Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι συσκευές μας με τον Exynos τι πρωτόκολλο γρήγορης φόρτισης έχουν;

Ψάχνομαι για power bank κι έχω χάσει λίγο τη μπάλα.

Αν δεν έχεις πάρει αξεσουάρ υπάρχει starter kit με μεβράνη, το power bank της samsung και θήκη clear.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα το s8 plus. Δεν έβαλα σιμ μέσα ούτε αναβάθμιση έκανα αλλά το άνοιξα

Παρατήρησα ότι στο basic mode οθόνης αν κλείσω τελειως το κόκκινο χρώμα και το πράσινο έχει πιο λευκή οθόνη.πιο ψυχρο λευκο.ετσι μου φαίνεται.... Είναι πρόβλημα?

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες.

 

Εγώ έγραψα για το θεματακι με το σήμα πριν την επαναφορά που μου ζήτησε.

 

Χωρίς να σημαίνει ότι αργά ή γρήγορα θα παρουσίαζε αυτό το θέμα.

 

Και εσύ το έστησες χωρίς κάρτα sim?

 

Και όταν την έβαλες ζήτησε επαναφορά?

 

Με την sim μέσα έκανα αναβάθμιση και χωρίς να την βγάλω έκανα hard reset διότι μου το ζήτησε.

 

Ακόμα και να αγνοούσα το μήνυμα κάποια στιγμή αν θα ήθελα να κάνω reset για οποιοδήποτε άλλο λόγο το αποτέλεσμα το ίδιο θα ήταν.

 

Άρα καλύτερα τώρα στην αρχή να ξεμπέρδευω παρ όλο καθόλου δεν μου άρεσε που μου το γύρισε σε ελληνικό.

 

Δυστυχώς μου ήρθε με την έκδοση αρχών Απριλίου και έτσι δεν είχε νόημα να μπλοκάρω αναβάθμιση λογισμικού αφού ήδη είχε απενεργοποιηθεί Bixby remapping μέσω Button Mapper που την βρήκα την πλέον αξιόπιστη εφαρμογή.

 

Αν μου είχε έρθει με του Μαρτίου θα είχα μείνει εκεί χωρίς αναβάθμιση καν.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μενα.Σήμερα παρέλαβα και εγω!Τώρα κάνω κάποιες ενημερωσεις.Για κάποιο λόγο στην αρχή δε μου εβγαλε τη welcome screen αν δε μου τη βγάλει μετά την αναβαθμιση πως μπορώ να τη βρω να κανω τις αρχικές ρυθμισεις?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μενα.Σήμερα παρέλαβα και εγω!Τώρα κάνω κάποιες ενημερωσεις.Για κάποιο λόγο στην αρχή δε μου εβγαλε τη welcome screen αν δε μου τη βγάλει μετά την αναβαθμιση πως μπορώ να τη βρω να κανω τις αρχικές ρυθμισεις?

 

Εγώ δεν είχα βάλει κάρτα σιμ.

Έκανα αναβάθμιση και επίσης δεν άλλαξε σε eur το κινητό. Είναι ιταλικό (itv)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, επειδή το κινητό είναι αρκετά νέο και μεγάλο, να κάνω καμιά ασφάλεια για οθόνη ? Έχετε να προτείνετε κάτι αξιόπιστο ? Για 30 ευρώ που ζητάνε συνήθως δεν αξίζει το ρίσκο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, επειδή το κινητό είναι αρκετά νέο και μεγάλο, να κάνω καμιά ασφάλεια για οθόνη ? Έχετε να προτείνετε κάτι αξιόπιστο ? Για 30 ευρώ που ζητάνε συνήθως δεν αξίζει το ρίσκο

Χθες ήρθε και το δικό μου..Φρέσκο πράγμα.. Ημερομηνία κατασκευής 29.04.2017.

Για ασφάλεια έστειλα τη φόρμα ασφάλισης στον Ξηρογιαννόπουλο. Η απόδειξη του κινητού είναι 710 ευρώ (amazon.it), το κόστος ασφάλειας 22 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Με την sim μέσα έκανα αναβάθμιση και χωρίς να την βγάλω έκανα hard reset διότι μου το ζήτησε.

 

Ακόμα και να αγνοούσα το μήνυμα κάποια στιγμή αν θα ήθελα να κάνω reset για οποιοδήποτε άλλο λόγο το αποτέλεσμα το ίδιο θα ήταν.

 

Άρα καλύτερα τώρα στην αρχή να ξεμπέρδευω παρ όλο καθόλου δεν μου άρεσε που μου το γύρισε σε ελληνικό.

 

Δυστυχώς μου ήρθε με την έκδοση αρχών Απριλίου και έτσι δεν είχε νόημα να μπλοκάρω αναβάθμιση λογισμικού αφού ήδη είχε απενεργοποιηθεί Bixby remapping μέσω Button Mapper που την βρήκα την πλέον αξιόπιστη εφαρμογή.

 

Αν μου είχε έρθει με του Μαρτίου θα είχα μείνει εκεί χωρίς αναβάθμιση καν.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Με κάρτα σιμ μέσα έβγαλε ειδοποίηση για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

Δηλαδή σε κάθε αναβάθμιση είτε έχουμε σιμ μέσα είτε όχι θα μας ζητάει επαναφορά?

Δεν έχω καταλάβει μας μπέρδεψε πολύ φέτος με το s8.

Εγώ νόμιζα μου ζήτησε επαναφορά γιατί το είχα στήσει αναβαθμίσει χωρίς σιμ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα σιμ μέσα έβγαλε ειδοποίηση για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων?

 

Δηλαδή σε κάθε αναβάθμιση είτε έχουμε σιμ μέσα είτε όχι θα μας ζητάει επαναφορά?

 

Δεν έχω καταλάβει μας μπέρδεψε πολύ φέτος με το s8.

 

Εγώ νόμιζα μου ζήτησε επαναφορά γιατί το είχα στήσει αναβαθμίσει χωρίς σιμ.

 

Άπαξ και βάλεις ελληνική sim θα στο γυρίσει σε ελληνικό αν έχεις ξένη rom και σου βγάλει αναβάθμιση.

Δεν γλιτώνεις.

 

Η μόνη περίπτωση να μη σου ζητήσει επαναφορά είναι να ΜΗΝ κανεις ουδεμία αναβάθμιση όπως είχα κάνει στο μικρό.

 

Επαναφορά θα σου ζητάει μόνο αν ΔΕΝ έχεις την ελληνική rom μέσα και πραγματοποιήσεις την αναβάθμιση.

 

Αν ήδη έχεις αναβαθμίσει,έχεις κάνει επαναφορά και δεχτείς νέα αναβάθμιση δεν θα χρειάζεται εκ νέου επαναφορά να κανεις IMO!!

 

Αφού ήδη ελληνική rom φοράς.

 

Χθες ήρθε και το δικό μου..Φρέσκο πράγμα.. Ημερομηνία κατασκευής 29.04.2017.

Για ασφάλεια έστειλα τη φόρμα ασφάλισης στον Ξηρογιαννόπουλο. Η απόδειξη του κινητού είναι 710 ευρώ (amazon.it), το κόστος ασφάλειας 22 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίδια ημερομηνία παραγωγής με εμένα :lol:

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την επαναφορά λοιπόν την ζητάει για να μας γυρίσει σε EUR.

Τώρα μπήκα στο νόημα.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε και το δικό μου..Φρέσκο πράγμα.. Ημερομηνία κατασκευής 29.04.2017.

Για ασφάλεια έστειλα τη φόρμα ασφάλισης στον Ξηρογιαννόπουλο. Η απόδειξη του κινητού είναι 710 ευρώ (amazon.it), το κόστος ασφάλειας 22 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ωραιος, για τοσα λιγα χρηματα αξιζει, αρκει να μας καλυψει αν χρειαστει. Προσωπικα σκεφτομαι να το εχω χωρις θηκη, αν καταληξω οτι θα μεινω με αυτο 1-2 χρονια, και να το ασφαλισω ωστε να μην κλαιω κανα 300αρι για οθονη αν τυχον συμβει κατι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε και το δικό μου..Φρέσκο πράγμα.. Ημερομηνία κατασκευής 29.04.2017.

Για ασφάλεια έστειλα τη φόρμα ασφάλισης στον Ξηρογιαννόπουλο. Η απόδειξη του κινητού είναι 710 ευρώ (amazon.it), το κόστος ασφάλειας 22 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γίνεται ασφάλεια μέσω ιντερνέτ? Θα ήθελα να κάνω ασφάλεια για σπάσιμο οθόνης και αν υπάρχει περιμετρικά στο μέταλλο ασφάλεια για χτυπήματα....

Link to comment
Share on other sites

ωραιος, για τοσα λιγα χρηματα αξιζει, αρκει να μας καλυψει αν χρειαστει. Προσωπικα σκεφτομαι να το εχω χωρις θηκη, αν καταληξω οτι θα μεινω με αυτο 1-2 χρονια, και να το ασφαλισω ωστε να μην κλαιω κανα 300αρι για οθονη αν τυχον συμβει κατι.

Απ' ότι φαίνεται Νίκο μας καλύπτουν....... σύμφωνα μ' αυτά που γράφει ο φίλος εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7194467

Γίνεται ασφάλεια μέσω ιντερνέτ? Θα ήθελα να κάνω ασφάλεια για σπάσιμο οθόνης και αν υπάρχει περιμετρικά στο μέταλλο ασφάλεια για χτυπήματα....

Εγώ τα έκανα όλα εξ αποστάσεως (800km). Μέσω mail οι αποστολές των εγγράφων και μέσω e-banking η πληρωμή της ασφάλειας.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται Νίκο μας καλύπτουν....... σύμφωνα μ' αυτά που γράφει ο φίλος εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7194467

 

Εγώ τα έκανα όλα εξ αποστάσεως (800km). Μέσω mail οι αποστολές των εγγράφων και μέσω e-banking η πληρωμή της ασφάλειας.

 

Μου κάνει εντύπωση, δεν ελέγχουν αν τυχόν η οθόνη του κινητού είναι ήδη σπασμένη όταν κάνεις την ασφάλιση?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση, δεν ελέγχουν αν τυχόν η οθόνη του κινητού είναι ήδη σπασμένη όταν κάνεις την ασφάλιση?

Αυτή την απορία είχα και 'γω!! Εγώ το ασφαλισα μιας εβδομάδας, δε ζήτησαν ούτε φωτογραφίες, ούτε τίποτα.... μόνο την απόδειξη αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ασφάλεια μέσω ιντερνέτ? Θα ήθελα να κάνω ασφάλεια για σπάσιμο οθόνης και αν υπάρχει περιμετρικά στο μέταλλο ασφάλεια για χτυπήματα....

κανε αυτη που προτεινουν οι φιλοι, μοιαζει οκ και ειναι μικρο το κοστος. Εγω θα την κανω και τελος.

 

Απ' ότι φαίνεται Νίκο μας καλύπτουν....... σύμφωνα μ' αυτά που γράφει ο φίλος εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7194467

 

Εγώ τα έκανα όλα εξ αποστάσεως (800km). Μέσω mail οι αποστολές των εγγράφων και μέσω e-banking η πληρωμή της ασφάλειας.

 

ναι φιλε μου το θυμαμαι που το ειχα διαβασει αλλα δε θυμομουν λεπτομερειες. ΘΑ τη ριξω και εγω μια ασφαλεια και τελος. Δεν ειναι να ρισκαρεις πλεον τοσα λεφτα ετσι και βαρεθηκα να αλλαζω συσκευες καθε τρεις και λιγο. Θα περιμενω κανα 10ημερο να δω αν θα παλεψω μεγεθος και θα το κανω αν δεν γυρισω σε s7 edge.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χθες το είδα στα Public της γειτονιάς μου. Το απλό είναι μικρό, το μεγάλο μια χαρά. Το κινητό, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

 

Δεν υπάρχει καλύτερη υλοποίηση του όρου UNIBODY. Δε μου άρεσε που είναι όλο γυαλί και θα γεμίζει δαχτυλιές αν και θα φορά θήκη (λογικά). Σαν κατασκευή, είναι κάτι το αδανόητο... πιο iphone... huawei......Απλά δεν παλεύεται.... Τώρα αν λαγκάρει, αν ζεσταίνεται, αν η κάμερα δεν είναι τέλεια, απλά δε με νοιάζει γιατί δεν πρόκειται να το πάρω.

 

Όμως...... ΕΛΠΙΖΩ το Note 8 (που δυστυχώς θα του μοιάζει), να είναι και πιο φαρδύ, πιο τετράγωνο και η οθόνη να μην έχει αυτές τις τεράστιες ηλίθιες καμπύλες. (και να του ξαναβάλουν FM and IR). Μήπως στην πλάτη να του βάζανε κάτι σαν το blackberry keyone, ή κάτι σαν ανθρακόνημα να έχει και καλύτερο grip και να μη φοβάσαι που θα το ακουμπήσεις......

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απορία είχα και 'γω!! Εγώ το ασφαλισα μιας εβδομάδας, δε ζήτησαν ούτε φωτογραφίες, ούτε τίποτα.... μόνο την απόδειξη αγοράς!

 

Ποιο είναι το site

Link to comment
Share on other sites

Η Generali είναι ασφαλιστικός κολοσσός.

https://en.wikipedia.org/wiki/Assicurazioni_Generali

Προχωρήστε άφοβα.

Φιλικά.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Αν πιεσετε το δαχτυλο στη μεσοτητα τησ οθονησ στο κάτω ακρο ενεργοποιειται η οθονη. Δεν το ειχα υποψιν μου.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Αν πιεσετε το δαχτυλο στη μεσοτητα τησ οθονησ στο κάτω ακρο ενεργοποιειται η οθονη. Δεν το ειχα υποψιν μου.

 

Ναι αυτή είναι η λειτουργία είναι και καλά η αντικατάσταση του κεντρικού πλήκτρου που είχε η Samsung

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω την παρεα! Το προβληλα που αντιμετωπιζα με τον ηχο (ειχα ανεφερθει σε αυτο σε προηγουμενα ποστ) εκανε την εμφανιση του και σημερα. Το κινητο δν αναπαρηγαγε κανενα ηχο κ παρακατω σας παραθετω φωτογραφια με το σφαλμα που μου εβγαζε στο youtube. Εκανα τα στραβα ματια γιατι φοβομουν την καθυστερηση στο service αλλα η smartec πλεον ειναι μονοδρομος,κοντεψα να χασω τη δουλεια μου επειδη το ξυπνητηρι ηταν μουγκο.

Υ.σ. Να τονισω πως το προβλημα λυθηκε(προσωρινα λογικα) με επανεκκινηση της συσκευης.

http://imgur.com/uIQlxIJ

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...