Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει η μετάβαση από s7 edge σε s8?

 

Εξαρτάται πως το σκέφτεσαι (πηγα και εγω απο s7 σε s8 προσφατα).

Χρειάζεσαι αναβάθμιση για νέες ή και βελτιωμενες δυνατότητες ή απλά θέλεις αλλαγή επειδη το βαρέθηκες? Εάν θέλεις κάτι πιο φρέσκο και εντυπωσιακό κάνε την αλλαγή. Εάν θέλεις ουσιαστική αναβάθμιση δεν θα τη δεις. Κράτα τα χρήματα σου και το υπέροχο s7 διότι δεν υστερεί συγκρινόμενο με το s8 σε τίποτα το ουσιαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πως το σκέφτεσαι (πηγα και εγω απο s7 σε s8 προσφατα).

Χρειάζεσαι αναβάθμιση για νέες ή και βελτιωμενες δυνατότητες ή απλά θέλεις αλλαγή επειδη το βαρέθηκες? Εάν θέλεις κάτι πιο φρέσκο και εντυπωσιακό κάνε την αλλαγή. Εάν θέλεις ουσιαστική αναβάθμιση δεν θα τη δεις. Κράτα τα χρήματα σου και το υπέροχο s7 διότι δεν υστερεί συγκρινόμενο με το s8 σε τίποτα το ουσιαστικό.

 

Η αλήθεια είναι ότι το s7 edge που το απέκτησα προσφάτως μου αρέσει πολύ! Αυτό που με ενδιαφέρει πολύ είναι η μπαταρια και φυσικά η γρηγοράδα που έχει ένα κινητό. Και σκεφτόμουν μήπως πάρω το s8 μόνο και μόνο επειδή είναι και πιο καινούρια συσκευή κ σίγουρα θα έχει καλύτερη μεταπωλητικη αξια

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να προτείνω τίποτα μιας και δεν έχω ούτε τις ίδιες ανάγκες ούτε την ίδια τσέπη :)

Σχολίασα απλά γιατί ανέφερες το θέμα τιμής και της μεγαλύτερης αξίας που θα κρατήσει. Με το s9 προ των πυλών, νομίζω δεν ισχύει κάτι τέτοιο!

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά 1 μήνα πριν παρουσιαστεί το s9?

Δε νομίζω όμως ότι αυτό είναι πρακτικά η λογική κίνηση (να περιμένει το s9) εκτός και αν τα χρήματα δεν έχουν σημασία. Το s8 κοστίζει 570 καινούριο αυτή τη στιγμή, το s9 σε 2 μήνες που θα υπάρχει ισως για αγορά, θα κοστίζει ένα 750άρι μάλλον. Εάν δώσει το s7 edge 300 με 350 ευρώ η διαφορά για να αγοράσει s8 ή s9 θα είναι τεράστια. Χώρια που ίσως το s7 πέσει σε αξία ως μεταχειρισμένο όταν θα κυκλοφορήσει το s9.

Edited by backframe
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω όμως ότι αυτό είναι πρακτικά η λογική κίνηση (να περιμένει το s9) εκτός και αν τα χρήματα δεν έχουν σημασία. Το s8 κοστίζει 570 καινούριο αυτή τη στιγμή, το s9 σε 2 μήνες που θα υπάρχει ισως για αγορά, θα κοστίζει ένα 750άρι μάλλον. Εάν δώσει το s7 edge 300 με 350 ευρώ η διαφορά για να αγοράσει s8 ή s9 θα είναι τεράστια. Χώρια που ίσως το s7 πέσει σε αξία ως μεταχειρισμένο όταν θα κυκλοφορήσει το s9.

 

Το S7 edge κάνει κάτω από 300 και τώρα!

Αρα πάλι για να πάρει το S8 θέλει κοντά 200€ σε μεταχειρισμένο! Οτι και να κάνεις χασούρα θα έχεις.

Εγω προτείνω ανά αντέχεις να πας αμέσως στο S9 στο ερχόμενο Οκτώβριο και να προσπεράσεις το S8!

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να βγει το s9 ολοι εμείς οι τρελουτσικοι με τις αλλαγές θα δεις θα βάλουν οι περισσότεροι με s8 πώληση και βουρ για το s9.. Το s8 μετά από σ7 edge μάλλον δεν αξίζει μετά σε s8 plus αξίζει να πας λόγω την οθόνης

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα το κρατήσω για την ωρα γιατί μου αρέσει και μετά βλέπω. Αναλόγως τα οικονομικά μου:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το S7 edge κάνει κάτω από 300 και τώρα!

Αρα πάλι για να πάρει το S8 θέλει κοντά 200€ σε μεταχειρισμένο! Οτι και να κάνεις χασούρα θα έχεις.

Εγω προτείνω ανά αντέχεις να πας αμέσως στο S9 στο ερχόμενο Οκτώβριο και να προσπεράσεις το S8!

 

Το s7 edge στο skroutz ξεκινάει από 470 !

Link to comment
Share on other sites

Το s7 edge στο skroutz ξεκινάει από 470 !

 

Για μεταχειρισμένο μάλλον λέει ο φίλος 300 με 350 βρίσκεις s7 edge

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο μάλλον λέει ο φίλος 300 με 350 βρίσκεις s7 edge

 

Για μεταχειρισμένο λέει οντως, αλλά η σωστη τιμή είναι αυτή που λες εσύ (300-350). Το κάτω από 300 που λεει είναι για συσκευές σε όχι τόσο καλη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο λέει οντως, αλλά η σωστη τιμή είναι αυτή που λες εσύ (300-350). Το κάτω από 300 που λεει είναι για συσκευές σε όχι τόσο καλη κατάσταση.

 

Για να το πάρουν 350€ πρέπει να το έχεις τουλάχιστον με 1 χρόνο ακόμα εγγύηση ή και παραπάνω! Πιστέψτε με και τέλειο να είναι το κινητό, όλοι την απόδειξη κοιτάνε και δεν το αγοράζουν άμα δεν κάνεις καλή προσφορά...

Οσα πιο πολλά βγάλεις τόσο το καλύτερο φυσικά και καλή τύχη από μένα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν υπάρχει απόδειξη φαίνεται από κάπου ποτέ αγοράστηκε; Π. Χ imei? Επίσης αν είναι από Αγγλία αγορασμένο ισχύει κανονικά η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν υπάρχει απόδειξη φαίνεται από κάπου ποτέ αγοράστηκε; Π. Χ imei? Επίσης αν είναι από Αγγλία αγορασμένο ισχύει κανονικά η εγγύηση;

 

Το phone info σου δινει πολλές πληροφορίες για τη συσκευή αν κ δεν νομίζω για την αγορά του. Ναι από Αγγλία είναι ευρωπαϊκό οπότε ισχύει η εγγύηση.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το phone info σου δινει πολλές πληροφορίες για τη συσκευή αν κ δεν νομίζω για την αγορά του. Ναι από Αγγλία είναι ευρωπαϊκό οπότε ισχύει η εγγύηση.

 

Χωρίς απόδειξη έχεις εγγύηση απο Απρίλιο του 2017 ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα μήνα το πήρα από ebay με PayPal... Κανονικά δεν θα έπρεπε να μου είχε στείλει και την απόδειξη;
Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα μήνα το πήρα από ebay με PayPal... Κανονικά δεν θα έπρεπε να μου είχε στείλει και την απόδειξη;

 

και εγώ από eBay από Αγγλία αγόρασα το δικό μου το περασμένο καλοκαίρι.

ένα S8 Dual και μου έστειλαν την απόδειξη με email, την ημέρα που έγινε η αποστολή.

προτού το παραγγείλω, έψαξα λεπτομερώς το θέμα και έμαθα πως επειδή είναι με δυο κάρτες

δεν θα έχω εγγύηση από τη Samsung Ελλάδος.

ζήτησα λοιπόν και πήρα εγγύηση από τον πωλητή, όμως μόνο για ένα χρόνο και όχι για δύο που είναι κανονικά.

από τη Samsung Ελλάδος, μου είπαν πως δεν ισχύει η εγγύηση, γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην Ευρώπη.

και πράγματι όταν έβαλα το info android είδα πως είναι για την Taliban.

να θυμηθείς αν το παραγγείλεις από Αγγλία να ζητήσεις να έχει πρίζα σουκου.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ από eBay από Αγγλία αγόρασα το δικό μου το περασμένο καλοκαίρι.

ένα S8 Dual και μου έστειλαν την απόδειξη με email, την ημέρα που έγινε η αποστολή.

προτού το παραγγείλω, έψαξα λεπτομερώς το θέμα και έμαθα πως επειδή είναι με δυο κάρτες

δεν θα έχω εγγύηση από τη Samsung Ελλάδος.

ζήτησα λοιπόν και πήρα εγγύηση από τον πωλητή, όμως μόνο για ένα χρόνο και όχι για δύο που είναι κανονικά.

από τη Samsung Ελλάδος, μου είπαν πως δεν ισχύει η εγγύηση, γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην Ευρώπη.

και πράγματι όταν έβαλα το info android είδα πως είναι για την Taliban.

να θυμηθείς αν το παραγγείλεις από Αγγλία να ζητήσεις να έχει πρίζα σουκου.

Για τους Taliban προοριζόταν;Χεχε! Ο δαίμων της αυτόματης διόρθωσης!
Link to comment
Share on other sites

Για τους Taliban προοριζόταν;Χεχε! Ο δαίμων της αυτόματης διόρθωσης!

 

σωστότατος!!!!!!

το έπιασες αμέσως.

Taiwan ήθελα να γράψω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω το iphone 8 απέναντι μου αλλά το s8...

Το βίντεο όμως αυτό τώρα πού πήρα (2 ημέρες) το essential είναι σίγουρα αληθές.

Ένας δυνατός αντίπαλος μπαίνει στο παιχνίδι.....

Επειδή δεν υπάρχει νήμα με το essential ph-1 (δεν βλέπω και να γίνεται) θα συνεχίσω εδώ.

 

update today.

https://www.gsmarena.com/deal_grab_essential_phone_for_435-news-29330.php

Αν δεν σε θέλει.... την τύχη μου.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα!... μου το πρότειναν κι εμένα όμως βασικές μου προτεραιότητες σήμερα σε ένα κινητό είναι η καλύτερη δυνατή οθόνη μιας και περνάμε πολλές ώρες με δαύτα, η καλύτερη δυνατή κάμερα σε αναλογία χρημάτων, η αντοχή σε νερα κλπ για προστασία από την καθημερινή μας χρήση και φυσικά όλα αυτά σε γρήγορους ρυθμούς (κι όχι απόλυτων επιδόσεων).

Όπως και να χει απόλαυσε το! ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν έχω το iphone 8 απέναντι μου αλλά το s8...

Το βίντεο όμως αυτό τώρα πού πήρα (2 ημέρες) το essential είναι σίγουρα αληθές.

Ένας δυνατός αντίπαλος μπαίνει στο παιχνίδι.....

Επειδή δεν υπάρχει νήμα με το essential ph-1 (δεν βλέπω και να γίνεται) θα συνεχίσω εδώ.

 

καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο θέμα εσύ με τίτλο essential ph-1.

διαφορετικά μόνο θα μπερδεύεις κόσμο εδώ μέσα.

άλλωστε το τηλέφωνο που αναφέρεσαι έχει μεγάλες διαφορές από το s8.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...