Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως προ ημερών έκανα το τελευταίο update στον official Samsung browser. Από τότε το σκρολλάρισμα ειδικά στην mobile έκδοση του myphone.gr (Όχι μέσω tapatalk) είναι χάλια θα έλεγα, σε αντίθεση με άλλες σελίδες όπως π.χ. insomnia, in.gr κ.α. που υπάρχει βελτίωση κ πολύ όμορφο γλυκό σκρολ. Το ίδιο ισχύει και για το 7edge μου που του έκανα σήμερα το ίδιο update Samsung browser. Με τον chrome κανένα απολύτως κομπιασμα ρολλαρει σφαίρα και γλυκά... Δεν ξέρω τι άποψη έχετε οι υπόλοιποι...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προ ημερών έκανα το τελευταίο update στον official Samsung browser. Από τότε το σκρολλάρισμα ειδικά στην mobile έκδοση του myphone.gr (Όχι μέσω tapatalk) είναι χάλια θα έλεγα, σε αντίθεση με άλλες σελίδες όπως π.χ. insomnia, in.gr κ.α. που υπάρχει βελτίωση κ πολύ όμορφο γλυκό σκρολ. Το ίδιο ισχύει και για το 7edge μου που του έκανα σήμερα το ίδιο update Samsung browser. Με τον chrome κανένα απολύτως κομπιασμα ρολλαρει σφαίρα και γλυκά... Δεν ξέρω τι άποψη έχετε οι υπόλοιποι...

Γιατί να έχεις δύο browsers ;

Ρωτάω γιατί προβληματιζόμουν ποιον από τους δύο να διαλέξω και για ποιες δουλειές είναι ο καθένας.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πολύ πιο παραμετροποιήσιμο τον Samsung και μου αρέσει πολύ και το περιβάλλον χρήσης του. Όπως ανέφερα και παραπάνω μόνο εδώ στο myphone μου εμφανίζει αυτά τα σκαλωματα κι όταν πατάω απευθείας να πάω στο τελευταίο διαβασμένο ποστ οποιουδήποτε τυχαίου νήματος. Κατά τα άλλα δουλεύει άψογα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πολύ πιο παραμετροποιήσιμο τον Samsung και μου αρέσει πολύ και το περιβάλλον χρήσης του. Όπως ανέφερα και παραπάνω μόνο εδώ στο myphone μου εμφανίζει αυτά τα σκαλωματα κι όταν πατάω απευθείας να πάω στο τελευταίο διαβασμένο ποστ οποιουδήποτε τυχαίου νήματος. Κατά τα άλλα δουλεύει άψογα...

Τι έξτρα παραμετροποίηση πέρα από το adblock προσφέρει; Σε θέμα ταχύτητας πως σου φαίνεται; Αυτός είναι ο βασικός λόγος που κατέληξα σε Chrome. Μου φαίνεται πολύ πιο ταχύς στο άνοιγμα των καρτελών και στην εναλλαγή τους.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μπορεί και δουλεύει σε full screen δίχως την status bar επάνω, ενω στον chrome δεν φεύγει ή εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να την κρύψω με τίποτα για να τον δουλέψω χωρίς την status bar...κάποια ιδέα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρα πολυ με βοηθά επίσης και το πλήκτρο start screen στην κάτω βάση όπου σε στέλνει κατευθείαν πάνω στο ξεκίνημα της σελίδας που βρίσκεσαι, διαβάζεις

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα... αλλά είχα λιγότερο(Όχι πολύ όμως) το lte ανοιχτό. Ποιό πολύ wifi όμως. Επίσης για ποιο πολλές ώρες είχα την φωτεινότητα στο 10 με 20% λόγο ότι δούλευα ανοιχτά εχθές. Οπότε; ελπίζουμε να μας σώσει το pie;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για μενα στην Oreo η μπαταρια ειναι στην καλυτερη φαση της...

 

Απλα θελει λιγο πειραγμα.

 

Always on το εχω off

Εχω μαυρο θεμα και wallpapers

Φωτεινοτητα καπου 45 %

Fullhd +

 

Βγαζει ανετα 5 ωρες οθονης σε μια μερα... Για μενα ειναι πολλες οποτε φορτιζω γυρω στο 85% και γυριζω σπιτι με καπου 30% το βραδυ.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είμαι σήμερα... από τις 10 εχθές το βράδυ μέχρι τώρα. Πάλι δεν μου φαίνεται καλά. Και έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση μπαταρία στο μέτριο. Δεν ξέρω τι ζόρι τραβάει.. έχω χαζέψει.. κι εγώ με μαύρο θέμα και μαύρο wallpaper είμαι και χωρίς aod. 2b3f53505fc5b9d78813e4bcfc925dc8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by spysoumi
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εριχνα ενα factory reset.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυιμισεις-Συνδεσεις-Χρηση Δεδοδεμων πας και το απενεργοποιεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που εκανα και στο S9 S9+ forum ... Εχει βγαλει κανεις φωτο μεσα σε πισινα η θαλασσα .. εννοω να του κανει βουτια οχι απο εξω ?

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Πισίνα εγώ, 2 φορές, μια σύντομη και μια κοντά μισάωρο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση που εκανα και στο S9 S9+ forum ... Εχει βγαλει κανεις φωτο μεσα σε πισινα η θαλασσα .. εννοω να του κανει βουτια οχι απο εξω ?

 

μεσα σε νερο και εγω με το s8. αν το βυθισεις δεν βγαζει φωτο. αν εισαι μεσα στο νερο και το κρατας και πιτσιλιεται και βρεχεται βγαζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις αλλά με τα πλήκτρα έντασης. Η οθόνη όντως δε πατιεται

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις αλλά με τα πλήκτρα έντασης. Η οθόνη όντως δε πατιεται

 

ok δεν το ηξερα,προσπαθουσα απο οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ρυθμιση το τι θες να κανουν τα κουμπια (κλειστρο/ζουμ), δε ξερω ποιο ειναι το default

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Αντιμετωπιζω 3-4 μερες το εξης.. δεν ακουγεται ο προεπιλεγμενος ηχος οταν λαμβανω sms αλλα και στο viber. Μονο δονειται. Οταν παω στο μενου να ακουσω την λιστα με τους ηχους,ακουγονται κανονικα,παταω ποιον θελω,αλλα λαμβανοντας μηνυμα,δεν ακουγεται! Εχω δοκιμασει τα παντα! Για να αποφυγω το hard reset υπαρχει καμια λυση απο παρομοιο περιστατικο? Εβαλα αλλες καρτες sim κτλ, φταιει κατι απ το κινητο σιγουρα

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος ειδοποιήσεων είναι κανονικά, στο φουλ; DND απενεργοποιημενο; Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων στις εφαρμογές αυτές;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τσεκαρισμενα φιλε μου! Το dnd μονο δεν γνωριζω τι ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ολα τσεκαρισμενα φιλε μου! Το dnd μονο δεν γνωριζω τι ειναι

Συγνωμη το βρηκα το dnd. Οχι ηταν απενεργοποιημενο κανονικα. Τι αλλο να κανω!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...