Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://imgur.com/a/3teVI

Εμένα πάνω από 4ωρο δεν βγάζει. Με wifi και φωτεινότητα κάτω από την μέση. Κατέβασμενες 70 εφαρμογές συνολικό χώρο 5gb αλλα χρησιμοποιώ 5 το πολύ την μέρα. Συνήθως το φορτίζω μέχρι 85 πάω παραλία και μετά από 3 -4 ώρες γυρνάω στο 25, όπου όμως οι 3-4 ώρες δεν είναι όλες χρήση αφού την περισσότερη ώρα είμαι στην θάλασσα

 

Απορία....Γιατι μέχρι το 85% και όχι μέχρι 100% ????

 

Στο θέμα της φωτογραφίας σε σχέση με το s7 (που λένε και τα παιδιά πιο πανω...) , νομίζω ότι στο s7 edge είχαμε πιο πολύ χρώμα και φως...ενω στο s8 έρχεται πιο κοντά σε αυτό που βλέπει και το μάτι την ώρα που τραβάς την φωτογραφία...

Αυτό είναι καθαρά στην προτίμηση του καθενός...Για εμένα δεν υστερεί καμία κάμερα..Σιγουρα αυτή που έρχεται πιο κοντά σε αυτό που βλέπεις υπερτερεί λίγο....αλλα και αυτή που δινει λίγο παραπάνω φως την νύχτα (χωρίς να το ρυθμίσεις...) αρέσει σε πολλούς...

Link to comment
Share on other sites

Απορία....Γιατι μέχρι το 85% και όχι μέχρι 100% ????

 

Στο θέμα της φωτογραφίας σε σχέση με το s7 (που λένε και τα παιδιά πιο πανω...) , νομίζω ότι στο s7 edge είχαμε πιο πολύ χρώμα και φως...ενω στο s8 έρχεται πιο κοντά σε αυτό που βλέπει και το μάτι την ώρα που τραβάς την φωτογραφία...

Αυτό είναι καθαρά στην προτίμηση του καθενός...Για εμένα δεν υστερεί καμία κάμερα..Σιγουρα αυτή που έρχεται πιο κοντά σε αυτό που βλέπεις υπερτερεί λίγο....αλλα και αυτή που δινει λίγο παραπάνω φως την νύχτα (χωρίς να το ρυθμίσεις...) αρέσει σε πολλούς...

 

Συνήθως γιατί μέχρι τόσο φτάνει και μετά αργεί πολύ να φτάσει το 100 και επειδή είχα διαβάσει ότι είναι καλύτερο να μην το φορτίζουμε εντελώς ούτε να το αφήνουμε να πάει στο 0. Αλλά έτσι και αλλιώς σκέτη απογοήτευση είναι η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

jg1Yzv

Μέσα σε μια ώρα έπεσε 10% με φωτεινότητα στο 0 wifi και internet ΜΌΝΟ

Δηλαδή 10 ώρες στο σπίτι. Έξω που πάω την φωτεινότητα μέχρι την μέση(δεν τολμάω πιο πάνω) σας είπα πόσο αντέχει. Ειλικρινά σκέφτομαι να το πάω σε service να δουν αν έχει κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

jg1Yzv

Μέσα σε μια ώρα έπεσε 10% με φωτεινότητα στο 0 wifi και internet ΜΌΝΟ

Δηλαδή 10 ώρες στο σπίτι. Έξω που πάω την φωτεινότητα μέχρι την μέση(δεν τολμάω πιο πάνω) σας είπα πόσο αντέχει. Ειλικρινά σκέφτομαι να το πάω σε service να δουν αν έχει κάποιο πρόβλημα

Προφανώς κάτι σου τραβάει μπαταρία φίλε. πρέπει να ψάξεις τι είναι... κάνε 1 πλήρη κύκλο μετά από φόρτιση στο 100% μέχρι 10% ας πούμε, με την καθημερινή σου χρήση και δες στα στατιστικά τι είναι πιο ψηλά σε κατανάλωση, καθώς και τα υπόλοιπα. Κάνε αυτά σε πρώτη φάση και βλέπεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γιατί μέχρι τόσο φτάνει και μετά αργεί πολύ να φτάσει το 100 και επειδή είχα διαβάσει ότι είναι καλύτερο να μην το φορτίζουμε εντελώς ούτε να το αφήνουμε να πάει στο 0. Αλλά έτσι και αλλιώς σκέτη απογοήτευση είναι η μπαταρία

 

απο 80-20 λογικο ειναι να εχεις τη μιση αυτονομια..εχεις πεταξει ενα 40%. Επισης μεσα σε μια ωρα μες το σπιτι τι εκανες? επαιζες παιχνιδια ή απλα καθοταν?

ανεβασε τα στατιστικα σου να δουμε εικονα, αλλιως δεν εχει νοημα να το συζηταμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γιατί μέχρι τόσο φτάνει και μετά αργεί πολύ να φτάσει το 100 και επειδή είχα διαβάσει ότι είναι καλύτερο να μην το φορτίζουμε εντελώς ούτε να το αφήνουμε να πάει στο 0. Αλλά έτσι και αλλιώς σκέτη απογοήτευση είναι η μπαταρία

Μπα θα ήταν καλύτερα για την μπαταριά να παίζεις 30 - 70 :wacko:

Που τα διαβάζεται αυτά ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Σε όσα άρθρα έψαξα έλεγε αυτά που έγραψα παραπάνω. Μπορείς να ψάξεις και μόνος σου και θα δεις ότι δεν είναι γιατροσόφια της γιαγιάς μου.

Όταν είμαι σπίτι και το φορτίζω ειμαι face book και Instagram, τίποτα άλλο. Οταν εχασε το 10% πουωεγραψα εβλεπα μια σειρά κατεβασμένη, δε χρησιμοποοιουσα κατο αλλο . Θαανεβάσω φωτο όταν καταφέρω γιατί δεν έχω ξανά ανεβάσει εδώ και πρέπει να ψάξω λίγο το πως

Edited by Stergiosss
Link to comment
Share on other sites

Σε όσα άρθρα έψαξα έλεγε αυτά που έγραψα παραπάνω. Μπορείς να ψάξεις και μόνος σου και θα δεις ότι δεν είναι γιατροσόφια της γιαγιάς μου.

Όταν είμαι σπίτι και το φορτίζω ειμαι face book και Instagram, τίποτα άλλο. Θα ανεβάσω φωτο όταν καταφέρω γιατί δεν έχω ξανά ανεβάσει εδώ και πρέπει να ψάξω λίγο το πως

 

φιλε μου δεν ξερω ποσο νεος εισαι πραγματικα (εδω μεσα εννοω) αλλα εχουμε πει πολλες φορες οτι οντως οι λιθιου χαλανε στο 100% οπως και στο 0%, παραδειγμα: λαπτοπ που το εχεις συνεχεια στην πριζα, μετα απο καιρο η μπαταρια νεκρη (δε θα γινει σε ολους μετα απο το ιδιο διαστημα, αλλα σε αλλους θα γινει νωρις, σε αλλους αργοτερα), ομοιως εχεις αφησει μια μπαταρια πχ φακου αδεια, πας να φορτισεις, τιποτα, η μπαταρια νεκρη.. ή ενα ΒΤ, τα ιδια.

Εγω ολα αυτα τα εχω δει, μου εχουν τυχει στο περιβαλλον μου, αν οχι σε μενα τον ιδιο.

Ομως, ενα κινητο που το δουλευεις, ειναι χαζο να το πηγαινεις 20-80-20 γιατι πετας το 40% της αυτονομιας σου.

Το πας 100% χωρις να το δουλευεις αν γινεται οσο φορτιζει, το δουλευεις, και φορτιζεις το βραδυ, εκτος αν φτασεις το βραδυ με 70% οποτε αστο για την επομενη μερα.

απλα πραγματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και γω κατοχος του S8. Δυσκολα εφυγα απο το 5ο s7 edge που ειχα. Ελπιζω να αξιζει η μεταβαση
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος απο s7 οσο αναφορά την μπαταρία, εχω να πω μονο τα καλύτερα!! Μερα με την νύχτα η αυτονομία με την προηγούμενη ναυαρχίδα! Εδω με s8 βγαζω 6. 00με 6.50 ωρες οθόνη! ανετα με νορμάλ βέβαια χρηση! Που στο προηγούμενο με την ίδια χρηση ήθελε ακόμη μια φόρτιση.. έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στην αυτονομία!!
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα μπαταρίας τα πάει αρκετά καλά αρκεί να μην είσαι συνέχεια με το κινητό στο χέρι όπως ιντερνέτ και παιχνίδια αλλιώς με το ζόρι μπορεί να βγάλει μια μέρα
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος απο s7 οσο αναφορά την μπαταρία, εχω να πω μονο τα καλύτερα!! Μερα με την νύχτα η αυτονομία με την προηγούμενη ναυαρχίδα! Εδω με s8 βγαζω 6. 00με 6.50 ωρες οθόνη! ανετα με νορμάλ βέβαια χρηση! Που στο προηγούμενο με την ίδια χρηση ήθελε ακόμη μια φόρτιση.. έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά στην αυτονομία!!

 

Όντως σε σχέση με το S7 (το απλό), η διαχείρηση της μπαταρίας είναι σαφώς ανώτερη στο S8.

Link to comment
Share on other sites

@prioxxx γράψε εντυπώσεις με την πρώτη ευκαιρία ✌

 

Θα γραψω φιλε μολις κανω 3,4 κυκλους φορτισης :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ερώτηση, το Samsungs pay ή το Google pay ή όπως αλλιώς λέγεται δουλεύουν με τα συγκεκριμένα κινητά στην Ελλάδα; Έχει κάνει κάποιος πληρωμή σε POS με το S8 του;; Ευχαριστώ!

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Android O θα το πάρει το κινητό; Υπάρχει κάποιο πλάνο από την Samsung για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις λογισμικού;
Link to comment
Share on other sites

Το Android O θα το πάρει το κινητό; Υπάρχει κάποιο πλάνο από την Samsung για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις λογισμικού;

 

Σίγουρα θα πάρει το Android O αλλά το ποτέ είναι το θέμα .

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε το κουμπί Bixby να μην ξεκλειδώνει το κινητό; Πατιέται Όταν το έχω στη τσέπη και βρίσκω το τηλ ξεκλείδωτο...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε το κουμπί Bixby να μην ξεκλειδώνει το κινητό; Πατιέται Όταν το έχω στη τσέπη και βρίσκω το τηλ ξεκλείδωτο...

 

Απο οτι ειδα γίνεται με το package disabler pro και με το all in one gestures όπου μπορείς να βάλεις στην θέση του κάποια αλλα αν επιθυμείς

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε το κουμπί Bixby να μην ξεκλειδώνει το κινητό; Πατιέται Όταν το έχω στη τσέπη και βρίσκω το τηλ ξεκλείδωτο...

 

Εγώ από την 1η μέρα έβαλα package disabler pro, απενεργοποίησα οτιδήποτε έχει να κάνει με Bixby και όλα καλά.

 

Αυτό που δεν έχω καταφέρει να απενεργοποιήσω ασχέτως Bixby είναι το κρυφό home screen κουμπί στην κλειστή χωρίς AOD oθόνη. Εντάξει δίνει η Samsung τη δυνατότητα να μειώσεις την ευαισθησία αγγίγματός του αλλά ωραία θα ήταν να έδινε και τη δυνατότητα πλήρους απενεργοποίησής του. Κάθε φορά που καθαρίζω από δαχτυλιές την κλειστή οθόνη, την ανοίγει το άτιμο.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να απενεργοποιήσω το Bixby μονο το πλαϊνό κουμπί θέλω να αλλάξω.

 

Ε τότε βάλε το bxactions και όρισε του τι θες να ανοίγει :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions&hl=el

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...