Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας κατοχος απο σημερα του κινητου σε χρωμα silver ερχομενος απο g4 πρωτη φορα σε samsung νομιζω οτι εκανα την καλυτρτη αγορα..ενταξει δεν λεω τιποτα απιστευτη οθονη ταχυτητα στο ιντερνετ ολα τελεια.απλα θελω χρονο να το μαθω.καλως ηρθα λοιπον :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Ειμαι ετοιμος να παραγγειλω απο σκρουτζ το κινητο και το καταστημα που επελεξα γραφει Galaxy S8 G950. Εχει διαφορα με το G950F?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ασημί θα πάρεις. Busso

 

ασημι θα παρω. ;)

Ναι ελαφρός λιγότερο πλαστικουρα δείχνει το ασημί που το δοκίμασα.

Όχι ότι δεν φερνει καθολου ετσι:lol:

Όταν είναι βαμμενο ουδέποτε θα φερει σε pure aluminum.;)

 

ναι αλεξ και εγω αυτο λεω.

Περασα το U11,ειδα σημερα και το 1+5 και τελικα καταληγω στο S8.

χωρις καμμια αμφιβολια το καλυτερο κινητο αυτην την στιγμη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ασημι θα παρω. ;)

 

 

ναι αλεξ και εγω αυτο λεω.

Περασα το U11,ειδα σημερα και το 1+5 και τελικα καταληγω στο S8.

χωρις καμμια αμφιβολια το καλυτερο κινητο αυτην την στιγμη.

Αν και εδώ και 3 μέρες λέω ότι θα πάρω το oneplus 5 ξαφνικά απόψε μου κόλλησε να έρθω στα μέρη σας :p έχω το s7 edge. Πιστεύετε ότι η μπαταρία θα είναι χειρότερη από την μέχρι τώρα εμπειρία σας; Επίσης τι χρώμα έχετε προτιμήσει και γιατί;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Αν και εδώ και 3 μέρες λέω ότι θα πάρω το oneplus 5 ξαφνικά απόψε μου κόλλησε να έρθω στα μέρη σας :p έχω το s7 edge. Πιστεύετε ότι η μπαταρία θα είναι χειρότερη από την μέχρι τώρα εμπειρία σας; Επίσης τι χρώμα έχετε προτιμήσει και γιατί;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειλικρινα δεν με ενδιαφερει η μπαταρια,ξερω οτι με την amoled και ενα καλο στησιμο με μαυρα μενου και ρυθμιση καλη της οθονης μπορω να πετυχω θαυματα οποτε δεν με απασχολει.

 

απο την αλλη για το χρωμα θα παω σε γκρι γιατι το μαυρο μοιαζει πλαστικουρα και δεν μου αρεσει καθολου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκος κάτοχος και εγώ του S8 προερχόμενος απο A5 2016.

 

Εκεί που προβληματίστηκα μεχριπου και πήρα την θηκη ήταν με την θέση που επέλεξε η Samsung για το δακτυλικό αποτύπωμα ... η θέση δε με βόλευε καθόλου . Βέβαια οπως είπα , πήρα το starter kit της Samsung που είχε θηκη και wireless charger και πλέον δεν χρειάζεται να ανιχνεύω αν πιάνω κάμερα ή το αποτύπωμα.. όλα καλά.... αν καποιος άλλος αντιμετωπίζει το ίδιο , πάρτε μια θηκη ..:))

για τα υπόλοιπα θα ξαναγράψω σε λίγες μέρες αφού το δουλέψω λίγο,..

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία μια χαρά ικανοποιητική έχει.

Πιο κοντά σε 7 edge παρά σε 7 flat.

Το μόνο που δεν ξέρω αν θα σας καλύψει απόλυτα η μετριάσει στο τέλος στην συνολική σούμα την όλης εντύπωση είναι το ομολογούμενος αρκετά στενό πλάτος της συσκευής.

 

Βέβαια αυτό μόνο όταν θα το δουλέψετε θα το κρίνει ο κάθε ένας σας.

 

Ο κάθε ένας κρίνει αυστηρά με τα δικά του γούστα/κριτήρια.

 

Το orchid gray το θεωρώ το ομορφότερο αλλά δεν κράτησε και πολύ γυμνό διότι μπήκε skin να γλύτωσω γυαλάδα,γλίτσα και καλύτερο grip.:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο το πήρα. Το προηγούμενο μου ήταν λευκό όποτε ηθελα μια αλλαγη

 

γμτ πρεπει να παω να το ξαναδω σημερα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συχνά για τη "στενή" οθόνη.

Παίδες πλέον δεν την αλλάζω. Πλέον μπορώ να κρατήσω κινητό στο χέρι χωρίς να ανοίγει διάπλατα η παλάμη μου.

Πιάνω το iPhone 7 Plus και γελάω για παράδειγμα.

18.5:9 ftw....

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συχνά για τη "στενή" οθόνη.

Παίδες πλέον δεν την αλλάζω. Πλέον μπορώ να κρατήσω κινητό στο χέρι χωρίς να ανοίγει διάπλατα η παλάμη μου.

Πιάνω το iPhone 7 Plus και γελάω για παράδειγμα.

18.5:9 ftw....

 

έχεις δικιο Γιαννη είναι το μελλον αυτο.

δεν ειναι τυχαιο που η google με τα pixels θα παει εκει και συντομα και η apple.

δεν ειναι τυχαιο που G6/s8/S8+ ειναι ηδη εκει.

Πλεον τα κλασσικα κινητα θα μας φαινονται παλιά μολις η apple περασει και αυτη σε αυτο το φορματ.

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

δεν ειναι μοδα,ειναι το μελλον και αν το καλοσκεφτεις ειναι οχi μονο πιο βολικο και εργονομικο αλλα το συνηθιζεις σαν κατι εντελως φυσιολογικο μετα απο λιγο καιρο.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δικιο Γιαννη είναι το μελλον αυτο.

δεν ειναι τυχαιο που η google με τα pixels θα παει εκει και συντομα και η apple.

δεν ειναι τυχαιο που G6/s8/S8+ ειναι ηδη εκει.

Πλεον τα κλασσικα κινητα θα μας φαινονται παλιά μολις η apple περασει και αυτη σε αυτο το φορματ.

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

δεν ειναι μοδα,ειναι το μελλον και αν το καλοσκεφτεις ειναι οχο μονο πιο βολικο και εργονομικο αλλα το συνηθιζεις σαν κατι εντελως φυσιολογικο μετα απο λιγο καιρο.

Αρκεί να προσαρμοστουν και οι developers σε αυτή την αναλογία να μην βλέπεις μαύρες μπάρες αριστερά δεξιά. Το πιάσιμο σίγουρα είναι καλύτερο λόγω στενού πλάτος αλλά το ύψος δεν είναι πολύ μεγάλο? Από το λίγο που το δούλεψα στο public στο κόσμος κατάλαβα πόσο βολικό είναι άλλα και πόσο άσχημο δείχνει σου μάτι ειδικά το plus. Δεν προτιμάτε s7 edge με το 16:9?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που το δούλεψα στο public στο κόσμος κατάλαβα πόσο βολικό είναι άλλα και πόσο άσχημο δείχνει σου μάτι ειδικά το plus. Δεν προτιμάτε s7 edge με το 16:9?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Σε καμία περίπτωση το S7E.

Ενώ στην αρχή είχα ρίξει χολή για το S8 και τις επιλογές της Sammy, τελικά της βγάζω το καπέλο που τόλμησε.

Το design της είναι κατηγορία μόνο του πλέον. Αυτό και έπονται τα υπόλοιπα κάπου πίσω.

Το Α και το Ω των S8 είναι η infinity display. Πραγματικά θα μπορούσα να μιλώ επί ώρες για αυτήν. Είναι εξαιρετική η υλοποίησή της.

 

Κάποτε κορόιδεψαν την Apple με το iPhone 5 και για το αν τα iPhone 6 θα γίνονταν τηλεκοντρόλ. Τελικά τους πρόλαβε η Samsung.

Παιδιά δεν έχω λόγια. Είναι ό,τι πιο βολικό και κομψό έχω πιάσει στα χέρια μου.

 

@πικουλίνο

Έτσι είναι Μήτσο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συχνά για τη "στενή" οθόνη.

Παίδες πλέον δεν την αλλάζω. Πλέον μπορώ να κρατήσω κινητό στο χέρι χωρίς να ανοίγει διάπλατα η παλάμη μου.

Πιάνω το iPhone 7 Plus και γελάω για παράδειγμα.

18.5:9 ftw....

 

Ισχύει, πόσο δίκιο έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που τα έχω και τα δύο, μιλώντας ουδέτερα, πιο πολύ απολαμβάνω την οθόνη του 7Plus στα video, πάρα του S8. Και δεν αναφέρομαι στα χρώματα και ανάλυση, αλλά στο μέγεθος. Ενώ είναι μικρότερη, δείχνει μεγαλύτερη στην πράξη. Φυσικά η "στενή" οθόνη του S8, το κάνει τόσο βολικό στην χρήση, στην τσέπη, ακόμα και στο σήκωμα από το τραπέζι...άρα όλα έχουν τα συν και τα μείον τους.

 

Ψήνομαι να δοκιμάσω το OnePlus 5...αλλά είναι τόσο "εργαλείο" το S8, και τόσο ανώτερο σε δυνατότητες, που ακόμα είμαι στην σκέψη...βλέπουμε..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια διαφορα μεταξυ μοντελων G950 και G950F που βλεπω στο σκρουτζ;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας το silver να μου πει τι χρωμα ειναι το ακουστικο; ειναι φυσιολογικο να μην εχει μαυρο χρωμα?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα χρωματα του S8 μπροστα ειναι 100% μαυρα, οπως και το ακουστικο. Δεν εχω δει αλλο χρωματισμο στο προστα μερος, ουτε και η "σιτα" του ακουστικου να εχει αλλο χρωμα...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...