γω την αναβαθμιση με recovery mode και sd card.

Πολυ καλες εντυπωσεις. Ενα κλικ πιο σβελτο απο πριν.

Δε το περιμενα γιατι εχω περασει απο nougat και oreo χωρις επαναφορα.

Μπαταρια μια χαρα, περιπου 20% την ωρα οπως και πριν με το setup μου.

Παρατηρισα ενα οχι τοσο ακριβες σκρολινγκ οσο πριν αλλα μικρο το κακο.

Η καλυτερη βελτιωση για μενα ειναι στο Iris σκανερ που πλεον αναγνωριζει τα ματια μου και στον ηλιο που πριν αδυνατουσε.

Το μονο κακο τωρα ειναι το CSC μου που εγινε EUR/EUR/AUT και δε ξερω τι θα γινει με τα OTA.

Ελπιζω οταν βγει EUR μαρτιου και την περασω χειροκινητα να επανελεθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω απο τη μπαταρια παντως ειμαι εν μερει ικανοποιημενος.το sot δεν αυξηθηκε , παλι ενα 4ωρο με δικια μου χρηση εχω, αλλα σε stand by ειναι απιστευτη η διαφορα.απο την ωρα που εβαλα την pie παιζω σε 3% max απωλεια ολη νυχτα.με wifi,gps,bluetooth και ιστορικο τοποθεσιας παντα ανοιχτα.πριν το 10% ηταν το λιγοτερο που εχανα.

το μονο που εκανα ηταν να βαλω στις ρυθμισεις της μπαταριας εκει που λεει εφαρμογες σε αδρανεια ολες τις εφαρμογες που δεν χρειαζομαι τις ειδοποιησεις τους.η διαφορα με pie μαλλον ειναι οτι τωρα οντως τις βαζει σε αδρανεια,δηλαδη δουλευει επιτελους σωστα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι και με την pie με το ζόρι 2:30 h SOT και έχει φθάσει στο 20%.. Πολύ χάλια η κατάσταση.. Μόλις πέρασα την pie, έκανα και μια επαναφορά και clear cache αλλά τα ίδια.

Με την ίδια χρήση το sony xz2 που δίνει 5:30 h SOT οπότε δεν είναι ότι του κάνω εγώ κάτι συγκεκριμένο.

Δεν βάζεις και κανένα screenshot να δούμε μήπως σου τρώει τπτ άλλο την μπαταρία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μπορεσα να κρατηθω και εβαλα και γω την αναβαθμιση με recovery mode και sd card.

Πολυ καλες εντυπωσεις. Ενα κλικ πιο σβελτο απο πριν.

Δε το περιμενα γιατι εχω περασει απο nougat και oreo χωρις επαναφορα.

Μπαταρια μια χαρα, περιπου 20% την ωρα οπως και πριν με το setup μου.

Παρατηρισα ενα οχι τοσο ακριβες σκρολινγκ οσο πριν αλλα μικρο το κακο.

Η καλυτερη βελτιωση για μενα ειναι στο Iris σκανερ που πλεον αναγνωριζει τα ματια μου και στον ηλιο που πριν αδυνατουσε.

Το μονο κακο τωρα ειναι το CSC μου που εγινε EUR/EUR/AUT και δε ξερω τι θα γινει με τα OTA.

Ελπιζω οταν βγει EUR μαρτιου και την περασω χειροκινητα να επανελεθει.

Να κάνεις οπωσδήποτε επαναφορά μιας και είπες αυτό για το scrolling.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάλι και με την pie με το ζόρι 2:30 h SOT και έχει φθάσει στο 20%.. Πολύ χάλια η κατάσταση.. Μόλις πέρασα την pie, έκανα και μια επαναφορά και clear cache αλλά τα ίδια.

Με την ίδια χρήση το sony xz2 που δίνει 5:30 h SOT οπότε δεν είναι ότι του κάνω εγώ κάτι συγκεκριμένο.

 

Hard reset από recovery?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις οπωσδήποτε επαναφορά μιας και είπες αυτό για το scrolling.

Να διευκρινισω οτι δε lagaρει στο scroll απλα καποιες φορες αργει να αντιδρασει οταν το κανω γρηγορα και αλλες φορες ειναι πιο γρηγορο απο αυτο που θελω εγω.

Δε πιστευω να φταει οτι δεν ειναι καθαρη εγκατασταση γιατι δεν ειναι lag αυτο.

Δε δειχνει οτι ζοριζετε δηλαδη αλλα οτι δεν υπακουει. Τουλαχιστον οχι οπως πριν.

Δε παιζει να κατσω να τα περασω ολα απτην αρχη για αυτο το λογο και δε πιστευω οτι θα φτιαξει κιολας.

 

Υ.Γ.: Πρεπει να εχει απλα αλλαξει το scroll στο Samsung Internet. Παρατηρησα οτι στο πρωτο μικρο σκρολ παει αργα. Στο δευτερο καπακι ιδιο σκρολ παει πιο γρηγορα, στο τριτιο ιδιο σκρολ ακομα πιο γρηγορα. Αμα εχει τροχια δηλαδη γλυστραει πιο γρηγορα στην επαναληψη. Ισος ειναι βελτιωση που δεν εχω συνηθισει ακομα.

 

Μολις ανακαλυψα οτι οταν συρεις δεξια το home button εμφανιζεται μια μπαρα και οι εφαρμογες που εχεις ανοιχτες για γρηγορη εναλλαγη. Πολυ καλο!

Edited by sxizwdogwlo
Multitasking
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σε εμάς τους υπόλοιπους που δεν ... βιαζόμαστε, πότε αναμένεται περίπου η pie; Ισχύει το μέχρι τα μέσα Μαρτίου ή υπάρχει κάποια πιο πρόσφατη πληροφόρηση; Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σε εμάς τους υπόλοιπους που δεν ... βιαζόμαστε, πότε αναμένεται περίπου η pie; Ισχύει το μέχρι τα μέσα Μαρτίου ή υπάρχει κάποια πιο πρόσφατη πληροφόρηση;
σε λίγες μέρες θα σου βγάλει update...

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...